Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Tuesday, May 24, 2022

Time: 10:00 AM
@Wade Stadium
South Ridge 7
Duluth Marshall 6
Final
Time: 1:00 PM
@Menahga
East Grand Forks 0
Menahga 1
Final
Time: 2:00 PM
Duluth Denfeld 8
Cloquet 6
Final
Time: 2:00 PM
Cook County 0
Esko 14
F/5
Time: 3:00 PM
East Grand Forks 4
Menahga 3
Final
Time: 4:00 PM
@Barnesville
Dilworth-Glyndon-Felton 1
Barnesville 2
Final
Time: 4:00 PM
@Argyle
Kittson County Central 5
West Marshall 2
Final
Time: 4:00 PM
@Perham
Fergus Falls 4
Perham 11
Final
Time: 4:00 PM
@Wrenshall
Silver Bay 14
Wrenshall 4
Final
Time: 4:00 PM
@Eden Valley
Royalton 1
Eden Valley-Watkins 21
F/5
Time: 4:00 PM
Hawley 2
Pelican Rapids 3
Final
Time: 4:00 PM
@Simley
North St. Paul 0
Simley 10
Final
Time: 4:00 PM
Littlefork-Big Falls 7
Carlton 8
Final
Time: 4:00 PM
@Bemidji State
Brainerd 0
Bemidji 1
Final
Time: 4:00 PM
@Verndale
New York Mills 6
Bertha-Hewitt/Verndale 1
Final
Time: 4:00 PM
@Wrenshall
Hill City/Northland 21
Wrenshall 5
Final
Time: 4:00 PM
Ogilvie 4
Legacy Christian 6
Final
Time: 4:00 PM
Hermantown 1
Grand Rapids 11
Final
Time: 4:00 PM
Barnum 3
Two Harbors 10
Final
Time: 4:00 PM
Pillager 0
Wadena-Deer Creek 10
F/5
Time: 4:00 PM
Sauk Centre 11
Benson 1
Final
Time: 4:00 PM
@Breckenridge
Frazee 16
Breckenridge 6
F/6
Time: 4:30 PM
@Browerville
Staples-Motley 7
Browerville-Eagle Valley 6
Final
Time: 4:30 PM
@Red Lake Falls
Ada-Borup-West 16
Red Lake County 6
Final
Time: 4:30 PM
Austin 3
New Prague 5
Final
Time: 4:30 PM
Becker 10
Fridley 11
Final
Time: 4:30 PM
Greenway 4
Mesabi East 6
Final
Time: 4:30 PM
Braham 13
East Central 0
Final
Time: 4:30 PM
North Woods 3
Deer River 4
Final
Time: 4:30 PM
@Superior
Hibbing 3
Superior 6
Final
Time: 4:30 PM
Esko 14
Cloquet 0
F/5
Time: 4:30 PM
Monticello 10
Cambridge-Isanti 1
Final
Time: 4:30 PM
@Siebert Field
Jordan 4
Totino-Grace 1
Final
Time: 4:30 PM
@Brooklyn Park
Osseo 12
Park Center/Columbia Heights 0
Final
Time: 4:30 PM
Luverne 5
Murray County Central 2
Final
Time: 4:30 PM
Ely 7
International Falls 6
Final
Time: 4:30 PM
Cristo Rey Jesuit 12
St. Paul Harding 14
Final
Time: 4:30 PM
Edina 3
Maple Grove 2
Final
Time: 4:30 PM
@Eagan
Cretin-Derham Hall 1
Eagan 6
Final
Time: 4:30 PM
@Lester Prairie
Cleveland 7
Lester Prairie 12
Final
Time: 4:30 PM
Proctor 17
Crosby-Ironton 5
Final
Time: 4:30 PM
@Pipestone
Tracy-Milroy-Balaton 3
Pipestone Area 6
Final
Time: 4:30 PM
@Long Prairie
Osakis 9
Long Prairie-Grey Eagle 10
Final
Time: 4:30 PM
@St. Thomas Academy
Andover 8
St. Thomas Academy 1
Final
Time: 4:30 PM
Mahnomen/Waubun 1
Fosston 11
F/6
Time: 4:30 PM
Lakeview 7
Renville County West 6
Final
Time: 4:30 PM
Eastview 3
Chanhassen 1
F/8
Time: 4:30 PM
Ortonville 4
MACCRAY 1
Final
Time: 4:30 PM
North Branch 3
Chisago Lakes Area 6
Final
Time: 4:30 PM
Nevis 7
Pine River-Backus 2
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 3
