Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Thursday, January 6, 2022

Time: 1:00 PM
@Baudette
Clearbrook-Gonvick 67
Lake of the Woods 34
Final
Time: 5:45 PM
@Hutchinson
Glencoe-Silver Lake 60
Hutchinson 73
Final
Time: 5:45 PM
@Hinckley
St. John's Prep 31
Hinckley-Finlayson 66
Final
Time: 6:00 PM
@Morris
Benson 11
Morris Area/Chokio-Alberta 51
Final
Time: 6:00 PM
@Hope Academy
Mankato Loyola 27
Hope Academy 21
Final
Time: 6:00 PM
@Aurora
Nashwauk-Keewatin 23
Mesabi East 62
Final
Time: 6:00 PM
@Southwest MN Christian
Hills-Beaver Creek 52
Southwest MN Christian 82
Final
Time: 6:00 PM
@Fertile
Climax/Fisher 27
Fertile-Beltrami 74
Final
Time: 6:00 PM
@Pine River
Laporte 12
Pine River-Backus 81
Final
Time: 6:00 PM
@Randolph
Schaeffer Academy 26
Randolph 76
Final
Time: 6:00 PM
@Minneota
Montevideo 44
Minneota 69
Final
Time: 6:00 PM
@Westbrook
Mountain Lake Area/Comfrey 52
Westbrook-Walnut Grove 38
Final
Time: 6:00 PM
@Nevis
Swanville 47
Nevis 55
Final
Time: 6:00 PM
@Edgerton
Murray County Central 41
Edgerton 63
Final
Time: 6:00 PM
@Okabena
Red Rock Central 56
Heron Lake-Okabena/Fulda 38
Final
Time: 6:15 PM
@Floodwood
Two Harbors 44
Floodwood 32
Final
Time: 6:30 PM
@McGregor
Silver Bay 57
McGregor 65
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Two Rivers 51
Mound Westonka 59
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Park of Cottage Grove 71
Hastings 30
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
Spectrum 38
Legacy Christian 37
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Becker 71
Chisago Lakes Area 57
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Cristo Rey Jesuit 20
Holy Family Catholic 88
Final
Time: 7:00 PM
@Highland Park
St. Paul Washington 35
St. Paul Highland Park 47
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm Cathedral
Janesville-Waldorf-Pemberton 29
New Ulm Cathedral 53
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Jordan 24
Providence Academy 60
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Eden Valley-Watkins 34
Annandale 48
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
South St. Paul 65
St. Croix Prep 34
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
St. Paul Harding 37
St. Paul Como Park 94
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
New London-Spicer 68
Paynesville Area 33
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Pine Island 32
Lake City 68
Final
Time: 7:15 PM
@Cleveland
Bethlehem Academy 54
Cleveland 51
Final
Time: 7:15 PM
@Eveleth
North Woods 44
Eveleth-Gilbert 34
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Bemidji 65
Sauk Rapids-Rice 72
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Iron
Littlefork-Big Falls 6
Mountain Iron-Buhl 105
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Albany 57
Milaca 44
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
Upsala 66
Mille Lacs 38
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Rush City 40
Pine City 60
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Heritage Christian 42
Ogilvie 56
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
Chisholm 71
Greenway 51
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Medford 47
Blooming Prairie 41
Final
Time: 7:15 PM
@LeSueur
Maple River 61
LeSueur-Henderson 31
Final
Time: 7:15 PM
@Zimmerman
Mora 54
Zimmerman 82
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Crosby-Ironton 77
Deer River 25
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Maple Lake 40
Osakis 56
Final
Time: 7:15 PM
@Superior
Virginia 54
Superior 76
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Esko 61
Cloquet 66
Final
Time: 7:15 PM
@Waubun
Red Lake County Central 59
Mahnomen/Waubun 62
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Houston 58
Mabel-Canton 36
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Southland 27
Hayfield 84
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Kingsland 28
Cannon Falls 66
Final
Time: 7:15 PM
@Hermantown
Proctor 55
Hermantown 63
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Foley 60
Little Falls 42
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Aitkin 46
East Central 33
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Pierz 59
St. Cloud Cathedral 40
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Hibbing 44
International Falls 63
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Moose Lake-Willow River 29
Cromwell-Wright 87
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Alexandria 39
Fergus Falls 58
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Pelican Rapids 34
Hawley 54
Final
Time: 7:30 PM
@Long Prairie
Browerville-Eagle Valley 60
Long Prairie-Grey Eagle 24
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Fosston 61
Win-E-Mac 30
Final
Time: 7:30 PM
@Kelliher
Goodridge/Grygla 65
Kelliher/Northome 57
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Rochester Century 63
Winona 38
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Red Wing 76
Faribault 28
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
Warroad 32
Roseau 71
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Mankato West 60
Albert Lea 44
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Mankato East 36
Rochester John Marshall 31
Final
Time: 7:30 PM
@Redwood Falls
Springfield 61
Redwood Valley 55
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Austin 75
Northfield 43
Final
Time: 7:30 PM
@St. Peter
Fairmont 46
St. Peter 50
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Pillager 65
Staples-Motley 35
Final
Time: 7:30 PM
@Lanesboro
Fillmore Central 55
Lanesboro 40
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
West Central Area 106
Ortonville 16
Final
Time: 7:30 PM
@St. Charles
Caledonia 55
St. Charles 18
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Breckenridge 56
Frazee 37
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Triton 40
Lewiston-Altura 47
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Stephen-Argyle 63
Northern Freeze 35
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Perham 69
Dilworth-Glyndon-Felton 27
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
East Grand Forks 38
Barnesville 53
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Wabasso 42
Cedar Mountain 30
Final