Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Monday, January 10, 2022

Time: 4:30 PM
@Avail Academy
Community of Peace Academy 16
Avail Academy 56
Final
Time: 5:45 PM
@Bigfork
South Ridge 79
Bigfork 32
Final
Time: 6:00 PM
@Hector
Wabasso 48
Buffalo Lake-Hector-Stewart 67
Final
Time: 6:00 PM
@Lamberton
Westbrook-Walnut Grove 49
Red Rock Central 41
Final
Time: 6:00 PM
@Edgerton
Southwest MN Christian 70
Edgerton 53
Final
Time: 6:00 PM
@Mountain Lake
Murray County Central 27
Mountain Lake Area/Comfrey 46
Final
Time: 6:15 PM
@Adrian
Central Lyon 77
Adrian/Ellsworth 28
Final
Time: 6:30 PM
@Cleveland
Martin County West 46
Cleveland 40
Final
Time: 6:30 PM
@New Life Academy
Mounds Park Academy 69
New Life Academy 71
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Floodwood 52
Silver Bay 22
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
GHEC/T/ML 72
Madelia 31
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Norwood-Young America 77
Hutchinson 72
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Forest Lake 44
Irondale 32
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Nicollet 79
Alden-Conger/Glenville-Emmons 40
Final
Time: 7:00 PM
@Frazee
Ashby 32
Frazee 66
Final
Time: 7:00 PM
@Sebeka
Ogilvie 48
Sebeka 59
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Kimball Area 62
Holdingford 53
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Sibley East 47
Mankato Loyola 35
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Lake Crystal-Wellcome Memorial 52
St. Clair 62
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Edina 54
Eagan 41
Final
Time: 7:15 PM
@Zimmerman
Big Lake 51
Zimmerman 66
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Wrenshall 47
Carlton 52
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
Blackduck 60
Hill City/Northland 45
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
St. Peter 62
Belle Plaine 42
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Byron 54
Kasson-Mantorville 27
Final
Time: 7:15 PM
@Glenwood
Albany 54
Minnewaska Area 32
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Spring Grove 21
Grand Meadow 66
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Pierz 68
Braham 47
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
United South Central 20
Maple River 79
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
McGregor 17
Cromwell-Wright 81
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Mesabi East 55
Chisholm 38
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Mille Lacs 44
Barnum 70
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Proctor 43
Esko 52
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Mayer Lutheran 90
Lester Prairie 70
Final
Time: 7:15 PM
@Grygla
Red Lake County Central 37
Goodridge/Grygla 52
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
North Woods 33
Virginia 89
Final
Time: 7:30 PM
@Waubun
Red Lake 53
Mahnomen/Waubun 68
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Crookston 40
Park Rapids Area 31
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Yellow Medicine East 55
Russell-Tyler-Ruthton 65
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Kittson County Central 69
Win-E-Mac 39
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Henning 67
West Central Area 84
Final
Time: 7:30 PM
@Glencoe
Holy Family Catholic 66
Glencoe-Silver Lake 25
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Hinckley-Finlayson 38
Staples-Motley 45
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush
Stephen-Argyle 47
Badger/Greenbush-Middle River 34
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Fertile-Beltrami 61
Clearbrook-Gonvick 50
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
St. James Area 56
Minnesota Valley Lutheran 75
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Pine Island 42
Dover-Eyota 77
Final
Time: 7:30 PM
@Luverne
Canby 33
Luverne 60
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Southland 40
Fillmore Central 68
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
International Falls 59
Lake of the Woods 32
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Rothsay 45
NCE/U-H 62
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Owatonna 63
Faribault 32
Final
Time: 4:30 PM
@Liberty Classical Academy
Hmong Academy/Sciences and Ag 0
Liberty Classical Academy 0
Time: 6:00 PM
@Schaeffer Academy
Twin Cities Academy/Great River 0
Schaeffer Academy 0
PPD
Time: 7:00 PM
@Washington
St. Paul Como Park 0
St. Paul Washington 0
PPD
Time: 7:30 PM
@Renville
Sleepy Eye 0
Renville County West 0
PPD