Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Tuesday, May 17, 2022

Time: 12:00 PM
Aitkin 0
Moose Lake-Willow River 5
Final
Time: 1:00 PM
@Brandon
Rothsay 6
Brandon/Evansville 9
Final
Time: 2:00 PM
@Bemidji State
Lake of the Woods 17
Cass Lake-Bena 2
F/4
Time: 2:00 PM
@Bertha
Parkers Prairie 3
Bertha-Hewitt/Verndale 7
Final
Time: 2:30 PM
@Brandon
Rothsay 11
Brandon/Evansville 17
Final
Time: 3:00 PM
Worthington 2
Jordan 4
Final
Time: 3:30 PM
@Verndale
Parkers Prairie 2
Bertha-Hewitt/Verndale 13
Final
Time: 4:00 PM
@Ashby
Clinton-Graceville-Beardsley 11
Ashby 0
Final
Time: 4:00 PM
St. Cloud 5
Sartell-St. Stephen 10
Final
Time: 4:00 PM
@Barnesville
Pelican Rapids 2
Barnesville 21
Final
Time: 4:00 PM
Spectrum 4
West Lutheran 1
Final
Time: 4:00 PM
Mora 1
Albany 11
Final
Time: 4:00 PM
Breckenridge 8
Frazee 14
Final
Time: 4:00 PM
Crookston 3
Warroad 10
Final
Time: 4:00 PM
Detroit Lakes 0
Pequot Lakes 10
F/5
Time: 4:00 PM
@Bemidji State
Walker-Hackensack-Akeley 9
Kelliher/Northome 8
Final
Time: 4:00 PM
Hutchinson 9
Southwest Christian 5
Final
Time: 4:00 PM
Kimball Area 0
Maple Lake 10
Final
Time: 4:00 PM
Cook County 0
Carlton 10
Final
Time: 4:00 PM
Wadena-Deer Creek 5
Pillager 11
Final
Time: 4:00 PM
@U of M
Annandale 14
Dassel-Cokato 1
Final
Time: 4:15 PM
Tartan 7
North St. Paul 2
Final
Time: 4:15 PM
Simley 2
Mahtomedi 5
Final
Time: 4:15 PM
St. Francis 7
Monticello 8
Final
Time: 4:15 PM
@Two Rivers
South St. Paul 6
Two Rivers 7
Final
Time: 4:30 PM
Southland 8
Houston 2
Final
Time: 4:30 PM
@Austin
Rochester Century 8
Austin 0
Final
Time: 4:30 PM
@Bemidji State
Pine River-Backus 7
Blackduck 2
Final
Time: 4:30 PM
Woodbury 0
White Bear Lake 14
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville North 7
Burnsville 8
Final
Time: 4:30 PM
Totino-Grace 4
Andover 7
Final
Time: 4:30 PM
Mabel-Canton 7
GMLOK 8
Final
Time: 4:30 PM
Deer River 4
International Falls 14
F/6
Time: 4:30 PM
Mille Lacs 6
Hinckley-Finlayson 1
Final
Time: 4:30 PM
Menahga 4
Hill City/Northland 5
Final
Time: 4:30 PM
Nashwauk-Keewatin 0
Virginia 13
F/5
Time: 4:30 PM
Lac qui Parle Valley 12
MACCRAY 2
Final
Time: 4:30 PM
Sleepy Eye Saint Mary's 11
Cleveland 8
Final
Time: 4:30 PM
@Elrosa
Paynesville Area 16
Belgrade-Brooten-Elrosa 0
Final
Time: 4:30 PM
Triton 15
Lake City 5
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 1
Centennial 5
Final
Time: 4:30 PM
St. Michael-Albertville 14
Wayzata 1
Final
Time: 4:30 PM
Sauk Rapids-Rice 1
Rocori 9
Final
Time: 4:30 PM
Chanhassen 6
Buffalo 5
Final
Time: 4:30 PM
Shakopee 11
Chaska 5
Final
Time: 4:30 PM
Minneapolis Southwest 5
Richfield 12
Final
Time: 4:30 PM
Dover-Eyota 9
Lewiston-Altura 1
Final
Time: 4:30 PM
@Sebeka
Ottertail Central 2
Sebeka 14
F/5
Time: 4:30 PM
Eden Prairie 2
Rosemount 3
Final
Time: 4:30 PM
Eveleth-Gilbert 6
Duluth East 3
Final
Time: 4:30 PM
Chisholm 3
North Woods 16
F/5
Time: 4:30 PM
@Concordia-St. Paul
DeLaSalle 9
St. Agnes 3
Final
Time: 4:30 PM
Visitation 4
Holy Angels 10
Final
Time: 4:30 PM
Royalton 1
Osakis 5
Final
Time: 4:30 PM
Greenway 5
Aitkin 0
Final
Time: 4:30 PM
@Fosston
Sacred Heart 5
East Polk 11
Final
Time: 4:30 PM
Pine City 3
Braham 8
Final
Time: 4:30 PM
St. Louis Park 4
Minnetonka 11
Final
Time: 4:30 PM
Silver Bay 15
Two Harbors 2
Final
Time: 4:30 PM
East Central 11
Ogilvie 7
Final
Time: 4:30 PM
Chatfield 10
Rushford-Peterson 0
Final
Time: 4:30 PM
Rogers 10
Anoka 6
Final
Time: 4:30 PM
@Benson
Morris Area/Chokio Alberta 23
Benson 0
Final
Time: 4:30 PM
Perham 1
