Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Friday, May 20, 2022

Time: 12:00 PM
@Virginia
Rush City 3
Rock Ridge 6
Final
Time: 12:00 PM
Carlton 2
Ely 12
F/6
Time: 1:00 PM
@Ada
West Marshall 2
Ada-Borup-West 12
Final
Time: 2:30 PM
@Ely
Cherry 14
Silver Bay 4
Final
Time: 2:30 PM
@Virginia
South Ridge 3
Warroad 1
Final
Time: 4:00 PM
@Red Lake Falls
Sacred Heart 17
Red Lake County 0
Final
Time: 4:00 PM
@Wrenshall
Littlefork-Big Falls 12
Wrenshall 4
Final
Time: 4:00 PM
@Arlington
Norwood-Young America 2
Sibley East 3
Final
Time: 4:00 PM
@Detroit Lakes
Rocori 8
Detroit Lakes 6
Final
Time: 4:00 PM
Hayfield 12
Kenyon-Wanamingo 1
F/6
Time: 4:00 PM
Coon Rapids 14
Duluth East 3
Final
Time: 4:00 PM
Park Rapids Area 0
Aitkin 8
F
Time: 4:00 PM
West Central Area 5
BOLD 1
Final
Time: 4:00 PM
@Cloquet
Hermantown 8
Chisago Lakes Area 7
Final
Time: 4:00 PM
@La Crescent
Rushford-Peterson 0
La Crescent-Hokah 5
Final
Time: 4:00 PM
Cook County 10
Northeast Range 15
Final
Time: 4:15 PM
LMAC 5
St. Croix Prep 2
Final
Time: 4:30 PM
Cambridge-Isanti 3
Zimmerman 8
Final
Time: 4:30 PM
Richfield 21
Robbinsdale Cooper 3
Final
Time: 4:30 PM
@South St. Paul
North St. Paul 7
South St. Paul 3
Final
Time: 4:30 PM
Minneota 5
Murray County Central 2
Final
Time: 4:30 PM
@Dred Scott - Bloomington
New Prague 5
Bloomington Jefferson 9
Final
Time: 4:30 PM
Kittson County Central 5
Fosston 11
Final
Time: 4:30 PM
Randolph 13
Schaeffer Academy 2
F/6
Time: 4:30 PM
Paynesville Area 14
Minnewaska Area 1
Final
Time: 4:30 PM
Mountain Iron-Buhl 14
Deer River 0
F/6
Time: 4:30 PM
@Haddox Field
Waconia 11
Bloomington Kennedy 1
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville South
Owatonna 3
Lakeville South 7
Final
Time: 4:30 PM
Mille Lacs 3
Braham 12
Final
Time: 4:30 PM
@Greenbush
Lake of the Woods 11
Badger/Greenbush-Middle River 5
Final
Time: 4:30 PM
@Hibbing
Proctor 10
Cloquet 7
Final
Time: 4:30 PM
Duluth East 5
Centennial 7
Final
Time: 4:30 PM
Roseville 1
Forest Lake 0
Final
Time: 4:30 PM
Sauk Rapids-Rice 12
Monticello 9
Final
Time: 4:30 PM
Stillwater Area 13
Mounds View 14
Final
Time: 4:30 PM
White Bear Lake 1
East Ridge 11
Final
Time: 4:30 PM
Burnsville 5
Hastings 6
Final
Time: 4:30 PM
@Simley
St. Thomas Academy 3
Simley 4
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 6
Hutchinson 8
Final
Time: 4:30 PM
Buffalo 3
Hopkins 5
Final
Time: 4:30 PM
@Waubun
Ada-Borup-West 18
Mahnomen/Waubun 9
Final
Time: 4:30 PM
Woodbury 2
Cretin-Derham Hall 4
Final
Time: 4:30 PM
Southland 1
New Richland-H-E-G 2
Final
Time: 4:30 PM
Royalton 6
Upsala/Swanville Area 16
F/6
Time: 4:30 PM
Cromwell-Wright 12
McGregor 8
Final
Time: 4:30 PM
Willmar 8
Becker 9
Final
Time: 4:30 PM
Mesabi East 8
Two Harbors 5
Final
Time: 4:30 PM
Maple Lake 0
Southwest Christian 13
Final
Time: 4:30 PM
Mora 7
Esko 15
Final
