Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Friday, May 13, 2022

Time: 3:00 PM
Minnewaska Area 10
BOLD 0
Final
Time: 3:00 PM
Cook County 3
Two Harbors 12
Final
Time: 3:00 PM
Roseau 2
Esko 3
Final
Time: 3:15 PM
@Two Rivers
Simley 3
Two Rivers 4
Final
Time: 3:30 PM
@New York Mills
Wadena-Deer Creek 7
South Ridge 3
Final
Time: 4:00 PM
@Dilworth
Frazee 16
Dilworth-Glyndon-Felton 12
Final
Time: 4:00 PM
@Crookston
Ada-Borup-West 10
Kittson County Central 0
Final
Time: 4:00 PM
Marshall 1
Fairmont 5
Final
Time: 4:00 PM
Pequot Lakes 0
Detroit Lakes 2
Final
Time: 4:00 PM
Mahtomedi 12
Hastings 4
Final
Time: 4:00 PM
@Willmar
Alexandria 3
Willmar 4
Final
Time: 4:00 PM
@Spectrum
West Lutheran/Maranatha 0
Spectrum 1
Final
Time: 4:00 PM
West Central Area 2
Montevideo 6
Final
Time: 4:00 PM
@Winona Cotter
Fillmore Central/Lanesboro 3
Winona Cotter 6
Final
Time: 4:00 PM
Wrenshall 3
Cromwell-Wright 4
Final
Time: 4:15 PM
@South St. Paul
St. Thomas Academy 8
South St. Paul 4
Final
Time: 4:15 PM
LMAC 1
Heritage Christian 4
Final
Time: 4:30 PM
Parkers Prairie 0
Menahga 5
Final
Time: 4:30 PM
@Staples
Osakis 14
Staples-Motley 3
Final
Time: 4:30 PM
St. Michael-Albertville 2
Buffalo 1
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Valley
Houston 5
GMLOK 6
Final
Time: 4:30 PM
Irondale 0
White Bear Lake 7
Final
Time: 4:30 PM
Rock Ridge 6
Greenway 3
Final
Time: 4:30 PM
@Moorhead
Barnesville 0
Moorhead 12
Final
Time: 4:30 PM
St. Charles 3
Chatfield 1
Final
Time: 4:30 PM
Wabasha-Kellogg 8
Dover-Eyota 18
Final
Time: 4:30 PM
@La Crescent
Lewiston-Altura 0
La Crescent-Hokah 11
F/5
Time: 4:30 PM
@Fertile
Red Lake County 20
Fertile-Beltrami 10
Final
Time: 4:30 PM
Ely 3
Cherry 2
Final
Time: 4:30 PM
Greenway 13
Deer River 1
Final
Time: 4:30 PM
Canby 1
Renville County West 11
Final
Time: 4:30 PM
@Elrosa
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 1
Sauk Centre 0
Final
Time: 4:30 PM
Roseville 9
Stillwater Area 3
Final
Time: 4:30 PM
St. Paul Harding 8
St. Paul Johnson 18
Final
Time: 4:30 PM
Laporte 7
Bagley 8
Final
Time: 4:30 PM
Centennial 12
Cambridge-Isanti 2
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Grove
Southland 4
Spring Grove 2
Final
Time: 4:30 PM
Sacred Heart 7
Fosston 5
Final
Time: 4:30 PM
St. James Area 4
Madelia 8
Final
Time: 4:30 PM
Ada-Borup-West 17
Crookston 15
Final
Time: 4:30 PM
@Heron Lake
Russell-Tyler-Ruthton 14
Heron Lake-Okabena/Fulda 4
F/5
Time: 4:30 PM
International Falls 0
Hibbing 3
Final
Time: 4:30 PM
St. Anthony Village 8
Fridley 3
Final
Time: 4:30 PM
Silver Bay 4
Barnum 3
Final
Time: 4:30 PM
St. Agnes 9
St. Croix Lutheran 2
Final
Time: 4:30 PM
Woodbury 6
Park of Cottage Grove 3
Final
Time: 4:30 PM
Grand Rapids 11
North Branch 6
Final
Time: 4:30 PM
Forest Lake 3
Mounds View 1
Final
