Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Tuesday, May 24, 2022

Time: 2:30 PM
@Lac qui Parle Valley
Ortonville 0
Lac qui Parle Valley 10
F/5
Time: 2:30 PM
@Murdock
Dawson-Boyd 6
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 8
Final
Time: 2:30 PM
@Tyler
Lakeview 2
Russell-Tyler-Ruthton 12
Final
Time: 3:00 PM
@Pipestone
Redwood Valley 0
Pipestone Area 10
Final
Time: 3:00 PM
@Dassel-Cokato
Montevideo 0
Dassel-Cokato 12
Final
Time: 3:30 PM
@Concordia Academy
Minnehaha Academy 4
Concordia Academy 1
Final
Time: 3:30 PM
@Frazee
Ottertail Central 1
Pelican Rapids 0
Final
Time: 4:00 PM
Northeast Range 0
North Woods 24
Final
Time: 4:00 PM
New Life Academy 0
West Lutheran 15
Final
Time: 4:00 PM
@Luverne
Windom Area 2
Minneota/Canby 1
Final
Time: 4:00 PM
@Fertile
Red Lake County Central 0
Fertile-Beltrami 17
Final
Time: 4:00 PM
@Fertile
Mahnomen/Waubun 5
Northern Freeze 2
Final
Time: 4:00 PM
@Greenbush
NCE/U-H 14
Blackduck 4
Final
Time: 4:00 PM
@Greenbush
Bagley 0
Badger/Greenbush-Middle River 23
Final
Time: 4:00 PM
@Fosston
West Marshall 3
East Polk 13
Final
Time: 4:00 PM
@Fosston
Sacred Heart 5
Kelliher/Northome 4
Final
Time: 4:00 PM
@Red Lake Falls
Indus 0
Red Lake Falls 22
Final
Time: 4:00 PM
@Red Lake Falls
Ada-Borup-West 13
Lake of the Woods 9
Final
Time: 4:00 PM
@Tyler
Wabasso 12
Adrian Area 2
Final
Time: 4:00 PM
@Edgerton
Tracy-Milroy-Balaton 4
Murray County Central 1
Final
Time: 4:00 PM
@Murdock
Yellow Medicine East 2
Belgrade-Brooten-Elrosa 1
Final
Time: 4:00 PM
@Lac qui Parle Valley
Benson 10
MACCRAY 6
Final
Time: 4:00 PM
Duluth Marshall 3
Greenway 11
Final
Time: 4:00 PM
Mesabi East 5
Esko 15
F/5
Time: 4:00 PM
Two Harbors 1
Rush City 25
F/5
Time: 4:00 PM
Floodwood 4
Barnum 25
F/5
Time: 4:00 PM
Mountain Iron-Buhl 7
Silver Bay 10
Final
Time: 4:00 PM
Pine City 1
Eveleth-Gilbert 11
F/6
Time: 4:00 PM
International Falls 5
Virginia 6
Final
Time: 4:00 PM
Sebeka 2
Menahga 7
Final
Time: 4:00 PM
South Ridge 6
Chisholm 1
Final
Time: 4:00 PM
Mora 22
Crosby-Ironton 13
Final
Time: 4:00 PM
Cromwell-Wright 4
Ely 5
Final
Time: 4:00 PM
Littlefork-Big Falls 0
Cherry 15
F/4
Time: 4:00 PM
@Isle
East Central 0
Mille Lacs 12
Final
Time: 4:30 PM
Nashwauk-Keewatin 0
Carlton 10
F/5
Time: 4:30 PM
@Lexington
Cretin-Derham Hall 7
St. Anthony Village 1
Final
Time: 4:30 PM
@Lexington
Mahtomedi 7
Hill-Murray 6
Final
Time: 4:30 PM
Visitation 4
Simley 7
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Shakopee 13
Bloomington Jefferson 9
Final
Time: 4:30 PM
Norwood-Young America 1
Rockford 5
Final
Time: 4:30 PM
Lester Prairie 9
Braham 11
Final
Time: 4:30 PM
@Two Rivers
Richfield 2
Two Rivers 6
Final
Time: 4:30 PM
@Maranatha Christian
Watertown-Mayer 1
Maranatha Christian 6
Final
Time: 4:30 PM
Holy Family Catholic 3
Maple Lake 10
Final
Time: 4:30 PM
Annandale 10
Glencoe-Silver Lake 8
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Chanhassen 2
Waconia 1
Final
Time: 4:30 PM
@Pipestone
Jackson County Central 10
RCW/BOLD 0
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Prior Lake 11
Minnetonka 3
Final
Time: 4:30 PM
@Dassel-Cokato
Litchfield 10
New London-Spicer 0
Final
Time: 4:30 PM
@Morris
West Central Area 14
Minnewaska Area 13
Final
Time: 4:30 PM
@Miller Park
Chaska 18
Eden Prairie 15
Final
Time: 4:30 PM
St. Cloud 0
Brainerd 12
Final
Time: 4:30 PM
Moorhead 2
Rogers 9
Final
Time: 4:30 PM
Buffalo 2
St. Michael-Albertville 5
Final
Time: 4:30 PM
Burnsville 0
East Ridge 3
Final
Time: 4:30 PM
Hastings 11
Eastview 8
Final
Time: 4:30 PM
