Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Thursday, December 16, 2021

Time: 5:30 PM
@Community of Peace
Hmong Academy/Sciences and Ag 32
Community of Peace Academy 31
Final
Time: 5:30 PM
@MN Academy for the Deaf
Schaeffer Academy 53
MN Academy for the Deaf 36
Final
Time: 5:30 PM
@St. Francis
Chisago Lakes Area 48
St. Francis 19
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Roosevelt 68
Minneapolis South 33
Final
Time: 6:00 PM
@Sherburn
Cleveland 45
Martin County West 35
Final
Time: 6:00 PM
@Avail Academy
Math and Science Academy 37
Avail Academy 49
Final
Time: 6:00 PM
@Little Falls
Upsala 41
Little Falls 52
Final
Time: 6:00 PM
@Maranatha Christian
St. Paul Como Park 98
Maranatha Christian 62
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Delano 39
Annandale 30
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Robbinsdale Armstrong 66
Coon Rapids 33
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Elk River 50
Maple Grove 61
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Brooklyn Center 12
North St. Paul 85
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Blaine 57
Osseo 47
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Centennial 63
Rogers 75
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Holy Angels 62
Shakopee 68
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Atwater-Cosmos-Grove City 40
Belgrade-Brooten-Elrosa 74
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Kelliher/Northome 74
Warroad 64
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Paynesville Area 40
Kimball Area 45
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis Washburn 22
Minneapolis Southwest 64
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis North 67
Minneapolis Henry 46
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Park Center 53
Anoka 48
Final
Time: 7:00 PM
@East Chain
Heron Lake-Okabena/Fulda 53
GHEC/T/ML 50
Final
Time: 7:00 PM
@Westbrook
Jackson County Central 70
Westbrook-Walnut Grove 48
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Spring Lake Park 48
Andover 44
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
United South Central 30
Randolph 61
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
St. Cloud 45
Willmar 51
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Esko 84
Two Harbors 36
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
LeSueur-Henderson 47
Tri-City United 38
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Barnum 24
South Ridge 68
Final
Time: 7:15 PM
@Arlington
Mayer Lutheran 66
Sibley East 24
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
Rocori 70
Final
Time: 7:15 PM
@Laporte
Red Lake 83
Laporte 7
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Pierz 61
Milaca 56
Final
Time: 7:15 PM
@Norwood
Lester Prairie 35
Norwood-Young America 67
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
St. Cloud Cathedral 46
Mora 17
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
North Branch 20
Monticello 62
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Carlton 30
McGregor 39
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Lewiston-Altura 58
Mabel-Canton 33
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
LeRoy-Ostrander 45
Lanesboro 64
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Pine City 62
Hinckley-Finlayson 40
Final
Time: 7:15 PM
@Eveleth
Chisholm 84
Eveleth-Gilbert 27
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Cherry 70
Deer River 46
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Floodwood 29
Cromwell-Wright 65
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Houston 28
Hayfield 59
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
International Falls 41
Virginia 81
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Fergus Falls 90
Sauk Rapids-Rice 45
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Bagley 46
Win-E-Mac 34
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Lake Park-Audubon 37
Park Christian 34
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Lac qui Parle Valley 54
Pipestone Area 39
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Underwood 46
Breckenridge 44
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Yellow Medicine East 65
Lakeview 33
Final
Time: 7:30 PM
@Olivia
Melrose 45
BOLD 54
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Wadena-Deer Creek 59
Bertha-Hewitt 36
Final
Time: 7:30 PM
@Belle Plaine
Southwest Christian 55
Belle Plaine 50
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Hawley 52
Barnesville 60
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
New York Mills 35
Menahga 49
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
New London-Spicer 54
Montevideo 68
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Jordan 62
New Ulm 52
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush
Northern Freeze 22
Badger/Greenbush-Middle River 80
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Mankato East 64
Northfield 18
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Walker-Hackensack-Akeley 41
Pine River-Backus 45
Final
Time: 7:30 PM
@Lamberton
Sleepy Eye 52
Red Rock Central 39
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
La Crescent-Hokah 52
Rushford-Peterson 60
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Warren-Alvarado-Oslo 64
Red Lake Falls 42
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Cass Lake-Bena 80
Nevis 57
Final
Time: 7:30 PM
@St. Peter
Glencoe-Silver Lake 37
St. Peter 47
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Ada-Borup-West 49
Sacred Heart 37
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Rothsay 50
Henning 54
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Blackduck 30
Clearbrook-Gonvick 44
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato Loyola
Janesville-Waldorf-Pemberton 72
Mankato Loyola 41
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
New Ulm Cathedral 39
Gibbon-Fairfax-Winthrop 68
Final