Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Monday, May 16, 2022

Time: 1:00 PM
Detroit Lakes 4
Park Rapids Area 14
F/5
Time: 2:00 PM
Northeast Range 7
Ely 12
Final
Time: 2:30 PM
Detroit Lakes 5
Park Rapids Area 11
Final
Time: 3:00 PM
Buffalo 1
Rogers 3
Final
Time: 3:00 PM
Big Lake 2
Zimmerman 3
Final
Time: 3:30 PM
Champlin Park 7
Osseo 4
Final
Time: 3:30 PM
Duluth Marshall 6
Mora 5
Final
Time: 3:45 PM
Coon Rapids 12
Cambridge-Isanti 2
Final
Time: 3:45 PM
Pequot Lakes 18
Pine River-Backus 2
Final
Time: 4:00 PM
Holdingford 11
Kimball Area 10
Final
Time: 4:00 PM
@Mounds Park Academy
North Lakes Academy 2
Mounds Park Academy 18
Final
Time: 4:00 PM
Benilde-St. Margaret's 1
Orono 2
F/8
Time: 4:00 PM
Dilworth-Glyndon-Felton 13
Perham 0
Final
Time: 4:00 PM
Marshall 9
Pipestone Area 2
Final
Time: 4:00 PM
Carlton 5
Silver Bay 6
Final
Time: 4:00 PM
@Ada
Rothsay 11
Ada-Borup-West 6
Final
Time: 4:00 PM
Hill City/Northland 12
Chisholm 2
Final
Time: 4:00 PM
Nevis 0
Aitkin 14
Final
Time: 4:00 PM
Lake of the Woods 11
Red Lake 9
Final
Time: 4:00 PM
St. Paul Central 0
Holy Angels 15
Final
Time: 4:00 PM
St. Francis 5
Becker 1
Final
Time: 4:00 PM
Wadena-Deer Creek 5
Sebeka 12
Final
Time: 4:00 PM
Thief River Falls 0
Red Lake Falls 10
Final
Time: 4:00 PM
Alexandria 1
Willmar 3
Final
Time: 4:00 PM
@Verndale
Menahga 7
Bertha-Hewitt/Verndale 10
Final
Time: 4:00 PM
Staples-Motley 2
Crosby-Ironton 7
Final
Time: 4:00 PM
South Ridge 7
Barnum 17
Final
Time: 4:00 PM
Mesabi East 2
International Falls 8
Final
Time: 4:00 PM
@Warren
Northern Freeze 8
West Marshall 3
Final
Time: 4:00 PM
Foley 4
Kimball Area 10
Final
Time: 4:00 PM
@Graceville
Hancock 1
Clinton-Graceville-Beardsley 9
Final
Time: 4:00 PM
Fridley/Heights 4
West Lutheran 2
Final
Time: 4:00 PM
@Brandon
Ortonville 3
Brandon/Evansville 18
Final
Time: 4:15 PM
@Two Rivers
Tartan 9
Two Rivers 8
Final
Time: 4:15 PM
Hill-Murray 10
South St. Paul 6
Final
Time: 4:15 PM
Simley 4
North St. Paul 7
Final
Time: 4:30 PM
@Blake
Maranatha Christian 21
Blake 6
F/5
Time: 4:30 PM
Red Lake County Central 2
Blackduck 12
Final
Time: 4:30 PM
Apple Valley 7
Eagan 18
Final
Time: 4:30 PM
Totino-Grace 0
Anoka 10
Final
Time: 4:30 PM
@Ellsworth
Minneota/Canby 9
Adrian Area 2
Final
Time: 4:30 PM
Laporte 15
Cass Lake-Bena 7
Final
Time: 4:30 PM
North Woods 1
Eveleth-Gilbert 7
Final
Time: 4:30 PM
Nashwauk-Keewatin 0
Cherry 16
F/4
Time: 4:30 PM
Proctor 28
Two Harbors 0
Final
Time: 4:30 PM
Redwood Valley 1
Sleepy Eye 14
Final
Time: 4:30 PM
Forest Lake 7
East Ridge 1
Final
Time: 4:30 PM
Superior 10
Hibbing 0
Final
Time: 4:30 PM
Hayfield 13
Mabel-Canton 0
Final
Time: 4:30 PM
Osakis 0
Pierz 12
Final
Time: 4:30 PM
Stillwater Area 13
Woodbury 5
Final
Time: 4:30 PM
@St. Clair
Waseca 6
St. Clair/Loyola 3
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia-St. Paul
Concordia Academy 8
St. Agnes 5
Final
Time: 4:30 PM
Red Lake Falls 25
Sacred Heart 1
Final
Time: 4:30 PM
Pillager 0
Royalton 3
Final
Time: 4:30 PM
Irondale 4
Roseville 5
Final
Time: 4:30 PM
Chaska 14
Robbinsdale Cooper 3
Final
Time: 4:30 PM
DeLaSalle 0
Robbinsdale Armstrong 6
Final
Time: 4:30 PM
