Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Thursday, May 5, 2022

Time: 11:00 AM
@Waite Park
Kimball Area 2
Atwater-Cosmos-Grove City 0
Final
Time: 11:30 AM
@Waite Park
Maple Lake 14
Paynesville Area 0
Final
Time: 12:30 PM
@Waite Park
Kimball Area 7
Atwater-Cosmos-Grove City 3
Final
Time: 1:00 PM
@Waite Park
Maple Lake 7
Paynesville Area 1
Final
Time: 3:00 PM
Greenway 2
Eveleth-Gilbert 5
Final
Time: 3:00 PM
@Laporte
Kelliher/Northome 8
Indus 5
Final
Time: 4:00 PM
@Waite Park
Royalton 11
Belgrade-Brooten-Elrosa 7
Final
Time: 4:00 PM
Windom Area 22
Redwood Valley 0
F/4
Time: 4:00 PM
Foley 3
Mora 1
Final
Time: 4:00 PM
Farmington 7
Apple Valley 1
Final
Time: 4:00 PM
Mayer Lutheran 4
Tri-City United 14
Final
Time: 4:00 PM
Pequot Lakes 21
Staples-Motley 1
Final
Time: 4:00 PM
@Breckenridge
Dilworth-Glyndon-Felton 5
Breckenridge 3
Final
Time: 4:00 PM
Crosby-Ironton 22
Detroit Lakes 2
F/4
Time: 4:00 PM
Barnesville 3
Perham 0
Final
Time: 4:00 PM
Roseau 9
Crookston 2
Final
Time: 4:00 PM
Jordan 14
Southwest Christian 7
Final
Time: 4:00 PM
Frazee 2
Hawley 7
Final
Time: 4:00 PM
Cromwell-Wright 2
South Ridge 13
Final
Time: 4:00 PM
@Rothsay
Hancock 11
Rothsay 2
Final
Time: 4:00 PM
Richfield 15
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 4:00 PM
Luverne 2
St. James Area 4
Final
Time: 4:00 PM
West Central Area 11
Montevideo 2
Final
Time: 4:00 PM
Two Harbors 12
Cook County 8
Final
Time: 4:00 PM
@Waite Park
Holdingford 10
Eden Valley-Watkins 3
Final
Time: 4:00 PM
International Falls 3
Warroad 22
Final
Time: 4:00 PM
Bemidji 1
Brainerd 12
Final
Time: 4:30 PM
Chisholm 6
Mesabi East 5
Final
Time: 4:30 PM
Bagley 3
Lake of the Woods 21
F/5
Time: 4:30 PM
Blackduck 11
Red Lake 2
Final
Time: 4:30 PM
Walker-Hackensack-Akeley 18
Nevis 2
F/5
Time: 4:30 PM
Cass Lake-Bena 10
Pine River-Backus 31
Final
Time: 4:30 PM
@Fridley
Visitation 9
Fridley/Heights 4
Final
Time: 4:30 PM
St. Michael-Albertville 15
Edina 3
Final
Time: 4:30 PM
@Sanborn
Edgerton/SW MN Christian 14
RRC/WWG 4
F/6
Time: 4:30 PM
Greenway 11
Virginia 3
Final
Time: 4:30 PM
Chaska 0
Wayzata 7
Final
Time: 4:30 PM
Goodhue 0
Zumbrota-Mazeppa 15
Final
Time: 4:30 PM
Superior 29
Duluth Marshall 0
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 6
Irondale 3
Final
Time: 4:30 PM
Waconia 1
Minnetonka 11
Final
Time: 4:30 PM
Mound Westonka 9
Hutchinson 4
Final
Time: 4:30 PM
Holy Family Catholic 0
Delano 14
Final
Time: 4:30 PM
Glencoe-Silver Lake 3
Annandale 2
Final
Time: 4:30 PM
Wadena-Deer Creek 20
Parkers Prairie 21
Final
Time: 4:30 PM
NCE/U-H 10
Sacred Heart 7
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville South 5
Rosemount 3
Final
Time: 4:30 PM
Dawson-Boyd 3
Lakeview 7
Final
