Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Softball Scores for Tuesday, May 3, 2022

Time: 2:30 PM
@Twin Valley
Frazee 8
NCE/U-H 4
Final
Time: 4:00 PM
@Barnesville
Hawley 3
Barnesville 4
Final
Time: 4:00 PM
Cleveland 0
Nicollet 15
Final
Time: 4:00 PM
McGregor 18
Cook County 27
Final
Time: 4:00 PM
New London-Spicer 0
Annandale 9
Final
Time: 4:00 PM
Staples-Motley 0
Detroit Lakes 15
Final
Time: 4:00 PM
@Rochester Mayo
Owatonna 14
Rochester Mayo 5
Final
Time: 4:00 PM
@Arlington
Norwood-Young America 10
Sibley East 0
Final
Time: 4:00 PM
Rockford 0
Dassel-Cokato 3
Final
Time: 4:00 PM
@Verndale
Sebeka 2
Bertha-Hewitt/Verndale 12
F/6
Time: 4:00 PM
Big Lake 0
Chisago Lakes Area 4
Final
Time: 4:00 PM
Pequot Lakes 9
Park Rapids Area 8
Final
Time: 4:00 PM
Parkers Prairie 5
Menahga 9
Final
Time: 4:00 PM
Mahnomen/Waubun 11
Fertile-Beltrami 12
Final
Time: 4:00 PM
@Mounds Park Academy
St. Agnes 3
Mounds Park Academy 13
Final
Time: 4:00 PM
@Battle Lake
Pillager 11
Ottertail Central 1
Final
Time: 4:00 PM
Jackson County Central 6
Luverne 16
F/5
Time: 4:00 PM
Breck 0
St. Paul Academy 2
Final
Time: 4:00 PM
Little Falls 0
Foley 3
Final
Time: 4:00 PM
Zimmerman 10
Mora 1
Final
Time: 4:00 PM
Pierz 14
Milaca 3
Final
Time: 4:00 PM
St. Cloud Cathedral 4
Albany 2
Final
Time: 4:00 PM
@Winona
Red Wing 1
Winona 6
Final
Time: 4:00 PM
Indus 14
Lake of the Woods 15
Final
Time: 4:00 PM
@Benson
West Central Area 9
Benson 3
Final
Time: 4:00 PM
Visitation 4
Mahtomedi 14
Final
Time: 4:00 PM
Crosby-Ironton 13
Aitkin 20
Final
Time: 4:00 PM
@Albert Lea
Faribault 13
Albert Lea 3
Final
Time: 4:15 PM
Simley 10
South St. Paul 0
Final
Time: 4:15 PM
@Spectrum
Kimball Area 8
Spectrum 13
Final
Time: 4:30 PM
Blackduck 15
Deer River 2
F/6
Time: 4:30 PM
@Isle
Barnum 1
Mille Lacs 5
Final
Time: 4:30 PM
Stewartville 8
Rochester Lourdes 4
Final
Time: 4:30 PM
@Ellsworth
Heron Lake-Okabena/Fulda 6
Adrian Area 12
Final
Time: 4:30 PM
Long Prairie-Grey Eagle 8
Osakis 9
Final
Time: 4:30 PM
Buffalo 5
Waconia 0
Final
Time: 4:30 PM
Osakis 20
Long Prairie-Grey Eagle 13
Final
Time: 4:30 PM
@Rochester Century
Mankato West 17
Rochester Century 0
F/4
Time: 4:30 PM
Totino-Grace 12
Park Center 8
Final
Time: 4:30 PM
Jordan 2
Delano 5
Final
Time: 4:30 PM
Grand Rapids 2
Greenway 7
Final
Time: 4:30 PM
GMLOK 3
Southland 0
Final
Time: 4:30 PM
Mesabi East 9
Ely 10
Final
Time: 4:30 PM
Park of Cottage Grove 10
Roseville 0
Final
Time: 4:30 PM