Rosemount 5
Prior Lake 0
Final
Time: 4:30 PM
Waconia 11
New Prague 9
Final
Time: 4:30 PM
Kenyon-Wanamingo 6
Medford 5
Final
Time: 4:30 PM
Triton 3
Maple River 1
Final
Time: 4:30 PM
Roseau 9
Mahnomen/Waubun 10
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville South 8
Lakeville North 6
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
Pine City 3
Mille Lacs 15
Final
Time: 4:30 PM
Wayzata 2
Hopkins 7
Final
Time: 4:30 PM
Spectrum 3
Holy Family Catholic 7
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 8
Hinckley-Finlayson 2
Final
Time: 4:30 PM
Mountain Iron-Buhl 22
Ely 10
Final
Time: 4:30 PM
Park Center 0
Elk River 10
Final
Time: 4:30 PM
Eden Prairie 3
Edina 1
Final
Time: 4:30 PM
Burnsville 0
Eastview 12
Final
Time: 4:30 PM
@Fosston
Warroad 0
East Polk 11
Final
Time: 4:30 PM
Braham 19
East Central 13
Final
Time: 4:30 PM
Mounds View 1
Cretin-Derham Hall 2
Final
Time: 4:30 PM
Tri-City United 7
Cleveland 15
Final
Time: 4:30 PM
Lake Park-Audubon 0
Hawley 5
Final
Time: 4:30 PM
Hermantown 13
Grand Rapids 0
Final
Time: 4:30 PM
@Glenville
Southland 29
Glenville-Emmons/Alden-Conger 21
Final
Time: 4:30 PM
@Walker
Bagley 0
Walker-Hackensack-Akeley 16
F/4
Time: 4:30 PM
Dawson-Boyd 3
Tracy-Milroy-Balaton 13
Final
Time: 4:45 PM
Visitation 1
Rockford 11
F/6
Time: 5:00 PM
Brainerd 5
Centennial 0
Final
Time: 5:00 PM
Chatfield 13
Goodhue 2
Final
Time: 5:00 PM
Northfield 3
Kasson-Mantorville 9
Final
Time: 5:00 PM
Albany 12
Sauk Centre 2
Final
Time: 5:00 PM
@Barrett
Melrose 4
West Central Area 7
Final
Time: 5:00 PM
New Ulm Cathedral 4
Springfield 0
Final
Time: 5:00 PM
Lake City 2
Stewartville 7
Final
Time: 5:00 PM
Chisago Lakes Area 0
Monticello 7
Final
Time: 5:00 PM
St. Charles 2
Cannon Falls 0
Final
Time: 5:00 PM
@Breckenridge
Upsala 1
Breckenridge 0
Final
Time: 5:30 PM
Alexandria 12
Willmar 2
Final
Time: 5:30 PM
Dilworth-Glyndon-Felton 12
Perham 2
Final
Time: 5:30 PM
Southwest Christian 3
Annandale 13
Final
Time: 5:30 PM
@Verndale
Menahga 15
Bertha-Hewitt/Verndale 5
F/5
Time: 5:30 PM
Staples-Motley 7
Crosby-Ironton 8
Final
Time: 5:30 PM
Wadena-Deer Creek 3
Sebeka 14
F/6
Time: 5:30 PM
@Graceville
Hancock 7
Clinton-Graceville-Beardsley 0
Final
Time: 5:30 PM
Marshall 9
Pipestone Area 10
Final
Time: 5:30 PM
@Warren
Northern Freeze 13
West Marshall 3
Final
Time: 5:30 PM
@Ada
Rothsay 0
Ada-Borup-West 15
Final
Time: 5:30 PM
Hill City/Northland 1
Chisholm 4
Final
Time: 5:30 PM
@Brandon
Ortonville 0
Brandon/Evansville 10
F/6
Time: 6:00 PM
Mesabi East 14
Littlefork-Big Falls 5
Final
Time: 6:00 PM
Mounds View 0
Cretin-Derham Hall 3
Final
Time: 6:00 PM
Thief River Falls 10
Crookston 1
Final
Time: 6:00 PM
Laporte 10
Cass Lake-Bena 12
Final
Time: 6:00 PM
@Shakopee
Farmington 7
Shakopee 14
Final
Time: 6:00 PM
@Fosston
Warroad 7
East Polk 8
Final
Time: 6:00 PM
Hermantown 5
Grand Rapids 3
Final
Time: 6:00 PM
Lake Park-Audubon 5
Hawley 10
Final
Time: 6:00 PM
Waconia 4
New Prague 5
Final
Time: 6:30 PM
Chanhassen 12
St. Louis Park 0
Final
Time: 6:30 PM
Worthington 2
St. Peter 7
Final
Time: 7:00 PM
Byron 3
St. Anthony Village 5
Final
Time: 8:00 PM
Worthington 10
St. Peter 12
Final