Time: 4:30 PM
Burnsville 6
Eagan 9
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 7
Rogers 6
Final
Time: 4:30 PM
Robbinsdale Armstrong 1
Maple Grove 10
Final
Time: 4:30 PM
Osseo 11
Andover 7
Final
Time: 4:30 PM
RCW/BOLD 5
Yellow Medicine East 3
Final
Time: 4:30 PM
Alexandria 6
Sauk Rapids-Rice 5
Final
Time: 4:30 PM
Triton 0
GMLOK 11
Final
Time: 4:30 PM
Rocori 2
St. Cloud 3
F/9
Time: 4:30 PM
@Maranatha Christian
St. Agnes 4
Maranatha Christian 7
Final
Time: 4:30 PM
Cherry 0
Eveleth-Gilbert 14
F/5
Time: 4:30 PM
Kelliher/Northome 10
Laporte 1
Final
Time: 4:30 PM
Moorhead 10
Park Rapids Area 0
Final
Time: 4:30 PM
West Lutheran 15
North Lakes Academy 0
Final
Time: 4:30 PM
Browerville-Eagle Valley 3
Osakis 4
Final
Time: 4:30 PM
@Osakis
Browerville-Eagle Valley 7
Osakis 5
Final
Time: 4:30 PM
Spectrum 15
Heritage Christian 0
Final
Time: 4:30 PM
@Rochester Century
Faribault 16
Rochester Century 3
Final
Time: 4:30 PM
Ely 0
North Woods 13
F/10
Time: 4:30 PM
Barnum 19
McGregor 1
Final
Time: 4:30 PM
Menahga 9
New York Mills 5
Final
Time: 4:30 PM
Northern Freeze 7
Warroad 15
Final
Time: 4:30 PM
Wabasso 8
Sleepy Eye Saint Mary's 4
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 10
Pine City 0
Final
Time: 4:30 PM
Braham 27
Ogilvie 3
F/4
Time: 4:30 PM
Centennial 11
Totino-Grace 1
Final
Time: 4:30 PM
Madelia 1
Nicollet 11
Final
Time: 4:30 PM
Southland 7
Lewiston-Altura 5
Final
Time: 4:30 PM
Sleepy Eye 1
Springfield 3
Final
Time: 4:30 PM
@Okabena
Murray County Central 17
Heron Lake-Okabena/Fulda 0
Final
Time: 4:30 PM
@Ellsworth
Mountain Lake Area/Comfrey 10
Adrian Area 3
Final
Time: 4:30 PM
Willmar 0
Sartell-St. Stephen 10
Final
Time: 4:30 PM
MACCRAY 4
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 36
Final
Time: 4:30 PM
@Battle Lake
Bertha-Hewitt/Verndale 11
Ottertail Central 4
Final
Time: 4:30 PM
@Bertha
Ottertail Central 4
Bertha-Hewitt/Verndale 6
Final
Time: 4:30 PM
Carlton 0
Moose Lake-Willow River 2
Final
Time: 4:30 PM
Maple River 7
Medford 4
Final
Time: 4:30 PM
Silver Bay 2
Mountain Iron-Buhl 1
Final
Time: 4:30 PM
@Ada
Red Lake Falls 8
Ada-Borup-West 4
Final
Time: 4:30 PM
Litchfield 4
Dassel-Cokato 2
Final
Time: 4:30 PM
Cloquet 6
Hermantown 8
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
East Central 2
Mille Lacs 17
Final
Time: 4:30 PM
Watertown-Mayer 4
Rockford 5
Final
Time: 4:30 PM
Park Center 0
Spring Lake Park 16
Final
Time: 5:00 PM
Chatfield 1
St. Charles 10
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Mayo
Albert Lea 0
Rochester Mayo 15
Final
Time: 5:00 PM
NCE/U-H 14
East Grand Forks 2
Final
Time: 5:00 PM
Ashby 1
Long Prairie-Grey Eagle 5
Final
Time: 5:00 PM
@Northfield
Winona 8
Northfield 5
F/9
