Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, September 23, 2022

Time: 3:30 PM
@St. Paul Johnson
St. Paul Como Park 8
St. Paul Johnson 39
Final
Time: 5:30 PM
@Red Lake
Wadena-Deer Creek 56
Red Lake 0
Final
Time: 6:00 PM
@Crookston
Frazee 14
Crookston 33
Final
Time: 6:00 PM
@Edison
Minneapolis Roosevelt 6
Minneapolis Edison 36
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth East
Cloquet 14
Duluth East 8
Final
Time: 6:00 PM
@South
St. Paul Harding/Humboldt 28
Minneapolis South 26
Final
Time: 6:00 PM
@East Grand Forks
Dilworth-Glyndon-Felton 22
East Grand Forks 12
Final
Time: 6:00 PM
@Rocori
Chisago Lakes Area 6
Rocori 54
Final
Time: 6:00 PM
@Battle Lake
Roseau 6
Otter Tail Central 27
Final
Time: 6:30 PM
@Concordia Academy
Academy Force 6
Concordia Academy 65
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley-Watkins
Paynesville Area 6
Eden Valley-Watkins 44
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Long Prairie-Grey Eagle 0
Kimball Area 50
Final
Time: 7:00 PM
@Atwater-Cosmos-Grove City
Maple Lake 14
Atwater-Cosmos-Grove City 36
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
Houston 26
Lanesboro 32
Final
Time: 7:00 PM
@St. James
Murray County Central 35
St. James Area 15
Final
Time: 7:00 PM
@Yellow Medicine East
Canby 14
Yellow Medicine East 28
Final
Time: 7:00 PM
@Walker
Menahga 34
Walker-Hackensack-Akeley 12
Final
Time: 7:00 PM
@MSU-Mankato
Luverne 32
New Ulm 42
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Hill-Murray 49
Two Rivers 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hayfield
Kenyon-Wanamingo 32
Hayfield 7
Final
Time: 7:00 PM
@Waterville-Elysian-Morristown
Blooming Prairie 39
Waterville-Elysian-Morristown 6
Final
Time: 7:00 PM
@Dover Eyota
St. Charles 13
Dover-Eyota 40
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
Browerville-Eagle Valley 43
Benson 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Cambridge-Isanti 12
Sauk Rapids-Rice 22
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Edina 0
Shakopee 26
Final
Time: 7:00 PM
@Hermantown
Duluth Denfeld 13
Hermantown 54
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
Rock Ridge 26
North Branch 44
Final
Time: 7:00 PM
@Breckenridge
Underwood 0
Breckenridge 42
Final
Time: 7:00 PM
@Greenway
Mesabi East 12
Greenway/Nashwauk-Keewatin 14
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Minneapolis Henry 32
Columbia Heights 14
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Andover 18
St. Francis 20
Final
Time: 7:00 PM
@Ogilvie
McGregor 6
Ogilvie 60
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Holdingford 12
Howard Lake-Waverly-Winsted 42
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Princeton 19
Milaca 20
Final
Time: 7:00 PM
@Hillcrest Lutheran Academy
Bertha-Hewitt 12
Hillcrest Lutheran Academy 47
Final
Time: 7:00 PM
@Parkers Prairie
Pelican Rapids 6
Parkers Prairie 0
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
North Woods 14
Barnum 62
Final
Time: 7:00 PM
@Cass Lake
NCE/U-H 40
Cass Lake-Bena 0
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Nicollet 64
Madelia 38
Final
Time: 7:00 PM
@Foley
Zimmerman 48
Foley 7
Final
Time: 7:00 PM
@St. John's
Litchfield 28
St. Cloud Cathedral 8
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Simley 56
South St. Paul 7
Final
Time: 7:00 PM
@Janesville-Waldorf-Pemberton
Mayer Lutheran 29
Janesville-Waldorf-Pemberton 7
Final
Time: 7:00 PM
@Maynard
Russell-Tyler-Ruthton 34
MACCRAY 6
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
Springfield 6
Tracy-Milroy-Balaton 34
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest MN State
Worthington 0
Marshall 44
Final
Time: 7:00 PM
@Mound Westonka
DeLaSalle 8
Mound Westonka 54
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Willmar 14
Sartell-St. Stephen 6
Final
Time: 7:00 PM
@Wheaton
Hancock 14
Wheaton/Herman-Norcross 36
Final
Time: 7:00 PM
@Crosby
Moose Lake-Willow River 12
