Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Thursday, May 5, 2022

Time: 11:30 AM
@Faber Field
Holdingford 2
Eden Valley-Watkins 1
Final
Time: 12:00 PM
@Putz Field
Belgrade-Brooten-Elrosa 9
Royalton 0
Final
Time: 1:30 PM
@Faber Field
Eden Valley-Watkins 11
Holdingford 1
Final
Time: 2:00 PM
@Putz Field
Belgrade-Brooten-Elrosa 4
Royalton 3
Final
Time: 4:00 PM
@Putz Field
Kimball Area 4
Atwater-Cosmos-Grove City 3
Final
Time: 4:00 PM
St. James Area 0
Luverne 6
Final
Time: 4:00 PM
Caledonia 10
Winona Cotter 5
Final
Time: 4:00 PM
Cook County 1
Cherry 9
Final
Time: 4:00 PM
@Barnesville
Perham 15
Barnesville 4
Final
Time: 4:00 PM
Nevis 11
Walker-Hackensack-Akeley 0
Final
Time: 4:00 PM
Carlton 5
Moose Lake-Willow River 12
Final
Time: 4:00 PM
@Frazee
Hawley 5
Frazee 8
Final
Time: 4:00 PM
@Dilworth
Breckenridge 4
Dilworth-Glyndon-Felton 14
Final
Time: 4:00 PM
@Fillmore Central
La Crescent-Hokah 5
Fillmore Central/Lanesboro 1
Final
Time: 4:00 PM
St. Charles 5
Wabasha-Kellogg 4
Final
Time: 4:00 PM
Border West 5
Hancock 2
Final
Time: 4:00 PM
Mountain Lake Area/Comfrey 4
Adrian 11
Final
Time: 4:00 PM
Cromwell-Wright 0
South Ridge 2
Final
Time: 4:00 PM
Milaca 4
Foley 22
Final
Time: 4:00 PM
Brandon/Evansville 1
Ashby 5
Final
Time: 4:15 PM
Blake 11
Trinity School 0
Final
Time: 4:30 PM
Chanhassen 4
New Prague 3
Final
Time: 4:30 PM
Robbinsdale Armstrong 3
Maple Grove 17
Final
Time: 4:30 PM
@Liberty Classical Academy
New Life Academy 3
LMAC 4
Final
Time: 4:30 PM
@Bemidji State
Detroit Lakes 1
Bemidji 9
Final
Time: 4:30 PM
Laporte 5
Northome/Kelliher 10
Final
Time: 4:30 PM
@Slayton
Heron Lake-Okabena/Fulda 0
Murray County Central 11
Final
Time: 4:30 PM
@South St. Paul
Fridley 3
South St. Paul 7
Final
Time: 4:30 PM
@Haddox Field
Holy Angels 7
Bloomington Kennedy 2
Final
Time: 4:30 PM
Blackduck 11
Cass Lake-Bena 2
Final
Time: 4:30 PM
Pequot Lakes 2
Greenway 3
Final
Time: 4:30 PM
@Minneota
Yellow Medicine East 1
Minneota 4
Final
Time: 4:30 PM
Roseville 2
White Bear Lake 1
Final
Time: 4:30 PM
@Alimagnet Park
Eagan 4
Burnsville 1
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 5
St. Anthony Village 2
Final
Time: 4:30 PM
Warroad 1
Roseau 8
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
New York Mills 12
Browerville-Eagle Valley 6
Final
Time: 4:30 PM
Lake of the Woods 12
Bagley 5
F/7
Time: 4:30 PM
St. Clair 1
Cleveland 2
Final
Time: 4:30 PM
Osseo 5
Andover 19
Final
Time: 4:30 PM
Cretin-Derham Hall 13
Irondale 1
Final
Time: 4:30 PM
Adrian 0
Pipestone Area 5
Final
Time: 4:30 PM
@Argyle
Badger/Greenbush-Middle River 5
West Marshall 9
Final
Time: 4:30 PM
Win-E-Mac 1
Kittson County Central 22
Final
Time: 4:30 PM
@Ulen
Fertile-Beltrami 1
NCE/U-H 11
Final
Time: 4:30 PM
@Ulen
Fosston 12
NCE/U-H 6
Final
Time: 4:30 PM
Centennial 8
Totino-Grace 3
Final
Time: 4:30 PM
Big Lake 1
St. Francis 5
Final
Time: 4:30 PM
@Mahtomedi
Hill-Murray 9
Mahtomedi 11
Final
Time: 4:30 PM
@Houston
Glenville-Emmons/Alden-Conger 4
Houston 0
Final
Time: 4:30 PM
Barnum 12
McGregor 4
Final
Time: 4:30 PM
Becker 2
Monticello 3
Final
Time: 4:30 PM
Delano 12
Holy Family Catholic 7
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Valley
Spring Grove 16
GMLOK 8
Final
Time: 4:30 PM
@Staples
Pillager 0
Staples-Motley 3
Final
Time: 4:30 PM
@Apple Valley
Farmington 8
Apple Valley 1
Final
Time: 4:30 PM
@Duluth Marshall
Grand Rapids 4
Duluth Marshall 9
Final
Time: 4:30 PM
@Hill City
North Woods 14
Hill City/Northland 11
Final
Time: 4:30 PM
@Rosemount
Lakeville South 0
Rosemount 1
Final
Time: 4:30 PM
Chisholm 5
International Falls 15
F/5
Time: 4:30 PM
Sleepy Eye Saint Mary's 2
