Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Monday, May 2, 2022

Time: 11:00 AM
Goodhue 0
Rochester Lourdes 10
F/5
Time: 1:00 PM
Goodhue 1
Rochester Lourdes 20
F/4
Time: 4:00 PM
Willmar 9
Marshall 2
Final
Time: 4:00 PM
@Fillmore Central
Houston 2
Fillmore Central/Lanesboro 12
Final
Time: 4:00 PM
Mora 1
Foley 8
Final
Time: 4:00 PM
Cromwell-Wright 3
Carlton 1
Final
Time: 4:00 PM
Sauk Rapids-Rice 4
Big Lake 3
Final
Time: 4:00 PM
Ortonville 4
Hancock 3
Final
Time: 4:00 PM
Crosby-Ironton 4
Park Rapids Area 17
Final
Time: 4:00 PM
@Siebert Field
Annandale 8
Dassel-Cokato 0
Final
Time: 4:00 PM
Zimmerman 5
St. Cloud Cathedral 1
Final
Time: 4:30 PM
Wabasha-Kellogg 18
Mabel-Canton 6
Final
Time: 4:30 PM
Spring Grove 3
Southland 4
Final
Time: 4:30 PM
Blooming Prairie 9
Triton 10
Final
Time: 4:30 PM
@Wrenshall
East Central 12
Wrenshall 2
F/6
Time: 4:30 PM
@Karlstad
NCE/U-H 13
Northern Freeze 1
Final
Time: 4:30 PM
Staples-Motley 9
Pelican Rapids 7
Final
Time: 4:30 PM
Mesabi East 10
Northeast Range 0
Final
Time: 4:30 PM
@Hill-Murray
South St. Paul 1
Hill-Murray 6
Final
Time: 4:30 PM
St. Agnes 3
New Life Academy 2
Final
Time: 4:30 PM
Spectrum 1
St. John's Prep 7
Final
Time: 4:30 PM
Edina 1
St. Michael-Albertville 2
Final
Time: 4:30 PM
Central MN Christian 9
Dawson-Boyd 11
Final
Time: 4:30 PM
@Richfield
Park Center/Columbia Heights 1
Richfield 2
Final
Time: 4:30 PM
Bagley 4
Red Lake 15
Final
Time: 4:30 PM
Holdingford 9
Maple Lake 7
Final
Time: 4:30 PM
@Fertile
Mahnomen/Waubun 11
Fertile-Beltrami 7
Final
Time: 4:30 PM
Hawley 7
Menahga 9
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 7
Coon Rapids 6
Final
Time: 4:30 PM
Mille Lacs 0
Barnum 1
Final
Time: 4:30 PM
Esko 14
Hibbing 4
F/5
Time: 4:30 PM
Totino-Grace 3
River Falls 1
Final
Time: 4:30 PM
@Eveleth-Gilbert
Esko 12
Rock Ridge 0
Final
Time: 4:30 PM
@Glenville
St. Clair 0
Glenville-Emmons/Alden-Conger 5
Final
Time: 4:30 PM
Hayfield 7
Lyle/Austin Pacelli 0
Final
Time: 4:30 PM
Hermantown 4
Duluth East 11
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 4
Stillwater Area 6
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville South
Shakopee 1
Lakeville South 4
Final
Time: 4:30 PM
Spring Lake Park 8
Holy Angels 10
Final
Time: 4:30 PM
Eagan 2
Farmington 4
Final
Time: 4:30 PM
Forest Lake 13
White Bear Lake 2
Final
Time: 4:30 PM
@Alimagnet Park
Rosemount 7
Burnsville 5
Final
Time: 4:30 PM
@Dred Scott - Bloomington
St. Louis Park 10
Bloomington Jefferson 7
Final
Time: 4:30 PM
@North St. Paul
Hastings 8
North St. Paul 1
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 7
Fridley 4
Final
Time: 4:30 PM
Roseville 5
Irondale 1
Final
Time: 4:30 PM
Lakeview 0
Lac qui Parle Valley 8
Final
Time: 4:30 PM
Andover 2
Elk River 0
Final
Time: 4:30 PM
Laporte 2
Nevis 12
Final
Time: 4:30 PM
Nevis 17
Laporte 7
Final
Time: 4:30 PM
Proctor 5
Two Harbors 0
Final
Time: 4:30 PM
Wadena-Deer Creek 6
Sebeka 4
Final
Time: 4:30 PM
@Two Rivers
Mahtomedi 4
Two Rivers 5
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville North
Prior Lake 0
Lakeville North 1
Final
Time: 4:30 PM
Anoka 7
Robbinsdale Armstrong 0
Final
Time: 4:30 PM
Breck 14
Minnehaha Academy 18
F/5
Time: 4:30 PM
Concordia Academy 11
St. Croix Prep 1
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 3
Pierz 4
Final
Time: 4:30 PM
Mounds View 2
Woodbury 10
Final
Time: 4:30 PM
Waconia 3
Chanhassen 6
Final
Time: 4:30 PM
@Tartan
St. Thomas Academy 13
Tartan 1
Final
Time: 4:30 PM
Royalton 17
Kimball Area 7
Final
Time: 4:30 PM
@Eastview
Apple Valley 0
Eastview 7
Final
Time: 4:30 PM
@Haddox Field
New Prague 8
Bloomington Kennedy 1
Final
Time: 5:00 PM
Sleepy Eye 5
New Ulm Cathedral 11
Final
Time: 5:00 PM
@Albert Lea
Mankato East 10
Albert Lea 1
Final
Time: 5:00 PM
@Arlington
Tri-City United 0
Sibley East 11
Final
Time: 5:00 PM
Benson 1
BOLD 2
Final
Time: 5:00 PM
@Mayer Lutheran
Belle Plaine 6
Mayer Lutheran 0
Final
Time: 5:00 PM
Lester Prairie 1
Randolph 12
F/5
Time: 5:00 PM
La Crescent-Hokah 10
Lewiston-Altura 3
Final
Time: 5:00 PM
Jordan 11
St. Peter 1
Final
Time: 5:00 PM
Byron 2
Zumbrota-Mazeppa 1
Final
Time: 5:30 PM
Fairmont 11
New Ulm 1
Final
Time: 6:00 PM
Ortonville 3
Hancock 1
Final
Time: 6:00 PM
@Grove City
Belgrade-Brooten-Elrosa 1
Atwater-Cosmos-Grove City 2
Final
Time: 6:00 PM
Zimmerman 4
St. Cloud Cathedral 6
Final
Time: 6:00 PM
Holdingford 8
Maple Lake 5
Final
Time: 6:00 PM
Willmar 10
Marshall 4
Final
Time: 6:00 PM
Minnesota Valley Lutheran 12
Wabasso 11
Final
Time: 6:00 PM
Crosby-Ironton 1
Park Rapids Area 11
Final
Time: 6:00 PM
@LeSueur
Norwood-Young America 3
LeSueur-Henderson 2
Final
Time: 6:30 PM
Breck 1
Minnehaha Academy 3
Final
Time: 6:30 PM
Buffalo 7
Wayzata 8
Final
Time: 6:30 PM
Hopkins 4
Eden Prairie 5
Final
Time: 6:30 PM
@Mankato
Nicollet 1
Mankato Loyola 9
Final
Time: 6:30 PM
Pine Island 6
Stewartville 4
Final
Time: 7:00 PM
Orono 1
Chaska 6
Final