Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Tuesday, May 10, 2022

Time: 3:00 PM
Hutchinson 0
Jordan 11
Final
Time: 4:00 PM
@Lester Prairie
Lester Prairie 1
LeSueur-Henderson 16
Final
Time: 4:00 PM
Barnum 15
Two Harbors 1
Final
Time: 4:00 PM
Breckenridge 12
Pelican Rapids 0
Final
Time: 4:00 PM
Pierz 9
Albany 7
Final
Time: 4:00 PM
Carlton 8
South Ridge 5
Final
Time: 4:00 PM
@Fosston
East Polk 10
Crookston 0
Final
Time: 4:00 PM
@Winona
Austin 0
Winona 11
F/5
Time: 4:00 PM
Dilworth-Glyndon-Felton 19
Hawley 5
Final
Time: 4:00 PM
Dassel-Cokato 12
New London-Spicer 0
Final
Time: 4:00 PM
@Blake
St. Paul Academy 8
Blake 4
Final
Time: 4:00 PM
Minneapolis Southwest 0
Holy Angels 15
Final
Time: 4:00 PM
Glencoe-Silver Lake 9
Litchfield 7
Final
Time: 4:00 PM
Sartell-St. Stephen 0
Brainerd 3
Final
Time: 4:00 PM
New Ulm Cathedral 3
Nicollet 8
Final
Time: 4:00 PM
Esko 5
Greenway 4
Final
Time: 4:00 PM
@Battle Lake
Menahga 1
Ottertail Central 2
Final
Time: 4:00 PM
Detroit Lakes 20
Aitkin 9
F/5
Time: 4:00 PM
Crosby-Ironton 0
Pequot Lakes 16
Final
Time: 4:00 PM
Frazee 15
Perham 5
Final
Time: 4:00 PM
@Barrett
Sauk Centre 12
West Central Area 5
Final
Time: 4:00 PM
@Benson
Melrose 13
Benson 9
Final
Time: 4:00 PM
Mora 3
Little Falls 4
Final
Time: 4:00 PM
Sebeka 5
Parkers Prairie 11
Final
Time: 4:00 PM
Annandale 4
Watertown-Mayer 5
Final
Time: 4:00 PM
Marshall 3
Worthington 5
Final
Time: 4:00 PM
Pillager 0
New York Mills 14
F/5
Time: 4:00 PM
Sibley East 7
Tri-City United 8
Final
Time: 4:15 PM
@Two Rivers
Hastings 9
Two Rivers 17
Final
Time: 4:15 PM
St. Paul Highland Park 0
Simley 16
Final
Time: 4:30 PM
Staples-Motley 0
Osakis 34
Final
Time: 4:30 PM
Foley 0
Eden Valley-Watkins 15
Final
Time: 4:30 PM
Fertile-Beltrami 19
Cass Lake-Bena 1
Final
Time: 4:30 PM
Bloomington Kennedy 14
Richfield 7
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 3
Roseville 2
Final
Time: 4:30 PM
North Woods 18
Deer River 0
Final
Time: 4:30 PM
Mahnomen/Waubun 15
Bagley 3
F/5
Time: 4:30 PM
Proctor 6
Cherry 1
Final
Time: 4:30 PM
RCW/BOLD 1
Russell-Tyler-Ruthton 2
Final
Time: 4:30 PM
@Ellsworth
Edgerton/SW MN Christian 13
Adrian Area 0
Final
Time: 4:30 PM
@Glenville
GMLOK 21
Glenville-Emmons/Alden-Conger 1
Final
Time: 4:30 PM
Wayzata 7
Buffalo 3
Final
Time: 4:30 PM
Virginia 10
International Falls 6
Final
Time: 4:30 PM
Spectrum 12
Breck 0
Final
Time: 4:30 PM
Superior 18
Duluth Denfeld 1
Final
Time: 4:30 PM
Eveleth-Gilbert 12
Duluth Marshall 0
Final
Time: 4:30 PM
@Maranatha Christian
Concordia Academy 5
Maranatha Christian 6
Final
Time: 4:30 PM
Forest Lake 18
Mounds View 0
Final
Time: 4:30 PM
South St. Paul 12
Richfield 3
Final
Time: 4:30 PM
Pine River-Backus 14
Laporte 1
Final
Time: 4:30 PM
@Madelia
Cleveland 12
Madelia 7
Final
Time: 4:30 PM
Farmington 16
Burnsville 2
Final
Time: 4:30 PM
Osseo 4
Bloomington Jefferson 5
Final
Time: 4:30 PM
Two Harbors 21
McGregor 1
Final
Time: 4:30 PM
Coon Rapids 13
Totino-Grace 1
Final
Time: 4:30 PM
Rogers 4
Robbinsdale Armstrong 2
Final
Time: 4:30 PM
Spring Lake Park 0
Centennial 8
Final
Time: 4:30 PM
Blackduck 1
Hill City/Northland 8
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
Upsala 0
Browerville-Eagle Valley 15
F/4
Time: 4:30 PM
Mille Lacs 0
Rush City 2
Final
Time: 4:30 PM
Northeast Range 13
Chisholm 15
Final
Time: 4:30 PM
United South Central 0
Hayfield 8
Final
Time: 4:30 PM
La Crescent-Hokah 1
Winona Cotter 4
Final
Time: 4:30 PM
Cook County 0
Silver Bay 13
Final
Time: 4:30 PM
Lyle/Austin Pacelli 4
Southland 14
F/5
Time: 4:30 PM
Schaeffer Academy 2
Mabel-Canton 21
Final