Hinckley-Finlayson 6
Final
Time: 4:30 PM
Rock Ridge 8
Pequot Lakes 3
Final
Time: 4:30 PM
Kimball Area 9
St. John's Prep 4
Final
Time: 4:30 PM
Chisholm 0
Cherry 10
F/5
Time: 4:30 PM
@Win-E-Mac
Sacred Heart 11
Win-E-Mac 0
Final
Time: 5:00 PM
@Barrett
Morris Area/Chokio-Alberta 10
West Central Area 0
Final
Time: 5:00 PM
St. Cloud Cathedral 5
Milaca 2
Final
Time: 5:00 PM
Lake of the Woods 6
Warroad 11
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Mankato West 13
Mankato East 1
Final
Time: 5:00 PM
@Minneota
Springfield 2
Minneota 1
Final
Time: 5:00 PM
Pierz 6
Milaca 4
Final
Time: 5:00 PM
Roseville 8
Elk River 1
Final
Time: 5:00 PM
@Sartell
Buffalo 6
Sartell-St. Stephen 4
Final
Time: 5:00 PM
Sebeka 3
Ashby 13
F/5
Time: 5:00 PM
Foley 6
Little Falls 7
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Mayo 11
Rochester John Marshall 3
Final
Time: 5:00 PM
@Albert Lea
Owatonna 7
Albert Lea 11
Final
Time: 5:00 PM
@Hill-Murray
Red Wing 4
Hill-Murray 0
Final
Time: 5:00 PM
@Cold Spring
Delano 8
Rocori 18
Final
Time: 5:00 PM
Mora 9
Zimmerman 4
Final
Time: 5:00 PM
@Avon
Annandale 2
Albany 9
Final
Time: 5:00 PM
Winona 0
Stewartville 9
Final
Time: 5:00 PM
Byron 2
Hayfield 6
Final
Time: 5:00 PM
@Faribault
South St. Paul 4
Faribault 10
Final
Time: 5:30 PM
Blue Earth Area 19
Worthington 6
Final
Time: 5:30 PM
Jackson County Central 10
Adrian 11
F/8
Time: 6:00 PM
Hermantown 13
Grand Rapids 12
Final
Time: 6:00 PM
@Isle
Silver Bay 11
Mille Lacs 8
Final
Time: 6:00 PM
Pillager 1
Wadena-Deer Creek 12
F/5
Time: 6:00 PM
@Verndale
New York Mills 5
Bertha-Hewitt/Verndale 4
F/8
Time: 6:00 PM
@Simley
North St. Paul 8
Simley 14
Final
Time: 6:00 PM
Hawley 11
Pelican Rapids 12
Final
Time: 6:00 PM
@Eden Valley
Royalton 3
Eden Valley-Watkins 8
Final
Time: 6:00 PM
@Barnesville
Dilworth-Glyndon-Felton 6
Barnesville 5
Final
Time: 6:00 PM
@Argyle
Kittson County Central 7
West Marshall 6
Final
Time: 6:00 PM
@Breckenridge
Frazee 10
Breckenridge 8
Final
Time: 6:00 PM
@Alimagnet Park
Lakeville South 12
Burnsville 0
Final
Time: 6:00 PM
Sauk Centre 11
Benson 6
Final
Time: 6:30 PM
Moose Lake-Willow River 3
Aitkin 13
Final
Time: 6:30 PM
@Henning
Brandon/Evansville 7
Ottertail Central 6
Final
Time: 6:30 PM
@Perham
Park Rapids Area 0
Perham 10
F/6
Time: 7:00 PM
Wayzata 4
Champlin Park 3
Final
Time: 7:00 PM
@Dred Scott - Bloomington
Orono 3
Bloomington Jefferson 1
Final
Time: 7:00 PM
Mounds View 4
Blaine 5
Final
Time: 7:00 PM
Rogers 1
Hopkins 7
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Big Lake 0
Willmar 6
Final
Time: 7:00 PM
St. Cloud 6
Hutchinson 13
Final
Time: 7:00 PM
Pine City 5
Hinckley-Finlayson 2
Final
Time: 7:00 PM
Rosemount 2
Waconia 0
Final
Time: 7:00 PM
Minnetonka 4
Chaska 5
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Moorhead 0
Alexandria 10
Final
Time: 8:00 PM
@Siebert Field
Norwood-Young America 3
Tri-City United 0
Final