Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, October 23, 2020

Time: 11:00 AM
@Sauk Centre
Paynesville Area 30
Royalton 0
Final
Time: 12:00 PM
@Esko
Carlton/Wrenshall 26
McGregor 6
Final
Time: 1:00 PM
@Mountain Iron
International Falls 42
Eveleth-Gilbert 0
Final
Time: 2:00 PM
@Alexandria
Upsala/Swanville Area 20
Belgrade-Brooten-Elrosa 14
Final
Time: 2:00 PM
@Sauk Centre
Browerville-Eagle Valley 34
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 20
Final
Time: 3:00 PM
@Moorhead
Barnesville 42
Roseau 0
Final
Time: 3:00 PM
@Esko
South Ridge 20
Cook County 6
Final
Time: 3:30 PM
@Minneapolis Roosevelt
Brooklyn Center 36
Minneapolis Roosevelt 0
Final
Time: 3:30 PM
@Aurora
North Woods 46
Barnum 0
Final
Time: 4:00 PM
@Dodge Center
Randolph 14
Hayfield 12
Final
Time: 4:00 PM
@St. Cloud Tech
Elk River 44
Sauk Rapids-Rice 38
Final
Time: 4:00 PM
@St. Michael-Albertville
Champlin Park 13
St. Michael-Albertville 31
Final
Time: 5:00 PM
@Sauk Centre
Pierz 36
Sauk Centre 12
Final
Time: 5:00 PM
@Howard Lake
Eden Valley-Watkins 28
Howard Lake-Waverly-Winsted 0
Final
Time: 5:00 PM
@Rockford
Litchfield 62
Holy Family Catholic 14
Final
Time: 5:00 PM
@Dawson
Lakeview 6
Dawson-Boyd 14
F/OT
Time: 5:00 PM
@Foley
Watertown-Mayer 7
Foley 18
Final
Time: 5:00 PM
@Bakken
St. Paul Highland Park 10
St. Paul Harding 18
Final
Time: 5:00 PM
@Princeton
Zimmerman 12
Princeton 16
Final
Time: 5:00 PM
@Red Lake
Pine River-Backus 48
Red Lake 0
Final
Time: 5:30 PM
@Minneota
Yellow Medicine East 6
Minneota 37
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Washburn
Richfield 20
Minneapolis Washburn 47
Final
Time: 6:00 PM
@Mora
Aitkin 16
Mora 28
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Edison 18
Minneapolis South 20
Final
Time: 6:00 PM
@Remer
Lake of the Woods 0
Hill City/Northland 56
Final
Time: 6:00 PM
@UM-Morris
Hancock 48
Verndale 14
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
New York Mills 6
Underwood 0
Final
Time: 6:00 PM
@Crookston
Otter Tail Central 32
Crookston 0
Final
Time: 6:00 PM
@Sebeka
Clinton-Graceville-Beardsley 20
Sebeka 6
Final
Time: 6:00 PM
@Hopkins
Forest Lake 18
Hopkins 26
Final
Time: 6:00 PM
@Cambridge
Hutchinson 36
Cambridge-Isanti 12
Final
Time: 6:00 PM
@Edina
Bemidji 35
Edina 0
Final
Time: 6:00 PM
@Pequot Lakes
Perham 14
Pequot Lakes 21
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth Denfeld
Grand Rapids 55
Duluth Denfeld 12
Final
Time: 6:00 PM
@Glenwood
Montevideo 0
Minnewaska Area 24
Final
Time: 6:00 PM
@Northland CTC
East Grand Forks 15
Thief River Falls 14
Final
Time: 6:30 PM
@Hermantown
Duluth East 41
Hermantown 24
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Mounds View 0
Stillwater Area 17
Final
Time: 7:00 PM
@University of Northwestern
St. Paul Central 0
Cretin-Derham Hall 36
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Robbinsdale Armstrong 32
Park Center 14
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Eden Prairie 36
Wayzata 13
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Centennial 13
Maple Grove 6
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Spring Lake Park 34
Coon Rapids 0
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Mankato East 22
Faribault 8
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Burnsville 6
Farmington 20
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Totino-Grace 25
Osseo 29
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
DeLaSalle 14
Holy Angels 42
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Robbinsdale Cooper 41
St. Louis Park 20
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Chanhassen 27
Benilde-St. Margaret's 13
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Kasson-Mantorville 23
New Prague 20
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Minnetonka 7
Shakopee 13
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Lakeville South 49
Prior Lake 35
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
North Branch 46
Hibbing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
Breck 22
Concordia Academy 6
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
St. Anthony Village 6
SMB 26
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Cloquet 58
Proctor 13
Final
Time: 7:00 PM
@Coleraine
Two Harbors 26
Greenway/Nashwauk-Keewatin 20
F/2OT
Time: 7:00 PM
@Lewiston
Blooming Prairie 53
Lewiston-Altura 29
Final
Time: 7:00 PM
@Waterville
St. Clair/Loyola 41
Waterville-Elysian-Morristown 0
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Belle Plaine 8
Sibley East 36
Final
Time: 7:00 PM
@St. James
Winona Cotter 12
St. James Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley
Benson 33
Hinckley-Finlayson 7
Final
Time: 7:00 PM
@LeRoy
Grand Meadow 14
LeRoy-Ostrander 0
