High School Softball Scores for Thursday, April 18, 2024

Time: 2:00 PM
@Thief River Falls
Bemidji 18
Detroit Lakes 0
Final
Time: 2:00 PM
@Thief River Falls
Detroit Lakes 4
Thief River Falls 17
Final
Time: 3:00 PM
@Chisholm High School
International Falls 10
Chisholm 0
Final
Time: 4:00 PM
@Blue Earth Area High School
Windom Area 5
Blue Earth Area 1
Final
Time: 4:00 PM
Lake of the Woods 1
Laporte 20
Final
Time: 4:00 PM
@Riverside Park - Springfield
Minnesota Valley Lutheran 0
Springfield 11
F/5
Time: 4:00 PM
@B.O.L.D. High School
Benson 7
BOLD 8
Final
Time: 4:00 PM
@Hancock High School
Ashby 9
Hancock 8
Final
Time: 4:00 PM
@Maple Lake High School
Belgrade-Brooten-Elrosa 16
Maple Lake 3
F/5
Time: 4:00 PM
@Dassel-Cokato High School
Watertown-Mayer 1
Dassel-Cokato 2
Final
Time: 4:00 PM
@Royalton High School
Eden Valley-Watkins 13
Royalton 6
Final
Time: 4:00 PM
@Kimball High School
Paynesville Area 1
Kimball Area 11
Final
Time: 4:00 PM
@Fergus Falls - DeLagoon Soccer Complex
Alexandria 5
Fergus Falls 7
Final
Time: 4:00 PM
@Sartell High School
Willmar 0
Sartell-St. Stephen 12
Final
Time: 4:00 PM
@Barnum High School
Carlton/Wrenshall 3
Barnum 4
Final
Time: 4:00 PM
@Annandale Rec Park
Howard Lake-Waverly-Winsted 1
Annandale 11
Final
Time: 4:00 PM
@Benilde-St. Margaret's School
St. Louis Park 22
Benilde-St. Margaret's 10
Final
Time: 4:00 PM
@Litchfield High School
Glencoe-Silver Lake 12
Litchfield 2
Final
Time: 4:00 PM
@Bossen Field Park
Minneapolis Southwest 9
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 4:00 PM
@New London-Spicer High School
Rockford 14
New London-Spicer 3
Final
Time: 4:00 PM
@Redwood Valley High School
Pipestone Area 22
Redwood Valley 10
Final
Time: 4:00 PM
@Sauk Rapids-Rice H.S.
Brainerd 11
Sauk Rapids-Rice 0
Final
Time: 4:00 PM
@St. Cloud Tech H.S.
Rocori 10
St. Cloud 0
Final
Time: 4:00 PM
@Humboldt High School
St. Paul Central 20
St. Paul Humboldt 1
Final
Time: 4:00 PM
@Holdingford High School
Atwater-Cosmos-Grove City 5
Holdingford 12
Final
Time: 4:00 PM
@Jackson County Central High School
Luverne 7
Jackson County Central 4
Final
Time: 4:00 PM
@East Central High School
Rush City 17
East Central 2
Final
Time: 4:00 PM
@Montevideo H.S.
