Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Monday, May 23, 2022

Time: 12:00 PM
@Albert Lea
Winona 4
Albert Lea 3
Final
Time: 2:00 PM
@Staples
Wadena-Deer Creek 10
Staples-Motley 0
F/5
Time: 2:00 PM
@Ada
Dilworth-Glyndon-Felton 9
Ada-Borup-West 4
Final
Time: 3:00 PM
Crookston 11
Park Rapids Area 0
Final
Time: 4:00 PM
Blackduck 7
Lake of the Woods 13
Final
Time: 4:00 PM
@Brainerd
Buffalo 0
Brainerd 3
Final
Time: 4:00 PM
Minnewaska Area 1
Redwood Valley 12
Final
Time: 4:00 PM
South Ridge 3
Barnum 4
Final
Time: 4:00 PM
@Sauk Rapids
Fergus Falls 0
Sauk Rapids-Rice 2
Final
Time: 4:00 PM
@Austin
Red Wing 4
Austin 3
Final
Time: 4:30 PM
Pequot Lakes 18
North Woods 2
F/5
Time: 4:30 PM
Milaca 3
Princeton 4
Final
Time: 4:30 PM
Lakeview 5
Tracy-Milroy-Balaton 10
Final
Time: 4:30 PM
St. Francis 1
Monticello 0
Final
Time: 4:30 PM
Pillager 3
Menahga 11
Final
Time: 4:30 PM
East Central 1
Pine City 28
Final
Time: 4:30 PM
Long Prairie-Grey Eagle 14
Benson 5
Final
Time: 4:30 PM
Carlton 3
Cherry 27
Final
Time: 4:30 PM
@Liberty Classical Academy
Spectrum 1
LMAC 2
Final
Time: 4:30 PM
Red Lake 0
Cass Lake-Bena 11
Final
Time: 4:30 PM
@Argyle
NCE/U-H 1
West Marshall 6
Final
Time: 4:30 PM
Northern Freeze 1
Fosston 11
Final
Time: 4:30 PM
@Hill-Murray
Hastings 6
Hill-Murray 9
Final
Time: 4:30 PM
Deer River 13
International Falls 16
Final
Time: 4:30 PM
New Life Academy 11
St. Agnes 0
Final
Time: 4:30 PM
Coon Rapids 2
Andover 14
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville North 5
Farmington 3
Final
Time: 4:30 PM
Woodbury 15
St. Paul Central 1
Final
Time: 4:30 PM
St. Peter 4
New Prague 7
Final
Time: 4:30 PM
Chanhassen 4
Waconia 0
Final
Time: 4:30 PM
@Richfield
South St. Paul 8
Richfield 4
Final
Time: 4:30 PM
Pine River-Backus 5
Detroit Lakes 16
Final
Time: 4:30 PM
Brooklyn Center 7
Minneapolis North 12
Final
Time: 4:30 PM
Legacy Christian 3
PACT Charter 0
Final
Time: 4:30 PM
@Staples
Bertha-Hewitt/Verndale 3
Staples-Motley 4
Final
Time: 4:30 PM
Aitkin 4
Mora 3
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
McGregor 4
Mille Lacs 8
Final
Time: 4:30 PM
@Lamberton
Red Rock Central/W-WG 8
Heron Lake-Okabena/Fulda 1
Final
Time: 4:30 PM
@North St. Paul
St. Paul Johnson 0
North St. Paul 10
F/6
Time: 4:30 PM
Hermantown 2
Proctor 3
Final
Time: 4:30 PM
St. John's Prep 7
Ogilvie 11
Final
Time: 4:30 PM
Chisholm 11
Northeast Range 2
F/5
Time: 4:30 PM
Roseau 13
Warroad 0
Final
Time: 4:30 PM
Mounds Park Academy 3
Breck 13
Final
Time: 4:30 PM
Russell-Tyler-Ruthton 11
Dawson-Boyd 1
Final
Time: 4:30 PM
@Greenbush
Win-E-Mac 0
Badger/Greenbush-Middle River 2
Final
Time: 4:30 PM
Bagley 5
Lake Park-Audubon 11
Final
Time: 4:30 PM
@Gustavus
Sleepy Eye 14
St. Clair 5
Final
Time: 4:30 PM
