Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Thursday, May 26, 2022

Time: 11:00 AM
North Branch 0
Hermantown 10
Final
Time: 1:00 PM
@Wrenshall
McGregor 4
Wrenshall 7
Final
Time: 2:00 PM
Chisholm 6
Ely 1
Final
Time: 2:30 PM
@Argyle
Northern Freeze 2
West Marshall 5
Final
Time: 3:00 PM
@Eastview
Bemidji 18
Eastview 9
Final
Time: 3:00 PM
@Liberty Classical Academy
North Lakes Academy 0
LMAC 4
Final
Time: 4:00 PM
@Alexandria
Detroit Lakes 2
Alexandria 12
Final
Time: 4:00 PM
Sacred Heart 0
Roseau 16
Final
Time: 4:00 PM
Pine River-Backus 27
Red Lake 1
F/5
Time: 4:00 PM
Brainerd 2
Duluth East 9
Final
Time: 4:00 PM
Menahga 4
Park Rapids Area 2
Final
Time: 4:00 PM
McGregor 1
Carlton 7
Final
Time: 4:00 PM
Cook County 7
Silver Bay 1
Final
Time: 4:00 PM
Hinckley-Finlayson 5
Ogilvie 0
Final
Time: 4:00 PM
@Wheaton
Ashby 7
Border West 0
Final
Time: 4:00 PM
Crosby-Ironton 2
Pillager 3
Final
Time: 4:00 PM
@Frazee
Barnesville 4
Frazee 5
Final
Time: 4:00 PM
Brandon/Evansville 10
Hancock 2
Final
Time: 4:30 PM
@Ulen
Badger/Greenbush-Middle River 1
NCE/U-H 11
Final
Time: 4:30 PM
Minnehaha Academy 3
Blake 4
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 11
East Central 0
F/6
Time: 4:30 PM
@Rosemount
Rochester Century 3
Rosemount 13
F/5
Time: 4:30 PM
Greenway 10
North Woods 0
Final
Time: 4:30 PM
@Red Lake Falls
Warroad 6
Red Lake County 3
Final
Time: 4:30 PM
Mora 6
Pierz 7
Final
Time: 4:30 PM
@Fertile
Fosston 19
Fertile-Beltrami 1
Final
Time: 4:30 PM
Hutchinson 5
Delano 7
Final
Time: 4:30 PM
@Nevis
Sebeka 3
Nevis 5
Final
Time: 4:30 PM
Esko 11
Pequot Lakes 3
Final
Time: 4:30 PM
Bagley 8
Cass Lake-Bena 9
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 0
St. Francis 5
Final
Time: 4:30 PM
Orono 5
Chanhassen 3
Final
Time: 4:30 PM
Aitkin 16
Deer River 6
Final
Time: 4:30 PM
@Mound
Spring Lake Park 3
Mound Westonka 5
Final
Time: 4:30 PM
Cambridge-Isanti 0
Grand Rapids 10
Final
Time: 4:30 PM
Annandale 13
Foley 14
Final
Time: 4:30 PM
@Ulen
Ada-Borup-West 8
NCE/U-H 0
Final
Time: 4:30 PM
@Watertown
Maple Lake 0
Watertown-Mayer 6
Final
Time: 4:30 PM
Two Harbors 7
Ely 5
Final
Time: 4:30 PM
@Argyle
East Grand Forks 4
West Marshall 0
Final
Time: 4:30 PM
Northome/Kelliher 5
Blackduck 6
Final
Time: 4:30 PM
Albany 10
Holdingford 0
Final
Time: 4:30 PM
Moose Lake-Willow River 2
Cloquet 5
Final
Time: 4:30 PM
Barnum 3
Cherry 5
Final
Time: 4:30 PM
Centennial 0
Mounds View 1
Final
Time: 4:30 PM
@Staples
Royalton 2
Staples-Motley 4
Final
Time: 4:30 PM
Becker 3
Zimmerman 0
Final
Time: 4:30 PM
Moorhead 11
Buffalo 0
Final
Time: 4:30 PM
Hawley 13
