Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Friday, May 6, 2022

Time: 12:00 PM
Grand Rapids 8
Anoka 5
Final
Time: 2:00 PM
@TBD
Thompson 5
Sacred Heart 2
Final
Time: 2:30 PM
Roseau 7
Ashby 8
Final
Time: 3:00 PM
@Tartan
Hill-Murray 10
Tartan 6
Final
Time: 3:45 PM
Goodhue 0
Pine Island 21
F/5
Time: 4:00 PM
@Austin
Rochester John Marshall 2
Austin 4
Final
Time: 4:00 PM
Rochester Lourdes 13
Lake City 0
F/5
Time: 4:00 PM
Park Rapids Area 0
Detroit Lakes 11
Final
Time: 4:00 PM
@Bemidji State
Alexandria 7
Bemidji 6
F/8
Time: 4:00 PM
Deer River 0
Northeast Range 1
F/5
Time: 4:00 PM
Braham 3
Ogilvie 7
Final
Time: 4:15 PM
@Faber Field
New Ulm 7
Duluth East 6
Final
Time: 4:30 PM
@Mound
Hutchinson 3
Mound Westonka 4
Final
Time: 4:30 PM
@Simley
Mahtomedi 9
Simley 1
Final
Time: 4:30 PM
Onalaska Luther 13
Houston 5
Final
Time: 4:30 PM
@Liberty Classical Academy
Academy for Sciences & Ag 4
LMAC 9
Final
Time: 4:30 PM
Roseville 1
Mounds View 4
Final
Time: 4:30 PM
White Bear Lake 6
Woodbury 12
Final
Time: 4:30 PM
GMLOK 8
Schaeffer Academy 5
Final
Time: 4:30 PM
Mountain Iron-Buhl 1
Ely 11
Final
Time: 4:30 PM
@Two Rivers
Two Rivers 10
North St. Paul 0
Final
Time: 4:30 PM
St. Francis 13
Cambridge-Isanti 7
Final
Time: 4:30 PM
@Argyle
Fertile-Beltrami 0
West Marshall 12
Final
Time: 4:30 PM
New Prague 5
Orono 4
Final
Time: 4:30 PM
@Putz Field
Maple Grove 6
Little Falls 3
Final
Time: 4:30 PM
Ely 8
Greenway 7
Final
Time: 4:30 PM
@Ulen
Red Lake County 5
NCE/U-H 6
Final
Time: 4:30 PM
Mahnomen/Waubun 26
Laporte 0
F/5
Time: 4:30 PM
North Woods 4
Cherry 13
Final
Time: 4:30 PM
@Lamberton
Minneota 9
Red Rock Central/W-WG 6
Final
Time: 4:30 PM
Dover-Eyota 4
St. Charles 3
Final
Time: 4:30 PM
@Verndale
Pillager 6
Bertha-Hewitt/Verndale 11
Final
Time: 4:30 PM
Bertha-Hewitt/Verndale 5
Pillager 8
Final
Time: 4:30 PM
Wayzata 1
St. Michael-Albertville 2
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
St. John's Prep 0
Browerville-Eagle Valley 11
Final
Time: 4:30 PM
Stillwater Area 8
Forest Lake 2
Final
Time: 4:30 PM
Royalton 6
Foley 10
Final
Time: 4:30 PM
@Apple Valley
Rosemount 14
Apple Valley 2
Final
Time: 4:30 PM
Dassel-Cokato 5
Kimball Area 6
Final
Time: 4:30 PM
Rock Ridge 10
Chisholm 2
Final
Time: 4:30 PM
New York Mills 5
Menahga 0
Final
Time: 4:30 PM
Southland 17
Mabel-Canton 0
Final
Time: 4:30 PM
Minnewaska Area 10
Osakis 5
Final
Time: 4:30 PM
Littlefork-Big Falls 0
Mesabi East 13
Final
Time: 4:30 PM
Blackduck 0
Fosston 9
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
East Central 0
Mille Lacs 14
F/5
Time: 4:30 PM
Albany 3
New London-Spicer 2
Final
Time: 4:30 PM
St. Clair 12
Triton 15
Final
Time: 4:30 PM
Northern Freeze 1
Sacred Heart 11
Final
Time: 4:30 PM
@Lester Prairie
Gibbon-Fairfax-Winthrop 1
Lester Prairie 23