Time: 4:30 PM
@Fillmore Central
Spring Grove 0
Fillmore Central/Lanesboro 10
Final
Time: 4:30 PM
New York Mills 9
Sebeka 1
Final
Time: 4:30 PM
Foley 4
Holdingford 2
Final
Time: 4:30 PM
@Argyle
Grafton 4
West Marshall 9
Final
Time: 4:30 PM
Bemidji 0
Rogers 2
Final
Time: 4:30 PM
Princeton 6
Spring Lake Park 8
Final
Time: 4:30 PM
Blooming Prairie 1
Maple River 13
Final
Time: 4:30 PM
Watertown-Mayer 9
Litchfield 1
Final
Time: 4:30 PM
Park of Cottage Grove 14
Irondale 0
Final
Time: 4:30 PM
@Two Rivers
Hill-Murray 2
Two Rivers 5
Final
Time: 4:30 PM
Parkers Prairie 13
Pillager 2
Final
Time: 5:00 PM
@Caledonia
Lewiston-Altura 1
Caledonia 9
Final
Time: 5:00 PM
Dover-Eyota 0
Chatfield 8
Final
Time: 5:00 PM
@Virginia
Warroad 3
Rush City 2
Final
Time: 5:00 PM
Alexandria 4
Little Falls 0
Final
Time: 5:00 PM
@Ely
Cherry 18
Carlton 1
Final
Time: 5:00 PM
@Sartell
St. Michael-Albertville 10
Sartell-St. Stephen 0
Final
Time: 5:00 PM
@Heron Lake
MACCRAY 16
Heron Lake-Okabena/Fulda 0
Final
Time: 5:00 PM
@Avon
Sauk Centre 0
Albany 10
Final
Time: 5:00 PM
Benson 0
Lac qui Parle Valley 11
Final
Time: 5:00 PM
@Mayer Lutheran
Tri-City United 7
Mayer Lutheran 3
Final
Time: 5:00 PM
@Delano
Concordia Academy 3
Delano 4
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Jordan 7
Mankato East 4
Final
Time: 5:00 PM
Holy Family Catholic 0
Annandale 10
Final
Time: 5:00 PM
Cannon Falls 7
Zumbrota-Mazeppa 6
Final
Time: 5:30 PM
New Ulm 0
Maple Grove 2
Final
Time: 6:00 PM
@Bird Island
West Central Area 7
BOLD 8
Final
Time: 6:00 PM
Park Rapids Area 0
Aitkin 4
Final
Time: 6:00 PM
@Red Lake Falls
Lake Park-Audubon 4
Red Lake County 40
Final
Time: 6:00 PM
@La Crescent
Rushford-Peterson 0
La Crescent-Hokah 8
Final
Time: 6:00 PM
Hayfield 15
Kenyon-Wanamingo 1
F/5
Time: 6:00 PM
@Arlington
Norwood-Young America 6
Sibley East 1
Final
Time: 6:30 PM
@Dred Scott - Bloomington
New Prague 12
Bloomington Jefferson 5
Final
Time: 6:30 PM
Eden Prairie 5
Minnetonka 0
Final
Time: 6:30 PM
Wayzata 0
Edina 7
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
North St. Paul 2
South St. Paul 4
Final
Time: 7:00 PM
Big Lake 0
Providence Academy 4
Final
Time: 7:00 PM
Perham 6
Anoka 10
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato
Sleepy Eye Saint Mary's 5
Mankato Loyola 9
Final
Time: 7:00 PM
Chaska 2
Chanhassen 1
Final
Time: 7:00 PM
St. Peter 2
Glencoe-Silver Lake 4
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Osakis 3
Eden Valley-Watkins 13
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Roseau 17
Hibbing 3
Final
Time: 7:00 PM
Pequot Lakes 1
Pierz 4
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
St. Francis 3
Red Wing 4
Final
Time: 7:15 PM
@Delano
Minneapolis South 6
Kasson-Mantorville 2
Final
Time: 7:30 PM
@Virginia
South Ridge 3
Rock Ridge 5
Final
Time: 7:30 PM
Silver Bay 19
Ely 20
F/8