Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, October 9, 2020

Time: 2:30 PM
@Baudette
Mountain Iron-Buhl 58
Lake of the Woods 0
Final
Time: 3:30 PM
@Graceville
Brandon/Evansville 6
Clinton-Graceville-Beardsley 20
Final
Time: 3:30 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis South 28
Minneapolis Henry 8
Final
Time: 4:00 PM
@Red Lake
Wadena-Deer Creek 50
Red Lake 6
Final
Time: 4:00 PM
@Culver
Ely 6
South Ridge 48
Final
Time: 4:00 PM
@North Branch
Cloquet 24
North Branch 12
Final
Time: 6:00 PM
@Eveleth
Mora 51
Eveleth-Gilbert 0
Final
Time: 6:00 PM
@Detroit Lakes
Thief River Falls 0
Detroit Lakes 55
Final
Time: 6:00 PM
@Hawley
Roseau 14
Hawley 28
Final
Time: 6:00 PM
@Mahnomen
Warroad 0
Mahnomen/Waubun 30
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Southwest
Columbia Heights 2
Minneapolis Southwest 29
Final
Time: 6:00 PM
@Cromwell
Carlton/Wrenshall 14
Cromwell-Wright Area 15
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
SMB 0
Fridley 14
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Edison
Minneapolis Roosevelt 16
Minneapolis Edison 0
Final
Time: 6:00 PM
@Barrett
Crookston 6
West Central Area/Ashby 24
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
East Grand Forks 12
Fergus Falls 14
Final
Time: 7:00 PM
@Pillager
Staples-Motley 19
Pillager 38
Final
Time: 7:00 PM
@East Grand Forks
New York Mills 27
Polk County West 6
Final
Time: 7:00 PM
@Bertha
Rothsay 8
Bertha-Hewitt 34
Final
Time: 7:00 PM
@Battle Lake
Breckenridge 42
Otter Tail Central 16
Final
Time: 7:00 PM
@Maynard
Minneota 47
MACCRAY 6
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Blue Earth Area 45
Jackson County Central 14
Final
Time: 7:00 PM
@Madison
Yellow Medicine East 22
Lac qui Parle Valley 28
F/2OT
Time: 7:00 PM
@Milaca
Little Falls 23
Milaca 21
Final
Time: 7:00 PM
@Foley
St. Cloud Cathedral 6
Foley 26
Final
Time: 7:00 PM
@Willow River
International Falls 6
Moose Lake-Willow River 56
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Royalton 8
Pierz 20
Final
Time: 7:00 PM
@Dawson
Canby 7
Dawson-Boyd 28
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Kenyon-Wanamingo 12
Goodhue 20
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Murray County Central 35
Sleepy Eye 12
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Hills-Beaver Creek 36
Sleepy Eye Saint Mary's 0
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
Adrian-Ellsworth 19
New Ulm Cathedral 37
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Springfield 0
Wabasso 31
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Hastings 12
Henry Sibley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
Stewartville 35
Zumbrota-Mazeppa 8
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Luverne 22
Pipestone Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@New Richland
St. James Area 0
New Richland-H-E-G 34
Final
Time: 7:00 PM
@Hayfield
Winona Cotter 8
Hayfield 28
Final
Time: 7:00 PM
@Blooming Prairie
Rushford-Peterson 22
Blooming Prairie 37
Final
Time: 7:00 PM
@Windom
Redwood Valley 34
Windom Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
East Central 0
Deer River 24
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Westbrook-Walnut Grove 24
Cedar Mountain 20
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Albany 35
Zimmerman 6
Final
Time: 7:00 PM
@Park Rapids
Perham 40
Park Rapids Area 7
Final
Time: 7:00 PM
@Verndale
Wheaton/Herman-Norcross 8
Verndale 22
Final
Time: 7:00 PM
@Pelican Rapids
Ada-Borup-West 20
Pelican Rapids 53
Final
Time: 7:00 PM
@Parkers Prairie
Long Prairie-Grey Eagle 20
Parkers Prairie 16
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
BOLD 35
Benson 20
Final
Time: 7:00 PM
@Pequot Lakes
Dilworth-Glyndon-Felton 26
Pequot Lakes 20
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
North Woods 16
Braham 22
Final
Time: 7:00 PM
@Walker
Pine River-Backus 22
Walker-Hackensack-Akeley 25
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Marais
Cherry 44
Cook County 26
Final
Time: 7:00 PM
@Hancock
Ortonville 12
Hancock 38
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
St. Francis 14
Alexandria 49
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Rocori 24
Big Lake 8
Final
Time: 7:00 PM
@UM-Morris
Minnewaska Area 6
Morris Area/Chokio-Alberta 42
Final
Time: 7:00 PM
@Ulen
Kittson County Central 13
NCE/U-H 16
Final
Time: 7:00 PM
@Fertile
Badger/Greenbush-Middle River 6
Fertile-Beltrami 28
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Park
Underwood 38
Lake Park-Audubon 6
Final
Time: 7:00 PM
@Heron Lake
Edgerton 20
Heron Lake-Okabena/Fulda 48
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Hutchinson 40
St. Cloud Tech 6
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Princeton 12
Annandale 21
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Two Harbors 14
Pine City 19
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Upsala/Swanville Area 44
Howard Lake-Waverly-Winsted 42
F/OT
Time: 7:00 PM
@Norwood
Belle Plaine 16
Norwood-Young America 20
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Sauk Centre 8
Holdingford 30
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0
Kimball Area 28
Final
Time: 7:00 PM
@Isle
Onamia 38
Isle 16
Final
Time: 7:00 PM
@Mabel
Southland 35
Mabel-Canton 14
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Alden-Conger/G-E 6
Nicollet 26
Final
Time: 7:00 PM
@Janesville
Mayer Lutheran 36
Janesville-Waldorf-Pemberton 6
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Lake
Grand Meadow 13
Mountain Lake Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Renville County West 22
Red Rock Central 8
Final
Time: 7:00 PM
@Ogilvie
McGregor 14
