Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Tuesday, May 10, 2022

Time: 11:00 AM
Stewartville 3
Kasson-Mantorville 2
Final
Time: 12:00 PM
Wayzata 0
St. Louis Park 5
Final
Time: 1:00 PM
Stewartville 7
Kasson-Mantorville 0
Final
Time: 1:00 PM
Greenway 8
Esko 10
Final
Time: 3:30 PM
Proctor 9
Greenway 1
Final
Time: 3:45 PM
@Goodhue
Cannon Falls 15
Goodhue 2
F/6
Time: 4:00 PM
@Waubun
Northome/Kelliher 3
Mahnomen/Waubun 13
F/5
Time: 4:00 PM
Carlton 0
South Ridge 11
F/5
Time: 4:00 PM
Melrose 4
Minnewaska Area 1
Final
Time: 4:00 PM
Dilworth-Glyndon-Felton 10
Hawley 0
Final
Time: 4:00 PM
@Perham
Frazee 2
Perham 11
Final
Time: 4:00 PM
Watertown-Mayer 1
Annandale 8
Final
Time: 4:00 PM
@Bemidji State
Duluth East 7
Bemidji 9
Final
Time: 4:00 PM
@Crosby
Pequot Lakes 16
Crosby-Ironton 3
Final
Time: 4:00 PM
Duluth Denfeld 4
Hibbing 5
Final
Time: 4:00 PM
New London-Spicer 4
Dassel-Cokato 2
Final
Time: 4:00 PM
Warroad 9
Crookston 8
Final
Time: 4:00 PM
Aitkin 2
Detroit Lakes 1
Final
Time: 4:00 PM
@Breckenridge
Pelican Rapids 17
Breckenridge 1
F/5
Time: 4:00 PM
St. Cloud Cathedral 2
Pierz 6
Final
Time: 4:00 PM
@Rochester Mayo
Rochester Mayo 1
Rochester Century 2
Final
Time: 4:00 PM
@Austin
Winona 5
Austin 4
Final
Time: 4:00 PM
Little Falls 11
Zimmerman 1
Final
Time: 4:00 PM
Litchfield 5
Glencoe-Silver Lake 10
Final
Time: 4:30 PM
Coon Rapids 2
Totino-Grace 12
Final
Time: 4:30 PM
@Hill-Murray
Mahtomedi 9
Hill-Murray 5
Final
Time: 4:30 PM
@Lamberton
Murray County Central 1
Red Rock Central/W-WG 2
Final
Time: 4:30 PM
Madelia 6
Cleveland 7
Final
Time: 4:30 PM
Spring Lake Park 2
Centennial 14
Final
Time: 4:30 PM
Two Harbors 11
McGregor 1
Final
Time: 4:30 PM
Big Lake 3
Becker 5
Final
Time: 4:30 PM
Mille Lacs 3
Rush City 4
Final
Time: 4:30 PM
Spectrum 2
North Lakes Academy 11
Final
Time: 4:30 PM
Mabel-Canton 11
Schaeffer Academy 1
Final
Time: 4:30 PM
Hancock 11
Central MN Christian 19
Final
Time: 4:30 PM
@Mankato West
Northfield 1
Mankato West 10
Final
Time: 4:30 PM
Lake Park-Audubon 0
Fosston 14
Final
Time: 4:30 PM
@Win-E-Mac
Fertile-Beltrami 4
Win-E-Mac 5
Final
Time: 4:30 PM
@Brooklyn Park
Andover 11
Park Center/Columbia Heights 0
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Grove
Houston 2
Spring Grove 10
Final
Time: 4:30 PM
@Elrosa
Eden Valley-Watkins 4
Belgrade-Brooten-Elrosa 2
Final
Time: 4:30 PM
Fridley 15
Breck 9
Final
Time: 4:30 PM
Jordan 2
Hutchinson 9
Final
Time: 4:30 PM
Delano 6
Southwest Christian 4
Final
Time: 4:30 PM
@Virginia
Cherry 1
Rock Ridge 0
Final
Time: 4:30 PM
NCE/U-H 4
Blackduck 0
Final
Time: 4:30 PM
Parkers Prairie 10
Sebeka 8
Final
Time: 4:30 PM
@Alden
GMLOK 2
Glenville-Emmons/Alden-Conger 8
Final
Time: 4:30 PM
Nevis 3
Lake of the Woods 0
Final
Time: 4:30 PM
Laporte 0
Pine River-Backus 10
F/6
Time: 4:30 PM
North Branch 4
Monticello 8
Final
Time: 4:30 PM
New York Mills 11
Pillager 0
F/6
Time: 4:30 PM
Grand Rapids 6
Cloquet 7
Final
Time: 4:30 PM
Anoka 1
Champlin Park 2
Final
Time: 4:30 PM
@Verndale
Wadena-Deer Creek 10
Bertha-Hewitt/Verndale 0
Final
Time: 4:30 PM
Hayfield 6
United South Central 5
Final
Time: 4:30 PM
Norwood-Young America 11
Maple Lake 0
Final
Time: 4:30 PM
St. Francis 2
Princeton 3
Final
Time: 4:30 PM
Lyle/Austin Pacelli 6
Southland 3
