Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Thursday, April 28, 2022

Time: 2:00 PM
Prior Lake 4
Lakeville South 3
Final
Time: 2:00 PM
Osakis 1
Pequot Lakes 9
Final
Time: 3:00 PM
Hibbing 18
Duluth Denfeld 4
Final
Time: 4:00 PM
St. Paul Harding 19
St. Paul Johnson 10
Final
Time: 4:00 PM
Sartell-St. Stephen 4
Rocori 2
Final
Time: 4:00 PM
@Hancock
Ortonville 3
Hancock 19
Final
Time: 4:00 PM
Windom Area 1
Pipestone Area 11
Final
Time: 4:00 PM
Park Rapids Area 18
Staples-Motley 4
Final
Time: 4:00 PM
@Breckenridge
Barnesville 11
Breckenridge 5
Final
Time: 4:00 PM
Duluth East 0
Esko 8
Final
Time: 4:00 PM
Perham 0
Hawley 11
Final
Time: 4:00 PM
Frazee 11
Pelican Rapids 1
Final
Time: 4:00 PM
Carlton 1
Barnum 3
Final
Time: 4:00 PM
Fergus Falls 10
Alexandria 9
Final
Time: 4:00 PM
Moorhead 10
St. Cloud 3
Final
Time: 4:00 PM
@Rothsay
Ashby 7
Rothsay 6
Final
Time: 4:00 PM
Paynesville Area 10
Royalton 12
Final
Time: 4:00 PM
Eden Valley-Watkins 13
Kimball Area 3
Final
Time: 4:00 PM
Melrose 11
Montevideo 5
Final
Time: 4:00 PM
@Barrett
Morris Area/Chokio Alberta 11
West Central Area 5
Final
Time: 4:00 PM
Cambridge-Isanti 3
Monticello 6
Final
Time: 4:15 PM
Two Rivers 2
Tartan 12
Final
Time: 4:15 PM
North St. Paul 5
Simley 2
Final
Time: 4:15 PM
Hastings 3
Mahtomedi 4
Final
Time: 4:15 PM
South St. Paul 1
Hill-Murray 18
Final
Time: 4:30 PM
Southwest Christian 1
Hutchinson 5
Final
Time: 4:30 PM
@Minneota
Dawson-Boyd 2
Minneota/Canby 18
F/4
Time: 4:30 PM
@Minneota
Dawson-Boyd 1
Minneota/Canby 11
Final
Time: 4:30 PM
South Ridge 17
Floodwood 2
Final
Time: 4:30 PM
Springfield 6
Wabasso 7
Final
Time: 4:30 PM
Crookston 14
Northern Freeze 11
Final
Time: 4:30 PM
Roseau 15
Northern Freeze 1
Final
Time: 4:30 PM
@Fosston
NCE/U-H 3
East Polk 1
Final
Time: 4:30 PM
Madelia 8
Cleveland 9
Final
Time: 4:30 PM
Osseo 10
Totino-Grace 5
Final
Time: 4:30 PM
Lake City 6
Goodhue 16
Final
Time: 4:30 PM
Menahga 23
Sebeka 3
F/4
Time: 4:30 PM
Sebeka 7
Menahga 10
Final
Time: 4:30 PM
Mesabi East 4
Mountain Iron-Buhl 11
Final
Time: 4:30 PM
Deer River 0
Ely 12
F/10
Time: 4:30 PM
@Spectrum
West Lutheran 1
Spectrum 3
Final
Time: 4:30 PM
Breck 0
Minnehaha Academy 15
Final
Time: 4:30 PM
Braham 6
Hinckley-Finlayson 11
Final
Time: 4:30 PM
Laporte 9
Lake of the Woods 15
Final
Time: 4:30 PM
Chatfield 4
Winona Cotter 0
Final
Time: 4:30 PM
Duluth Marshall 1
Cloquet 10
Final
Time: 4:30 PM
Bethlehem Academy 6
Triton 3
Final
Time: 4:30 PM
@Battle Lake
New York Mills 16
Ottertail Central 3
Final
Time: 4:30 PM
Ottertail Central 2
New York Mills 12
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
Parkers Prairie 5
Browerville-Eagle Valley 10
Final
Time: 4:30 PM
Rockford 18
Litchfield 1
Final
Time: 4:30 PM
Roseville 4
Mounds View 11
Final
Time: 4:30 PM
Osakis 0
Pillager 10
Final
Time: 4:30 PM
Kenyon-Wanamingo 10
Maple River 0
Final
Time: 4:30 PM
Lewiston-Altura 4
GMLOK 6
Final
Time: 4:30 PM
Kasson-Mantorville 8
Cannon Falls 2
Final
Time: 4:30 PM
Schaeffer Academy 0
Houston 18
Final
Time: 4:30 PM
St. Michael-Albertville 4
Hopkins 5
Final
Time: 4:30 PM
Edina 7
Wayzata 9
Final
Time: 4:30 PM
Orono 4
New Prague 10
Final
Time: 4:30 PM
Chanhassen 6
Waconia 1
Final
Time: 4:30 PM
Concordia Academy 19
Visitation 2
Final
Time: 4:30 PM
Greenway 3
Cherry 4
Final
Time: 4:30 PM
@Upsala
Crosby-Ironton 2
Upsala 12
F/5
Time: 4:30 PM
Jordan 17
Holy Family Catholic 10
Final
Time: 4:30 PM
Mabel-Canton 1
Southland 4
