Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Friday, April 29, 2022

Time: 11:00 AM
@Two Harbors
Silver Bay 1
Two Harbors 4
Final
Time: 1:00 PM
@Montgomery
LeSueur-Henderson 0
Tri-City United 10
Final
Time: 1:00 PM
Robbinsdale Armstrong 8
Elk River 6
Final
Time: 2:00 PM
Warroad 4
Proctor 10
Final
Time: 4:00 PM
Brandon/Evansville 0
Ortonville 1
Final
Time: 4:00 PM
@Alexandria
Sartell-St. Stephen 9
Alexandria 10
Final
Time: 4:00 PM
Mora 1
Pine City 5
Final
Time: 4:00 PM
Northeast Range 7
Cook County 5
Final
Time: 4:00 PM
Northome/Kelliher 2
Nevis 12
Final
Time: 4:00 PM
International Falls 0
Mesabi East 16
Final
Time: 4:00 PM
Triton 6
Chatfield 10
Final
Time: 4:15 PM
@Apple Valley
Hastings 7
Apple Valley 3
Final
Time: 4:15 PM
@Spectrum
Spectrum 4
Heritage Christian 14
Final
Time: 4:30 PM
Cretin-Derham Hall 6
Woodbury 1
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 8
White Bear Lake 7
Final
Time: 4:30 PM
Ely 2
North Woods 0
Final
Time: 4:30 PM
Lakeview 4
Montevideo 14
F/5
Time: 4:30 PM
Mankato Loyola 3
Cleveland 6
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
Osakis 3
Browerville-Eagle Valley 5
Final
Time: 4:30 PM
Trinity School 1
Concordia Academy 11
Final
Time: 4:30 PM
@Barrett
Benson 15
West Central Area 17
Final
Time: 4:30 PM
Braham 8
Hinckley-Finlayson 7
Final
Time: 4:30 PM
@Virginia
Moose Lake-Willow River 5
Rock Ridge 15
Final
Time: 4:30 PM
Floodwood 0
McGregor 15
Final
Time: 4:30 PM
@Hill-Murray
Two Rivers 6
Hill-Murray 4
Final
Time: 4:30 PM
Holdingford 3
Sauk Centre 5
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 0
Delano 6
Final
Time: 4:30 PM
Mounds View 8
Stillwater Area 2
Final
Time: 4:30 PM
@Jordan Mini Met
New Prague 15
Jordan 1
Final
Time: 4:30 PM
Goodhue 5
Kenyon-Wanamingo 10
Final
Time: 4:30 PM
Sibley East 1
Glencoe-Silver Lake 8
Final
Time: 4:30 PM
Breck 15
Mounds Park Academy 2
Final
Time: 4:30 PM
St. Paul Central 1
Coon Rapids 2
Final
Time: 4:30 PM
@Haddox Field
Minneapolis Washburn 6
Bloomington Kennedy 2
Final
Time: 4:30 PM
Milaca 0
Becker 10
Final
Time: 4:30 PM
@Mahtomedi
Tartan 5
Mahtomedi 6
Final
Time: 4:30 PM
Irondale 0
Park of Cottage Grove 10
Final
Time: 4:30 PM
Bloomington Jefferson 3
Orono 2
Final
Time: 4:30 PM
St. Peter 9
Holy Family Catholic 8
Final
Time: 4:30 PM
@Prior Lake
Shakopee 6
Prior Lake 9
Final
Time: 4:30 PM
@Richfield
St. Anthony Village 10
Richfield 2
Final
Time: 4:30 PM
Grand Rapids 3
Princeton 0
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville South
Eagan 5
Lakeville South 14
Final
Time: 4:30 PM
Chisholm 4
Mountain Iron-Buhl 5
Final
Time: 4:30 PM
Canby 0
Central MN Christian 15
Final
Time: 4:30 PM
Minneapolis Edison 4
Fridley 9
Final
Time: 4:30 PM
Barnum 0
Rush City 6
Final
Time: 4:30 PM
Hibbing 1
Duluth Denfeld 3
Final
Time: 4:30 PM
Pine River-Backus 13
Crosby-Ironton 5
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
Hill City/Northland 2
Mille Lacs 12
F/5
Time: 4:30 PM
Maple Grove 6
Rogers 0
Final
Time: 4:30 PM
Big Lake 4
Zimmerman 8
Final
Time: 4:30 PM
@Columbia Heights
Holy Angels 13
Park Center/Columbia Heights 8
Final
Time: 4:30 PM
@St. Thomas Academy
Simley 4
St. Thomas Academy 7
Final
Time: 4:30 PM
Adrian 15
Tracy-Milroy-Balaton 5
Final
Time: 5:00 PM
Dover-Eyota 7
Lewiston-Altura 2
Final
Time: 5:00 PM
Rochester Mayo 1
Farmington 3
Final
Time: 5:00 PM
Lake City 1
Cannon Falls 11
F/5
Time: 5:00 PM
@Avon
Melrose 1
Albany 9
Final
Time: 5:00 PM
Pine Island 4
Kasson-Mantorville 0
Final
Time: 5:00 PM
Cherry 6
Ely 1
Final
Time: 5:00 PM
Warroad 0
Esko 10
F/5
Time: 5:00 PM
@Heron Lake
Worthington 22
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
Final
Time: 5:00 PM
Byron 8
Rochester Lourdes 0
Final
Time: 5:00 PM
@Mayer Lutheran
Southwest Christian 10
Mayer Lutheran 2
Final
Time: 5:00 PM
@Fergus Falls
Brainerd 10
Fergus Falls 0
F/5
Time: 5:00 PM
@Norwood
Watertown-Mayer 7
Norwood-Young America 4
Final
Time: 5:30 PM
Windom Area 9
Redwood Valley 12
Final
Time: 5:30 PM
La Crescent-Hokah 13
Winona Cotter 2
Final
Time: 5:30 PM
Martin County West 8
Fairmont 17
Final
Time: 6:00 PM
@Alexandria
Sartell-St. Stephen 2
Alexandria 10
Final
Time: 6:00 PM
@Siebert Field
Annandale 14
Dassel-Cokato 2
Final
Time: 6:00 PM
Brandon/Evansville 7
Ortonville 5
Final
Time: 6:00 PM
Pequot Lakes 6
Detroit Lakes 7
Final
Time: 6:00 PM
Northome/Kelliher 8
Nevis 16
Final
Time: 6:30 PM
Lakeview 0
Montevideo 7
Forfeit
Time: 6:30 PM
Eden Prairie 10
Edina 3
Final
Time: 6:30 PM
Wayzata 3
Hopkins 4
Final
Time: 7:00 PM
Forest Lake 4
Roseville 8
Final
Time: 7:00 PM
Chanhassen 2
Chaska 1
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Eastview 4
Lakeville North 5
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
St. Cloud 3
Willmar 6
Final
Time: 7:00 PM
Bemidji 13
Champlin Park 6
Final
Time: 7:00 PM
Blake 3
Providence Academy 13
Final