Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Tuesday, April 19, 2022

Time: 1:00 PM
@St. Cloud - Faber
Ottertail Central 7
Bertha-Hewitt/Verndale 5
Final
Time: 3:00 PM
@St. Cloud - Faber
Parkers Prairie 2
Ottertail Central 1
Final
Time: 4:00 PM
Buffalo 3
Minnetonka 8
Final
Time: 4:00 PM
Stewartville 1
Rochester Lourdes 11
Final
Time: 4:00 PM
@Spectrum
Eagle Ridge/United Christian 4
Spectrum 10
Final
Time: 4:00 PM
@Graceville
Brandon/Evansville 2
Border West 3
Final
Time: 4:00 PM
Esko 16
Moose Lake-Willow River 2
F/5
Time: 4:00 PM
Redwood Valley 6
Luverne 2
Final
Time: 4:00 PM
Menahga 12
Pillager 1
Final
Time: 4:30 PM
Champlin Park 1
Totino-Grace 4
Final
Time: 4:30 PM
Mound Westonka 8
Hutchinson 2
Final
Time: 4:30 PM
Heritage Christian 6
Breck 16
Final
Time: 4:30 PM
Princeton 1
Becker 2
Final
Time: 4:30 PM
GMLOK 9
Houston 4
Final
Time: 4:30 PM
St. Clair 1
Madelia 11
Final
Time: 4:30 PM
@Sauk Rapids
Alexandria 5
Sauk Rapids-Rice 0
Final
Time: 4:30 PM
Dawson-Boyd 4
Tracy-Milroy-Balaton 11
Final
Time: 4:30 PM
@Superior
Cloquet 6
Superior 9
Final
Time: 4:30 PM
@Eagan
Burnsville 11
Eagan 4
Final
Time: 4:30 PM
Wayzata 3
Chanhassen 6
Final
Time: 4:30 PM
Apple Valley 3
Farmington 4
Final
Time: 4:30 PM
@Mounds Park Academy
LMAC 3
Mounds Park Academy 6
Final
Time: 4:30 PM
Triton 0
Randolph 10
F/6
Time: 4:30 PM
Cleveland 3
Martin County West 5
Final
Time: 4:30 PM
@Hastings
Two Rivers 3
Hastings 6
Final
Time: 4:30 PM
Litchfield 10
Dassel-Cokato 9
F/10
Time: 4:30 PM
@Minneota
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 5
Minneota 4
Final
Time: 4:30 PM
Cambridge-Isanti 2
St. Francis 4
Final
Time: 4:30 PM
Jordan 0
Southwest Christian 9
Final
Time: 4:30 PM
Coon Rapids 6
Osseo 8
Final
Time: 4:30 PM
@Prior Lake
Lakeville North 0
Prior Lake 3
Final
Time: 4:30 PM
@Arlington
Howard Lake-Waverly-Winsted 1
Sibley East 4
Final
Time: 4:30 PM
Big Lake 0
Monticello 2
Final
Time: 4:30 PM
Bloomington Jefferson 0
Rogers 3
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville South
Rosemount 3
Lakeville South 1
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 6
Robbinsdale Armstrong 5
Final
Time: 4:30 PM
Glencoe-Silver Lake 3
Annandale 7
Final
Time: 4:30 PM
Chisago Lakes Area 5
North Branch 1
Final
Time: 4:30 PM
Maple Grove 4
Centennial 3
Final
Time: 4:30 PM
Anoka 6
Spring Lake Park 3
Final
Time: 4:30 PM
@Tartan
North St. Paul 14
Tartan 2
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 3
St. Paul Central 0
Final
Time: 4:30 PM
Hayfield 14
Blooming Prairie 2
F/5
Time: 4:30 PM
Holy Family Catholic 1
Delano 10
Final
Time: 4:30 PM
Watertown-Mayer 10
Rockford 0
Final
Time: 4:30 PM
Wabasso 0
Sleepy Eye 4
Final
Time: 4:30 PM
East Central 0
Rush City 11
Final
Time: 4:30 PM
Hill City/Northland 0
Mesabi East 15
Final
Time: 4:30 PM
@St. Thomas Academy
Mahtomedi 7
St. Thomas Academy 2
Final
Time: 4:30 PM
Bemidji 3
St. Michael-Albertville 7
Final
Time: 4:45 PM
Lakeview 0
Yellow Medicine East 18
Final
Time: 5:00 PM
St. Charles 3
Rushford-Peterson 13
Final
Time: 5:00 PM
@Sartell
Brainerd 3
Sartell-St. Stephen 2
Final
Time: 5:00 PM
Chatfield 9
Lewiston-Altura 1
Final
Time: 5:00 PM
Pine Island 3
Cannon Falls 1
F/8
Time: 5:00 PM
Byron 11
Kasson-Mantorville 2
Final
Time: 5:00 PM
@Avon
Pierz 3
Albany 5
Final
Time: 5:00 PM
@St. Cloud - Faber
Bertha-Hewitt/Verndale 6
Parkers Prairie 5
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Mayo
Austin 0
Rochester Mayo 13
Final
Time: 5:00 PM
Milaca 2
St. Cloud Cathedral 6
Final
Time: 5:00 PM
@Madison
MACCRAY 2
Lac qui Parle Valley 0
Final
Time: 5:00 PM
@Northfield
Albert Lea 1
Northfield 0
Final
Time: 5:00 PM
Zimmerman 5
Foley 7
Final
Time: 5:00 PM
@Owatonna
Faribault 3
Owatonna 13
Final
Time: 5:00 PM
Goodhue 0
Zumbrota-Mazeppa 13
Final
Time: 5:00 PM
@Cold Spring
St. Cloud 0
Rocori 5
Final
Time: 5:00 PM
@Belle Plaine
St. Peter 2
Belle Plaine 1
Final
Time: 5:00 PM
@Lester Prairie
Mayer Lutheran 17
Lester Prairie 11
Final
Time: 5:00 PM
@Caledonia
Plainview-Elgin-Millville 0
Caledonia 1
Final
Time: 5:00 PM
@Fillmore Central
Wabasha-Kellogg 10
Fillmore Central/Lanesboro 0
Final
Time: 5:00 PM
Winona Cotter 4
Kenyon-Wanamingo 5
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Red Wing 10
Rochester John Marshall 3
Final
Time: 5:00 PM
@La Crescent
Dover-Eyota 3
La Crescent-Hokah 6
Final
Time: 5:30 PM
Marshall 10
Worthington 0
F/5
Time: 5:30 PM
@Waseca
LeSueur-Henderson 6
Waseca 7
Final
Time: 5:30 PM
New Ulm 3
Fairmont 6
Final
Time: 5:30 PM
Blue Earth Area 6
St. James Area 5
Final
Time: 6:00 PM
Eden Prairie 0
Chaska 6
Final
Time: 6:00 PM
@Graceville
Brandon/Evansville 4
Border West 2
Final
Time: 6:00 PM
Redwood Valley 8
Luverne 5
Final
Time: 6:15 PM
@Mankato West
Mankato East 2
Mankato West 9
Final
Time: 7:00 PM
Fridley 17
DeLaSalle 2
Final
Time: 7:00 PM
@River Falls
Woodbury 3
Stillwater Area 2
Final