Crosby-Ironton 6
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
St. Thomas Academy 48
Hastings 13
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Spring Lake Park 15
Irondale 7
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Cleveland 0
Lester Prairie 33
Final
Time: 7:00 PM
@Mabel-Canton
Kingsland 28
Mabel-Canton 30
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
New Ulm Cathedral 15
Sleepy Eye 28
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Roseville 0
Anoka 30
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
New London-Spicer 48
Annandale 13
Final
Time: 7:00 PM
@Albany
Little Falls 0
Albany 30
Final
Time: 7:00 PM
@Cherry
North Central 28
Cherry 52
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Red Lake County 26
Warroad 8
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Tartan 14
Mahtomedi 36
Final
Time: 7:00 PM
@Adams
Lyle-Pacelli 38
Southland 16
Final
Time: 7:00 PM
@Breck School
Spectrum 30
Breck 14
Final
Time: 7:00 PM
@New York Mills
Pine River-Backus 0
New York Mills 12
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine HS
St. Michael-Albertville 6
Blaine 24
Final
Time: 7:00 PM
@Upsala
Belgrade-Brooten-Elrosa 16
Upsala/Swanville Area 12
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Mounds View 7
Forest Lake 14
Final
Time: 7:00 PM
@La Crescent
Rochester Lourdes 41
La Crescent-Hokah 36
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley-Finlayson
Rush City 14
Hinckley-Finlayson 8
Final
Time: 7:00 PM
@Rothsay
Sebeka 0
Rothsay 28
Final
Time: 7:00 PM
@Montevideo
Minnewaska Area 18
Montevideo 45
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Elk River 43
Buffalo 7
Final
Time: 7:00 PM
@Cannon Falls
Lake City 19
Cannon Falls 58
Final
Time: 7:00 PM
@Esko
Pine City 0
Esko 70
Final
Time: 7:00 PM
@Winthrop
Medford 6
Gibbon-Fairfax-Winthrop 20
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Zumbrota-Mazeppa 8
Goodhue 31
Final
Time: 7:00 PM
@Hills-Beaver Creek
Westbrook-Walnut Grove 14
Hills-Beaver Creek 60
Final
Time: 7:00 PM
@Melrose
Morris Area/Chokio-Alberta 34
Melrose 21
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
Fertile-Beltrami 30
Nevis 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Pierz 12
Rockford 7
Final
Time: 7:00 PM
@Stewartville
Byron 0
Stewartville 44
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Totino-Grace 7
Wayzata 45
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Mankato East 0
Winona 24
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Burnsville 7
Woodbury 20
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Waconia 22
Chaska 14
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
Robbinsdale Armstrong 28
Bloomington Jefferson 2
Final
Time: 7:00 PM
@Mora
Two Harbors 6
Mora 20
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Becker 24
Hutchinson 22
Final
Time: 7:00 PM
@Cooper
Holy Angels 26
Robbinsdale Cooper 33
Final
Time: 7:00 PM
@Redwood Valley
Pipestone Area 35
Redwood Valley 7
Final
Time: 7:00 PM
@Pillager
Staples-Motley 0
Pillager 16
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake Area
Eastview 7
White Bear Lake 34
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
Chisholm 0
Braham 36
Final
Time: 7:00 PM
@Dassel-Cokato
Watertown-Mayer 25
Dassel-Cokato 35
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
New Prague 0
Northfield 34
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Coon Rapids 7
Rogers 38
Final
Time: 7:00 PM
@Barrett
Hawley 26
West Central Area/Ashby 40
Final
Time: 7:00 PM
@Park
Hopkins 13
Park of Cottage Grove 50
Final
Time: 7:00 PM
@United South Central
Alden-Conger/G-E 20
United South Central 18
Final
Time: 7:00 PM
@Le Sueur-Henderson
Blue Earth Area 42
LeSueur-Henderson 7
Final
Time: 7:00 PM
@Granada
Heron Lake-Okabena/Fulda 6
GHEC/Truman 36
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Champlin Park 9
Minnetonka 20