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville South
Farmington 9
Lakeville South 0
Final
Time: 4:30 PM
Hinckley-Finlayson 9
Braham 5
Final
Time: 4:30 PM
Forest Lake 6
Park of Cottage Grove 15
Final
Time: 4:30 PM
Deer River 0
Chisholm 4
Final
Time: 4:30 PM
Rogers 11
Robbinsdale Armstrong 0
F/5
Time: 4:30 PM
Ottertail Central 0
Menahga 2
Final
Time: 5:00 PM
Triton 0
Zumbrota-Mazeppa 10
Final
Time: 5:00 PM
St. Charles 2
Dover-Eyota 12
Final
Time: 5:00 PM
Foley 13
Mora 2
Final
Time: 5:00 PM
@Fergus Falls
Fergus Falls 15
Willmar 1
Final
Time: 5:00 PM
@Red Wing
Faribault 3
Red Wing 5
Final
Time: 5:00 PM
Morris Area/Chokio-Alberta 15
BOLD 0
Final
Time: 5:00 PM
Maple Grove 13
Elk River 6
Final
Time: 5:00 PM
Byron 17
Goodhue 0
F/5
Time: 5:00 PM
Sauk Centre 9
Montevideo 4
Final
Time: 5:00 PM
West Central Area 0
Benson 2
Final
Time: 5:00 PM
Fairmont 24
Maple River 1
Final
Time: 5:00 PM
@Owatonna
Rochester John Marshall 6
Owatonna 11
Final
Time: 5:00 PM
Medford 0
Randolph 10
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Albert Lea 1
Mankato East 11
Final
Time: 5:00 PM
@Albany
Milaca 0
Albany 12
Final
Time: 5:00 PM
@Brainerd
Sartell-St. Stephen 12
Brainerd 0
Final
Time: 5:00 PM
Caledonia 2
Holmen 5
Final
Time: 5:00 PM
@Montgomery
Waseca 3
Tri-City United 0
Final
Time: 5:00 PM
@La Crescent
Winona Cotter 9
La Crescent-Hokah 11
Final
Time: 5:00 PM
Barnesville 3
Brandon/Evansville 10
Final
Time: 5:00 PM
@Mayer Lutheran
Lester Prairie 7
Mayer Lutheran 10
Final
Time: 5:30 PM
Worthington 0
Marshall 10
Final
Time: 5:30 PM
St. James Area 2
Redwood Valley 4
Final
Time: 5:30 PM
St. Peter 2
New Ulm 8
Final
Time: 6:00 PM
@Breckenridge
Pelican Rapids 12
Breckenridge 2
F/5
Time: 6:00 PM
Litchfield 2
Glencoe-Silver Lake 14
Final
Time: 6:00 PM
Pequot Lakes 7
Crosby-Ironton 4
Final
Time: 6:00 PM
@Bemidji State
Duluth East 5
Bemidji 8
Final
Time: 6:00 PM
Warroad 10
Crookston 1
Final
Time: 6:00 PM
New London-Spicer 7
Dassel-Cokato 8
Final
Time: 6:00 PM
@Rochester Century
Rochester Mayo 2
Rochester Century 0
Final
Time: 6:00 PM
Melrose 0
Minnewaska Area 4
Final
Time: 6:00 PM
Aitkin 3
Detroit Lakes 11
Final
Time: 6:00 PM
Dilworth-Glyndon-Felton 4
Hawley 3
Final
Time: 6:00 PM
@Waubun
Bagley 0
Mahnomen/Waubun 9
Final
Time: 6:00 PM
Little Falls 12
Zimmerman 1
Final
Time: 6:00 PM
Watertown-Mayer 1
Annandale 6
Final
Time: 6:00 PM
St. Cloud Cathedral 3
Pierz 8
Final
Time: 6:00 PM
Esko 13
Proctor 3
F/5
Time: 6:00 PM
@Perham
Frazee 1
Perham 12
Final
Time: 6:00 PM
@Austin
Winona 9
Austin 5
Final
Time: 6:30 PM
@Rush City
Mille Lacs 0
Rush City 4
Final
Time: 6:30 PM
Mabel-Canton 14
Schaeffer Academy 4
Final
Time: 6:30 PM
@Victoria
Mound Westonka 7
Holy Family Catholic 3
Final
Time: 6:30 PM
@Alden
GMLOK 4
Glenville-Emmons/Alden-Conger 5
Final
Time: 6:30 PM
Nevis 4
Lake of the Woods 6
Final
Time: 7:00 PM
Blake 4
DeLaSalle 7
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato
New Ulm Cathedral 9
Mankato Loyola 5
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Tartan 6
South St. Paul 2
Final
Time: 7:00 PM
@Albany
Milaca 1
Albany 14
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud - Putz
Rocori 7
St. Cloud 5
Final
Time: 7:00 PM
Osseo 4
Blaine 6
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Sauk Rapids-Rice 5
Alexandria 0
Final