Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Monday, January 17, 2022

Time: 12:30 PM
@Victoria
Mahtomedi 78
Red Wing 58
Final
Time: 1:30 PM
@Visitation
Northwestern 54
Visitation 65
Final
Time: 3:45 PM
@Victoria
Minnetonka 68
Holy Family Catholic 79
Final
Time: 5:00 PM
@Victoria
Hutchinson 53
Fridley 39
Final
Time: 5:45 PM
@Maple Lake
Paynesville Area 28
Maple Lake 34
Final
Time: 6:00 PM
@Sleepy Eye
Mountain Lake Area/Comfrey 44
Sleepy Eye 58
Final
Time: 6:30 PM
@Underwood
Hancock 53
Underwood 38
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
New Life Academy 40
St. Croix Lutheran 58
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Ogilvie 65
West Lutheran 52
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Minneapolis South 34
Southwest Christian 58
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Andover 49
Robbinsdale Armstrong 55
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Mound Westonka 42
Jordan 52
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Eden Prairie 69
Spring Lake Park 31
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
BOLD 48
Canby 52
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Janesville-Waldorf-Pemberton 60
Medford 77
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Lewiston-Altura 61
Pine Island 42
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
Maple River 63
Blue Earth Area 34
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
Norwood-Young America 56
St. Peter 63
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
McGregor 33
Floodwood 50
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Grand Meadow 66
LeRoy-Ostrander 29
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Proctor 63
Cromwell-Wright 58
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Mora 56
East Central 40
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Barnum 52
Cloquet 72
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Hill City/Northland 43
Chisholm 86
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Eveleth-Gilbert 56
Deer River 40
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Crosby-Ironton 48
Pierz 49
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Mayer Lutheran 50
Belle Plaine 48
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Mesabi East 39
Virginia 56
Final
Time: 7:15 PM
@Browerville
Nevis 34
Browerville-Eagle Valley 59
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Osakis 53
Swanville 39
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Stewartville 79
Cannon Falls 33
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Buffalo Lake-Hector-Stewart 76
New Ulm Cathedral 27
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Oak Grove 53
NCE/U-H 59
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Red Lake Falls 48
Warren-Alvarado-Oslo 62
Final
Time: 7:30 PM
@Babbitt
North Woods 56
Northeast Range 26
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Gibbon-Fairfax-Winthrop 62
Wabasso 25
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Stephen-Argyle 51
Sacred Heart 16
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Minnesota Valley Lutheran 43
Waseca 55
Final
Time: 7:30 PM
@Rosholt
Clinton-Graceville-Beardsley 50
Tri-State 49
Final
Time: 7:30 PM
@Hills
Westbrook-Walnut Grove 26
Hills-Beaver Creek 27
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Sebeka 32
Pelican Rapids 45
Final
Time: 7:30 PM
@Okabena
Adrian/Ellsworth 48
Heron Lake-Okabena/Fulda 64
Final
Time: 7:30 PM
@Hallock
Northern Freeze 54
Kittson County Central 55
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Rushford-Peterson 46
Plainview-Elgin-Millville 66
Final
Time: 7:30 PM
@St. Croix Prep
Maranatha Christian 82
St. Croix Prep 41
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Crookston 47
Thief River Falls 30
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Edgerton 43
Pipestone Area 49
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Park Rapids Area 75
Bagley 39
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Fillmore Central 79
Dover-Eyota 89
Final
Time: 8:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Blake 30
Minneapolis Roosevelt 54
Final