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Grand Rapids 63
Hibbing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Alexandria 14
Moorhead 34
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Osakis 8
Barnesville 51
Final
Time: 7:00 PM
@International Falls
Deer River 45
International Falls 20
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Minneapolis North 14
SMB 7
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Chanhassen 10
Orono 7
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Holy Family Catholic 17
Glencoe-Silver Lake 38
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Owatonna 34
Austin 7
Final
Time: 7:00 PM
@Aitkin
Proctor 6
Aitkin 36
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Lakeville South 43
Farmington 21
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
East Ridge 31
Eagan 24
Final
Time: 7:00 PM
@Thief River Falls
Fergus Falls 0
Thief River Falls 34
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Bloomington Kennedy 27
Richfield 0
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Lakeville North 14
Prior Lake 31
Final
Time: 7:00 PM
@Stephen-Argyle
Win-E-Mac 38
Stephen-Argyle 22
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Centennial 17
Maple Grove 24
Final
Time: 7:00 PM
@Waubun
Ada-Borup-West 8
Mahnomen/Waubun 14
Final
Time: 7:00 PM
@Pequot Lakes
Park Rapids Area 0
Pequot Lakes 50
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Monticello 18
St. Cloud Tech 6
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Big Lake 0
Delano 27
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Park
Fosston 8
Lake Park-Audubon 52
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Bemidji 7
Brainerd 19
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Norwood-Young America 48
Sibley East 6
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
St. Peter 0
Jordan 21
Final
Time: 7:00 PM
@Windom
Jackson County Central 48
Windom Area 6
Final
Time: 7:00 PM
@Rushford-Peterson
Wabasha-Kellogg 8
Rushford-Peterson 62
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
Adrian-Ellsworth 7
Martin County West 14
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Stillwater Area 31
Osseo 7
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
Faribault 33
Red Wing 14
Final
Time: 7:00 PM
@Detroit Lakes
Perham 6
Detroit Lakes 49
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson-Mantorville
Albert Lea 0
Kasson-Mantorville 46
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Edgerton 8
Red Rock Central 28
Final
Time: 7:00 PM
@Ortonville
Verndale 28
Ortonville 16
Final
Time: 7:00 PM
@Waseca
Fairmont 14
Waseca 32
Final
Time: 7:00 PM
@B.O.L.D.
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 6
BOLD 26
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell
South Ridge 0
Cromwell-Wright Area 15
Final
Time: 7:00 PM
@St. Anthony Village
Park Center 48
St. Anthony Village 14
Final
Time: 7:00 PM
@Laporte
Clearbrook-Gonvick 54
Laporte 14
Final
Time: 7:00 PM
@Bagley
Polk County West 42
Bagley 26
Final
Time: 7:00 PM
@Cook County
Ely 50
Cook County 58
F/2OT
Time: 7:00 PM
@Mountain Lake
LeRoy-Ostrander 14
Mountain Lake Area 45
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal-Wellcome Memorial
Maple River 48
Lake Crystal-Wellcome Memorial 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Brooklyn Center 20
St. Croix Lutheran 49
Final
Time: 7:00 PM
@Bigfork
Mountain Iron-Buhl 48
Bigfork 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Lewiston-Altura 6
Chatfield 60
Final
Time: 7:00 PM
@Pine Island
Plainview-Elgin-Millville 32
Pine Island 13
Final
Time: 7:00 PM
@Dawson
Lac qui Parle Valley 0
Dawson-Boyd 74
Final
Time: 7:00 PM
@Clinton-Graceville-Beardsley
Brandon/Evansville 14
Clinton-Graceville-Beardsley 6
Final
Time: 7:30 PM
@University of St. Thomas
Apple Valley 10
Cretin-Derham Hall 7
Final
Time: 8:00 PM
@Winona State
Randolph 44
Winona Cotter 0
Final