Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Monday, May 16, 2022

Time: 4:30 AM
Windom Area 6
Blue Earth Area 1
Final
Time: 3:00 PM
@Tartan
Two Rivers 10
Tartan 0
Final
Time: 3:30 PM
Menahga 0
New York Mills 2
Final
Time: 3:30 PM
@Willmar
Willmar 6
Fergus Falls 4
Final
Time: 4:00 PM
@Simley
South St. Paul 7
Simley 8
Final
Time: 4:00 PM
Staples-Motley 0
Aitkin 23
Final
Time: 4:00 PM
Carlton 0
Silver Bay 10
Final
Time: 4:00 PM
Moose Lake-Willow River 4
Barnum 8
Final
Time: 4:00 PM
Sauk Rapids-Rice 9
Detroit Lakes 3
Final
Time: 4:00 PM
Roseau 9
East Grand Forks 10
Final
Time: 4:00 PM
@St. Thomas Academy
Hastings 6
St. Thomas Academy 3
Final
Time: 4:00 PM
@Mayer Lutheran
LeSueur-Henderson 5
Mayer Lutheran 1
Final
Time: 4:00 PM
Cloquet 1
South Ridge 4
Final
Time: 4:00 PM
Ashby 4
Ortonville 1
Final
Time: 4:00 PM
@Dilworth
Perham 2
Dilworth-Glyndon-Felton 1
Final
Time: 4:00 PM
Laporte 14
Cass Lake-Bena 6
Final
Time: 4:00 PM
Crosby-Ironton 9
Pine City 12
Final
Time: 4:00 PM
Sacred Heart 8
Blackduck 0
Final
Time: 4:00 PM
@Haddox Field
Bloomington Jefferson 12
Bloomington Kennedy 1
Final
Time: 4:15 PM
PACT Charter 2
Heritage Christian 0
Final
Time: 4:30 PM
Mabel-Canton 3
Onalaska Luther 5
Final
Time: 4:30 PM
@Columbia Heights
DeLaSalle 3
Park Center/Columbia Heights 2
Final
Time: 4:30 PM
Warroad 1
Fosston 13
Final
Time: 4:30 PM
@La Crosse
La Crescent-Hokah 5
Westby 3
Final
Time: 4:30 PM
Cass Lake-Bena 8
Laporte 7
Final
Time: 4:30 PM
@Greenbush
West Marshall 12
Badger/Greenbush-Middle River 2
F/5
Time: 4:30 PM
@Hill City
Mountain Iron-Buhl 14
Hill City/Northland 2
Final
Time: 4:30 PM
Ogilvie 0
Rush City 9
Final
Time: 4:30 PM
Red Lake 1
Lake of the Woods 28
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Valley
Triton 16
GMLOK 4
Final
Time: 4:30 PM
@Hudson Field
Wabasha-Kellogg 21
Schaeffer Academy 2
F/5
Time: 4:30 PM
Russell-Tyler-Ruthton 10
Lakeview 4
Final
Time: 4:30 PM
@Win-E-Mac
Bagley 3
Win-E-Mac 12
Final
Time: 4:30 PM
Duluth Marshall 11
Two Harbors 1
Final
Time: 4:30 PM
Concordia Academy 16
Trinity School 0
Final
Time: 4:30 PM
Littlefork-Big Falls 1
Ely 11
Final
Time: 4:30 PM
North Woods 11
Northeast Range 6
Final
Time: 4:30 PM
Kimball Area 11
Holdingford 5
Final
Time: 4:30 PM
Adrian 0
Luverne 17
Final
Time: 4:30 PM
Esko 9
Two Harbors 3
Final
Time: 4:30 PM
@Glenville
Southland 14
Glenville-Emmons/Alden-Conger 4
Final
Time: 4:30 PM
Litchfield 6
Annandale 5
Final
Time: 4:30 PM
@Mahtomedi
North St. Paul 2
Mahtomedi 22
Final
Time: 4:30 PM
Monticello 3
Osseo 8
Final
Time: 4:30 PM
Cristo Rey Jesuit 3
St. Agnes 15
Final
Time: 4:30 PM
Holy Angels 2
Fridley 3
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 5
Mounds View 3
Final
Time: 4:30 PM
St. Croix Lutheran 24
St. Croix Prep 10
Final
Time: 4:30 PM
Waconia 3
New Prague 10
Final
Time: 4:30 PM
@Montgomery
Cleveland 0
Tri-City United 8
Final
Time: 4:30 PM
Hill-Murray 8
St. Paul Central 5
Final
Time: 4:30 PM
Stillwater Area 16
Irondale 0
Final
Time: 4:30 PM
@Eastview
Burnsville 8
Eastview 3
