Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Thursday, December 2, 2021

Time: 4:30 PM
@Hmong Academy
St. Paul Washington 42
Hmong Academy/Sciences and Ag 20
Final
Time: 5:30 PM
@Virginia
Esko 59
Virginia 50
Final
Time: 5:45 PM
@Milaca
Braham 34
Milaca 41
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
New Life Academy 38
Minneapolis Roosevelt 60
Final
Time: 6:00 PM
@MN Academy for the Deaf
Nova Classical Academy 65
MN Academy for the Deaf 31
Final
Time: 6:00 PM
@Hector
Lester Prairie 58
Buffalo Lake-Hector-Stewart 70
Final
Time: 6:00 PM
@Nashwauk
Ely 91
Nashwauk-Keewatin 27
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Henry
Tartan 72
Minneapolis Henry 40
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Minneapolis Washburn 32
St. Anthony Village 73
Final
Time: 6:30 PM
@Breck
St. Paul Academy 26
Breck 64
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
GHEC/T/ML 55
Nicollet 39
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
Cambridge-Isanti 70
Duluth East 58
Final
Time: 7:00 PM
@North Lakes Academy
Liberty Classical Academy 18
North Lakes Academy 65
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
St. Michael-Albertville 62
Elk River 32
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Andover 33
Lakeville North 41
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Eden Prairie 76
Maple Grove 61
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Columbia Heights 39
Minneapolis North 59
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Chanhassen 60
St. Francis 17
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Forest Lake 43
Anoka 58
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Richfield 49
Minnehaha Academy 91
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Orono 75
Monticello 31
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Totino-Grace 71
DeLaSalle 48
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Sauk Centre 44
New London-Spicer 62
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Rochester Mayo 66
New Prague 58
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Shakopee 55
Robbinsdale Armstrong 27
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Prior Lake 55
Robbinsdale Cooper 38
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Cathedral
Melrose 38
St. Cloud Cathedral 44
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
Minneapolis South 16
Visitation 62
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Mound Westonka 41
Watertown-Mayer 65
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Superior 38
Princeton 37
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Redwood Valley 23
Jackson County Central 77
Final
Time: 7:15 PM
@Wrenshall
Carlton 37
Wrenshall 35
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Ashby 26
Hillcrest Lutheran Academy 63
Final
Time: 7:15 PM
@Pillager
Pequot Lakes 81
Pillager 52
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Mille Lacs 33
Mora 51
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Kenyon-Wanamingo 34
Medford 38
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Minnewaska Area 44
Eden Valley-Watkins 36
Final
Time: 7:15 PM
@Holdingford
St. Cloud 57
Holdingford 60
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Litchfield 60
Paynesville Area 39
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Brainerd 45
Willmar 34
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Two Harbors 47
Duluth Marshall 74
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Sauk Rapids-Rice 45
Alexandria 66
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Thief River Falls 32
Fergus Falls 74
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Pierz 50
Swanville 46
Final
Time: 7:15 PM
@Royalton
Long Prairie-Grey Eagle 24
Royalton 70
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
Zimmerman 65
Rocori 79
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
South St. Paul 42
North Branch 62
Final
Time: 7:15 PM
@Maple Lake
Annandale 68
Maple Lake 29
Final
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Grand Rapids 80
Hibbing 27
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Lake City 56
Byron 69
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
New Richland-H-E-G 85
Blue Earth Area 23
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
East Central 53
Barnum 57
Final
Time: 7:15 PM
@Verndale
Staples-Motley 52
Verndale 55
F/OT
Time: 7:15 PM
@Proctor
Moose Lake-Willow River 49
Proctor 75
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Cromwell-Wright 77
McGregor 14
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Bigfork 26
Chisholm 59
Final
Time: 7:15 PM
@Glyndon
Park Rapids Area 55
Dilworth-Glyndon-Felton 42
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Fairmont 67
Waseca 53
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Red Lake Falls 42
Fertile-Beltrami 65
Final
Time: 7:30 PM
@Battle Lake
Park Christian 38
Battle Lake 65
Final
Time: 7:30 PM
@Westbrook
Renville County West 32
Westbrook-Walnut Grove 53
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Stephen-Argyle 46
Goodridge/Grygla 29
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Warroad 62
Lake of the Woods 43
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Faribault 43
Northfield 77
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Mankato East 68
Owatonna 42
Final
Time: 7:30 PM
@Cass Lake
Laporte 7
Cass Lake-Bena 96
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Northern Freeze 50
Sacred Heart 39
Final
Time: 7:30 PM
@Crosby
Wadena-Deer Creek 27
Crosby-Ironton 45
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Sebeka 53
Walker-Hackensack-Akeley 80
Final
Time: 7:30 PM
@Luverne
Pipestone Area 53
Luverne 56
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
Moorhead 48
Crookston 43
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
Montevideo 77
Central MN Christian 44
Final
Time: 7:30 PM
@Glencoe
Jordan 37
Glencoe-Silver Lake 48
Final
Time: 7:30 PM
@Cannon Falls
La Crescent-Hokah 35
Cannon Falls 34
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Bagley 43
Blackduck 37
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Yellow Medicine East 48
Tracy-Milroy-Balaton 69
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Wabasso 54
Gibbon-Fairfax-Winthrop 48
F/OT
Time: 7:30 PM
@Heritage Christian
Spectrum 68
Heritage Christian 52
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Lac qui Parle Valley 67
Ortonville 17
Final
Time: 7:30 PM
@Sisseton
Wheaton/Herman-Norcross 54
Sisseton 39
Final
Time: 7:30 PM
@Hallock
Roseau 54
Kittson County Central 45
Final
Time: 7:30 PM
@Slayton
Lakeview 51
Murray County Central 52
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Mankato West 51
Rochester Century 41
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Red Rock Central 65
Russell-Tyler-Ruthton 57
Final
Time: 7:45 PM
@New York Mills
NCE/U-H 43
New York Mills 60
Final