Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Tuesday, May 17, 2022

Time: 4:00 PM
@Ada
Sacred Heart 12
Ada-Borup-West 5
Final
Time: 4:00 PM
@Breckenridge
Hawley 16
Breckenridge 5
Final
Time: 4:00 PM
Barnesville 0
Pelican Rapids 10
Final
Time: 4:00 PM
@Brainerd
Sauk Rapids-Rice 9
Brainerd 3
Final
Time: 4:00 PM
@Frazee
Frazee 5
Park Rapids Area 7
Final
Time: 4:00 PM
Staples-Motley 3
Pequot Lakes 11
Final
Time: 4:00 PM
Cook County 14
Carlton 0
Final
Time: 4:00 PM
@Moorhead
Bemidji 3
Moorhead 5
Final
Time: 4:00 PM
West Central Area 1
Sauk Centre 3
Final
Time: 4:00 PM
LMAC 6
West Lutheran/Maranatha 12
Final
Time: 4:00 PM
Melrose 8
Benson 0
Final
Time: 4:00 PM
Annandale 2
Rockford 0
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 14
Minnehaha Academy 4
Final
Time: 4:30 PM
Mayer Lutheran 0
Trinity School 7
Forfeit
Time: 4:30 PM
East Central 0
Ogilvie 11
F/5
Time: 4:30 PM
Walker-Hackensack-Akeley 7
Bagley 10
Final
Time: 4:30 PM
@Win-E-Mac
West Marshall 14
Win-E-Mac 2
Final
Time: 4:30 PM
@Greenbush
Fosston 10
Badger/Greenbush-Middle River 0
Final
Time: 4:30 PM
Simley 6
Hastings 10
Final
Time: 4:30 PM
Lewiston-Altura 2
Dover-Eyota 12
Final
Time: 4:30 PM
Blackduck 12
Northome/Kelliher 13
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Grove
Schaeffer Academy 3
Spring Grove 13
Final
Time: 4:30 PM
Royalton 7
Holdingford 2
Final
Time: 4:30 PM
@Long Prairie
Upsala/Swanville Area 11
Long Prairie-Grey Eagle 0
Final
Time: 4:30 PM
Pine River-Backus 3
Nevis 4
Final
Time: 4:30 PM
Coon Rapids 7
Spring Lake Park 8
Final
Time: 4:30 PM
@Mound
Delano 15
Mound Westonka 7
Final
Time: 4:30 PM
Southland 13
Houston 1
Final
Time: 4:30 PM
Montevideo 11
BOLD 5
Final
Time: 4:30 PM
@Wabasha
Winona Cotter 13
Wabasha-Kellogg 3
Final
Time: 4:30 PM
New Life Academy 12
Trinity School 1
Final
Time: 4:30 PM
Orono 4
New Prague 1
Final
Time: 4:30 PM
Totino-Grace 9
Andover 11
Final
Time: 4:30 PM
Pillager 1
New York Mills 11
F/5
Time: 4:30 PM
Jordan 5
Holy Family Catholic 1
Final
Time: 4:30 PM
@CHS Field
St. Paul Highland Park 9
St. Paul Como Park 7
Final
Time: 4:30 PM
Aitkin 11
Greenway 1
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
Brandon/Evansville 2
Browerville-Eagle Valley 4
Final
Time: 4:30 PM
Maple Grove 6
Champlin Park 5
F/8
Time: 4:30 PM
Superior 4
Hermantown 0
Final
Time: 4:30 PM
LeSueur-Henderson 7
St. Peter 8
Final
Time: 4:30 PM
@Elrosa
Paynesville Area 13
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Final
Time: 4:30 PM
Wrenshall 2
Northeast Range 10
Final
Time: 4:30 PM
Red Lake County 7
Roseau 20
Final
Time: 4:30 PM
Chisago Lakes Area 1
Big Lake 2
Final
Time: 4:30 PM
North Woods 2
Mountain Iron-Buhl 14
Final
Time: 4:30 PM
Sebeka 1
Parkers Prairie 11
F/5
Time: 4:30 PM
Proctor 1
Duluth Denfeld 5
Final
Time: 4:30 PM
Mankato Loyola 10
Nicollet 0
Final
Time: 4:30 PM
@Hill City
Chisholm 10
Hill City/Northland 2
Final
Time: 4:30 PM
Renville County West 1
Adrian 8
Final
Time: 4:30 PM
South Ridge 11
McGregor 1
Final
Time: 4:30 PM
Rock Ridge 13
