Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Baseball Scores for Thursday, May 12, 2022

Time: 12:00 PM
@Mahtomedi
Edina 8
Mahtomedi 1
Final
Time: 12:00 PM
@Mankato East
Red Wing 5
Mankato East 7
Final
Time: 3:00 PM
Cambridge-Isanti 2
Becker 12
Final
Time: 3:15 PM
@Two Rivers
Two Rivers 13
South St. Paul 10
Final
Time: 4:00 PM
@Perham
Pelican Rapids 0
Perham 10
Final
Time: 4:00 PM
Bemidji 4
Grand Rapids 3
Final
Time: 4:00 PM
Kimball Area 0
Paynesville Area 11
F/6
Time: 4:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Century 9
Rochester John Marshall 4
Final
Time: 4:00 PM
@Sartell
St. Cloud 0
Sartell-St. Stephen 9
Final
Time: 4:00 PM
@Norwood
Mayer Lutheran 8
Norwood-Young America 9
Final
Time: 4:00 PM
@Northfield
Owatonna 7
Northfield 3
Final
Time: 4:00 PM
Luverne 5
Jackson County Central 18
Final
Time: 4:00 PM
@Arlington
Lester Prairie 3
Sibley East 13
Final
Time: 4:00 PM
Laporte 1
Walker-Hackensack-Akeley 11
Final
Time: 4:00 PM
@Faribault
Austin 0
Faribault 10
Final
Time: 4:00 PM
@Rochester Mayo
Mankato West 6
Rochester Mayo 5
Final
Time: 4:00 PM
@LeSueur
Belle Plaine 8
LeSueur-Henderson 4
Final
Time: 4:30 PM
Houston 19
Southland 29
Final
Time: 4:30 PM
Nevis 13
Cass Lake-Bena 1
Final
Time: 4:30 PM
@Greenbush
Crookston 25
Badger/Greenbush-Middle River 2
Final
Time: 4:30 PM
Greenway 5
International Falls 4
Final
Time: 4:30 PM
Northome/Kelliher 4
Bagley 9
Final
Time: 4:30 PM
Osakis 5
Holdingford 4
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
Ogilvie 13
Mille Lacs 1
Final
Time: 4:30 PM
New London-Spicer 2
Rockford 5
Final
Time: 4:30 PM
Fertile-Beltrami 8
Sacred Heart 18
Final
Time: 4:30 PM
@Minneota
Tracy-Milroy-Balaton 1
Minneota 7
Final
Time: 4:30 PM
@Waubun
Northern Freeze 0
Mahnomen/Waubun 10
Final
Time: 4:30 PM
@Holy Angels
Park Center/Columbia Heights 6
Holy Angels 9
Final
Time: 4:30 PM
@Haddox Field
St. Louis Park 7
Bloomington Kennedy 3
Final
Time: 4:30 PM
St. Paul Central 20
St. Paul Johnson 2
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville South 1
Farmington 7
Final
Time: 4:30 PM
Totino-Grace 2
Spring Lake Park 1
Final
Time: 4:30 PM
@Rosemount
Apple Valley 0
Rosemount 4
Final
Time: 4:30 PM
Watertown-Mayer 10
Dassel-Cokato 6
Final
Time: 4:30 PM
Centennial 1
Andover 8
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville North
Burnsville 7
Lakeville North 9
Final
Time: 4:30 PM
@Eagan
Eastview 2
Eagan 10
Final
Time: 4:30 PM
Big Lake 2
North Branch 6
Final
Time: 4:30 PM
Champlin Park 10
Coon Rapids 3
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 12
Buffalo 4
Final
Time: 4:30 PM
Dawson-Boyd 7
MACCRAY 5
Final
Time: 4:30 PM
@Verndale
Bertha-Hewitt/Verndale 5
Frazee 9
Final
Time: 4:30 PM
Red Rock Central/W-WG 3
Adrian 6
Final
Time: 4:30 PM
@Liberty Classical Academy
Nova Classical Academy 2
LMAC 3
Final
Time: 4:30 PM
@Duluth Marshall
Rock Ridge 1
Duluth Marshall 3
Final
Time: 4:30 PM
Mankato Loyola 7
Madelia 3
Final
Time: 4:30 PM
Anoka 0
Maple Grove 1
Final
Time: 4:30 PM
Elk River 1
Rogers 2
Final
Time: 4:30 PM
Chisago Lakes Area 8
St. Francis 3
Final
Time: 5:00 PM
St. Paul Academy 4
Breck 14
F/5
Time: 5:00 PM
New Richland-H-E-G 9
Medford 3
Final
Time: 5:00 PM
Triton 0
Kenyon-Wanamingo 11
F/5
Time: 5:00 PM
Randolph 11
Maple River 12
Final
Time: 5:00 PM
Becker 5
Cambridge-Isanti 1
Final
Time: 5:00 PM
Schaeffer Academy 0
Hayfield 11
F/5
Time: 5:00 PM
Caledonia 13
Lewiston-Altura 5
Final
Time: 5:00 PM
@Winona
Byron 10
Winona 15
Final
Time: 5:00 PM
Little Falls 5
Mora 1
Final
Time: 5:15 PM
@Two Rivers
South St. Paul 8
Two Rivers 9
Final
Time: 5:30 PM
Blue Earth Area 6
Fairmont 8
Final
Time: 5:30 PM
Windom Area 12
St. James Area 3
F/6
Time: 5:30 PM
@Waseca
New Ulm 7
Waseca 4
Final
Time: 6:00 PM
@LeSueur
Belle Plaine 7
LeSueur-Henderson 2
Final
Time: 6:00 PM
@Faribault
Austin 11
Faribault 12
Final
Time: 6:00 PM
@Arlington
Lester Prairie 1
Sibley East 26
Final
Time: 6:00 PM
Bemidji 2
Grand Rapids 5
Final
Time: 6:00 PM
Laporte 6
Walker-Hackensack-Akeley 18
Final
Time: 6:00 PM
@Perham
Pelican Rapids 1
Perham 5
Final
Time: 6:00 PM
@Northfield
Owatonna 10
Northfield 1
Final
Time: 6:00 PM
@Rochester Mayo
Mankato West 7
Rochester Mayo 4
Final
Time: 6:00 PM
Kimball Area 0
Paynesville Area 1
Final
Time: 6:00 PM
Luverne 5
Jackson County Central 3
Final
Time: 6:30 PM
Northeast Range 2
Chisholm 3
F/5
Time: 6:30 PM
@Jordan Mini Met
Mound Westonka 12
Jordan 10
Final
Time: 7:00 PM
Prior Lake 6
Shakopee 9
Final
Time: 7:00 PM
New Prague 1
Chaska 11
Final
Time: 7:00 PM
Rochester Lourdes 9
Cannon Falls 1
Final