Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Friday, May 13, 2022

Time: 3:00 PM
@Fosston
Menahga 0
East Polk 10
Final
Time: 3:30 PM
@Concordia Academy
Minneapolis Roosevelt 0
Concordia Academy 18
Final
Time: 3:30 PM
@Concordia Academy
St. Croix Lutheran 13
St. Paul Central 12
Final
Time: 3:30 PM
Eastview 5
Eagan 11
Final
Time: 3:30 PM
@Concordia Academy
Litchfield 17
Willmar 5
Final
Time: 4:00 PM
McGregor 6
Crosby-Ironton 16
Final
Time: 4:00 PM
@NDSU
Rogers 11
Moorhead 0
Final
Time: 4:00 PM
Duluth Denfeld 3
Bemidji 11
Final
Time: 4:00 PM
@Princeton
Cloquet 9
Princeton 0
Final
Time: 4:00 PM
Minnewaska Area 12
Montevideo 13
Final
Time: 4:00 PM
Dilworth-Glyndon-Felton 6
Frazee 0
Final
Time: 4:00 PM
@Kasson
St. Charles 6
Waterville-Elysian-Morristown 1
Final
Time: 4:00 PM
Foley 0
Pierz 10
Final
Time: 4:00 PM
@Ortonville
Wheaton/Herman-Norcross 15
Ortonville 2
Final
Time: 4:00 PM
Alexandria 9
Detroit Lakes 3
Final
Time: 4:00 PM
West Marshall 6
Sacred Heart 5
Final
Time: 4:00 PM
Roseau 18
East Grand Forks 3
Final
Time: 4:00 PM
@Kasson
Wabasha-Kellogg 1
Kasson-Mantorville 11
Final
Time: 4:00 PM
Hinckley-Finlayson 1
Carlton 9
Final
Time: 4:15 PM
Tartan 8
South St. Paul 0
Final
Time: 4:15 PM
@Two Rivers
Simley 10
Two Rivers 3
Final
Time: 4:15 PM
Hastings 6
North St. Paul 7
Final
Time: 4:15 PM
Mahtomedi 6
Hill-Murray 1
Final
Time: 4:15 PM
@Spectrum
United Christian Academy 0
Spectrum 27
Final
Time: 4:15 PM
Cristo Rey Jesuit 21
St. Paul Johnson 22
Final
Time: 4:30 PM
Champlin Park 6
Rocori 1
Final
Time: 4:30 PM
Cretin-Derham Hall 6
Roseville 2
Final
Time: 4:30 PM
St. Clair/Loyola 6
Maple River 4
Final
Time: 4:30 PM
Cromwell-Wright 10
Floodwood 0
F/5
Time: 4:30 PM
@Glenville
Madelia 15
Glenville-Emmons/Alden-Conger 4
Final
Time: 4:30 PM
Fertile-Beltrami 24
Bagley 0
Final
Time: 4:30 PM
Thief River Falls 7
Warroad 4
Final
Time: 4:30 PM
Houston 3
GMLOK 5
Final
Time: 4:30 PM
Nashwauk-Keewatin 17
Deer River 14
Final
Time: 4:30 PM
@Lester Prairie
Howard Lake-Waverly-Winsted 9
Lester Prairie 5
Final
Time: 4:30 PM
St. Michael-Albertville 10
Buffalo 1
Final
Time: 4:30 PM
Woodbury 10
Irondale 0
Final
Time: 4:30 PM
Roseau 9
Thief River Falls 8
Final
Time: 4:30 PM
Annandale 9
Holy Family Catholic 8
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 5
Esko 6
Final
Time: 4:30 PM
Triton 2
New Richland-H-E-G 12
Final
Time: 4:30 PM
@Superior
Grand Rapids 1
Superior 8
Final
Time: 4:30 PM
East Grand Forks 1
Warroad 6
Final
Time: 4:30 PM
Belle Plaine 6
St. Peter 0
Final
Time: 4:30 PM
Rockford 14
New London-Spicer 1
Final
Time: 4:30 PM
Blaine 20
Park Center 0
Final
Time: 4:30 PM
Two Harbors 6
Mesabi East 2
Final
Time: 4:30 PM
Sauk Rapids-Rice 3
Big Lake 8
Final
Time: 4:30 PM
Zumbrota-Mazeppa 7
Cannon Falls 0
Final
Time: 4:30 PM
@Isle
Ogilvie 0
Mille Lacs 13
Final
Time: 4:30 PM
Fairmont 2
Marshall 13
F/5
Time: 4:30 PM
Delano 2
Maple Grove 0
Final
Time: 4:30 PM
Zimmerman 5
Cambridge-Isanti 7
Final
Time: 4:30 PM
@Maranatha Christian
St. Croix Prep 5
Maranatha Christian 17
Final
Time: 4:30 PM
La Crescent-Hokah 15
Lewiston-Altura 5
Final
Time: 4:30 PM
Rosemount 12
Lakeville North 0
