Minnesota-Scores.Net LOADING
Season:
Choose Class:

Section 1AA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Kasson-Mantorville 11-0 28-2 58.0 13.0 Lost 1
Zumbrota-Mazeppa 8-2 15-4 50.5 20.2 Lost 1
Albert Lea Area 4-2 24-7 48.3 25.6 Lost 1
Lake City 8-5 18-8 43.5 29.4 Lost 1
Cannon Falls 5-6 19-13 41.3 32.2 Lost 1
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 7-3 15-12 44.8 30.9 Lost 1
Plainview-Elgin-Millville 4-6 15-13 40.7 33.9 Lost 1
Byron 6-6 10-13 33.4 39.6 Lost 1
Stewartville 2-8 7-23 25.0 46.9 Lost 1
Waseca 0-4 4-15 29.8 45.2 Lost 10
La Crescent-Hokah 0-5 2-12 16.7 60.5 Lost 3
Pine Island 0-8 2-15 20.7 53.5 Lost 1

Section 2AA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Scott West 4-2 20-4 46.9 23.2 Lost 1
Watertown Mayer/ Mayer Luth. 11-1 23-5 46.4 20.2 Lost 2
New Prague 7-1 24-6 49.7 23.0 Lost 1
St. Peter 4-5 18-10 42.1 27.8 Lost 1
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 6-5 15-13 39.0 33.0 Lost 1
Mound Westonka 3-4 13-12 35.0 39.8 Lost 3
Tri-City United 2-3 9-13 35.7 36.1 Lost 2
Mankato East 1-4 11-16 35.6 37.4 Lost 1
Mankato West 2-4 7-12 31.2 43.7 Lost 1
Orono 0-4 4-11 26.9 50.7 Lost 1
Delano 1-4 3-20 27.0 47.6 Lost 14
Rockford 0-4 2-17 16.0 61.3 Lost 4

Section 3AA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Fairmont/Martin County West 11-0 27-3 50.5 20.9 Lost 1
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 7-3 21-6 46.2 24.2 Lost 1
Marshall/Lakeview 7-1 14-5 45.2 25.1 Lost 1
Hutchinson 8-2 18-7 41.6 28.1 Lost 1
MAHACA 5-5 18-8 42.6 29.5 Lost 1
Worthington 5-5 13-11 31.9 38.4 Lost 1
New Ulm 6-6 12-12 39.5 31.2 Lost 1
New London-Spicer 2-5 11-15 33.3 36.5 Lost 1
Windom/Mountain Lake 0-10 8-18 30.9 44.0 Lost 1
Redwood Valley 4-9 7-17 28.5 46.8 Lost 1
Quad County 0-9 2-25 20.6 54.7 Lost 9

Section 4AA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Simley 6-0 27-0 66.8 7.9 Won 27
St. Paul Humboldt 6-2 12-3 50.1 28.6 Lost 1
St. Paul Highland Park 4-3 13-4 41.3 35.9 Won 4
South St. Paul 9-2 23-10 49.5 28.0 Lost 1
St. Croix Lutheran 2-7 16-15 35.3 42.3 Lost 1
St. Paul Washington 5-3 8-9 39.5 39.3 Lost 2
St. Paul Harding 5-4 12-14 38.2 39.0 Lost 1
St. Paul Como Park 1-5 4-5 35.4 37.4 Lost 1
Chisago Lakes Area 5-2 11-17 27.5 48.4 Lost 1
Mahtomedi 3-7 11-19 31.6 43.3 Lost 1
Cretin-Derham Hall 2-3 8-14 27.8 49.2 Lost 1
St. Paul Johnson 0-9 9-18 28.4 41.3 Lost 2
North Branch 0-1 1-18 15.7 61.0 Lost 2

Section 5AA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Totino-Grace 6-0 15-5 50.9 25.3 Lost 2
Minneapolis South 8-3 9-6 38.7 33.7 Lost 1
Fridley 4-2 10-9 35.2 41.2 Lost 1
Bloomington Kennedy 8-1 9-14 32.2 43.4 Lost 1
Minneapolis Henry 4-4 4-10 27.4 39.8 Lost 3
Minneapolis Edison 4-3 6-16 28.3 41.4 Lost 9
Benilde-St. Margaret's 4-8 7-24 26.5 44.9 Lost 1
Richfield 3-5 4-18 25.1 47.2 Lost 1
Columbia Heights 3-6 3-14 17.3 48.2 Lost 1
Brooklyn Center/Concordia Acad 3-6 3-16 22.7 47.2 Lost 1
Robbinsdale Cooper 3-5 3-24 20.1 52.9 Lost 5
Minneapolis Roosevelt 0-7 0-18 12.2 54.6 Lost 18

Section 6AA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Becker 10-0 20-1 50.7 15.7 Won 1
Big Lake 10-2 25-3 55.7 17.9 Lost 1
Annandale-Maple Lake 5-4 25-9 44.2 27.2 Lost 1
Foley 5-3 21-11 39.9 27.6 Lost 1
St. Francis 4-3 13-7 46.6 28.2 Lost 1
Rocori 3-4 16-10 38.6 32.4 Lost 1
Dassel-Cokato/Litchfield 4-3 12-11 34.7 37.1 Lost 1
Princeton 4-7 14-13 40.9 31.7 Lost 1
Monticello 2-7 6-7 30.9 41.9 Lost 1
Spectrum 0-2 8-14 33.0 37.6 Lost 2
Sauk Rapids-Rice 1-7 5-15 25.8 51.4 Lost 1
Zimmerman 0-6 2-17 25.5 49.8 Lost 12

Section 7AA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Aitkin 11-1 23-5 51.0 20.4 Lost 1
Pierz 10-3 21-6 46.2 28.0 Lost 1
Virginia Area 12-4 20-6 44.3 27.8 Lost 1
Mora 10-0 24-8 48.5 24.5 Lost 2
Grand Rapids 6-4 11-8 52.7 37.1 Lost 1
Milaca/Faith Christian 4-3 10-11 34.0 38.0 Lost 1
Pine City/Hinckley-Finlayson 3-9 10-15 33.4 41.6 Lost 2
Hibbing 4-7 7-12 37.4 39.9 Lost 2
Rush City/Braham 2-5 10-18 35.9 42.4 Lost 2
Proctor/Hermantown 3-9 7-15 27.4 47.2 Lost 2
Cloquet/Esko 1-9 2-14 16.6 53.5 Lost 3
Nashwauk-Keewatin/Greenway 0-12 1-16 12.1 61.7 Lost 8

Section 8AA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Pequot Lakes/Pine River-Backus 11-1 28-2 56.5 15.2 Lost 1
Thief River Falls 9-1 24-6 44.5 28.3 Won 2
Dilworth-Glyndon-Felton 2-5 15-7 41.2 31.9 Lost 1
Alexandria 3-3 14-10 37.6 35.0 Lost 1
Perham 5-6 19-14 39.7 32.7 Lost 1
Detroit Lakes 7-4 17-15 36.9 32.6 Lost 1
Roseau 0-1 2-2 9.0 39.0 Lost 1
Park Rapids Area 0-4 11-15 33.9 41.5 Lost 2
Fergus Falls 3-6 8-16 25.0 48.1 Lost 1
Albany 2-2 8-18 30.3 41.2 Lost 1
United Clay-Becker 2-5 3-9 28.9 49.0 Lost 4
Sauk Centre/Melrose 0-6 3-17 26.4 50.0 Lost 1