Final
Time: 4:30 PM
Woodbury 7
Roseville 8
Final
Time: 4:30 PM
Spectrum 9
Chesterton Academy 6
Final
Time: 4:30 PM
Medford 0
Kenyon-Wanamingo 5
Final
Time: 4:30 PM
Minneota 2
Lac qui Parle Valley 7
Final
Time: 4:30 PM
Breck 7
Blake 8
Final
Time: 4:30 PM
@Eden Valley
Atwater-Cosmos-Grove City 7
Eden Valley-Watkins 2
Final
Time: 4:30 PM
@Ada
Hawley 0
Ada-Borup-West 3
Final
Time: 4:30 PM
Mahnomen/Waubun 13
Lake Park-Audubon 1
Final
Time: 4:30 PM
Royalton 12
Maple Lake 13
Final
Time: 4:30 PM
Byron 6
Pine Island 3
Final
Time: 4:30 PM
MACCRAY 7
Canby 0
Final
Time: 4:30 PM
Lyle/Austin Pacelli 8
St. Clair 5
Final
Time: 4:30 PM
@Apple Valley
Eagan 9
Apple Valley 3
Final
Time: 4:30 PM
Walker-Hackensack-Akeley 0
Sebeka 24
Final
Time: 4:30 PM
Chaska 14
Robbinsdale Cooper 3
Final
Time: 4:30 PM
Mesabi East 1
Cherry 0
Final
Time: 4:30 PM
Becker 5
St. Francis 8
Final
Time: 4:30 PM
Hibbing 4
Hermantown 14
Final
Time: 4:30 PM
@Fertile
Kittson County Central 6
Fertile-Beltrami 5
Final
Time: 4:30 PM
Rogers 5
Buffalo 3
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 6
Centennial 9
F/8
Time: 4:30 PM
Browerville-Eagle Valley 18
Osakis 19
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Century
Austin 11
Rochester Century 15
Final
Time: 5:00 PM
@Tartan
Two Rivers 7
Tartan 2
Final
Time: 5:00 PM
@Fergus Falls
Crookston 2
Fergus Falls 14
Final
Time: 5:00 PM
Foley 3
Zimmerman 4
Final
Time: 5:00 PM
Caledonia 3
Viroqua 4
Final
Time: 5:00 PM
Zumbrota-Mazeppa 1
Cannon Falls 5
Final
Time: 5:00 PM
New London-Spicer 10
Montevideo 2
Final
Time: 5:00 PM
Mankato Loyola 4
Sleepy Eye 5
Final
Time: 5:00 PM
Stewartville 6
Lake City 0
Final
Time: 5:00 PM
Lewiston-Altura 16
St. Charles 5
Final
Time: 5:00 PM
Springfield 4
New Ulm Cathedral 7
Final
Time: 6:00 PM
Chanhassen 1
St. Louis Park 4
Final
Time: 6:00 PM
@Dilworth
Perham 8
Dilworth-Glyndon-Felton 2
Final
Time: 6:00 PM
@St. Thomas Academy
Hastings 14
St. Thomas Academy 4
Final
Time: 6:00 PM
Staples-Motley 2
Aitkin 18
Final
Time: 6:00 PM
@Haddox Field
Bloomington Jefferson 7
Bloomington Kennedy 8
Final
Time: 6:00 PM
@Mahtomedi
North St. Paul 3
Mahtomedi 6
Final
Time: 6:00 PM
@South St. Paul
South St. Paul 0
Simley 17
Final
Time: 6:00 PM
@Mayer Lutheran
Glencoe-Silver Lake 9
Mayer Lutheran 2
Final
Time: 6:00 PM
Ashby 10
Ortonville 1
Final
Time: 6:00 PM
Roseau 1
East Grand Forks 2
Final
Time: 6:30 PM
Hopkins 8
Wayzata 0
Final
Time: 6:30 PM
@Moorhead
St. Cloud 4
Moorhead 11
Final
Time: 6:30 PM
Cristo Rey Jesuit 0
St. Agnes 10
Final
Time: 6:30 PM
Kenyon-Wanamingo 3
Medford 2
Final
Time: 6:30 PM
Edina 2
Eden Prairie 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Lakeville South 0
Lakeville North 5
Final
Time: 7:00 PM
Heritage Christian 18
PACT Charter 10
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Rosemount 10
Prior Lake 4
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Albany 3
Eden Valley-Watkins 0
Final
Time: 7:00 PM
Farmington 15
Shakopee 2
Final
Time: 7:00 PM
Goodhue 0
Kasson-Mantorville 12
Final