Final
Time: 4:30 PM
Staples-Motley 0
Pillager 13
Final
Time: 4:30 PM
Minnetonka 7
Hopkins 10
Final
Time: 4:30 PM
Pequot Lakes 4
Royalton 0
Final
Time: 4:30 PM
Northern Freeze 4
Blackduck 9
Final
Time: 4:30 PM
Moose Lake-Willow River 8
Cherry 0
Final
Time: 4:30 PM
Walker-Hackensack-Akeley 0
Sebeka 6
Final
Time: 4:30 PM
Rochester Lourdes 1
Chatfield 8
Final
Time: 4:30 PM
Eden Prairie 5
Wayzata 2
Final
Time: 4:30 PM
Duluth East 1
Proctor 6
Final
Time: 4:30 PM
@Upsala
Bertha-Hewitt/Verndale 10
Upsala 3
Final
Time: 4:30 PM
@Columbia Heights
St. Agnes 15
Fridley/Heights 5
Final
Time: 4:30 PM
North Woods 5
Ely 4
Final
Time: 4:30 PM
@Bertha
Swanville 2
Bertha-Hewitt/Verndale 16
Final
Time: 4:45 PM
@Renville
Lakeview 5
RCW/BOLD 6
Final
Time: 5:00 PM
Milaca 9
Mora 8
Final
Time: 5:00 PM
Mounds Park Academy 1
St. Francis 2
Final
Time: 5:00 PM
Stewartville 6
Goodhue 7
Final
Time: 5:00 PM
Centennial 0
St. Anthony Village 9
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
New Prague 6
Byron 1
Final
Time: 5:00 PM
@Battle Lake
Ashby 0
Ottertail Central 10
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
Mankato East 5
Jordan 1
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
Farmington 15
Benilde-St. Margaret's 8
Final
Time: 5:00 PM
@Caswell Park - North Mankato
New Ulm 6
Winona Cotter 2
Final
Time: 5:00 PM
Elk River 13
Becker 2
Final
Time: 5:00 PM
Eastview 6
Eagan 5
Final
Time: 5:30 PM
Worthington 14
Windom Area 1
Final
Time: 5:30 PM
@Sacred Heart
West Marshall 7
Sacred Heart 6
Final
Time: 5:30 PM
Dilworth-Glyndon-Felton 4
Frazee 2
Final
Time: 5:30 PM
Minnewaska Area 13
Montevideo 0
Final
Time: 5:30 PM
Duluth Denfeld 2
Bemidji 12
Final
Time: 5:30 PM
@Ortonville
Wheaton/Herman-Norcross 7
Ortonville 4
Final
Time: 5:30 PM
@NDSU
Rogers 10
Moorhead 2
Final
Time: 5:30 PM
Kimball Area 1
Pierz 10
Final
Time: 5:30 PM
Southwest Christian 11
Mayer Lutheran 10
Final
Time: 5:30 PM
Alexandria 8
Detroit Lakes 5
Final
Time: 6:00 PM
Sibley East 3
Glencoe-Silver Lake 8
Final
Time: 6:00 PM
@Kasson
Wabasha-Kellogg 8
Rochester John Marshall 6
Final
Time: 6:00 PM
@Eden Valley
Belgrade-Brooten-Elrosa 6
Eden Valley-Watkins 16
F/6
Time: 6:00 PM
@Princeton
Chisago Lakes Area 9
Cloquet 2
Final
Time: 6:00 PM
@Isle
Ogilvie 0
Mille Lacs 13
Final
Time: 6:00 PM
Fairmont 2
Marshall 12
F/5
Time: 6:15 PM
@Renville
Lakeview 0
RCW/BOLD 5
Final
Time: 6:30 PM
@Caswell Park - North Mankato
Farmington 4
New Ulm 1
Final
Time: 6:30 PM
@Caswell Park - North Mankato
Jordan 1
Byron 0
Final
Time: 6:30 PM
@Caswell Park - North Mankato
Mankato East 6
New Prague 1
Final
Time: 6:30 PM
@Caswell Park - North Mankato
Winona Cotter 2
Benilde-St. Margaret's 1
Final
Time: 7:00 PM
Little Falls 0
St. Cloud Cathedral 10
Final
Time: 7:00 PM
Lake City 0
Pine Island 10
Final
Time: 7:00 PM
Monticello 8
St. Cloud 7
Final
Time: 7:30 PM
St. Louis Park 4
Coon Rapids 7
Final
Time: 7:30 PM
Osseo 0
Anoka 4
Final
Time: 8:00 PM
@Kasson
Rochester John Marshall 1
Kasson-Mantorville 14
Final
Time: 8:00 PM
@Princeton
Chisago Lakes Area 4
Princeton 0
Final
Time: 8:00 PM
@Kasson
St. Charles 11
Rochester Century 0
Final