Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Monday, February 14, 2022

Time: 5:30 PM
@Community of Peace
Twin Cities Academy/Great River 52
Community of Peace Academy 16
Final
Time: 5:30 PM
@Humboldt
Minneapolis Henry 30
St. Paul Humboldt 78
Final
Time: 6:00 PM
@Slayton
Hills-Beaver Creek 64
Murray County Central 37
Final
Time: 6:00 PM
@Ortonville
Hillcrest Lutheran Academy 58
Ortonville 21
Final
Time: 6:00 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Buffalo Lake-Hector-Stewart 49
Minnesota Valley Lutheran 42
Final
Time: 6:00 PM
@Liberty Classical Academy
Math and Science Academy 37
Liberty Classical Academy 45
Final
Time: 6:00 PM
@Eveleth
Cook County 48
Eveleth-Gilbert 56
Final
Time: 6:00 PM
@New York Mills
Henning 36
New York Mills 52
Final
Time: 6:00 PM
@Hill City
Ogilvie 47
Hill City/Northland 56
Final
Time: 6:00 PM
@Argyle
Goodridge/Grygla 42
Stephen-Argyle 59
Final
Time: 6:00 PM
@Westbrook
Edgerton 62
Westbrook-Walnut Grove 46
Final
Time: 6:00 PM
@Adrian
Red Rock Central 48
Adrian/Ellsworth 34
Final
Time: 6:00 PM
@Highland Park
St. Paul Academy 50
St. Paul Highland Park 63
Final
Time: 6:00 PM
@Bigfork
Nashwauk-Keewatin 33
Bigfork 70
Final
Time: 6:00 PM
@Olivia
Morris Area/Chokio-Alberta 51
BOLD 74
Final
Time: 6:00 PM
@Fisher
Bagley 33
Climax/Fisher 37
Final
Time: 6:15 PM
@Babbitt
Wrenshall 54
Northeast Range 33
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Delano 33
Hutchinson 47
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
St. John's Prep 34
PACT Charter 49
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Minneapolis Washburn 17
Simley 55
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Gibbon-Fairfax-Winthrop 41
Atwater-Cosmos-Grove City 53
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Totino-Grace 52
Rogers 65
Final
Time: 7:00 PM
@Prinsburg
Tracy-Milroy-Balaton 53
Central MN Christian 40
Final
Time: 7:00 PM
@Ashby
Tri-State 80
Ashby 40
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Martin County West 43
Jackson County Central 72
Final
Time: 7:00 PM
@Heritage Christian
Brooklyn Center 38
Heritage Christian 75
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Albany 65
Holdingford 32
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Two Harbors 64
Duluth Denfeld 38
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Elk River 52
Champlin Park 47
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Andover 41
Anoka 54
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Coon Rapids 54
Centennial 72
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Robbinsdale Armstrong 46
Osseo 55
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Maple Grove 58
Spring Lake Park 47
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Maranatha Christian 73
St. Croix Lutheran 79
Final
Time: 7:00 PM
@Bertha
Laporte 8
Bertha-Hewitt 63
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Aitkin 37
Moose Lake-Willow River 57
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Stewartville 52
Lake City 63
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
St. Francis 57
Big Lake 63
Final
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Bemidji 64
Hibbing 41
Final
Time: 7:15 PM
@Madelia
United South Central 42
Madelia 46
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
North Woods 27
Mesabi East 62
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Cherry 33
Cromwell-Wright 72
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Osakis 49
Little Falls 22
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Lake Park-Audubon 41
Underwood 63
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Clinton-Graceville-Beardsley 47
Battle Lake 67
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Alden-Conger/Glenville-Emmons 35
Hayfield 78
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
McGregor 36
Greenway 66
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Iron
Virginia 42
Mountain Iron-Buhl 77
Final
Time: 7:15 PM
@Maple Lake
Southwest Christian 50
Maple Lake 44
Final
Time: 7:15 PM
@Evansville
Parkers Prairie 59
Brandon/Evansville 55
F/OT
Time: 7:15 PM
@Pine City
Foley 53
Pine City 37
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Barnum 24
Floodwood 23
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Bethlehem Academy 55
Medford 48
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Schaeffer Academy 35
Kenyon-Wanamingo 69
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Houston 61
LeRoy-Ostrander 44
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Spring Grove 55
Southland 37
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Chisholm 67
South Ridge 69
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Roseau 66
International Falls 48
Final
Time: 7:15 PM
@Moorhead
Rothsay 58
Park Christian 42
Final
Time: 7:15 PM
@Staples
Detroit Lakes 75
Staples-Motley 49
Final
Time: 7:15 PM
@Lake Crystal
LeSueur-Henderson 37
Lake Crystal-Wellcome Memorial 49
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Maple River 69
Janesville-Waldorf-Pemberton 58
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
Fosston 41
Ada-Borup-West 16
Final
Time: 7:30 PM
@St. Agnes
New Life Academy 50
St. Agnes 38
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Warren-Alvarado-Oslo 38
Northern Freeze 36
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Benson 37
Melrose 55
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Belle Plaine 56
New Ulm 58
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Albert Lea 60
Mankato West 65
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Lyle/Austin Pacelli 44
Fillmore Central 75
Final
Time: 7:30 PM
@Arlington
Jordan 56
Sibley East 28
Final
Time: 7:30 PM
@Norwood
Eden Valley-Watkins 50
Norwood-Young America 68
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Deer River 58
Blackduck 36
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Red Lake Falls 62
NCE/U-H 69
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
East Grand Forks 45
Thief River Falls 41
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Springfield 59
Wabasso 46
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
GHEC/T/ML 26
Sleepy Eye 76
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Browerville-Eagle Valley 29
Menahga 61
Final
Time: 7:30 PM
@St. Croix Prep
Cristo Rey Jesuit 13
St. Croix Prep 72
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Cass Lake-Bena 82
Lake of the Woods 47
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Renville County West 37
MACCRAY 65
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
New Ulm Cathedral 26
Sleepy Eye Saint Mary's 76
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Kittson County Central 57
Sacred Heart 42
Final
Time: 8:00 PM
@Sebeka
Park Rapids Area 71
Sebeka 56
Final