Blake 17
St. Croix Prep 1
Final
Time: 4:30 PM
Sartell-St. Stephen 2
Rogers 3
Final
Time: 4:30 PM
Ottertail Central 15
Pelican Rapids 4
Final
Time: 4:30 PM
@Virginia
Ely 3
Rock Ridge 10
Final
Time: 4:30 PM
@Tartan
Centennial 20
Tartan 0
Final
Time: 4:30 PM
Mahnomen/Waubun 1
Hawley 11
F/5
Time: 4:30 PM
Duluth Marshall 1
Mesabi East 2
Final
Time: 4:30 PM
Kimball Area 5
Annandale 4
Final
Time: 4:30 PM
East Grand Forks 0
Sacred Heart 10
Final
Time: 4:30 PM
@Ada
Fertile-Beltrami 4
Ada-Borup-West 6
Final
Time: 4:30 PM
Hill City/Northland 1
Nevis 11
F/5
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Stewartville 9
Rochester John Marshall 1
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato
LeSueur-Henderson 8
Mankato Loyola 2
Final
Time: 5:00 PM
Paynesville Area 6
Montevideo 0
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Century
Mankato East 6
Rochester Century 2
Final
Time: 5:00 PM
Albany 2
Pierz 6
Final
Time: 5:00 PM
@Belle Plaine
Minnehaha Academy 3
Belle Plaine 9
Final
Time: 5:00 PM
Marshall 3
Windom Area 0
Final
Time: 5:00 PM
@Melrose
Morris Area/Chokio-Alberta 3
Melrose 2
Final
Time: 5:00 PM
Osakis 1
Upsala/Swanville Area 11
F/5
Time: 5:00 PM
@Cold Spring
Willmar 7
Rocori 0
Final
Time: 5:00 PM
New Ulm Cathedral 12
BOLD 4
Final
Time: 5:00 PM
@Faribault
Fairmont 13
Faribault 6
Final
Time: 5:00 PM
@Norwood
Dassel-Cokato 1
Norwood-Young America 11
Final
Time: 5:00 PM
Trinity School 1
Randolph 11
Final
Time: 5:00 PM
@Caledonia
La Crosse Aquinas 2
Caledonia 1
Final
Time: 5:00 PM
@Montgomery
Waterville-Elysian-Morristown 3
Tri-City United 13
Final
Time: 5:30 PM
Northfield 7
New Ulm 6
Final
Time: 5:30 PM
Worthington 6
Adrian 2
Final
Time: 6:00 PM
@Austin
Red Wing 7
Austin 1
Final
Time: 6:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Century 8
Rochester John Marshall 9
F/12
Time: 6:00 PM
@Fillmore Central
Lewiston-Altura 10
Fillmore Central/Lanesboro 6
Final
Time: 6:00 PM
Blackduck 14
Lake of the Woods 3
F/5
Time: 6:30 PM
@Sauk Rapids
Fergus Falls 3
Sauk Rapids-Rice 13
Final
Time: 6:30 PM
Champlin Park 2
Edina 3
Final
Time: 6:30 PM
MACCRAY 0
Yellow Medicine East 5
Final
Time: 7:00 PM
@CHS Field
St. Thomas Academy 4
Cretin-Derham Hall 3
Final
Time: 7:00 PM
White Bear Lake 0
Roseville 8
Final
Time: 7:00 PM
@Haddox Field
Minneapolis South 0
Bloomington Kennedy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Litchfield 2
Eden Valley-Watkins 4
Final
Time: 7:00 PM
Robbinsdale Cooper 0
Delano 10
F/5
Time: 7:00 PM
Holdingford 1
Pierz 9
Final
Time: 7:00 PM
Fridley 3
Osseo 13
Final
Time: 7:00 PM
Wayzata 3
Blaine 2
Final
Time: 7:00 PM
Totino-Grace 1
Chaska 4
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud - Putz
Anoka 1
St. Cloud 5
Final