Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Tuesday, May 3, 2022

Time: 10:00 AM
Nicollet 0
Madelia 17
F/5
Time: 12:00 PM
Richfield 12
St. Paul Highland Park 13
Final
Time: 12:00 PM
Roseville 8
East Ridge 7
Final
Time: 1:00 PM
New Ulm 9
Worthington 8
Final
Time: 3:00 PM
@Win-E-Mac
Red Lake County 14
Win-E-Mac 6
Final
Time: 3:30 PM
@Bemidji State
Buffalo 2
Bemidji 12
Final
Time: 4:00 PM
McGregor 6
Cook County 4
Final
Time: 4:00 PM
@Owatonna
Rochester Mayo 3
Owatonna 10
Final
Time: 4:00 PM
South Ridge 5
Ely 2
Final
Time: 4:00 PM
@Melrose
BOLD 0
Melrose 10
F/6
Time: 4:00 PM
@Breckenridge
Perham 10
Breckenridge 0
F/5
Time: 4:00 PM
Crosby-Ironton 1
Aitkin 11
Final
Time: 4:00 PM
Annandale 2
New London-Spicer 5
Final
Time: 4:00 PM
Benson 0
Montevideo 10
F/5
Time: 4:00 PM
Dassel-Cokato 6
Rockford 12
Final
Time: 4:00 PM
@Spectrum
Legacy Christian 10
Spectrum 0
Final
Time: 4:00 PM
Ogilvie 5
Hinckley-Finlayson 8
Final
Time: 4:00 PM
@Watertown
Glencoe-Silver Lake 5
Watertown-Mayer 7
Final
Time: 4:00 PM
@Red Wing
Winona 0
Red Wing 3
Final
Time: 4:30 PM
South Ridge 10
Silver Bay 0
Final
Time: 4:30 PM
@Kelliher
Pine River-Backus 13
Lake of the Woods 3
F/5
Time: 4:30 PM
Cambridge-Isanti 0
Princeton 7
Final
Time: 4:30 PM
Fosston 16
Bagley 0
Final
Time: 4:30 PM
@Brooklyn Park
Anoka 23
Park Center/Columbia Heights 6
F/5
Time: 4:30 PM
St. Paul Academy 8
Blake 2
Final
Time: 4:30 PM
Fosston 10
Crookston 4
Final
Time: 4:30 PM
Frazee 0
Ottertail Central 5
Final
Time: 4:30 PM
Hutchinson 12
Holy Family Catholic 5
Final
Time: 4:30 PM
International Falls 3
Greenway 9
Final
Time: 4:30 PM
St. Agnes 12
Trinity School 1
Final
Time: 4:30 PM
Duluth East 16
Cloquet 3
Final
Time: 4:30 PM
Menahga 11
Parkers Prairie 7
Final
Time: 4:30 PM
Jordan 12
Delano 9
Final
Time: 4:30 PM
Bertha-Hewitt/Verndale 7
Sebeka 3
Final
Time: 4:30 PM
Two Harbors 20
Carlton 4
Final
Time: 4:30 PM
Maple Grove 0
Blaine 1
Final
Time: 4:30 PM
Holy Family Catholic 1
Hutchinson 10
Final
Time: 4:30 PM
New York Mills 0
Wadena-Deer Creek 10
Final
Time: 4:30 PM
North Branch 10
Becker 2
Final
Time: 4:30 PM
Spring Lake Park 1
Osseo 5
Final
Time: 4:30 PM
@St. Thomas Academy
North St. Paul 2
St. Thomas Academy 10
Final
Time: 4:30 PM
Princeton 4
Cambridge-Isanti 3
Final
Time: 4:30 PM
Barnesville 3
East Grand Forks 14
Final
Time: 4:30 PM
Ottertail Central 5
Pillager 6
Final
Time: 4:30 PM
Andover 4
Rogers 0
Final
Time: 4:30 PM
St. Paul Harding 0
St. Paul Central 12
Final
Time: 4:30 PM
Rosemount 2
Farmington 3
Final
Time: 4:30 PM
Monticello 9
St. Francis 7
Final
Time: 4:30 PM
Pine City 19
East Central 0
Final
Time: 4:30 PM
Centennial 14
Coon Rapids 8
Final
Time: 4:30 PM
@Alimagnet Park
Prior Lake 1
Burnsville 2
Final
Time: 4:30 PM
@Eagan
Shakopee 4
Eagan 6
Final
Time: 4:30 PM
@Heron Lake
Adrian 5
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
Final
Time: 4:30 PM
@Waubun
Lake Park-Audubon 5
Mahnomen/Waubun 6
F/8
Time: 4:30 PM
@Waterville
New Ulm Cathedral 9
Janesville-Waldorf-Pemberton 5
Final
Time: 4:30 PM
Lakeview 3
MACCRAY 4
