Season:
Choose Class:

Section 1A Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Chatfield 8-3 16-3 51.3 18.6 Lost 1
Kenyon-Wanamingo 5-1 26-5 51.4 18.9 Lost 1
Caledonia 11-0 34-7 45.1 23.3 Lost 1
Dover-Eyota 8-4 19-5 52.0 20.4 Lost 1
Goodhue 1-4 20-8 42.2 28.1 Lost 2
GMLOS 4-4 13-8 43.7 33.0 Lost 2
FCLMC 4-6 12-9 39.3 36.9 Lost 1
St. Charles 1-7 12-13 38.3 39.4 Lost 1
Triton 1-8 2-18 20.5 54.1 Lost 1
Wabasha-Kellogg 0-6 1-9 18.3 58.8 Lost 4

Section 2A Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Medford 9-0 17-2 47.2 22.1 Won 2
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 7-2 14-5 41.5 32.3 Lost 1
WEM/JWP 6-6 13-14 34.2 40.0 Lost 1
Maple River/United South Central 4-4 8-10 38.2 33.3 Lost 1
Westfield 5-5 10-23 30.3 45.5 Lost 1
St. Clair/Mankato Loyola 4-5 6-16 30.1 45.6 Lost 1
Blue Earth Area 2-5 6-20 30.3 42.7 Lost 1
New Richland-H-E-G 2-8 4-18 24.5 50.0 Lost 1
Madelia/Truman/Martin Luther 0-4 0-21 13.5 56.2 Lost 21

Section 3A Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Jackson County Central 7-0 21-5 50.6 19.3 Won 13
Adrian Area 11-3 22-8 46.1 24.9 Lost 1
Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove 8-2 21-15 43.9 29.7 Lost 1
Fulda/Murray County Central 8-6 14-13 33.4 40.4 Lost 1
Pipestone Area 6-4 9-10 34.0 40.6 Lost 1
St. James Area 6-4 11-14 36.1 39.6 Lost 2
Wabasso 5-8 11-14 38.4 36.6 Lost 1
Red Rock Central 3-5 10-14 36.5 37.5 Lost 1
Luverne 2-10 11-16 39.2 35.0 Lost 1
Springfield 1-15 7-22 28.0 48.7 Lost 1

Section 4A Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Howard Lake-Waverly-Winsted 7-0 27-8 47.0 23.1 Won 1
Norwood-Young America 3-3 14-16 34.8 41.4 Lost 1
LeSueur-Henderson 4-4 13-16 37.1 36.9 Won 1
St. Agnes 2-3 16-25 35.5 42.8 Lost 2
Minneapolis North 0-2 10-19 30.5 42.3 Won 4
Sibley East 3-4 9-19 28.6 43.9 Lost 1
Eden Valley-Watkins 4-3 8-17 27.7 45.2 Lost 4
Kimball Area 4-2 8-18 28.2 44.1 Lost 1
Trinity School 0-6 5-22 25.4 49.2 Lost 13

Section 5A Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 7-2 14-3 45.2 24.7 Lost 1
Belgrade-Brooten-Elrosa 7-2 21-7 41.5 26.9 Lost 2
Minneota 6-3 20-7 43.1 25.3 Lost 1
Canby 6-2 16-6 42.3 28.0 Lost 1
Minnewaska Area 2-3 16-7 45.0 32.1 Lost 1
Paynesville Area 5-3 15-7 46.4 23.4 Lost 1
Benson 3-6 16-13 40.4 34.0 Lost 1
Atwater-Cosmos-Grove City 2-6 12-16 31.7 41.0 Lost 6
Ortonville 0-4 2-14 18.2 58.6 Lost 11
BOLD 0-7 0-25 13.8 65.3 Lost 25

Section 6A Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Border West 6-3 20-6 44.4 30.4 Lost 1
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 11-0 21-8 46.4 25.8 Lost 1
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 6-3 16-12 39.0 33.2 Lost 1
New York Mills 5-4 13-12 39.7 35.6 Lost 1
Pelican Rapids 3-5 8-10 37.1 39.4 Lost 1
Osakis 2-5 10-16 38.7 38.5 Lost 1
Wadena-Deer Creek 1-8 5-17 29.0 47.6 Lost 1
Ottertail Central 1-7 3-13 21.4 57.9 Lost 4

Section 7A Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Holdingford 6-2 33-8 47.4 22.5 Lost 1
LP-GE/Browerville 4-1 24-7 45.0 26.5 Lost 1
Royalton/Upsala 9-1 17-5 45.4 23.3 Lost 2
Staples-Motley 5-2 17-6 41.3 30.1 Lost 1
Mille Lacs 4-4 22-10 46.2 31.7 Lost 3
Ogilvie 2-3 14-11 42.9 34.9 Lost 1
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 3-4 10-10 38.0 36.4 Lost 1
Deer River 3-7 8-12 36.2 36.5 Lost 1
Crosby-Ironton 1-7 2-19 16.5 56.0 Lost 6
Blackduck/Cass Lake-Bena 0-6 0-19 17.8 56.7 Lost 19

Section 8A Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Frazee 8-1 23-6 46.4 24.9 Lost 1
Crookston 4-5 14-8 43.5 33.2 Lost 1
United North Central 7-2 18-13 40.2 27.6 Lost 2
Badger/Greenbush-Middle River 1-4 4-4 32.6 42.1 Lost 1
Fosston/Bagley 5-3 10-11 38.6 37.4 Lost 1
Barnesville 4-2 8-12 34.0 44.0 Lost 1
Fertile-Beltrami 0-8 4-12 23.7 47.9 Lost 1
Mahnomen/Waubun 1-5 5-18 25.7 52.7 Lost 1
Red Lake County Central 0-0 0-0 TBD TBD None