Time: 4:30 PM
Richfield 1
Holy Angels 7
Final
Time: 4:30 PM
@Verndale
Sebeka 6
Bertha-Hewitt/Verndale 4
Final
Time: 4:30 PM
Zimmerman 0
Princeton 8
Final
Time: 4:30 PM
Cretin-Derham Hall 0
East Ridge 8
Final
Time: 4:30 PM
Cleveland 10
St. Clair 0
Final
Time: 4:30 PM
Minneota 5
Adrian 7
Final
Time: 4:30 PM
Pillager 5
Ottertail Central 6
Final
Time: 4:30 PM
@Hill City
Hinckley-Finlayson 4
Hill City/Northland 1
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 4
Crosby-Ironton 3
Final
Time: 4:30 PM
Sauk Rapids-Rice 2
Becker 4
Final
Time: 4:30 PM
Trinity School 0
St. Croix Prep 13
Final
Time: 5:00 PM
@Avon
Foley 4
Albany 2
Final
Time: 5:00 PM
Little Falls 6
Milaca 5
Final
Time: 5:00 PM
@Mound
St. Peter 1
Mound Westonka 4
Final
Time: 5:00 PM
@Caledonia
Rushford-Peterson 3
Caledonia 6
Final
Time: 5:00 PM
St. Cloud Cathedral 13
Mora 2
Final
Time: 5:00 PM
Goodhue 1
Lake City 4
Final
Time: 5:00 PM
Stewartville 0
Byron 6
Final
Time: 5:00 PM
Border West 5
Redwood Valley 9
Final
Time: 5:00 PM
@Swanville
Kimball Area 13
Upsala/Swanville Area 14
Final
Time: 5:00 PM
Lake Park-Audubon 0
Pelican Rapids 17
Final
Time: 5:00 PM
Cook County 3
Two Harbors 4
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Farmington 11
Rochester John Marshall 0
Final
Time: 5:00 PM
@Bemidji State
Sartell-St. Stephen 18
Bemidji 6
Final
Time: 5:00 PM
BOLD 1
Minnewaska Area 13
Final
Time: 5:00 PM
Zumbrota-Mazeppa 7
Pine Island 8
Final
Time: 5:00 PM
@Norwood
Glencoe-Silver Lake 6
Norwood-Young America 7
Final
Time: 5:00 PM
Sleepy Eye 9
Wabasso 0
Final
Time: 5:00 PM
@Melrose
Montevideo 3
Melrose 7
Final
Time: 5:15 PM
@Two Rivers
Simley 2
Two Rivers 12
Final
Time: 5:30 PM
Roseau 0
Hermantown 1
Final
Time: 5:30 PM
Rocori 3
New Ulm 5
Final
Time: 5:30 PM
Windom Area 13
Worthington 1
F/6
Time: 6:00 PM
McGregor 6
Moose Lake-Willow River 16
Final
Time: 6:00 PM
@Mankato
Janesville-Waldorf-Pemberton 2
Mankato Loyola 12
Final
Time: 6:00 PM
@Hastings
Mahtomedi 10
Hastings 4
Final
Time: 6:00 PM
Kittson County Central 7
Crookston 10
Final
Time: 6:00 PM
@Willmar
Alexandria 4
Willmar 8
Final
Time: 6:00 PM
Marshall 6
Fairmont 5
Final
Time: 6:15 PM
@South St. Paul
St. Thomas Academy 15
South St. Paul 9
Final
Time: 6:30 PM
Eden Prairie 2
Wayzata 0
Final
Time: 6:30 PM
South Ridge 0
New York Mills 4
Final
Time: 6:30 PM
Minnetonka 5
Hopkins 9
Final
Time: 6:30 PM
Mille Lacs 5
Ogilvie 10
Final
Time: 6:30 PM
Tartan 3
River Falls 13
Final
Time: 7:00 PM
Wabasso 1
Tracy-Milroy-Balaton 10
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Hill-Murray 2
North St. Paul 5
Final
Time: 7:00 PM
Benilde-St. Margaret's 11
Waconia 5
Final
Time: 7:00 PM
Winona 8
Kasson-Mantorville 10
Final
Time: 7:00 PM
Delano 3
St. Francis 6
Final
Time: 7:30 PM
Maple Lake 3
Litchfield 15
Final