Time: 4:30 PM
Schaeffer Academy 0
Mabel-Canton 15
Final
Time: 4:30 PM
Bemidji 4
Duluth East 10
Final
Time: 4:30 PM
Southwest Christian 0
Delano 14
Final
Time: 4:30 PM
Hibbing 8
Grand Rapids 3
Final
Time: 4:30 PM
RRC/WWG 9
Murray County Central 3
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia-St. Paul
Minnehaha Academy 7
St. Agnes 3
Final
Time: 4:30 PM
Pine Island 7
Goodhue 3
Final
Time: 4:30 PM
@Fridley
St. Croix Prep 8
Fridley/Heights 1
Final
Time: 4:30 PM
St. Charles 11
Dover-Eyota 1
Final
Time: 4:30 PM
Fergus Falls 13
Willmar 10
Final
Time: 4:30 PM
Hinckley-Finlayson 11
Braham 3
Final
Time: 4:30 PM
Barnum 22
Floodwood 0
Final
Time: 4:30 PM
@Rochester Mayo
Rochester Century 0
Rochester Mayo 4
Final
Time: 4:30 PM
Andover 11
Park Center 2
Final
Time: 4:30 PM
East Grand Forks 7
Sacred Heart 0
Final
Time: 4:30 PM
Bethlehem Academy 10
Medford 2
Final
Time: 4:30 PM
@Albert Lea
Mankato East 10
Albert Lea 0
Final
Time: 4:30 PM
@Cromwell
Mountain Iron-Buhl 3
Cromwell-Wright 6
Final
Time: 4:30 PM
Nashwauk-Keewatin 5
Ely 16
F/5
Time: 5:00 PM
Hutchinson 6
Jordan 5
Final
Time: 5:00 PM
Milaca 0
St. Cloud Cathedral 16
Final
Time: 5:00 PM
@Twin Valley
Barnesville 3
NCE/U-H 6
Final
Time: 5:00 PM
@Faribault
Red Wing 1
Faribault 5
Final
Time: 5:00 PM
St. Francis 0
Princeton 1
Final
Time: 5:00 PM
North Branch 3
Monticello 1
Final
Time: 5:00 PM
Red Lake Falls 11
Warroad 1
Final
Time: 5:00 PM
Big Lake 4
Becker 11
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato West
Northfield 2
Mankato West 11
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester John Marshall
Owatonna 18
Rochester John Marshall 2
Final
Time: 5:00 PM
@Barnesville
Park Rapids Area 3
Barnesville 13
Final
Time: 5:30 PM
@Benson
Benson 6
Melrose 7
Final
Time: 5:30 PM
@Battle Lake
Menahga 8
Ottertail Central 4
Final
Time: 5:30 PM
East Polk 11
Crookston 0
Final
Time: 5:30 PM
Dilworth-Glyndon-Felton 12
Hawley 1
Final
Time: 5:30 PM
Glencoe-Silver Lake 10
Litchfield 0
Final
Time: 5:30 PM
@Barrett
Sauk Centre 5
West Central Area 4
Final
Time: 5:30 PM
Rosemount 8
Lakeville South 0
Final
Time: 5:30 PM
Crosby-Ironton 0
Pequot Lakes 11
Final
Time: 5:30 PM
Esko 10
Greenway 5
Final
Time: 5:30 PM
Marshall 9
Worthington 2
Final
Time: 5:30 PM
Sebeka 12
Parkers Prairie 8
Final
Time: 5:30 PM
Annandale 12
Watertown-Mayer 5
Final
Time: 5:30 PM
Pillager 6
New York Mills 11
Final
Time: 5:30 PM
Perham 3
Frazee 6
Final
Time: 5:30 PM
Fairmont 3
Luverne 13
F/6
Time: 5:30 PM
@Winona
Austin 0
Winona 8
Final
Time: 5:30 PM
Dassel-Cokato 14
New London-Spicer 6
Final
Time: 5:30 PM
Breckenridge 6
Pelican Rapids 4
Final
Time: 5:30 PM
Mora 1
Little Falls 7
Final
Time: 5:30 PM
Detroit Lakes 1
Aitkin 6
Final
Time: 5:30 PM
Sartell-St. Stephen 0
Brainerd 10
Final
Time: 5:30 PM
New Richland-H-E-G 17
Waseca 0
F/4
Time: 5:30 PM
New Ulm 5
St. Peter 4
Final
Time: 6:00 PM
Alexandria 2
Albany 12
F/5
Time: 6:00 PM
@Lester Prairie
LeSueur-Henderson 16
Lester Prairie 0
F/4
Time: 6:00 PM
@Albert Lea
Mankato East 18
Albert Lea 3
Final
Time: 6:00 PM
RCW/BOLD 2
Russell-Tyler-Ruthton 14
Final
Time: 6:00 PM
@Arlington
Tri-City United 9
Sibley East 2
Final
Time: 6:00 PM
@Shakopee
Minnetonka 5
Shakopee 9
Final
Time: 6:00 PM
Belle Plaine 1
Nicollet 2
Final
Time: 6:00 PM
@Glenville
GMLOK 6
Glenville-Emmons/Alden-Conger 1
Final
Time: 6:00 PM
Zumbrota-Mazeppa 16
Rochester Lourdes 11
Final
Time: 6:30 PM
Pine River-Backus 13
Laporte 3
Final
Time: 7:00 PM
Maple Grove 12
Elk River 5
Final
Time: 7:00 PM
Anoka 13
Champlin Park 4
Final
Time: 7:00 PM
Orono 1
Chanhassen 5
Final