International Falls 2
Final
Time: 4:30 PM
Duluth East 6
Grand Rapids 4
Final
Time: 4:30 PM
Crookston 3
East Grand Forks 16
Final
Time: 4:30 PM
St. Agnes 8
Blake 2
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
Hinckley-Finlayson 6
Mille Lacs 3
Final
Time: 4:30 PM
Menahga 18
Ottertail Central 0
Final
Time: 4:30 PM
@Litchfield
Watertown-Mayer 3
Litchfield 4
F/11
Time: 4:30 PM
Pine City 3
Braham 2
Final
Time: 4:30 PM
Deer River 3
Cherry 13
Final
Time: 4:30 PM
@Waubun
NCE/U-H 11
Mahnomen/Waubun 0
Final
Time: 4:30 PM
Princeton 4
North Branch 5
Final
Time: 4:30 PM
Barnum 10
Cromwell-Wright 0
f/5
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Faribault 5
Rochester John Marshall 1
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Mayo
Mankato East 6
Rochester Mayo 2
Final
Time: 5:00 PM
@Sartell
Becker 3
Sartell-St. Stephen 5
Final
Time: 5:00 PM
Goodhue 0
Randolph 11
F/5
Time: 5:00 PM
Milaca 0
Mora 10
F/5
Time: 5:00 PM
@Dilworth
Fargo Davies 3
Dilworth-Glyndon-Felton 6
Final
Time: 5:00 PM
@Winona
Mankato West 13
Winona 0
Final
Time: 5:00 PM
Stewartville 12
Pine Island 4
Final
Time: 5:00 PM
@Alexandria
Rocori 0
Alexandria 6
Final
Time: 5:00 PM
Gibbon-Fairfax-Winthrop 4
Wabasso 5
Final
Time: 5:00 PM
@Northfield
Red Wing 13
Northfield 5
Final
Time: 5:00 PM
Osseo 5
Elk River 4
Final
Time: 5:00 PM
@Norwood
Lester Prairie 0
Norwood-Young America 10
Final
Time: 5:00 PM
Rushford-Peterson 1
Chatfield 13
F/5
Time: 5:00 PM
@Avon
Zimmerman 7
Albany 9
Final
Time: 5:00 PM
@Caledonia
Rochester Lourdes 4
Caledonia 0
Final
Time: 5:00 PM
Pierz 5
Foley 4
Final
Time: 5:00 PM
St. John's Prep 6
Osakis 13
Final
Time: 5:30 PM
New Ulm 14
Marshall 4
Final
Time: 5:30 PM
Belle Plaine 1
Fairmont 9
Final
Time: 5:30 PM
Worthington 2
Luverne 9
Final
Time: 6:00 PM
Frazee 6
Park Rapids Area 7
F/9
Time: 6:00 PM
@Moorhead
Bemidji 5
Moorhead 3
Final
Time: 6:00 PM
Barnesville 3
Pelican Rapids 6
Final
Time: 6:00 PM
@Barrett
West Central Area 10
Sauk Centre 13
Final
Time: 6:00 PM
@Pequot Lakes
Staples-Motley 9
Pequot Lakes 7
Final
Time: 6:00 PM
@Breckenridge
Hawley 3
Breckenridge 2
Final
Time: 6:00 PM
Waconia 6
St. Louis Park 5
Final
Time: 6:00 PM
Annandale 2
Rockford 3
Final
Time: 6:00 PM
@Melrose
Melrose 13
Benson 3
Final
Time: 6:30 PM
Crookston 4
East Grand Forks 15
Final
Time: 6:30 PM
Grand Rapids 7
Duluth East 0
Final
Time: 6:30 PM
Spring Grove 13
Schaeffer Academy 2
Final
Time: 6:30 PM
Edina 5
Hopkins 11
Final
Time: 6:30 PM
Chisago Lakes Area 8
Big Lake 0
Final
Time: 6:30 PM
@Brainerd
St. Michael-Albertville 6
Brainerd 2
Final
Time: 7:00 PM
Mille Lacs 0
Hinckley-Finlayson 5
Final
Time: 7:00 PM
Mounds View 3
Roseville 2
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud - Putz
Willmar 10
St. Cloud 4
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Legacy Christian 1
Richfield 8
Final
Time: 7:00 PM
Southwest Christian 1
Hutchinson 10
Final
Time: 7:00 PM
Rogers 8
Anoka 4
Final
Time: 7:00 PM
@CHS Field
St. Anthony Village 5
St. Paul Central 0
Final