Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Wrestling Scores for Saturday, January 29, 2022

Time: 7:00 PM
@Brookings SD
Brandon Valley SD 281
Pierre SD 237 ½
Harrisburg SD 174 ½
Mitchell SD 166
Brookings SD 118
Sioux Falls Lincoln SD 101
Canby 96
Rapid City Central SD 85
Madison SD 83 ½
West Central SD 77 ½
Vermillion SD 73
Beresford SD 53 ½
Lennox SD 44
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 42
Sioux Falls Washington SD 35
Dell Rapids SD 33
Yankton SD 24
Dakota Valley SD 22
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Simley 48
Forest Lake 21
Final
Time: 7:00 PM
@Wisconsin Dells Wi
Brillion WI 189
Cedar Grove Belguim WI 163
GMLOS 156 ½
Crandon WI 147
Riverdale WI 122 ½
Watertown WI 120
Turner WI 114
LaCrosse Central WI 88
Wisconsin Dells WI 86
Hartford Union WI 79
Monticello WI 75 ½
Brookfield Central WI 65 ½
Catholic Memorial WI 34
Berlin WI 32
Chippewa Falls Wi 32
Hillsboro WI 24
Westfield WI 17
Final
Time: 7:00 PM
@Parker SD
Marshall/Lakeview 226 ½
Tea SD 221
Parker SD 189
McCook Central SD 173 ½
Sisseton SD 103 ½
Sioux Valley SD 86 ½
Deuel SD 57
Mitchell JV SD 55 ½
West Central JV SD 49
Yankton JV SD 26
Viborg-Hurley SD 12
Chester SD 8
Hanson SD 6
Final
Time: 7:00 PM
@Larimore ND
Pembina County North ND 150
Grand Forks Central ND 136
Badger/Greenbush-Middle River 110
Grafton ND 100
Wahpeton ND 83 ½
Devils Lake ND 81
Mahnomen/Waubun 64
Fertile-Beltrami 61
Fargo North ND 57 ½
Larimore ND 35
Grand Forks Red River ND 21
Fargo South ND 18
Northwood ND 10
Central Cass JV ND 9
Mayville-Portland ND 6
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Byron 3
Kasson-Mantorville 65
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 43
Byron 30
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Trinity School 77
Blue Earth Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Blue Earth Area 43
Sibley East 22
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Trinity School 3
Sibley East 78
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
WEM/JWP 57
Trinity School 21
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
WEM/JWP 23
Sibley East 54
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Blue Earth Area 54
WEM/JWP 21
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
Chisago Lakes Area 45
East Ridge 35
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
Chisago Lakes Area 48
St. Paul Johnson 22
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
East Ridge 30
St. Paul Johnson 29
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
Two Rivers 57
St. Paul Johnson 18
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
Two Rivers 54
Chisago Lakes Area 24
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
Two Rivers 48
East Ridge 7
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
Two Rivers 36
New Richland-H-E-G 34
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
New Richland-H-E-G 66
Chisago Lakes Area 5
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
New Richland-H-E-G 48
East Ridge 27
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
New Richland-H-E-G 54
St. Paul Johnson 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Cannon Falls 66
St. Croix Lutheran 12
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Cannon Falls 44
Mille Lacs 30
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Mora 72
Kingdom Prep Lutheran WI 12
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Fox Valley Lutheran WI 30
St. Croix Lutheran 48
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Mille Lacs 66
Kingdom Prep Lutheran WI 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Cannon Falls 78
Fox Valley Lutheran WI 6
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Mora 67
St. Croix Lutheran 12
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Cannon Falls 43
Mora 33
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Mille Lacs 78
Fox Valley Lutheran WI 6
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Kingdom Prep Lutheran WI 12
St. Croix Lutheran 48
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Cannon Falls 78
Kingdom Prep Lutheran WI 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Mora 78
Fox Valley Lutheran WI 6
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Mille Lacs 63
St. Croix Lutheran 18
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Tri-City United 31
Prior Lake 40
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Faribault 30
Prior Lake 41
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Faribault 36
Tri-City United 34
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Hastings 47
Tri-City United 29
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Hastings 48
Faribault 29
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Hastings 48
Prior Lake 19
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
St. Peter 40
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 32
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Caledonia 45
Byron 27
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Shakopee 18
Kasson-Mantorville 55
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Shakopee 38
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 33
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
St. Peter 46
Byron 31
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Caledonia 10
Kasson-Mantorville 55
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Shakopee 52
Byron 23
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Caledonia 45
St. Peter 27
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Shakopee 44
St. Peter 33
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Caledonia 56
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 16
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Shakopee 40
Caledonia 29
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
St. Peter 6
Kasson-Mantorville 66
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
Hutchinson 66
Windom/Mountain Lake 6
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
Hutchinson 29
Fairmont/Martin County West 42
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
Windom/Mountain Lake 15
Fairmont/Martin County West 64
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
MAHACA 25
Fairmont/Martin County West 45
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
Hutchinson 48
MAHACA 30
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
MAHACA 62
Windom/Mountain Lake 12
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Forest Lake 54
Lakeville North 20
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Simley 40
Stillwater Area 27
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Stillwater Area 58
Lakeville North 13
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Forest Lake 44
Wayzata 31
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Simley 40
Wayzata 27
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Stillwater Area 61
Sartell-St. Stephen 9
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Lakeville North 40
Cretin-Derham Hall 33
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Simley 61
Lakeville North 7
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Wayzata 76
Cretin-Derham Hall 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Sartell-St. Stephen 77
Cretin-Derham Hall 6
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Wayzata 50
Sartell-St. Stephen 21
Final