Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Friday, February 25, 2022

Time: 2:30 PM
@St. John's University
Mille Lacs 51
St. John's Prep 38
Final
Time: 5:00 PM
@Henning
Parkers Prairie 37
Henning 59
Final
Time: 5:30 PM
@St. Agnes
St. Croix Lutheran 76
St. Agnes 20
Final
Time: 5:45 PM
@St. Francis
North Branch 53
St. Francis 50
Final
Time: 5:45 PM
@Culver
Ely 39
South Ridge 61
Final
Time: 5:45 PM
@Princeton
Hancock 73
Princeton 42
Final
Time: 5:45 PM
@Rothsay
Bertha-Hewitt 46
Rothsay 56
Final
Time: 6:00 PM
@Kasson
Stewartville 87
Kasson-Mantorville 56
Final
Time: 6:00 PM
@Laporte
Pine River-Backus 67
Laporte 8
Final
Time: 6:00 PM
@Hawley
Perham 41
Hawley 72
Final
Time: 6:00 PM
@Mounds Park Academy
St. Paul Academy 44
Mounds Park Academy 71
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Washburn
St. Paul Central 44
Minneapolis Washburn 34
Final
Time: 6:00 PM
@St. Peter
Byron 29
St. Peter 46
Final
Time: 6:00 PM
@Frazee
East Grand Forks 52
Frazee 57
Final
Time: 6:15 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Century 31
Rochester John Marshall 52
Final
Time: 6:15 PM
@Pelican Rapids
Lake Park-Audubon 48
Pelican Rapids 56
Final
Time: 6:30 PM
@Heritage Christian
Cristo Rey Jesuit 26
Heritage Christian 47
Final
Time: 6:30 PM
@Grand Marais
Cromwell-Wright 81
Cook County 17
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Woodbury 31
Forest Lake 53
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Park of Cottage Grove 41
East Ridge 64
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Burnsville 54
Lakeville South 80
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
New Prague 54
Bloomington Jefferson 74
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Grand Rapids 72
Duluth Denfeld 27
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
North St. Paul 34
Mahtomedi 79
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Tartan 22
Hill-Murray 59
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Two Rivers 70
South St. Paul 86
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Lakeville North 2
Prior Lake 0
Forfeit
Time: 7:00 PM
@Simley
Hastings 39
Simley 48
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Eagan 58
Farmington 43
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Eden Valley-Watkins 44
Dassel-Cokato 57
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
St. Anthony Village 74
Blake 42
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Maple Grove 71
Park Center 50
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Kimball Area 64
Belgrade-Brooten-Elrosa 55
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Elk River 68
Totino-Grace 62
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Andover 81
Coon Rapids 45
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Roseville 67
Stillwater Area 72
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Rosemount 71
Apple Valley 25
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Bloomington Kennedy 24
Benilde-St. Margaret's 57
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Champlin Park 45
Blaine 53
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Hopkins 74
Buffalo 31
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Anoka 55
Centennial 69
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
St. Louis Park 72
Chanhassen 75
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Orono 56
Chaska 78
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Edina 48
Eden Prairie 65
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Watertown-Mayer 43
Maple Lake 30
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Wayzata 97
Minneapolis Southwest 46
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Cretin-Derham Hall 56
Mounds View 52
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Rogers 58
Robbinsdale Armstrong 42
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Waconia 59
Robbinsdale Cooper 52
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Eastview 36
Shakopee 66
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Osseo 55
Spring Lake Park 73
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Minnetonka 66
St. Michael-Albertville 62
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Irondale 20
White Bear Lake 65
Final
Time: 7:15 PM
@Bigfork
Eveleth-Gilbert 45
Bigfork 47
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Mora 34
Little Falls 55
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Two Harbors 75
McGregor 33
Final
Time: 7:15 PM
@Detroit Lakes
Crosby-Ironton 47
Detroit Lakes 52
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Zimmerman 80
Milaca 70
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Foley 60
St. Cloud Cathedral 32
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Virginia 61
Mesabi East 59
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Sartell-St. Stephen 65
St. Cloud 49
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Hibbing 63
Duluth Marshall 91
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Pine City 59
Proctor 78
Final
Time: 7:15 PM
@DeLaSalle
Minnehaha Academy 71
DeLaSalle 62
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Alexandria 45
Brainerd 56
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Pierz 52
Albany 48
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Holdingford 59
Osakis 69
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Staples-Motley 55
Aitkin 60
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Cherry 72
Carlton 27
Final
Time: 7:15 PM
@Evansville
Ashby 17
Brandon/Evansville 51
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Floodwood 44
North Woods 40
F/OT
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Willmar 72
Sauk Rapids-Rice 35
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Hillcrest Lutheran Academy 46
Battle Lake 59
Final
Time: 7:30 PM
@Argyle
Sacred Heart 23
Stephen-Argyle 46
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Fosston 55
Clearbrook-Gonvick 54
Final
Time: 7:30 PM
@Oklee
Fertile-Beltrami 56
Red Lake County Central 39
Final
Time: 7:30 PM
@Mahnomen
Cass Lake-Bena 79
Mahnomen/Waubun 58
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Pillager 52
Menahga 63
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Albert Lea 51
Winona 31
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake
Kelliher/Northome 84
Red Lake 43
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Browerville-Eagle Valley 78
Sebeka 59
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Wadena-Deer Creek 50
Bagley 22
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
New Ulm 67
Worthington 83
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Underwood 60
New York Mills 44
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Crookston 34
Breckenridge 38
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Upsala 51
Verndale 37
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Ortonville 46
Park Christian 79
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Goodridge/Grygla 69
Win-E-Mac 38
Final
Time: 7:30 PM
@Maranatha Christian
Concordia Academy 32
Maranatha Christian 102
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Barnesville 59
Thief River Falls 38
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Austin 78
Faribault 36
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Northfield 51
Rochester Mayo 81
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
Melrose 38
Benson 29
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Wheaton/Herman-Norcross 72
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 33
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Littlefork-Big Falls 60
Lake of the Woods 54
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Mankato East 69
Red Wing 53
Final
Time: 7:30 PM
@Fisher
Blackduck 35
Climax/Fisher 26
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Pequot Lakes 66
Park Rapids Area 52
Final