Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Friday, February 18, 2022

Time: 1:00 PM
@Isle
Ogilvie 57
Mille Lacs 51
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville South
Eastview 35
Lakeville South 51
Final
Time: 5:30 PM
@Humboldt
Community of Peace Academy 8
St. Paul Humboldt 68
Final
Time: 5:30 PM
@St. John's University
Hope Academy 35
St. John's Prep 45
Final
Time: 5:45 PM
@Little Falls
Pierz 59
Little Falls 28
Final
Time: 6:00 PM
@Jackson
Luverne 57
Jackson County Central 49
Final
Time: 6:00 PM
@Wabasso
Dawson-Boyd 37
Wabasso 58
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Richfield 26
Fridley 67
Final
Time: 6:00 PM
@Avail Academy
St. Paul Washington 64
Avail Academy 62
Final
Time: 6:00 PM
@St. Charles
Wabasha-Kellogg 72
St. Charles 77
Final
Time: 6:00 PM
@Edgerton
Central MN Christian 51
Edgerton 40
Final
Time: 6:00 PM
@Montevideo
Lac qui Parle Valley 62
Montevideo 65
Final
Time: 6:00 PM
@Schaeffer Academy
LeRoy-Ostrander 52
Schaeffer Academy 34
Final
Time: 6:15 PM
@Rochester Century
Rochester Mayo 54
Rochester Century 56
F/OT
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
McGregor 57
Silver Bay 52
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Eden Prairie 61
Wayzata 59
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Center
PACT Charter 57
Brooklyn Center 49
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
East Ridge 66
Stillwater Area 65
F/OT
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis North 56
Minneapolis Washburn 49
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
Mounds Park Academy 48
St. Paul Academy 43
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
North Branch 35
Chisago Lakes Area 51
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Tartan 44
South St. Paul 57
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
North St. Paul 37
Hill-Murray 58
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Osseo 81
Coon Rapids 73
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Edison
Minneapolis Roosevelt 80
Minneapolis Edison 25
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Edina 54
Minnetonka 63
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Park of Cottage Grove 36
Irondale 23
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Rogers 46
Elk River 35
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Bloomington Jefferson 59
Benilde-St. Margaret's 61
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
St. Agnes 49
Blake 53
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis South 43
Minneapolis Southwest 75
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Minnehaha Academy 68
Providence Academy 84
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
New London-Spicer 50
Litchfield 29
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Two Rivers 28
Simley 49
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Holy Family Catholic 80
Jordan 64
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Orono 56
Robbinsdale Cooper 49
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Anoka 45
Maple Grove 76
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Park Center 43
Totino-Grace 73
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Cretin-Derham Hall 44
Forest Lake 47
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Hastings 54
Mahtomedi 90
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Spring Lake Park 52
Robbinsdale Armstrong 59
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Blaine 45
Andover 48
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Woodbury 24
White Bear Lake 59
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Buffalo 50
St. Michael-Albertville 73
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Roseville 59
Mounds View 35
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
New Prague 44
Chanhassen 78
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Watertown-Mayer 52
Annandale 32
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
United South Central 51
Medford 59
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
Lake Crystal-Wellcome Memorial 52
Tri-City United 38
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Albany 54
St. Cloud Cathedral 34
Final
Time: 7:15 PM
@Arlington
Belle Plaine 62
Sibley East 52
Final
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Deer River 17
Hibbing 58
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Mora 34
Milaca 59
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Blooming Prairie 39
Bethlehem Academy 52
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Grand Meadow 39
Lanesboro 38
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
Monticello 44
Cambridge-Isanti 59
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Houston 44
Randolph 55
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Virginia 76
Two Harbors 37
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Triton 58
Kenyon-Wanamingo 49
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Pine Island 40
Kasson-Mantorville 68
Final
Time: 7:15 PM
@East Chain
St. James Area 36
GHEC/T/ML 56
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Spring Grove 74
Lyle/Austin Pacelli 63
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Janesville-Waldorf-Pemberton 49
Maple River 72
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
LeSueur-Henderson 15
Mayer Lutheran 71
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Waterville-Elysian-Morristown 40
New Richland-H-E-G 83
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
Cherry 75
Nashwauk-Keewatin 37
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Byron 74
Zumbrota-Mazeppa 54
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Lake
Windom Area 71
Mountain Lake Area/Comfrey 69
F/OT
Time: 7:30 PM
@Cokato
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
Dassel-Cokato 50
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Sleepy Eye 76
Renville County West 25
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Nicollet 63
New Ulm Cathedral 53
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Lake City 54
Winona Cotter 68
Final
Time: 7:30 PM
@New Life Academy
St. Croix Lutheran 67
New Life Academy 31
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Northfield 28
Albert Lea 55
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Tracy-Milroy-Balaton 49
Springfield 30
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Chatfield 67
Plainview-Elgin-Millville 57
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Lewiston-Altura 44
Dover-Eyota 83
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Martin County West 35
Sleepy Eye Saint Mary's 59
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Madelia 30
Cedar Mountain 60
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
Fillmore Central 50
Caledonia 79
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Lakeview 38
Pipestone Area 59
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Faribault 37
Owatonna 59
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Austin 71
Winona 35
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Southwest MN Christian 59
Worthington 69
Final
Time: 7:30 PM
@La Crescent
Rushford-Peterson 40
La Crescent-Hokah 53
Final