Ogilvie 28
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
East Ridge 40
Eastview 7
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Austin 9
Winona 14
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Hopkins 34
Apple Valley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
St. Louis Park 7
Chaska 44
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Maple Grove 25
Edina 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Eden Prairie 34
Minnetonka 7
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
White Bear Lake 24
Stillwater Area 52
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Forest Lake 20
Tartan 23
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Mahtomedi 28
Park of Cottage Grove 12
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Park Center 6
Irondale 52
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Champlin Park 38
Centennial 21
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
Minneapolis Washburn 48
Bloomington Kennedy 13
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Prior Lake 29
Wayzata 28
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Totino-Grace 22
Blaine 26
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Osseo 37
Anoka 6
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Rogers 28
Elk River 12
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Northfield 28
Faribault 30
F/2OT
Time: 7:00 PM
@Farmington
Eagan 13
Farmington 69
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
DeLaSalle 13
Simley 40
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Holy Angels 13
South St. Paul 20
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Orono 31
Benilde-St. Margaret's 7
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Glencoe-Silver Lake 14
Litchfield 34
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Mankato West 53
New Prague 14
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Duluth East 14
Grand Rapids 41
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Sauk Rapids-Rice 14
Monticello 34
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Proctor 22
Hibbing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Lourdes
St. Charles 14
Rochester Lourdes 43
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
Lake Crystal-Wellcome Memorial 6
Maple River 26
Final
Time: 7:00 PM
@LeSueur
Tri-City United 36
LeSueur-Henderson 12
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
New London-Spicer 14
Watertown-Mayer 7
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Maple Lake 27
Rockford 41
Final
Time: 7:00 PM
@Virginia
Esko 27
Virginia 22
Final
Time: 7:00 PM
@Hermantown
Duluth Denfeld 0
Hermantown 36
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
Lake City 29
Dover-Eyota 0
Final
Time: 7:00 PM
@Harmony
Medford 39
Fillmore Central 14
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Valley
Lyle-Pacelli 14
Kingsland 44
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Jordan 41
Sibley East 7
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Richfield 28
St. Croix Lutheran 35
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Dassel-Cokato 41
Holy Family Catholic 19
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Crosby-Ironton 20
Mesabi East 6
Final
Time: 7:00 PM
@Kelliher
Bigfork 14
North Central 41
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Robbinsdale Cooper 20
Waconia 13
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Burnsville 14
Lakeville South 53
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Mound Westonka 27
Providence Academy 21
F/OT
Time: 7:00 PM
@Madelia
Buffalo Lake-Hector-Stewart 22
Madelia 30
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
St. Clair/Loyola 13
Lester Prairie 42
Final
Time: 7:00 PM
@Newfolden
Win-E-Mac 46
Northern Freeze 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Bloomington Jefferson 28
Chanhassen 49
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Breck 16
Spectrum 12
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Becker 20
Spring Lake Park 13
Final
Time: 7:00 PM
@Tyler
Lakeview 24
Russell-Tyler-Ruthton 14
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Cannon Falls 49
Triton 6
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
Hinckley-Finlayson 46
Chisholm 3
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Belgrade-Brooten-Elrosa 0
Atwater-Cosmos-Grove City 34
Final
Time: 7:00 PM
@Frazee
Bagley 0
Frazee 41
Final
Time: 7:00 PM
@Grygla
Blackduck 8
Goodridge/Grygla 32
Final
Time: 7:00 PM
@Melrose
Eden Valley-Watkins 22
Melrose 7
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
Hill City/Northland 12
Barnum 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Woodbury 49
Mounds View 10
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Moorhead 56
Buffalo 6
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
St. Thomas Academy 51
Coon Rapids 8
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
St. Michael-Albertville 29
Shakopee 26
Final
Time: 7:00 PM
@Aitkin
Greenway/Nashwauk-Keewatin 0
Aitkin 38
Final
Time: 7:00 PM
@Wells
Cleveland 6
United South Central 22
Final
Time: 7:00 PM
@Silver Bay
Northeast Range 6
Silver Bay 25
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Andover 17
Bemidji 7
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
St. Cloud Apollo 13
Sartell-St. Stephen 35
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Lewiston-Altura 0
Chatfield 32
Final
Time: 7:00 PM
Paynesville Area 58
Grantsburg 35
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
Stephen-Argyle 36
Nevis 14
Final
Time: 7:30 PM
@St. Anthony Village
Minneapolis North 40
St. Anthony Village 0
Final