Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Thursday, January 20, 2022

Time: 4:00 PM
Avail Academy 59
Hiawatha Collegiate 8
Final
Time: 5:30 PM
@Buffalo
Wayzata 67
Buffalo 52
Final
Time: 5:30 PM
@St. Paul Academy
Breck 63
St. Paul Academy 46
Final
Time: 6:00 PM
@Fertile
Win-E-Mac 16
Fertile-Beltrami 71
Final
Time: 6:00 PM
@Ada
Park Christian 44
Ada-Borup-West 57
Final
Time: 6:00 PM
@La Crescent
Lewiston-Altura 42
La Crescent-Hokah 44
Final
Time: 6:00 PM
@Glenwood
Morris Area/Chokio-Alberta 51
Minnewaska Area 53
Final
Time: 6:00 PM
@Waubun
NCE/U-H 53
Mahnomen/Waubun 68
Final
Time: 6:15 PM
Lyle/Austin Pacelli 36
St. Ansgar 59
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Cook County 71
Silver Bay 37
Final
Time: 6:30 PM
@Park Rapids
Aitkin 31
Park Rapids Area 82
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
Alden-Conger/Glenville-Emmons 54
Martin County West 52
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
Minneapolis Henry 62
PACT Charter 56
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Chanhassen 48
Shakopee 61
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Eden Prairie 63
St. Michael-Albertville 51
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Richfield 43
Chisago Lakes Area 68
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Eden Valley-Watkins 41
Maple Lake 33
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
St. Agnes 32
Legacy Christian 55
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
St. Clair 61
Lake Crystal-Wellcome Memorial 51
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Bloomington Kennedy 49
Bloomington Jefferson 53
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Delano 53
Jordan 60
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
St. Louis Park 52
Robbinsdale Cooper 44
Final
Time: 7:15 PM
@Eveleth
Greenway 43
Eveleth-Gilbert 40
Final
Time: 7:15 PM
@LeSueur
Lester Prairie 70
LeSueur-Henderson 42
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Carlton 11
Floodwood 42
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
St. Cloud 51
Sartell-St. Stephen 68
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Cromwell-Wright 48
Mesabi East 31
Final
Time: 7:15 PM
@Upsala
Osakis 53
Upsala 32
Final
Time: 7:15 PM
@Wrenshall
McGregor 84
Wrenshall 50
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Dover-Eyota 86
Stewartville 63
Final
Time: 7:15 PM
@Howard Lake
Annandale 53
Howard Lake-Waverly-Winsted 38
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
North Woods 69
Nashwauk-Keewatin 57
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Rochester Lourdes 47
Byron 36
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Deer River 54
Chisholm 75
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Sauk Rapids-Rice 30
Willmar 55
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Pequot Lakes 75
Crosby-Ironton 61
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Medford 68
Hayfield 78
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Brainerd 49
Alexandria 57
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Barnum 44
Two Harbors 52
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Hermantown 52
Pine City 63
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Foley 77
Mora 30
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
St. Cloud Cathedral 35
Milaca 52
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Spring Grove 58
LeRoy-Ostrander 33
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Blooming Prairie 47
Grand Meadow 41
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Duluth East 49
Duluth Marshall 42
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Mountain Iron-Buhl 82
Cloquet 48
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Tri-City United 17
Belle Plaine 52
Final
Time: 7:15 PM
@Superior
Hibbing 23
Superior 58
Final
Time: 7:15 PM
@Long Prairie
Brandon/Evansville 41
Long Prairie-Grey Eagle 32
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Browerville-Eagle Valley 57
Swanville 52
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Hawley 54
Fergus Falls 67
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Moose Lake-Willow River 22
Esko 69
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Kelliher/Northome 87
Littlefork-Big Falls 33
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Clearbrook-Gonvick 55
Warren-Alvarado-Oslo 51
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Parkers Prairie 47
Verndale 41
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
Chatfield 52
Caledonia 58
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Lake of the Woods 37
Northern Freeze 52
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Clinton-Graceville-Beardsley 50
Ortonville 39
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush
Roseau 49
Badger/Greenbush-Middle River 55
F/OT
Time: 7:30 PM
@Southland
Plainview-Elgin-Millville 68
Southland 28
Final
Time: 7:30 PM
@Windom
Tracy-Milroy-Balaton 60
Windom Area 49
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Northfield 49
Faribault 29
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
Paynesville Area 45
Montevideo 67
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Canby 34
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 38
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Breckenridge 49
Dilworth-Glyndon-Felton 31
Final
Time: 7:30 PM
@Comfrey
Nicollet 59
Mountain Lake Area/Comfrey 52
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Springfield 56
Sleepy Eye 64
Final
Time: 7:30 PM
@Oklee
Sacred Heart 42
Red Lake County Central 47
Final
Time: 7:30 PM
@Ely
Cherry 63
Ely 47
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Rochester Century 54
Mankato West 60
F/2OT
Time: 7:30 PM
@Morgan
New Ulm Cathedral 54
Cedar Mountain 58
Final
Time: 7:30 PM
@Redwood Falls
Jackson County Central 90
Redwood Valley 30
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Barnesville 53
Perham 54
Final
Time: 7:30 PM
@Hallock
Warroad 46
Kittson County Central 56
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Sleepy Eye Saint Mary's 78
Gibbon-Fairfax-Winthrop 37
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Schaeffer Academy 33
Fillmore Central 89
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Staples-Motley 30
Detroit Lakes 77
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Pine River-Backus 24
Menahga 52
Final
Time: 7:30 PM
@Glencoe
New London-Spicer 67
Glencoe-Silver Lake 47
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
East Grand Forks 35
Crookston 60
Final
Time: 7:30 PM
@Wheaton
Hancock 54
Wheaton/Herman-Norcross 46
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Pelican Rapids 60
Frazee 50
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Fosston 63
Bagley 24
Final