Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Monday, May 2, 2022

Time: 3:00 PM
St. Cloud Cathedral 12
Zimmerman 1
Final
Time: 3:30 PM
@Farmington
Eagan 3
Farmington 1
Final
Time: 4:00 PM
Sibley East 0
Nicollet 15
F/5
Time: 4:00 PM
@Graceville
Rothsay 7
Clinton-Graceville-Beardsley 11
Final
Time: 4:00 PM
St. James Area 6
Redwood Valley 0
Final
Time: 4:00 PM
Mora 1
Pierz 12
Final
Time: 4:00 PM
Duluth Denfeld 5
Esko 6
Final
Time: 4:00 PM
St. Paul Central 25
St. Paul Johnson 2
Final
Time: 4:00 PM
Duluth East 4
Hibbing 14
Final
Time: 4:00 PM
@Ashby
Wheaton/Herman-Norcross 6
Ashby 4
Final
Time: 4:00 PM
Heritage Christian 1
West Lutheran 16
Final
Time: 4:00 PM
Albany 9
Little Falls 7
F/8
Time: 4:00 PM
Perham 9
Detroit Lakes 12
Final
Time: 4:00 PM
@Twin Valley
Lake Park-Audubon 8
NCE/U-H 3
Final
Time: 4:00 PM
@Minneota
MACCRAY 8
Minneota/Canby 10
Final
Time: 4:00 PM
@Lester Prairie
Norwood-Young America 6
Lester Prairie 2
Final
Time: 4:00 PM
Spectrum 22
United Christian Academy 1
Final
Time: 4:00 PM
Floodwood 12
Northeast Range 18
Final
Time: 4:00 PM
@Benson
Minnewaska Area 13
Benson 6
Final
Time: 4:00 PM
@Mounds Park Academy
Blake 2
Mounds Park Academy 32
Final
Time: 4:00 PM
Cook County 0
Silver Bay 15
Final
Time: 4:15 PM
Hastings 6
South St. Paul 3
Final
Time: 4:15 PM
Mahtomedi 8
Simley 12
Final
Time: 4:15 PM
New Prague 5
Bloomington Kennedy 7
Final
Time: 4:15 PM
Hill-Murray 1
Tartan 11
Final
Time: 4:30 PM
GMLOK 12
Mabel-Canton 1
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia-St. Paul
St. Croix Prep 5
St. Agnes 6
Final
Time: 4:30 PM
Triton 2
Blooming Prairie 12
Final
Time: 4:30 PM
Deer River 3
Hill City/Northland 10
Final
Time: 4:30 PM
New London-Spicer 0
Litchfield 10
Final
Time: 4:30 PM
Laporte 7
Nevis 8
Final
Time: 4:30 PM
Red Lake Falls 10
Mahnomen/Waubun 2
Final
Time: 4:30 PM
@Maranatha Christian
St. Croix Lutheran 0
Maranatha Christian 11
Final
Time: 4:30 PM
Buffalo 7
Wayzata 5
Final
Time: 4:30 PM
Irondale 3
Park of Cottage Grove 8
Final
Time: 4:30 PM
Mounds View 2
Woodbury 13
Final
Time: 4:30 PM
Forest Lake 1
Stillwater Area 5
Final
Time: 4:30 PM
Roseville 0
East Ridge 11
Final
Time: 4:30 PM
Orono 3
Chaska 4
Final
Time: 4:30 PM
Fridley/Heights 1
Richfield 11
Final
Time: 4:30 PM
Rochester Lourdes 14
Waseca 10
Final
Time: 4:30 PM
Princeton 1
Hutchinson 4
Final
Time: 4:30 PM
Prior Lake 6
Lakeville North 5
Final
Time: 4:30 PM
Rosemount 10
Burnsville 0
Final
Time: 4:30 PM
@Glenville
St. Clair/Loyola 10
Glenville-Emmons/Alden-Conger 0
Final
Time: 4:30 PM
St. Anthony Village 14
Visitation 0
Final
Time: 4:30 PM
Shakopee 2
Lakeville South 0
Final
Time: 4:30 PM
Eastview 5
Apple Valley 0
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 12
Coon Rapids 2
Final
Time: 4:30 PM
Robbinsdale Armstrong 1