Final
Time: 4:30 PM
Rosemount 5
Eagan 2
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville North 16
Apple Valley 3
Final
Time: 4:30 PM
@St. Clair
Lake Crystal-Wellcome Memorial 7
St. Clair/Loyola 0
Final
Time: 4:30 PM
Rogers 14
Spring Lake Park 4
Final
Time: 4:30 PM
Champlin Park 9
Blaine 6
Final
Time: 4:30 PM
Anoka 3
Robbinsdale Armstrong 4
Final
Time: 4:30 PM
Andover 0
Maple Grove 5
Final
Time: 4:30 PM
Blooming Prairie 2
Randolph 12
F/5
Time: 4:30 PM
Bemidji 18
Detroit Lakes 0
F/4
Time: 4:30 PM
Lakeview 1
MACCRAY 12
Final
Time: 4:30 PM
Swanville 4
Wadena-Deer Creek 14
Final
Time: 4:30 PM
McGregor 11
Ogilvie 2
Final
Time: 4:30 PM
Duluth Marshall 0
Proctor 11
Final
Time: 4:30 PM
Mille Lacs 9
Aitkin 1
Final
Time: 4:30 PM
Blackduck 7
Nevis 4
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Century
Northfield 5
Rochester Century 3
Final
Time: 5:00 PM
@Twin Valley
Bagley 0
NCE/U-H 16
Final
Time: 5:00 PM
Laporte 7
Indus 10
Final
Time: 5:00 PM
@Austin
Albert Lea 14
Austin 8
Final
Time: 5:00 PM
Big Lake 6
Princeton 7
Final
Time: 5:00 PM
Sacred Heart 0
Red Lake Falls 15
Final
Time: 5:00 PM
Milaca 0
Zimmerman 4
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Mayo 5
Rochester John Marshall 2
Final
Time: 5:00 PM
East Grand Forks 0
Red Lake Falls 14
Final
Time: 5:00 PM
@Barrett
Wheaton/Herman-Norcross 8
West Central Area 11
Final
Time: 5:00 PM
St. Francis 2
North Branch 10
Final
Time: 5:00 PM
Foley 0
St. Cloud Cathedral 9
Final
Time: 5:00 PM
Willmar 1
Brainerd 11
Final
Time: 5:00 PM
Albany 12
Mora 1
F/5
Time: 5:00 PM
Lester Prairie 5
Mayer Lutheran 6
Final
Time: 5:00 PM
Little Falls 3
Pierz 13
F/6
Time: 5:00 PM
Sauk Centre 22
Minnewaska Area 0
Final
Time: 5:00 PM
Zumbrota-Mazeppa 0
Byron 3
Final
Time: 5:00 PM
@Owatonna
Mankato West 14
Owatonna 5
Final
Time: 5:00 PM
Becker 0
Chisago Lakes Area 3
Final
Time: 5:00 PM
New Ulm 9
Marshall 3
Final
Time: 5:30 PM
Fergus Falls 7
Alexandria 17
Final
Time: 5:30 PM
St. James Area 0
Worthington 1
Final
Time: 5:30 PM
Moorhead 8
St. Cloud 4
Final
Time: 5:30 PM
Windom Area 5
Pipestone Area 15
Final
Time: 5:30 PM
Fairmont 13
Waseca 2
F/5
Time: 5:30 PM
Pillager 0
Pequot Lakes 5
Final
Time: 5:30 PM
Cambridge-Isanti 3
Monticello 14
Final
Time: 5:30 PM
Park Rapids Area 12
Staples-Motley 0
Final
Time: 5:30 PM
Paynesville Area 14
Royalton 5
Final
Time: 5:30 PM
@Hancock
Ortonville 2
Hancock 12
Final
Time: 5:30 PM
@Breckenridge
Barnesville 11
Breckenridge 14
Final
Time: 5:30 PM
Sartell-St. Stephen 5
Rocori 3
Final
Time: 5:30 PM
Perham 4
Hawley 21
Final
Time: 5:30 PM
@Rothsay
Ashby 0
Rothsay 10
Final
Time: 5:30 PM
Ada-Borup-West 2
Lake Park-Audubon 12
Final
Time: 5:30 PM
Melrose 8
Montevideo 5
Final
Time: 5:30 PM
Frazee 14
Pelican Rapids 4
Final
Time: 5:30 PM
Watertown-Mayer 10
New London-Spicer 5
Final
Time: 6:00 PM
Springfield 11
Wabasso 1
F/5
Time: 6:00 PM
McGregor 19
Ogilvie 20
Final
Time: 6:00 PM
Lake City 5
Goodhue 10
Final
Time: 6:00 PM
Lakeview 18
MACCRAY 19
Final
Time: 6:00 PM
Jordan 8
Holy Family Catholic 3
Final
Time: 6:00 PM
@Shakopee
Burnsville 2
Shakopee 13
Final
Time: 6:00 PM
Blackduck 5
Nevis 6
Final
Time: 6:30 PM
Pine Island 10
Stewartville 3
Final
Time: 7:00 PM
East Ridge 8
Centennial 0
Final
Time: 7:00 PM
Woodbury 0
Forest Lake 15
Final
Time: 7:00 PM
Lester Prairie 12
Mayer Lutheran 11
F/8
Time: 7:00 PM
Coon Rapids 1
Elk River 10
Final
Time: 7:00 PM
Buffalo 8
Eden Prairie 10
Final