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Mayer Lutheran 35
Alden-Conger/G-E 8
Final
Time: 7:00 PM
@Bigfork
Cromwell-Wright Area 32
Bigfork 46
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Nicollet 34
Cedar Mountain 36
F/3OT
Time: 7:00 PM
@Waconia
Bloomington Jefferson 11
Waconia 19
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Fridley 15
Providence Academy 9
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Renville County West 18
Madelia 0
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
Jordan 41
Tri-City United 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Spectrum 44
Academy Force 12
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Grove
Lanesboro 36
Spring Grove 14
Final
Time: 7:00 PM
@Babbitt
Cherry 36
Northeast Range 22
Final
Time: 7:00 PM
@Isle
Ogilvie 2
Isle 0
Forfeit
Time: 7:00 PM
@Worthington
Waseca 41
Worthington 6
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Lake City 13
Triton 42
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Big Lake 0
Becker 33
Final
Time: 7:00 PM
@Adrian
Minnesota Valley Lutheran 24
Adrian-Ellsworth 6
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Henry Sibley 27
Irondale 7
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Rosemount 35
Eagan 0
Final
Time: 7:00 PM
@Houston
Kingsland 28
Houston 34
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Hawley 21
Staples-Motley 18
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Lake Crystal-Wellcome Memorial 27
New Richland-H-E-G 12
Final
Time: 7:00 PM
@Kenyon
Bethlehem Academy 7
Kenyon-Wanamingo 20
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Edgerton 24
Sleepy Eye Saint Mary's 51
Final
Time: 7:00 PM
@Madison
Russell-Tyler-Ruthton 34
Lac qui Parle Valley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
Sleepy Eye 6
Tracy-Milroy-Balaton 45
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
Springfield 19
New Ulm Cathedral 7
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
St. Peter 12
New Ulm 22
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest MN State
Fairmont 27
Marshall 30
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
South St. Paul 28
Hastings 14
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Mahtomedi 21
St. Thomas Academy 27
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Tartan 35
Hill-Murray 21
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
Gibbon-Fairfax-Winthrop 16
Maple River 34
Final
Time: 7:00 PM
@Virginia
Mesabi East 18
Virginia 22
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
Chisholm 13
Deer River 56
Final
Time: 7:00 PM
@Luverne
Jackson County Central 0
Luverne 32
Final
Time: 7:00 PM
@Bertha
Ortonville 46
Bertha-Hewitt 14
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Albany 8
New London-Spicer 0
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Rocori 16
Willmar 14
Final
Time: 7:00 PM
@Menahga
Warroad 46
Menahga 8
Final
Time: 7:00 PM
@Wheaton
Rothsay 20
Wheaton/Herman-Norcross 22
Final
Time: 7:00 PM
@Detroit Lakes
Fergus Falls 0
Detroit Lakes 24
Final
Time: 7:00 PM
@Glyndon
Park Rapids Area 6
Dilworth-Glyndon-Felton 40
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Alexandria 49
Brainerd 14
Final
Time: 7:00 PM
@Hills
Westbrook-Walnut Grove 8
Hills-Beaver Creek 54
Final
Time: 7:00 PM
@East Grand Forks
Ada-Borup-West 14
Polk County West 17
F/OT
Time: 7:00 PM
@Milaca
Annandale 34
Milaca 3
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Esko 21
Pine City 7
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood
LeSueur-Henderson 8
Norwood-Young America 30
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Maple Lake 0
Kimball Area 22
Final
Time: 7:00 PM
@Mabel
Lyle-Pacelli 18
Mabel-Canton 32
Final
Time: 7:00 PM
@Janesville
Cleveland 8
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Mayo
Rochester John Marshall 12
Rochester Mayo 26
Final
Time: 7:00 PM
@Owatonna
Rochester Century 0
Owatonna 42
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Apple Valley 27
Park of Cottage Grove 12
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Orono 24
Chaska 14
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Zumbrota-Mazeppa 2
Chatfield 19
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Warren-Alvarado-Oslo 18
Park Christian 9
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Dassel-Cokato 13
Glencoe-Silver Lake 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Charles
Pine Island 27
St. Charles 7
Final
Time: 7:00 PM
@Wells
Lester Prairie 6
United South Central 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Monticello 0
Rogers 14
Final
Time: 7:30 PM
@St. Cloud Tech
Moorhead 56
Sartell-St. Stephen 12
Final
Time: 8:00 PM
@Sauk Centre
Rockford 35
Melrose 22
Final