Thief River Falls 6
Final
Time: 4:30 PM
Eastview 5
LeSueur-Henderson 0
Final
Time: 4:30 PM
Lakeview 0
Russell-Tyler-Ruthton 17
Final
Time: 4:30 PM
West Marshall 1
Mahnomen/Waubun 16
F/4
Time: 4:30 PM
Mound Westonka 1
Delano 12
Final
Time: 4:30 PM
Hibbing 1
Hermantown 5
Final
Time: 4:30 PM
Bethlehem Academy 8
Maple River 4
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
Browerville-Eagle Valley 15
New York Mills 6
Final
Time: 4:30 PM
Grand Rapids 4
Duluth Marshall 0
Final
Time: 4:30 PM
Wabasha-Kellogg 3
Winona Cotter 13
Final
Time: 4:30 PM
@Verndale
Staples-Motley 3
Bertha-Hewitt/Verndale 2
Final
Time: 4:30 PM
@Cromwell
Barnum 13
Cromwell-Wright 2
Final
Time: 4:30 PM
South Ridge 20
McGregor 5
Final
Time: 4:30 PM
Cloquet 1
Proctor 12
Final
Time: 4:30 PM
@Bemidji
Nevis 18
Bagley 7
Final
Time: 5:00 PM
Chisago Lakes Area 5
North Branch 0
Final
Time: 5:00 PM
@Graceville
Swanville 6
Clinton-Graceville-Beardsley 22
Final
Time: 5:00 PM
Bemidji 9
Alexandria 1
Final
Time: 5:00 PM
Minnewaska Area 3
Sauk Centre 17
Final
Time: 5:00 PM
St. Cloud Cathedral 16
Foley 0
Final
Time: 5:00 PM
Zimmerman 10
Milaca 9
Final
Time: 5:00 PM
Ada-Borup-West 12
East Grand Forks 11
Final
Time: 5:00 PM
Northfield 11
Red Wing 0
Final
Time: 5:00 PM
@Faribault
Rochester John Marshall 8
Faribault 7
Final
Time: 5:00 PM
Wabasso 13
Gibbon-Fairfax-Winthrop 9
Final
Time: 5:00 PM
Worthington 1
New Prague 9
Final
Time: 5:00 PM
Moorhead 0
Brainerd 2
Final
Time: 5:00 PM
Pierz 23
Little Falls 0
Final
Time: 5:00 PM
Blooming Prairie 2
Cannon Falls 8
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Rochester Mayo 0
Mankato East 8
Final
Time: 5:00 PM
West Central Area 8
Melrose 10
Final
Time: 5:00 PM
NCE/U-H 0
Red Lake Falls 10
Final
Time: 5:00 PM
Cambridge-Isanti 13
Big Lake 10
Final
Time: 5:00 PM
Randolph 10
Goodhue 3
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato West
Winona 7
Mankato West 5
Final
Time: 5:30 PM
Kimball Area 10
Maple Lake 6
Final
Time: 5:30 PM
Hancock 10
Wheaton/Herman-Norcross 5
Final
Time: 5:30 PM
Wadena-Deer Creek 7
Pillager 4
Final
Time: 5:30 PM
Breckenridge 6
Frazee 7
Final
Time: 5:30 PM
@Ashby
Clinton-Graceville-Beardsley 8
Ashby 2
Final
Time: 5:30 PM
@U of M
Annandale 1
Dassel-Cokato 0
Final
Time: 5:30 PM
Waseca 1
Fairmont 15
Final
Time: 5:30 PM
Detroit Lakes 0
Pequot Lakes 10
F/6
Time: 5:30 PM
@Barnesville
Pelican Rapids 8
Barnesville 9
Final
Time: 5:30 PM
St. Cloud 3
Sartell-St. Stephen 10
Final
Time: 5:30 PM
Eden Valley-Watkins 1
Albany 16
F/4
Time: 6:00 PM
Lac qui Parle Valley 11
MACCRAY 0
Final
Time: 6:00 PM
@Concordia-St. Paul
DeLaSalle 4
St. Agnes 6
Final
Time: 6:00 PM
Southland 10
Houston 4
Final
Time: 6:00 PM
Watertown-Mayer 1
Litchfield 0
Final
Time: 6:00 PM
@Benson
Morris Area/Chokio Alberta 10
Benson 0
Final
Time: 6:00 PM
Ottertail Central 9
Sebeka 8
Final
Time: 6:00 PM
Crookston 6
Warroad 21
Final
Time: 6:00 PM
Greenway 9
Aitkin 5
Final
Time: 6:00 PM
East Central 8
Ogilvie 2
Final
Time: 6:00 PM
West Marshall 5
Mahnomen/Waubun 23
Final
Time: 6:00 PM
Sauk Rapids-Rice 2
Rocori 18
Final
Time: 6:00 PM
Mountain Iron-Buhl 3
Virginia 6
Final
Time: 6:30 PM
Rochester Lourdes 17
Stewartville 7
Final
Time: 6:30 PM
RRC/WWG 0
Springfield 1
Final
Time: 6:30 PM
Watertown-Mayer 13
Litchfield 3
Final
Time: 7:00 PM
Maple Grove 3
Champlin Park 0
Final
Time: 7:00 PM
New Life Academy 0
Mayer Lutheran 10
Final
Time: 7:00 PM
@University of Northwestern
Spring Lake Park 6
Coon Rapids 5
Final
Time: 7:00 PM
Osseo 2
Elk River 12
Final