Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Thursday, May 19, 2022

Time: 3:30 PM
@Tartan
Mahtomedi 13
Tartan 6
Final
Time: 4:00 PM
@Bertha
Menahga 7
Bertha-Hewitt/Verndale 3
Final
Time: 4:00 PM
Cook County 8
North Woods 0
Final
Time: 4:00 PM
@Bemidji State
Pine River-Backus 9
Blackduck 8
Final
Time: 4:00 PM
@Faribault
Winona 14
Faribault 3
Final
Time: 4:00 PM
Minnewaska Area 9
Montevideo 4
Final
Time: 4:15 PM
Spectrum 1
Heritage Christian 7
Final
Time: 4:15 PM
@Lester Prairie
West Lutheran/Maranatha 3
Lester Prairie 13
F/5
Time: 4:15 PM
@Delano
Orono 5
Mound Westonka 0
Final
Time: 4:30 PM
Carlton 0
Chisholm 10
F/5
Time: 4:30 PM
GMLOK 1
Lyle/Austin Pacelli 15
Final
Time: 4:30 PM
Edina 3
Minnetonka 4
Final
Time: 4:30 PM
Houston 8
Mabel-Canton 7
Final
Time: 4:30 PM
East Grand Forks 13
Warroad 4
Final
Time: 4:30 PM
@Lamberton
Windom Area 15
Red Rock Central/W-WG 6
Final
Time: 4:30 PM
Monticello 2
Princeton 4
Final
Time: 4:30 PM
@Eagan
Prior Lake 3
Eagan 7
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Grove
Glenville-Emmons/Alden-Conger 11
Spring Grove 10
Final
Time: 4:30 PM
Braham 6
Barnum 4
Final
Time: 4:30 PM
Canby 1
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 6
Final
Time: 4:30 PM
Wabasso 2
Springfield 14
F/6
Time: 4:30 PM
Wadena-Deer Creek 8
Sebeka 4
Final
Time: 4:30 PM
Glencoe-Silver Lake 19
Nicollet 2
Final
Time: 4:30 PM
Hutchinson 3
New Prague 6
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 6
Cambridge-Isanti 2
Final
Time: 4:30 PM
Andover 14
East Ridge 10
Final
Time: 4:30 PM
North Branch 3
Big Lake 2
Final
Time: 4:30 PM
@Minneota
Dawson-Boyd 6
Minneota 11
Final
Time: 4:30 PM
@Duluth Marshall
Hermantown 3
Duluth Marshall 7
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville South
Eastview 3
Lakeville South 2
Final
Time: 4:30 PM
@Slayton
Adrian 3
Murray County Central 4
Final
Time: 4:30 PM
@Karlstad
Badger/Greenbush-Middle River 3
Northern Freeze 2
Final
Time: 4:30 PM
Central MN Christian 1
MACCRAY 18
Final
Time: 4:30 PM
Barnesville 1
Ottertail Central 2
Final
Time: 4:30 PM
Proctor 3
Grand Rapids 6
Final
Time: 4:30 PM
Hinckley-Finlayson 3
Pine City 1
Final
Time: 4:30 PM
Bagley 0
Nevis 10
Final
Time: 4:30 PM
Maple Lake 3
Kimball Area 4
Final
Time: 4:30 PM
@Wrenshall
Deer River 6
Wrenshall 0
Final
Time: 4:30 PM
Browerville-Eagle Valley 1
Ashby 11
Final
Time: 4:30 PM
St. Francis 14
Chisago Lakes Area 5
Final
Time: 4:30 PM
Crookston 12
Hawley 2
Final
Time: 4:30 PM
Eden Prairie 2
Buffalo 1
Final
Time: 4:30 PM
Pillager 1
Royalton 11
F/5
Time: 5:00 PM
Long Prairie-Grey Eagle 5
Osakis 6
Final
Time: 5:00 PM
Zimmerman 11
Milaca 1
Final
Time: 5:00 PM
@Fosston
Red Lake County 5
Fosston 8
Final
Time: 5:00 PM
St. Charles 3
Cannon Falls 8
Final
Time: 5:00 PM
@Austin
Albert Lea 9
Austin 0
Final
Time: 5:00 PM
Centennial 4
Elk River 8
Final
Time: 5:00 PM
St. Cloud Cathedral 2
Foley 5
Final
Time: 5:00 PM
Sleepy Eye 1
Redwood Valley 2
Final
Time: 5:00 PM
@Alexandria
Fergus Falls 5
Alexandria 6
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Century
Northfield 2
Rochester Century 8
Final
Time: 5:00 PM
@Mora
Albany 8
Mora 3
Final
Time: 5:00 PM
@Graceville
Breckenridge 0
Border West 7
Final
Time: 5:00 PM
Kasson-Mantorville 22
Goodhue 0
F/5
Time: 5:00 PM
@Caledonia
La Crescent-Hokah 1
Caledonia 4
Final
Time: 5:00 PM
@Belle Plaine
Waseca 3
Belle Plaine 2
Final
Time: 5:00 PM
@Norwood
Jordan 6
Norwood-Young America 9
Final
Time: 5:30 PM
New Ulm 6
St. Peter 5
F/9
Time: 5:30 PM
Pipestone Area 2
Marshall 11
Final
Time: 6:00 PM
@LeSueur
Maple River 10
LeSueur-Henderson 7
Final
Time: 6:00 PM
@Faribault
Winona 16
Faribault 1
Final
Time: 6:00 PM
@Bertha
Menahga 6
Bertha-Hewitt/Verndale 3
Final
Time: 6:00 PM
@Alimagnet Park
Apple Valley 5
Burnsville 4
Final
Time: 6:00 PM
Minnewaska Area 9
Montevideo 11
Final
Time: 6:30 PM
Maple Grove 3
Wayzata 4
Final
Time: 6:45 PM
@Delano
St. Paul Academy 1
Delano 5
Final
Time: 7:00 PM
Lake of the Woods 10
Cass Lake-Bena 6
Final
Time: 7:00 PM
Rosemount 4
Shakopee 5
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud - Putz
Brainerd 1
St. Cloud 0
Final
Time: 7:00 PM
Rogers 7
Champlin Park 2
Final