Sauk Centre 13
Montevideo 1
F/5
Time: 4:15 PM
@PACT Charter School | Secondary Campus
Breck 4
PACT Charter 6
Final
Time: 4:30 PM
@Mankato Loyola / Good Counsel Campus
Nicollet 0
St. Clair/Loyola 3
Final
Time: 4:30 PM
@Minneota High School - Softball Field #1
Yellow Medicine East 2
Minneota/Canby 12
Final
Time: 4:30 PM
@Medford High School
Blooming Prairie 11
Medford 1
Final
Time: 4:30 PM
@Maple River High School
Hayfield 13
Maple River 14
Final
Time: 4:30 PM
@Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
Cleveland 0
Lake Crystal-Wellcome Memorial 15
Final
Time: 4:30 PM
@Kenyon-Wanamingo High School
Janesville-Waldorf-Pemberton 5
Kenyon-Wanamingo 9
Final
Time: 4:30 PM
@Lion's Park Victoria
Mound Westonka 6
Holy Family Catholic 9
Final
Time: 4:30 PM
@Centennial High School- Turf 2
St. Michael-Albertville 14
Centennial 5
Final
Time: 4:30 PM
@Cannon Falls High School
Kasson-Mantorville 3
Cannon Falls 1
Final
Time: 4:30 PM
@Byron Middle School
Zumbrota-Mazeppa 7
Byron 8
Final
Time: 4:30 PM
@Kelly Fields
DeLaSalle 10
Bloomington Kennedy 0
Final
Time: 4:30 PM
@Anoka HS
Blaine 18
Anoka 2
Final
Time: 4:30 PM
@Andover HS
Maple Grove 2
Andover 8
Final
Time: 4:30 PM
@Wabasso High School
New Ulm Cathedral 8
Wabasso 1
Final
Time: 4:30 PM
@Hinckley-Finlayson High School
Ogilvie 1
Hinckley-Finlayson 11
F/5
Time: 4:30 PM
@Renville County West, Danube Campus
Renville County West 6
Lakeview 16
Final
Time: 4:30 PM
@Rose Road Field
Cloquet 7
Hermantown 2
Final
Time: 4:30 PM
@Walnut Grove School
Edgerton/SW MN Christian 17
RRC/WWG 9
Final
Time: 4:30 PM
@Blake School - Hopkins Campus
Breck 13
Blake 2
Final
Time: 4:30 PM
@Mesabi East High School
Greenway/Nashwauk-Keewatin 25
Mesabi East 13
Final
Time: 4:30 PM
@Raymond Softball Fields
Lac qui Parle Valley 6
MACCRAY 3
Final
Time: 4:30 PM
@Hastings High School
Hill-Murray 3
Hastings 2
Final
Time: 4:30 PM
@NRHEG High School
Bethlehem Academy 7
New Richland-H-E-G 0
Final
Time: 4:30 PM
@Cherry - Zim Rec.
Ely 12
Cherry 13
Final
Time: 4:30 PM
@Madelia High School
Martin Luther/G-H-EC/Truman 0
Madelia 14
Final
Time: 4:30 PM
@KMS Public Schools - Murdock Campus, Murdock MN
Ortonville 1
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 16
Final
Time: 4:30 PM
@Robbinsdale Cooper High School
St. Anthony Village 13
Robbinsdale Cooper 2
Final
Time: 4:30 PM
@Jefferson Fields
Mankato West 6
St. Peter 3
Final
Time: 4:30 PM
@Chisholm High School
International Falls 7
Chisholm 0
Final
Time: 4:30 PM
@Buffalo Lake-Hector High School
Sleepy Eye 9
Buffalo Lake-Hector-Stewart 4
Final
Time: 4:30 PM
@Tyler
Adrian Area 0
Russell-Tyler-Ruthton 11
Final
Time: 4:30 PM
@Fox Lake Area Sports Complex Welcome
Mountain Lake Area/Comfrey 5
Martin County West 6
Final
Time: 4:30 PM
@Waconia High School
Bloomington Jefferson 13
Waconia 17
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park, Eden Prairie
Hopkins 1
Eden Prairie 4
Final
Time: 4:30 PM
@Floodwood
Floodwood 28
McGregor 8
Final
Time: 4:30 PM