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 3
Park of Cottage Grove 10
Final
Time: 4:30 PM
St. Croix Prep 3
St. Agnes 14
Final
Time: 4:30 PM
Minnehaha Academy 0
Blake 9
Final
Time: 4:30 PM
@Hill City
Pine River-Backus 12
Hill City/Northland 2
Final
Time: 4:30 PM
Robbinsdale Cooper 0
Chanhassen 10
F/6
Time: 4:30 PM
@Ada
Lake Park-Audubon 0
Ada-Borup-West 9
Final
Time: 5:00 PM
Benson 0
Upsala/Swanville Area 13
F/5
Time: 5:00 PM
@Rochester Century
Winona 3
Rochester Century 4
Final
Time: 5:00 PM
Kenyon-Wanamingo 3
Chatfield 13
F/6
Time: 5:00 PM
Pierz 9
Mora 4
Final
Time: 5:00 PM
@Long Prairie
Melrose 11
Long Prairie-Grey Eagle 12
F/8
Time: 5:00 PM
@Norwood
LeSueur-Henderson 1
Norwood-Young America 0
Final
Time: 5:00 PM
@Sartell
Moorhead 9
Sartell-St. Stephen 8
Final
Time: 5:00 PM
@Tartan
Hill-Murray 10
Tartan 2
Final
Time: 5:00 PM
@Grand Forks Red River
East Grand Forks 1
Grand Forks Red River 10
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Northfield 5
Mankato East 6
Final
Time: 5:00 PM
Chisago Lakes Area 0
Osceola 7
Final
Time: 5:00 PM
Hayfield 5
Medford 0
Final
Time: 5:00 PM
Zumbrota-Mazeppa 3
Byron 6
Final
Time: 5:30 PM
St. James Area 11
Blue Earth Area 14
Final
Time: 5:30 PM
Marshall 9
St. Peter 2
Final
Time: 5:45 PM
Goodhue 6
Pine Island 19
F/6
Time: 6:00 PM
@Bemidji State
Alexandria 7
Bemidji 1
Final
Time: 6:00 PM
Esko 14
Hinckley-Finlayson 1
Final
Time: 6:00 PM
Rochester Lourdes 5
Lake City 0
F/5
Time: 6:00 PM
@Austin
Rochester John Marshall 9
Austin 2
Final
Time: 6:00 PM
Trinity School 14
Cristo Rey Jesuit 1
Final
Time: 6:00 PM
Park Rapids Area 2
Detroit Lakes 7
Final
Time: 6:00 PM
Deer River 1
Northeast Range 2
F/5
Time: 6:30 PM
Lakeville South 16
Champlin Park 11
Final
Time: 6:30 PM
Superior 13
Duluth Denfeld 6
Final
Time: 6:30 PM
Blaine 0
Eden Prairie 4
Final
Time: 6:30 PM
Hopkins 5
Edina 4
Final
Time: 6:30 PM
@Isle
East Central 3
Mille Lacs 23
F/5
Time: 6:30 PM
Roseau 8
Menahga 1
Final
Time: 6:30 PM
@Schaeffer Academy
GMLOK 21
Schaeffer Academy 4
Final
Time: 6:30 PM
Buffalo 3
Minnetonka 4
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Annandale 6
Eden Valley-Watkins 7
Final
Time: 7:00 PM
Becker 1
Princeton 5
Final
Time: 7:00 PM
Kasson-Mantorville 1
Cannon Falls 3
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Minneapolis South 8
Richfield 6
Final
Time: 7:00 PM
Bloomington Jefferson 0
Chaska 3
Final
Time: 7:00 PM
Breck 5
Providence Academy 11
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Hastings 20
South St. Paul 10
Final
Time: 7:00 PM
St. Louis Park 3
Waconia 4
F/8
Time: 7:00 PM
Monticello 9
Big Lake 2
Final
Time: 7:00 PM
@Faber Field
Elk River 11
Minneapolis Southwest 7
Final
Time: 7:15 PM
@Putz Field
Owatonna 9
St. Cloud 8
Final
Time: 7:30 PM
Marshall 6
St. Peter 8
Final