Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Thursday, April 28, 2022

Time: 3:30 PM
@Fertile
Northern Freeze 7
Fertile-Beltrami 12
Final
Time: 3:30 PM
Big Lake 5
Princeton 1
Final
Time: 3:45 PM
Blake 20
Minnehaha Academy 1
Final
Time: 4:00 PM
Blackduck 0
Nevis 7
Final
Time: 4:00 PM
Hutchinson 14
Southwest Christian 2
Final
Time: 4:00 PM
@Barnesville
Breckenridge 14
Barnesville 7
Final
Time: 4:00 PM
@Target Field
Anoka 1
Elk River 0
Final
Time: 4:00 PM
@Wrenshall
Cook County 12
Wrenshall 2
F/6
Time: 4:00 PM
@Watertown
New London-Spicer 3
Watertown-Mayer 5
Final
Time: 4:00 PM
@Frazee
Pelican Rapids 1
Frazee 3
Final
Time: 4:00 PM
@Eden Valley
Kimball Area 3
Eden Valley-Watkins 11
Final
Time: 4:00 PM
@Elrosa
Holdingford 1
Belgrade-Brooten-Elrosa 7
Final
Time: 4:00 PM
Duluth East 4
Esko 5
Final
Time: 4:00 PM
Staples-Motley 4
Park Rapids Area 0
Final
Time: 4:00 PM
Hancock 0
Ashby 10
F/5
Time: 4:00 PM
@Perham
Hawley 1
Perham 11
Final
Time: 4:00 PM
@Lester Prairie
Tri-City United 11
Lester Prairie 5
Final
Time: 4:00 PM
Silver Bay 12
Moose Lake-Willow River 13
Final
Time: 4:00 PM
New York Mills 13
Ottertail Central 3
Final
Time: 4:00 PM
Royalton 0
Paynesville Area 13
Final
Time: 4:00 PM
Carlton 1
Barnum 6
Final
Time: 4:00 PM
@Mayer Lutheran
LeSueur-Henderson 12
Mayer Lutheran 10
Final
Time: 4:00 PM
Sebeka 2
Menahga 6
Final
Time: 4:00 PM
@Norwood
Belle Plaine 2
Norwood-Young America 16
Final
Time: 4:15 PM
Heritage Christian 7
St. Agnes 10
Final
Time: 4:30 PM
@Lamberton
Heron Lake-Okabena/Fulda 1
Red Rock Central/W-WG 12
Final
Time: 4:30 PM
North Woods 8
Mesabi East 14
Final
Time: 4:30 PM
St. Clair 17
Nicollet 4
Final
Time: 4:30 PM
MACCRAY 1
Tracy-Milroy-Balaton 4
Final
Time: 4:30 PM
Osseo 4
Totino-Grace 2
Final
Time: 4:30 PM
@Ulen
Mahnomen/Waubun 1
NCE/U-H 8
Final
Time: 4:30 PM
@Minneota
Lakeview 9
Minneota 10
F/10
Time: 4:30 PM
@Greenbush
Ada-Borup-West 15
Badger/Greenbush-Middle River 0
Final
Time: 4:30 PM
@Duluth Marshall
Superior 7
Duluth Marshall 3
Final
Time: 4:30 PM
Russell-Tyler-Ruthton 20
Canby 2
Final
Time: 4:30 PM
@Win-E-Mac
Fosston 12
Win-E-Mac 1
Final
Time: 4:30 PM
Cleveland 1
Madelia 5
Final
Time: 4:30 PM
Glencoe-Silver Lake 14
Dassel-Cokato 4
Final
Time: 4:30 PM
@Superior
Hermantown 10
Cloquet 9
Final
Time: 4:30 PM
Duluth Denfeld 8
Greenway 4
Final
Time: 4:30 PM
McGregor 2
Ogilvie 12
Final
Time: 4:30 PM
Randolph 13
Blooming Prairie 0
F/5
Time: 4:30 PM
Mabel-Canton 0
Southland 11
Final
Time: 4:30 PM
NCE/U-H 7
Lake Park-Audubon 6
Final
Time: 4:30 PM
East Central 0
Braham 16
F/5
Time: 4:30 PM
Hinckley-Finlayson 7
Rush City 1
Final
Time: 4:30 PM
Mille Lacs 0
Pine City 10
Final
Time: 4:30 PM
Andover 2
Maple Grove 3
Final
Time: 4:30 PM
Pillager 3
Osakis 4
Final
Time: 4:30 PM
Cambridge-Isanti 1
Monticello 14
Final
Time: 4:30 PM
Champlin Park 2
Blaine 4
Final
Time: 4:30 PM
@Jordan Mini Met
Holy Family Catholic 1
Jordan 6
Final
Time: 4:30 PM
Mound Westonka 3
Delano 4
Final
Time: 4:30 PM
@Mahtomedi
Simley 0
Mahtomedi 14
Final
Time: 4:30 PM
Waconia 1
Centennial 8
Final
Time: 4:30 PM
@Eastview
Farmington 14
Eastview 5
Final
Time: 4:30 PM
Schaeffer Academy 3