@Randolph High School
United South Central 0
Randolph 2
Final
Time: 4:30 PM
@Irondale High School
Woodbury 7
Irondale 4
Final
Time: 4:30 PM
@NBC Spartan Sports Complex
Rock Ridge 0
Superior 7
Final
Time: 4:30 PM
@Triton High School - Triton High School
Waterville-Elysian-Morristown 1
Triton 2
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville High School
Swanville 10
Browerville-Eagle Valley 4
Final
Time: 4:30 PM
@Pine City High School
Braham 19
Pine City 3
F/4
Time: 4:30 PM
@Chaska High School
Orono 5
Chaska 16
Final
Time: 4:30 PM
@Columbia Heights High School
Holy Angels 25
Fridley/Heights 2
F/4
Time: 4:30 PM
@Upsala High School
Crosby-Ironton 0
Upsala 12
Final
Time: 4:30 PM
@Cromwell High School
South Ridge 17
Cromwell-Wright 9
Final
Time: 4:30 PM
@Brooklyn Center High School
Minneapolis Edison 25
Brooklyn Center 13
Final
Time: 4:30 PM
@Renville County West, Danube Campus
Lakeview 16
Renville County West 6
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia Academy - Roseville
Minnehaha Academy 2
Concordia Academy 13
Final
Time: 4:30 PM
@Hutchinson High School
Jordan 3
Hutchinson 10
Final
Time: 4:30 PM
@Sleepy Eye St. Mary's
Gibbon-Fairfax-Winthrop 4
Sleepy Eye Saint Mary's 20
Final
Time: 4:30 PM
@Shakopee West Middle School
Minnetonka 2
Shakopee 12
Final
Time: 4:30 PM
@Walker-Hackensack-Akeley High School
Hill City/Northland 14
Walker-Hackensack-Akeley 0
Final
Time: 4:30 PM
@Visitation School
Richfield 9
Visitation 7
Final
Time: 4:30 PM
@Two Rivers
Mahtomedi 2
Two Rivers 12
Final
Time: 4:30 PM
@Tracy City Softball Complex
Dawson-Boyd 12
Tracy-Milroy-Balaton 18
Final
Time: 4:30 PM
@Totino-Grace High School
Champlin Park 6
Totino-Grace 1
Final
Time: 4:30 PM
@Tartan
Simley 1
Tartan 2
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Lake Park High School
Elk River 0
Spring Lake Park 3
Final
Time: 4:30 PM
@Chaska Community Park
Delano 14
Southwest Christian 7
Final
Time: 4:30 PM
@So. St. Paul High School
North St. Paul 9
South St. Paul 1
Final
Time: 4:30 PM
@M Health Fairview Sports Center
Schaeffer Academy 3
New Life Academy 15
Final
Time: 5:00 PM
@New Ulm High School
Marshall 0
New Ulm 3
Final
Time: 5:00 PM
@PEM 4-6 Building Hoenk Park
Rochester Lourdes 11
Plainview-Elgin-Millville 5
Final
Time: 5:00 PM
@Lindstrom park, New Germany
Legacy Christian 2
Mayer Lutheran 19
Final
Time: 5:00 PM
@Newfolden High School
Crookston 6
Northern Freeze 13
Final
Time: 5:00 PM
@Goodhue High School
Lake City 4
Goodhue 5
Final
Time: 5:00 PM
@Foley High School
Albany 5
Foley 2
Final
Time: 5:00 PM
@St. Cloud Cathedral High School
Little Falls 3
St. Cloud Cathedral 13
Final
Time: 5:00 PM
@Pierz High School
Mora 10
Pierz 11
F/8
Time: 5:00 PM
@Morris Area High School
Minnewaska Area 0
Morris Area/Chokio Alberta 18
Final
Time: 5:00 PM
@Stewartville High School
Pine Island 4
Stewartville 8
Final
Time: 5:00 PM
@Becker High School
Zimmerman 1
Becker 6
Final
Time: 5:00 PM
@Monticello High School
Big Lake 7
Monticello 3