Time: 5:00 PM
Big Lake 1
St. Francis 0
Final
Time: 5:00 PM
Indus 2
Laporte 18
Final
Time: 5:00 PM
Becker 11
Monticello 0
Final
Time: 5:00 PM
Fergus Falls 5
Thief River Falls 10
Final
Time: 5:00 PM
@Arlington
LeSueur-Henderson 10
Sibley East 0
Final
Time: 5:00 PM
Cannon Falls 13
Lake City 0
Final
Time: 5:00 PM
St. Cloud Cathedral 9
Pierz 3
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato West
Red Wing 0
Mankato West 12
F/5
Time: 5:00 PM
Cambridge-Isanti 0
North Branch 14
Final
Time: 5:00 PM
@Swanville
Upsala 18
Swanville 0
Final
Time: 5:30 PM
Luverne 6
St. James Area 9
Final
Time: 5:30 PM
@Apple Valley
Farmington 14
Apple Valley 0
Final
Time: 5:30 PM
@Shakopee
Lakeville North 2
Shakopee 11
Final
Time: 5:30 PM
@Waite Park
Royalton 10
Belgrade-Brooten-Elrosa 2
Final
Time: 5:30 PM
St. Peter 12
Waseca 0
F/6
Time: 5:30 PM
@Waite Park
Holdingford 13
Eden Valley-Watkins 3
F/5
Time: 5:30 PM
Worthington 2
Fairmont 0
Final
Time: 5:30 PM
Albany 13
Milaca 1
Final
Time: 5:30 PM
Foley 1
Mora 3
Final
Time: 5:30 PM
Frazee 8
Hawley 7
Final
Time: 5:30 PM
@Houston
Glenville-Emmons/Alden-Conger 8
Houston 5
Final
Time: 5:30 PM
Windom Area 10
Redwood Valley 3
Final
Time: 5:30 PM
Barnesville 4
Perham 2
Final
Time: 5:30 PM
@Barrett
West Central Area 11
Montevideo 0
Final
Time: 5:30 PM
Roseau 13
Crookston 7
Final
Time: 5:30 PM
Bemidji 1
Brainerd 10
Final
Time: 5:30 PM
@Rothsay
Hancock 6
Rothsay 4
Final
Time: 5:30 PM
Crosby-Ironton 0
Detroit Lakes 15
Final
Time: 5:30 PM
@Breckenridge
Dilworth-Glyndon-Felton 6
Breckenridge 3
Final
Time: 5:30 PM
Pequot Lakes 17
Staples-Motley 0
Final
Time: 6:00 PM
Cass Lake-Bena 3
Pine River-Backus 16
Final
Time: 6:00 PM
Mayer Lutheran 5
Tri-City United 4
Final
Time: 6:00 PM
@Spectrum
Spectrum 15
Heritage Christian 0
Final
Time: 6:00 PM
@Owatonna
Mankato East 2
Owatonna 7
Final
Time: 6:00 PM
Sleepy Eye 7
Springfield 5
Final
Time: 6:00 PM
Alexandria 14
Sauk Rapids-Rice 4
Final
Time: 6:00 PM
Rocori 14
St. Cloud 3
F/5
Time: 6:00 PM
Willmar 1
Sartell-St. Stephen 16
Final
Time: 6:00 PM
RCW/BOLD 6
Yellow Medicine East 8
Final
Time: 6:00 PM
Wabasso 0
Sleepy Eye Saint Mary's 12
Final
Time: 6:00 PM
Walker-Hackensack-Akeley 12
Nevis 6
Final
Time: 6:00 PM
Dawson-Boyd 13
Lakeview 7
Final
Time: 6:00 PM
@Isle
East Central 2
Mille Lacs 18
Final
Time: 6:30 PM
New York Mills 7
Menahga 3
Final
Time: 6:30 PM
Elk River 3
Champlin Park 12
Final
Time: 7:00 PM
Byron 11
Pine Island 1
F/5
Time: 7:00 PM
Chanhassen 3
Eden Prairie 0
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Lakeville North 2
Shakopee 6
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
LeSueur-Henderson 8
Sibley East 0
Final
Time: 7:30 PM
Coon Rapids 1
Anoka 3
Final