Lake Park-Audubon 0
F/5
Time: 4:30 PM
Carlton 0
Mountain Iron-Buhl 12
F/5
Time: 4:30 PM
PACT Charter 1
Providence Academy 20
Final
Time: 4:30 PM
Litchfield 7
Breck 2
Final
Time: 5:00 PM
Melrose 10
Sauk Centre 3
Final
Time: 5:00 PM
@Arlington
Blooming Prairie 0
Sibley East 6
Final
Time: 5:00 PM
@Waseca
Minnesota Valley Lutheran 4
Waseca 0
Final
Time: 5:00 PM
Houston 1
Kenyon-Wanamingo 9
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato
BOLD 6
Mankato Loyola 7
Final
Time: 5:00 PM
Blaine 4
Princeton 3
Final
Time: 5:00 PM
St. Clair 1
Springfield 8
Final
Time: 5:00 PM
@Breckenridge
Ottertail Central 13
Breckenridge 9
Final
Time: 5:00 PM
@Sartell
Sauk Rapids-Rice 7
Sartell-St. Stephen 8
Final
Time: 5:00 PM
@Montgomery
LeSueur-Henderson 3
Tri-City United 0
Final
Time: 5:00 PM
@La Crescent
St. Charles 0
La Crescent-Hokah 12
Final
Time: 5:00 PM
@Belle Plaine
Waterville-Elysian-Morristown 0
Belle Plaine 4
Final
Time: 5:00 PM
@Caledonia
Lewiston-Altura 0
Caledonia 4
Final
Time: 5:00 PM
@Culver
Hibbing 1
South Ridge 4
Final
Time: 5:00 PM
@Wade Stadium
Solon Springs 1
Duluth Denfeld 4
Final
Time: 5:00 PM
Zumbrota-Mazeppa 0
Pine Island 1
Final
Time: 5:00 PM
GMLOK 0
Cannon Falls 7
Final
Time: 5:00 PM
Braham 7
Cromwell-Wright 0
Final
Time: 5:00 PM
@Owatonna
Mankato West 1
Owatonna 4
Final
Time: 5:00 PM
@Cold Spring
Little Falls 5
Rocori 6
Final
Time: 5:00 PM
@Ortonville
Yellow Medicine East 9
Ortonville 5
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
St. Peter 3
Mankato East 9
Final
Time: 5:00 PM
@Fergus Falls
Thief River Falls/Goodridge 3
Fergus Falls 9
Final
Time: 5:00 PM
Triton 1
Dover-Eyota 18
Final
Time: 5:00 PM
Medford 4
Blue Earth Area 5
Final
Time: 5:00 PM
Nicollet 0
New Ulm Cathedral 10
Final
Time: 5:00 PM
Goodhue 1
Southland 2
Final
Time: 5:00 PM
@Spring Grove
Wabasha-Kellogg 2
Spring Grove 0
Final
Time: 6:00 PM
Menahga 8
Park Rapids Area 3
Final
Time: 6:00 PM
@Frazee
Barnesville 12
Frazee 8
Final
Time: 6:00 PM
@Wheaton
Ashby 5
Border West 3
Final
Time: 6:00 PM
Sacred Heart 3
Roseau 9
Final
Time: 6:00 PM
@Alexandria
Detroit Lakes 3
Alexandria 11
Final
Time: 6:00 PM
Brandon/Evansville 16
Hancock 3
Final
Time: 6:00 PM
Crosby-Ironton 1
Pillager 7
Final
Time: 7:00 PM
Chisago Lakes Area 0
Forest Lake 2
Final
Time: 7:00 PM
Elk River 0
Chaska 9
Final
Time: 7:00 PM
Anoka 7
Monticello 4
Final
Time: 7:00 PM
Coon Rapids 6
Shakopee 1
Final
Time: 7:00 PM
Andover 6
Waconia 1
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Marshall
Pine City 2
Duluth Marshall 3
F/8
Time: 7:00 PM
Dassel-Cokato 4
Rockford 6
Final