Andover 2
Final
Time: 4:30 PM
Centennial 6
Elk River 1
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 2
Holy Angels 3
Final
Time: 4:30 PM
Holdingford 0
Maple Lake 10
F/5
Time: 4:30 PM
Concordia Academy 3
Totino-Grace 1
Final
Time: 4:30 PM
Proctor 11
Bemidji 0
F/6
Time: 4:30 PM
Rushford-Peterson 13
Houston 4
Final
Time: 4:30 PM
Swanville 9
Parkers Prairie 8
Final
Time: 4:30 PM
Cannon Falls 11
Goodhue 1
Final
Time: 4:30 PM
West Lutheran 19
Heritage Christian 0
Final
Time: 4:30 PM
@Sanborn
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
RRC/WWG 16
F/5
Time: 4:30 PM
@Okabena
RRC/WWG 13
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
F/5
Time: 4:30 PM
Kimball Area 6
Royalton 16
Final
Time: 4:30 PM
Fertile-Beltrami 10
Sacred Heart 2
Final
Time: 4:30 PM
Barnum 2
Rush City 12
Final
Time: 4:30 PM
Mesabi East 1
Cherry 21
F/4
Time: 4:30 PM
@Madelia
G-H-EC/Martin Luther/Truman 13
Madelia 10
Final
Time: 4:30 PM
Hopkins 0
Eden Prairie 4
Final
Time: 4:30 PM
East Central 0
Carlton 12
Final
Time: 4:30 PM
Randolph 4
Hayfield 1
Final
Time: 4:30 PM
Medford 5
Kenyon-Wanamingo 6
Final
Time: 4:30 PM
Pine Island 7
Chatfield 9
Final
Time: 4:30 PM
Frazee 15
Menahga 9
Final
Time: 4:30 PM
Winona Cotter 6
La Crescent-Hokah 0
Final
Time: 4:30 PM
Cloquet 10
Virginia 0
Final
Time: 4:30 PM
Blackduck 11
Cass Lake-Bena 9
Final
Time: 5:00 PM
Byron 3
Kasson-Mantorville 0
Final
Time: 5:00 PM
Chisago Lakes Area 3
Becker 1
Final
Time: 5:00 PM
New Ulm Cathedral 7
Sleepy Eye 0
Final
Time: 5:00 PM
Winona 3
St. Charles 0
Final
Time: 5:00 PM
Wabasha-Kellogg 6
Lake City 3
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato West
Jordan 3
Mankato West 13
F/5
Time: 5:00 PM
Delano 13
Mound Westonka 5
Final
Time: 5:30 PM
@Ashby
Wheaton/Herman-Norcross 17
Ashby 7
Final
Time: 5:30 PM
@Blake
Blake 3
Mounds Park Academy 18
Final
Time: 5:30 PM
Sibley East 0
Nicollet 18
F/5
Time: 5:30 PM
@Graceville
Rothsay 3
Clinton-Graceville-Beardsley 18
F/4
Time: 5:30 PM
New Ulm 11
Fairmont 2
F/8
Time: 5:30 PM
Blue Earth Area 0
Windom Area 10
Final
Time: 5:30 PM
@Benson
Minnewaska Area 7
Benson 8
Final
Time: 5:30 PM
Albany 10
Little Falls 3
Final
Time: 5:30 PM
Mora 1
Pierz 11
Final
Time: 5:30 PM
Perham 10
Detroit Lakes 8
Final
Time: 5:30 PM
St. James Area 16
Redwood Valley 0
F/4
Time: 5:30 PM
@Farmington
Eagan 5
Farmington 9
Final
Time: 6:00 PM
Holdingford 0
Maple Lake 8
Final
Time: 6:00 PM
Cannon Falls 6
Goodhue 4
Final
Time: 6:00 PM
@Shakopee
Shakopee 2
Lakeville South 0
Final
Time: 6:00 PM
@Lester Prairie
Norwood-Young America 11
Lester Prairie 1
Final
Time: 6:30 PM
Royalton 10
Kimball Area 8
Final
Time: 7:00 PM
Rogers 1
Champlin Park 3
Final
Time: 7:00 PM
Blue Earth Area 2
Windom Area 9
Final
Time: 7:00 PM
Waconia 0
Chanhassen 1
Final