Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Monday, February 7, 2022

Time: 6:00 PM
@Benson
Clinton-Graceville-Beardsley 56
Benson 41
Final
Time: 6:00 PM
@Wabasha
Schaeffer Academy 50
Wabasha-Kellogg 39
Final
Time: 6:15 PM
@Fergus Falls
St. John's Prep 23
Hillcrest Lutheran Academy 68
Final
Time: 6:30 PM
@Grand Marais
Chisholm 83
Cook County 55
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Minneapolis Henry 18
Richfield 82
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Lester Prairie 62
Spectrum 51
Final
Time: 7:00 PM
@Frazee
Verndale 26
Frazee 68
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
Twin Cities Academy/Great River 35
PACT Charter 42
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
St. Clair 89
Madelia 45
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Park Center 52
Osseo 67
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
Nicollet 65
Martin County West 68
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
St. Agnes 46
St. Paul Academy 39
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Blue Earth Area 37
Jackson County Central 84
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Goodridge/Grygla 67
Warroad 26
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Lake Crystal-Wellcome Memorial 64
Cleveland 36
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Champlin Park 47
Anoka 48
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Breck 36
Minneapolis Southwest 79
Final
Time: 7:00 PM
@Humboldt
Rockford 55
St. Paul Humboldt 45
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Fridley 61
Mounds View 62
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Maple Grove 70
Coon Rapids 27
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Hill City/Northland 46
Hinckley-Finlayson 62
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
East Central 52
McGregor 39
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Moose Lake-Willow River 73
Carlton 44
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
Bigfork 67
Nashwauk-Keewatin 62
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Bethlehem Academy 38
Blooming Prairie 48
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Greenway 41
Duluth Marshall 75
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Deer River 43
Mesabi East 49
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Milaca 63
Rush City 40
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
United South Central 31
Southland 50
Final
Time: 7:15 PM
@Superior
Esko 43
Superior 41
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
International Falls 58
Littlefork-Big Falls 40
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Rocori 67
Sauk Rapids-Rice 68
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
Rogers 59
Sartell-St. Stephen 44
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Mountain Lake Area/Comfrey 60
St. James Area 80
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Plainview-Elgin-Millville 57
Lake City 68
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Ogilvie 53
Swanville 66
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
South Ridge 45
Cromwell-Wright 55
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Rushford-Peterson 49
Lanesboro 57
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Brandon/Evansville 51
Rothsay 53
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
LeRoy-Ostrander 45
Houston 64
Final
Time: 7:15 PM
@East Chain
Minnesota Valley Lutheran 78
GHEC/T/ML 54
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Foley 55
Eden Valley-Watkins 38
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Melrose 67
Paynesville Area 59
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Wrenshall 14
Barnum 82
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
La Crescent-Hokah 47
Chatfield 51
Final
Time: 7:30 PM
@Hallock
East Grand Forks 50
Kittson County Central 31
Final
Time: 7:30 PM
@Argyle
Badger/Greenbush-Middle River 59
Stephen-Argyle 51
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
Dilworth-Glyndon-Felton 30
Crookston 55
Final
Time: 7:30 PM
@New Life Academy
United Christian Academy 43
New Life Academy 48
Final
Time: 7:30 PM
@Olivia
Redwood Valley 35
BOLD 70
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
NCE/U-H 66
Win-E-Mac 50
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Cedar Mountain 47
Wabasso 63
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
MACCRAY 86
Dawson-Boyd 38
Final
Time: 7:30 PM
@Ashby
Ortonville 57
Ashby 61
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Red Lake Falls 40
Thief River Falls 62
Final
Time: 7:30 PM
@Fisher
Sacred Heart 54
Climax/Fisher 47
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Sebeka 43
Wadena-Deer Creek 62
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Zumbrota-Mazeppa 42
Dover-Eyota 79
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Lakeview 29
Yellow Medicine East 68
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 49
Lac qui Parle Valley 60
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake
Blackduck 37
Red Lake 58
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Park Christian 36
Fertile-Beltrami 46
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Worthington 71
Pipestone Area 65
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Iron
Ely 25
Mountain Iron-Buhl 89
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Central MN Christian 80
Renville County West 37
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Mabel-Canton 27
Fillmore Central 68
Final
Time: 7:30 PM
@Winona Cotter
St. Charles 27
Winona Cotter 74
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
Minneota 52
Canby 27
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
New Ulm Cathedral 48
Springfield 74
Final