Final
Time: 4:30 PM
Rock Ridge 15
Mesabi East 2
Final
Time: 4:30 PM
Lyle/Austin Pacelli 15
Houston 5
F/6
Time: 4:30 PM
Houston 6
Lyle/Austin Pacelli 20
Final
Time: 4:30 PM
Superior 1
Proctor 2
Final
Time: 4:30 PM
Kimball Area 6
Maple Lake 4
Final
Time: 4:30 PM
Hibbing 2
Grand Rapids 5
Final
Time: 4:30 PM
Minneota 3
Central MN Christian 4
Final
Time: 4:30 PM
Dawson-Boyd 12
Canby 9
Final
Time: 4:30 PM
Wrenshall 3
Barnum 7
Final
Time: 4:30 PM
@Long Prairie
Browerville-Eagle Valley 4
Long Prairie-Grey Eagle 5
Final
Time: 4:30 PM
Braham 2
Rush City 1
Final
Time: 5:00 PM
Wabasha-Kellogg 0
Lewiston-Altura 7
Final
Time: 5:00 PM
@Norwood
Southwest Christian 11
Norwood-Young America 2
Final
Time: 5:00 PM
@Barrett
Minnewaska Area 14
West Central Area 1
Final
Time: 5:00 PM
@Avon
St. Cloud Cathedral 2
Albany 8
Final
Time: 5:00 PM
@Austin
Mankato East 10
Austin 0
F/5
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Northfield 3
Rochester John Marshall 6
Final
Time: 5:00 PM
Little Falls 0
Foley 2
Final
Time: 5:00 PM
@Arlington
Mayer Lutheran 10
Sibley East 7
Final
Time: 5:00 PM
@Brainerd
Fergus Falls 10
Brainerd 1
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Century
Mankato West 4
Rochester Century 3
Final
Time: 5:00 PM
@Albert Lea
Faribault 2
Albert Lea 5
Final
Time: 5:00 PM
Hayfield 5
Randolph 6
F/8
Time: 5:00 PM
Milaca 2
Pierz 12
Final
Time: 5:00 PM
@Faribault
Albert Lea 4
Faribault 2
Final
Time: 5:00 PM
@Caledonia
Chatfield 8
Caledonia 5
Final
Time: 5:00 PM
@Belle Plaine
Lester Prairie 2
Belle Plaine 22
Final
Time: 5:00 PM
Waseca 9
Medford 2
Final
Time: 5:00 PM
Upsala/Swanville Area 11
Osakis 1
Final
Time: 5:00 PM
Zimmerman 10
Mora 0
Final
Time: 5:00 PM
@Cold Spring
Sauk Rapids-Rice 4
Rocori 5
Final
Time: 5:00 PM
Dover-Eyota 6
Winona Cotter 0
Final
Time: 5:00 PM
@La Crescent
St. Charles 5
La Crescent-Hokah 15
Final
Time: 5:00 PM
@Fillmore Central
Plainview-Elgin-Millville 4
Fillmore Central/Lanesboro 0
Final
Time: 5:30 PM
Pipestone Area 7
Luverne 13
Final
Time: 6:00 PM
@Red Wing
Winona 3
Red Wing 0
Final
Time: 6:00 PM
@Owatonna
Rochester Mayo 14
Owatonna 1
Final
Time: 6:00 PM
Annandale 8
New London-Spicer 1
Final
Time: 6:00 PM
@Melrose
BOLD 3
Melrose 9
Final
Time: 6:00 PM
@Watertown
Glencoe-Silver Lake 1
Watertown-Mayer 8
Final
Time: 6:00 PM
Benson 0
Montevideo 13
F/5
Time: 6:00 PM
Park Rapids Area 0
Pequot Lakes 10
F/5
Time: 6:00 PM
Dassel-Cokato 7
Rockford 1
Final
Time: 6:00 PM
@Breckenridge
Perham 14
Breckenridge 1
Final
Time: 6:15 PM
@Mankato West
Rochester Century 1
Mankato West 10
Final
Time: 6:30 PM
Chaska 10
Wayzata 0
Final
Time: 6:30 PM
@Delano
Jordan 0
Delano 10
Final
Time: 6:30 PM
Duluth Marshall 3
Duluth Denfeld 0
Final
Time: 6:30 PM
West Marshall 2
Sacred Heart 12
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud - Putz
Alexandria 5
St. Cloud 1
Final
Time: 7:00 PM
Cannon Falls 13
Kasson-Mantorville 12
F/8
Time: 7:00 PM
@Willmar
Sartell-St. Stephen 6
Willmar 0
Final
Time: 7:30 PM
@MAC - St. Cloud
St. John's Prep 3
Long Prairie-Grey Eagle 2
Final