Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, December 28, 2021

Time: 9:30 AM
@Rochester Civic Center
Stewartville 52
Owatonna 51
Final
Time: 9:30 AM
@Montgomery
Luverne 87
LeSueur-Henderson 26
Final
Time: 11:00 AM
@Southwest MN State
Westbrook-Walnut Grove 53
Dawson-Boyd 40
Final
Time: 11:15 AM
@Rochester Civic Center
Lake City 74
Totino-Grace 63
Final
Time: 12:00 PM
@Aitkin
Milaca 53
North Woods 43
Final
Time: 12:01 PM
@Winona State
Plainview-Elgin-Millville 51
Maple River 44
Final
Time: 12:30 PM
@Roseville
Maranatha Christian 79
Coon Rapids 53
Final
Time: 12:30 PM
@Southwest MN State
Edgerton 64
Lac qui Parle Valley 54
Final
Time: 12:30 PM
@Winona State
Goodhue 67
Chatfield 28
Final
Time: 1:00 PM
@Mounds Park Academy
St. Croix Prep 74
St. Paul Humboldt 50
Final
Time: 1:00 PM
@Rushford
Dover-Eyota 84
Randolph 49
Final
Time: 1:00 PM
@Rochester Civic Center
Byron 59
Bloomington Jefferson 56
Final
Time: 1:30 PM
@Ely
Northeast Range 48
Carlton 36
Final
Time: 1:30 PM
@Brooklyn Park
Eden Prairie 80
Irondale 43
Final
Time: 1:30 PM
@Chisholm
Duluth Denfeld 52
Nashwauk-Keewatin 51
Final
Time: 1:30 PM
@Montgomery
Houston 58
Lester Prairie 51
Final
Time: 1:45 PM
@West Salem
La Crosse Logan 54
La Crescent-Hokah 52
Final
Time: 2:00 PM
@Aitkin
McGregor 21
Aitkin 64
Final
Time: 2:00 PM
@Roseville
Eagan 58
Hawley 50
Final
Time: 2:00 PM
@Monticello
Orono 86
Princeton 55
Final
Time: 2:00 PM
@Perham
Barnesville 65
Sauk Centre 54
Final
Time: 2:00 PM
@Southwest MN State
Canby 54
St. Clair 50
Final
Time: 2:30 PM
@Chisholm
Hinckley-Finlayson 54
Chisholm 91
Final
Time: 2:45 PM
@Rochester Civic Center
Rochester Lourdes 51
White Bear Lake 37
Final
Time: 2:45 PM
@Esko
Hermantown 68
Cherry 50
Final
Time: 3:00 PM
@Brainerd
New Prague 35
Brainerd 52
Final
Time: 3:00 PM
@Ely
South Ridge 111
Wrenshall 11
Final
Time: 3:00 PM
@Farmington
Maple Grove 78
Farmington 50
Final
Time: 3:00 PM
@Coleraine
Moose Lake-Willow River 20
Greenway 56
Final
Time: 3:00 PM
@Mounds Park Academy
Nova Classical Academy 19
Mounds Park Academy 46
Final
Time: 3:30 PM
@Roseville
East Ridge 55
Centennial 54
Final
Time: 3:30 PM
@Southwest MN State
Minnewaska Area 60
Faribault 38
Final
Time: 3:30 PM
@Hayfield
Kenyon-Wanamingo 47
Lyle/Austin Pacelli 37
Final
Time: 3:45 PM
@Winona State
Caledonia 47
Waseca 38
Final
Time: 4:00 PM
@Hill-Murray
Wayzata 81
Mahtomedi 52
Final
Time: 4:15 PM
@Brooklyn Park
Chaska 67
Park Center 36
Final
Time: 4:15 PM
@Monticello
Chisago Lakes Area 57
Proctor 46
Final
Time: 4:30 PM
@Esko
Columbia Heights 27
Esko 89
Final
Time: 4:30 PM
@Ely
Deer River 63
Ely 74
Final
Time: 5:00 PM
@St. Michael-Albertville
Rogers 54
Chanhassen 49
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Civic Center
Rochester Mayo 73
New Richmond 34
Final
Time: 5:00 PM
@Rushford
Spring Grove 19
Rushford-Peterson 61
Final
Time: 5:00 PM
@Windom
Fairmont 82
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 40
Final
Time: 5:00 PM
@Southwest MN State
Minneota 54
Wabasso 24
Final
Time: 5:00 PM
@Roseville
Eastview 42
Roseville 59
Final
Time: 5:15 PM
@Hayfield
Grand Meadow 47
Zumbrota-Mazeppa 40
Final
Time: 5:30 PM
@Monticello
Sauk Rapids-Rice 52
St. Francis 55
Final
Time: 5:30 PM
@Fergus Falls
Watertown-Mayer 58
Breckenridge 45
Final
Time: 5:30 PM
@Cloquet
Crosby-Ironton 71
Virginia 58
Final
Time: 5:30 PM
@Perham
Waconia 70
Perham 68
F/OT
Time: 5:30 PM
@Montgomery
Janesville-Waldorf-Pemberton 31
Tri-City United 49
Final
Time: 5:45 PM
@Hill-Murray
Forest Lake 54
Fridley 50
Final
Time: 6:00 PM
@Mountain Lake
Springfield 58
Mountain Lake Area/Comfrey 53
Final
Time: 6:00 PM
@Sacred Heart
Roseau 84
Climax/Fisher 29
Final
Time: 6:00 PM
@Lake Crystal
New Richland-H-E-G 74
St. James Area 60
Final
Time: 6:00 PM
@New London
Central MN Christian 65
Redwood Valley 33
Final
Time: 6:30 PM
@St. Peter
Northfield 31
St. Peter 63
Final
Time: 6:30 PM
@Southwest MN State
Russell-Tyler-Ruthton 74
Renville County West 33
Final
Time: 6:45 PM
@Rochester Civic Center
Bloomington Kennedy 50
Rochester John Marshall 45
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Crookston 46
Fergus Falls 45
Final
Time: 7:00 PM
@Hayfield
Blooming Prairie 40
Hayfield 51
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Edina 38
St. Michael-Albertville 69
Final
Time: 7:00 PM
@Western Wisconsin Tech
Zimmerman 74
St. Agnes 37
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Mesabi East 51
Cloquet 49
Final
Time: 7:00 PM
@Windom
East Central 43
Windom Area 78
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Grand Rapids 81
Monticello 55
Final
Time: 7:30 PM
@Hill-Murray
St. Paul Como Park 77
Hutchinson 46
Final
Time: 7:30 PM
@New London
Willmar 48
New London-Spicer 55
Final
Time: 8:00 PM
@Sacred Heart
Hillcrest Lutheran Academy 61
Sacred Heart 29
Final
Time: 8:00 PM
@Southwest MN State
Marshall 42
Sioux Falls Lincoln 36
Final
Time: 8:30 PM
@Rochester Civic Center
Rosemount 65
Rochester Century 45
Final