Houston 9
Final
Time: 4:30 PM
@Apple Valley
Lakeville North 13
Apple Valley 3
Final
Time: 4:30 PM
@Tartan
South St. Paul 7
Tartan 9
Final
Time: 4:30 PM
Murray County Central 19
Adrian 9
Final
Time: 4:30 PM
@Alimagnet Park
Shakopee 7
Burnsville 4
Final
Time: 4:30 PM
Litchfield 4
Rockford 15
Final
Time: 4:30 PM
@Eagan
Rosemount 1
Eagan 2
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 12
Cretin-Derham Hall 1
Final
Time: 4:30 PM
St. Francis 10
North Branch 8
Final
Time: 4:30 PM
@Hill-Murray
North St. Paul 7
Hill-Murray 0
Final
Time: 4:30 PM
Rogers 16
Spring Lake Park 2
F/5
Time: 4:30 PM
Bagley 3
Pine River-Backus 13
F/5
Time: 4:30 PM
Becker 9
Chisago Lakes Area 6
Final
Time: 5:00 PM
Cannon Falls 1
Lake City 6
Final
Time: 5:00 PM
La Crescent-Hokah 12
Wabasha-Kellogg 4
Final
Time: 5:00 PM
Maple River 8
Kenyon-Wanamingo 2
Final
Time: 5:00 PM
North Woods 3
Cherry 4
Final
Time: 5:00 PM
GMLOK 3
Lewiston-Altura 7
Final
Time: 5:00 PM
@Brainerd
St. Cloud 3
Brainerd 4
F/8
Time: 5:00 PM
Mankato East 6
New Prague 2
Final
Time: 5:00 PM
Milaca 2
Zimmerman 3
Final
Time: 5:00 PM
@Avon
Mora 4
Albany 12
Final
Time: 5:00 PM
@Fergus Falls
Alexandria 13
Fergus Falls 0
Final
Time: 5:00 PM
Foley 4
St. Cloud Cathedral 3
Final
Time: 5:00 PM
Sauk Centre 2
Minnewaska Area 3
Final
Time: 5:00 PM
BOLD 2
Morris Area/Chokio-Alberta 12
Final
Time: 5:00 PM
@Northfield
Rochester Century 8
Northfield 2
Final
Time: 5:00 PM
@Sartell
Rocori 2
Sartell-St. Stephen 10
Final
Time: 5:00 PM
Winona Cotter 3
Chatfield 9
Final
Time: 5:00 PM
Pierz 5
Little Falls 2
Final
Time: 5:00 PM
Caledonia 5
St. Charles 3
Final
Time: 5:30 PM
Marshall 4
New Ulm 0
Final
Time: 5:30 PM
Big Lake 5
Princeton 6
Final
Time: 5:30 PM
Luverne 13
Worthington 11
F/8
Time: 5:30 PM
Pipestone Area 3
Windom Area 7
Final
Time: 5:30 PM
Waseca 2
Fairmont 9
Final
Time: 6:00 PM
@Barnesville
Breckenridge 0
Barnesville 5
Final
Time: 6:00 PM
Spectrum 20
PACT Charter 8
Final
Time: 6:00 PM
@Elrosa
Holdingford 5
Belgrade-Brooten-Elrosa 8
Final
Time: 6:00 PM
Staples-Motley 3
Park Rapids Area 5
Final
Time: 6:00 PM
@Eden Valley
Kimball Area 19
Eden Valley-Watkins 2
F/5
Time: 6:00 PM
Sebeka 6
Menahga 9
Final
Time: 6:00 PM
@Perham
Hawley 0
Perham 11
F/5
Time: 6:00 PM
@Frazee
Pelican Rapids 3
Frazee 0
Final
Time: 6:00 PM
Royalton 3
Paynesville Area 13
Final
Time: 6:00 PM
@Watertown
New London-Spicer 1
Watertown-Mayer 10
Final
Time: 6:00 PM
Blackduck 0
Nevis 8
Final
Time: 6:00 PM
New York Mills 13
Ottertail Central 4
Final
Time: 6:00 PM
Hancock 1
Ashby 11
Final
Time: 6:00 PM
@Norwood
Belle Plaine 1
Norwood-Young America 11
Final
Time: 6:15 PM
@Mankato West
Owatonna 1
Mankato West 8
Final
Time: 6:30 PM
Wabasso 3
Springfield 13
F/6
Time: 7:00 PM
Irondale 1
Roseville 12
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
West Fargo 6
Moorhead 12
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Sauk Rapids-Rice 2
Willmar 1
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Lakeville South 3
Prior Lake 6
Final
Time: 7:00 PM
St. Michael-Albertville 6
Chaska 0
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Holy Angels 16
Richfield 0
Final