Final
Time: 5:00 PM
@Cambridge-Isanti High School
North Branch 1
Cambridge-Isanti 2
Final
Time: 5:00 PM
@Northfield HS
St. Charles 15
LeSueur-Henderson 4
Final
Time: 5:00 PM
@Belle Plaine OakCrest Elementary
St. James Area 3
Belle Plaine 13
Final
Time: 5:00 PM
@Winona Senior High School
Red Wing 5
Winona 4
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Century High School
Owatonna 2
Rochester Century 3
Final
Time: 5:30 PM
@Fergus Falls - DeLagoon Soccer Complex
Alexandria 14
Fergus Falls 4
Final
Time: 5:30 PM
@Blue Earth Area High School
Windom Area 7
Blue Earth Area 2
Final
Time: 5:30 PM
@East Central High School
Rush City 15
East Central 3
Final
Time: 5:30 PM
@B.O.L.D. High School
Benson 1
BOLD 11
Final
Time: 5:30 PM
@Hancock High School
Ashby 12
Hancock 15
Final
Time: 5:30 PM
@Litchfield High School
Glencoe-Silver Lake 10
Litchfield 2
Final
Time: 5:30 PM
@Sartell High School
Willmar 1
Sartell-St. Stephen 16
Final
Time: 5:30 PM
@Annandale Rec Park
Howard Lake-Waverly-Winsted 1
Annandale 13
Final
Time: 5:30 PM
@Montevideo H.S.
Sauk Centre 12
Montevideo 2
F/5
Time: 5:30 PM
@Melrose Area High School
West Central Area 3
Melrose 6
Final
Time: 5:30 PM
@Fairmont High School
Worthington 5
Fairmont 16
F/5
Time: 5:30 PM
@Jackson County Central High School
Luverne 0
Jackson County Central 15
Final
Time: 5:30 PM
@St. Cloud Tech H.S.
Rocori 9
St. Cloud 10
Final
Time: 5:30 PM
@Sauk Rapids-Rice H.S.
Brainerd 13
Sauk Rapids-Rice 7
Final
Time: 5:30 PM
@Redwood Valley High School
Pipestone Area 11
Redwood Valley 10
Final
Time: 5:30 PM
@New London-Spicer High School
Rockford 7
New London-Spicer 1
Final
Time: 5:30 PM
@Dassel-Cokato High School
Watertown-Mayer 5
Dassel-Cokato 12
Final
Time: 6:00 PM
@Springfield - Riverside Park
Minnesota Valley Lutheran 0
Springfield 11
Final
Time: 6:00 PM
@Minneota High School - Softball Field #1
Yellow Medicine East 2
Minneota/Canby 22
Final
Time: 6:00 PM
@KMS Public Schools - Murdock Campus, Murdock MN
Ortonville 2
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 17
Final
Time: 6:00 PM
@Thief River Falls
Bemidji 4
Thief River Falls 7
Final
Time: 6:00 PM
@Kimball High School
Paynesville Area 9
Kimball Area 11
Final
Time: 6:00 PM
@Sleepy Eye St. Mary's
Gibbon-Fairfax-Winthrop 3
Sleepy Eye Saint Mary's 15
Final
Time: 6:00 PM
@Wabasso High School
New Ulm Cathedral 3
Wabasso 2
Final
Time: 6:00 PM
@Raymond Softball Fields
Lac qui Parle Valley 13
MACCRAY 3
Final
Time: 6:00 PM
@Royalton High School
Eden Valley-Watkins 9
Royalton 11
Final
Time: 6:00 PM
@Buffalo Lake-Hector High School
Sleepy Eye 3
Buffalo Lake-Hector-Stewart 5
Final
Time: 6:00 PM
@Maple Lake High School
Belgrade-Brooten-Elrosa 9
Maple Lake 20
Final
Time: 6:00 PM
@Renville County West, Danube Campus
Lakeview 6
Renville County West 8
Final
Time: 6:00 PM
@Holdingford High School
Atwater-Cosmos-Grove City 4
Holdingford 5
Final
Time: 6:00 PM
@Renville County West, Danube Campus
Renville County West 8
Lakeview 6
Final