Wabasso 5
Final
Time: 4:30 PM
@Watertown
Rockford 10
Watertown-Mayer 4
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 1
Pine City 5
Final
Time: 4:30 PM
Pierz 11
Osakis 1
Final
Time: 4:30 PM
Springfield 2
Sleepy Eye 1
F/8
Time: 4:30 PM
@Faber Field
Paynesville Area 18
Maple Lake 0
Final
Time: 4:30 PM
Martin County West 11
Nicollet 0
Final
Time: 4:30 PM
Lac qui Parle Valley 12
Canby 1
F/5
Time: 4:30 PM
@Virginia
Hibbing 4
Rock Ridge 13
Final
Time: 4:30 PM
MACCRAY 3
Russell-Tyler-Ruthton 0
Final
Time: 4:30 PM
Cambridge-Isanti 8
North Branch 9
Final
Time: 4:30 PM
Wrenshall 0
Two Harbors 11
F/5
Time: 4:30 PM
Blaine 3
Rogers 7
Final
Time: 4:30 PM
@Jordan Mini Met
Southwest Christian 7
Jordan 1
Final
Time: 4:30 PM
Annandale 3
Glencoe-Silver Lake 2
Final
Time: 4:30 PM
Cloquet 3
Proctor 5
Final
Time: 4:30 PM
@Karlstad
Ada-Borup-West 12
Northern Freeze 1
Final
Time: 5:00 PM
@Avon
Little Falls 1
Albany 6
Final
Time: 5:00 PM
@Winona
Northfield 4
Winona 2
Final
Time: 5:00 PM
@Belle Plaine
Tri-City United 5
Belle Plaine 3
Final
Time: 5:00 PM
Minnewaska Area 2
Sauk Centre 3
Final
Time: 5:00 PM
Medford 0
Maple River 1
Final
Time: 5:00 PM
@Alexandria
Brainerd 2
Alexandria 3
Final
Time: 5:00 PM
@Fergus Falls
St. Cloud 8
Fergus Falls 3
Final
Time: 5:00 PM
@Red Wing
Mankato West 6
Red Wing 0
Final
Time: 5:00 PM
Melrose 2
Montevideo 12
F/5
Time: 5:00 PM
@Sauk Rapids
Sartell-St. Stephen 3
Sauk Rapids-Rice 6
Final
Time: 5:00 PM
@Alexandria
Brainerd 2
Alexandria 10
Final
Time: 5:00 PM
@Faribault
Rochester Century 10
Faribault 8
Final
Time: 5:00 PM
@Arlington
LeSueur-Henderson 5
Sibley East 12
Final
Time: 5:00 PM
Chatfield 7
Stewartville 4
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Owatonna 8
Mankato East 11
Final
Time: 5:00 PM
@Albert Lea
Rochester Mayo 2
Albert Lea 1
Final
Time: 5:00 PM
@Barrett
Morris Area/Chokio-Alberta 6
West Central Area 0
Final
Time: 5:30 PM
Redwood Valley 1
Windom Area 2
Final
Time: 5:30 PM
Fairmont 10
Worthington 2
Final
Time: 5:30 PM
Waseca 3
St. Peter 4
Final
Time: 6:00 PM
@Barnesville
Perham 11
Barnesville 1
Final
Time: 6:00 PM
@Fillmore Central
La Crescent-Hokah 8
Fillmore Central/Lanesboro 4
Final
Time: 6:00 PM
@Mankato
Martin Luther/Gran-Hunt-EC 5
Mankato Loyola 10
Final
Time: 6:00 PM
Nevis 24
Walker-Hackensack-Akeley 3
Final
Time: 6:00 PM
@Putz Field
Kimball Area 9
Atwater-Cosmos-Grove City 2
Final
Time: 6:00 PM
@Dilworth
Dilworth-Glyndon-Felton 13
Breckenridge 1
Final
Time: 6:00 PM
Ashby 4
Brandon/Evansville 3
Final
Time: 6:00 PM
@Cass Lake
Blackduck 28
Red Lake 4
Final
Time: 6:00 PM
@Frazee
Frazee 13
Hawley 10
Final
Time: 6:00 PM
@Belle Plaine
Tri-City United 9
Belle Plaine 7
Final
Time: 6:00 PM
Milaca 6
Foley 12
Final
Time: 6:00 PM
St. James Area 0
Luverne 7
Final
Time: 6:00 PM
St. Charles 5
Wabasha-Kellogg 4
Final
Time: 6:00 PM
Border West 5
Hancock 2
Final
Time: 6:00 PM
Caledonia 8
Winona Cotter 1
Final
Time: 6:30 PM
Sacred Heart 14
Crookston 8
Final
Time: 6:30 PM
@Faber Field
Paynesville Area 13
Maple Lake 0
Final
Time: 6:30 PM
Springfield 6
Sleepy Eye 7
Final
Time: 6:30 PM
Ottertail Central 9
Sebeka 1
Final
Time: 7:00 PM
Elk River 2
Champlin Park 0
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Eastview 2
Prior Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Rocori 1
Willmar 10
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
LeSueur-Henderson 0
Sibley East 10
Final
Time: 7:00 PM
Coon Rapids 2
Anoka 12
F/5
Time: 7:00 PM
Lakeville North 5
Shakopee 9
Final
Time: 7:00 PM
Dassel-Cokato 4
Litchfield 5
Final
Time: 7:00 PM
Princeton 12
Chisago Lakes Area 1
Final