Eagan 2
Park of Cottage Grove 5
Final
Time: 4:30 PM
Apple Valley 0
Rosemount 15
Final
Time: 4:30 PM
@McKnight
Tartan 7
Roseville 5
Final
Time: 4:30 PM
@McKnight
Woodbury 12
St. Paul Central 2
Final
Time: 4:30 PM
@McKnight
Stillwater Area 10
Mounds View 0
Final
Time: 4:30 PM
@McKnight
White Bear Lake 3
North St. Paul 0
Final
Time: 4:30 PM
Irondale 4
Champlin Park 5
Final
Time: 4:30 PM
Park Center 0
Maple Grove 4
Final
Time: 4:30 PM
Osseo 1
Spring Lake Park 12
Final
Time: 4:30 PM
Robbinsdale Cooper 0
Centennial 15
Final
Time: 4:30 PM
Elk River 3
Sartell-St. Stephen 1
Final
Time: 4:30 PM
Princeton 7
Becker 10
Final
Time: 4:30 PM
Zimmerman 0
St. Francis 5
Final
Time: 4:30 PM
North Lakes Academy 1
Aitkin 16
Final
Time: 4:30 PM
St. Agnes 11
St. Croix Lutheran 0
Final
Time: 5:00 PM
Rothsay 2
Wheaton/Herman-Norcross 4
Final
Time: 5:00 PM
@Waite Park
Sauk Centre 6
Paynesville Area 4
Final
Time: 5:00 PM
@Waite Park
Albany 5
Kimball Area 0
Final
Time: 5:00 PM
@Breckenridge
Fergus Falls 0
Breckenridge 6
Final
Time: 5:00 PM
@Waite Park
Pierz 10
Paynesville Area 0
Final
Time: 5:00 PM
@Waite Park
Pequot Lakes 8
Sauk Centre 3
Final
Time: 5:00 PM
@Waite Park
Holdingford 10
Albany 2
Final
Time: 5:00 PM
@Waite Park
Kimball Area 0
St. Cloud Cathedral 6
Final
Time: 5:00 PM
@Owatonna
Rochester Mayo 1
Owatonna 7
Final
Time: 5:00 PM
Pine Island 0
Cannon Falls 8
Final
Time: 5:00 PM
Dover-Eyota 3
Zumbrota-Mazeppa 4
Final
Time: 5:00 PM
@Verndale
Brandon/Evansville 7
Bertha-Hewitt/Verndale 4
Final
Time: 5:00 PM
@Upsala
Parkers Prairie 4
Upsala 5
F/8
Time: 5:00 PM
Perham 1
Hawley 9
Final
Time: 5:00 PM
Crookston 1
Thief River Falls 11
Final
Time: 5:00 PM
Warroad 2
Park Rapids Area 9
Final
Time: 5:00 PM
Rochester Century 1
Lakeville South 11
Final
Time: 5:00 PM
East Grand Forks 1
Roseau 4
Final
Time: 5:00 PM
Red Lake 0
Dilworth-Glyndon-Felton 15
Final
Time: 5:00 PM
@Farmington
Rochester John Marshall 0
Farmington 10
Final
Time: 5:00 PM
@Northfield
Lakeville North 2
Northfield 0
Final
Time: 5:00 PM
Winona Cotter 0
Chatfield 1
Final
Time: 5:00 PM
Rushford-Peterson 12
Southland 19
Final
Time: 5:00 PM
Mabel-Canton 0
Wabasha-Kellogg 10
F/5
Time: 5:00 PM
Ashby 1
Lake Park-Audubon 11
Final
Time: 5:00 PM
Sauk Rapids-Rice 11
Willmar 14
Final
Time: 5:00 PM
@Browerville
Long Prairie-Grey Eagle 7
Browerville-Eagle Valley 17
Final
Time: 5:00 PM
Swanville 2
New York Mills 11
Final
Time: 5:00 PM
@Barnesville
Wadena-Deer Creek 1
Barnesville 6
Final
Time: 5:00 PM
Ottertail Central 0
Frazee 12
Final
Time: 5:00 PM
Stewartville 2
Red Wing 4
Final
Time: 5:00 PM
Austin 9
Byron 10
Final
Time: 5:00 PM
Faribault 0
Kasson-Mantorville 10
Final
Time: 5:00 PM
Detroit Lakes 4
Alexandria 21
Final
Time: 5:30 PM
@Edgerton
Tracy-Milroy-Balaton 2
Edgerton/SW MN Christian 17
Final
Time: 5:30 PM
@Tyler
Wabasso 1
Russell-Tyler-Ruthton 9
Final
Time: 5:30 PM
@Lac qui Parle Valley
Benson 1
Lac qui Parle Valley 2
Final
Time: 5:30 PM
@Luverne
Windom Area 6
Luverne 11
Final
Time: 6:00 PM
@Fertile
Mahnomen/Waubun 4
Fertile-Beltrami 5
Final
Time: 6:00 PM
@Dassel-Cokato
Litchfield 1
Dassel-Cokato 4
Final
Time: 6:00 PM
@Pipestone
Jackson County Central 3
Pipestone Area 5
Final
Time: 6:00 PM
@Red Lake Falls
Ada-Borup-West 0
Red Lake Falls 8
Final
Time: 6:00 PM
@Fosston
Sacred Heart 0
East Polk 5
Final
Time: 6:00 PM
@Greenbush
NCE/U-H 1
Badger/Greenbush-Middle River 6
Final
Time: 7:00 PM
@Lexington
Totino-Grace 17
St. Paul Academy 2
Final
Time: 7:00 PM
@Lexington
St. Paul Como Park 21
St. Paul Harding 20
Final