East Ridge 9
Woodbury 2
Final
Time: 4:30 PM
Chaska 5
Minnetonka 8
Final
Time: 4:30 PM
Hutchinson 9
Holy Family Catholic 1
Final
Time: 4:30 PM
South Ridge 8
Silver Bay 2
Final
Time: 4:30 PM
@Renville
Tracy-Milroy-Balaton 15
RCW/BOLD 3
Final
Time: 4:30 PM
Hopkins 12
Edina 0
Final
Time: 4:30 PM
Lakeville South 7
Eastview 8
Final
Time: 4:30 PM
Burnsville 11
Hastings 1
Final
Time: 4:30 PM
West Marshall 1
Lake Park-Audubon 7
Final
Time: 4:30 PM
Delano 0
Jordan 1
F/5
Time: 4:30 PM
@Lester Prairie
Buffalo Lake-Hector-Stewart 13
Lester Prairie 5
Final
Time: 4:30 PM
Shakopee 8
Prior Lake 1
Final
Time: 4:30 PM
Elk River 1
Anoka 10
Final
Time: 4:30 PM
Maple Grove 7
Blaine 11
Final
Time: 4:30 PM
Andover 7
Rogers 3
Final
Time: 4:30 PM
Centennial 8
Coon Rapids 4
Final
Time: 4:30 PM
Marshall 12
Wabasso 0
Final
Time: 4:30 PM
Pine City 11
East Central 3
Final
Time: 4:30 PM
@West Fargo
St. Michael-Albertville 9
Moorhead 3
Final
Time: 4:30 PM
Duluth Denfeld 4
Cloquet 9
Final
Time: 4:30 PM
East Polk 7
Lake Park-Audubon 2
Final
Time: 4:30 PM
@Madelia
Martin County West 15
Madelia 5
Final
Time: 4:30 PM
Lakeview 3
Lac qui Parle Valley 16
F/5
Time: 4:30 PM
Sartell-St. Stephen 12
Fergus Falls 0
Final
Time: 4:30 PM
@Sanborn
Mountain Lake Area/Comfrey 1
RRC/WWG 8
Final
Time: 4:30 PM
Rush City 20
Braham 1
Final
Time: 4:30 PM
Houston 4
Lyle/Austin Pacelli 14
F/6
Time: 4:30 PM
Proctor 1
Hermantown 0
Final
Time: 4:30 PM
Winona Cotter 2
Dover-Eyota 1
Final
Time: 4:30 PM
Two Harbors 0
Carlton 10
Final
Time: 4:30 PM
Hayfield 12
Triton 2
Final
Time: 4:30 PM
St. Cloud 12
Alexandria 0
Final
Time: 4:30 PM
Royalton 1
Maple Lake 12
F/5
Time: 4:30 PM
Ada-Borup-West 20
Bagley 0
Final
Time: 4:30 PM
Virginia 6
Esko 13
Final
Time: 4:30 PM
Floodwood 3
North Woods 26
Final
Time: 4:30 PM
Ogilvie 0
Hinckley-Finlayson 15
F/4
Time: 4:30 PM
Sacred Heart 2
Northern Freeze 12
Final
Time: 4:30 PM
@Browerville
Swanville 2
Browerville-Eagle Valley 12
F/5
Time: 5:00 PM
Lake City 0
Kasson-Mantorville 9
Final
Time: 5:00 PM
Zimmerman 5
Mora 3
Final
Time: 5:00 PM
Crookston 0
Red Lake Falls 15
Final
Time: 5:00 PM
Caledonia/Spring Grove 5
Chatfield 14
Final
Time: 5:00 PM
Pierz 12
Milaca 2
Final
Time: 5:00 PM
@Upsala
Brandon/Evansville 2
Upsala 11
Final
Time: 5:00 PM
Sleepy Eye 0
New Ulm Cathedral 13
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Austin 0
Mankato East 14
Final
Time: 5:00 PM
Monticello 6
St. Francis 2
Final
Time: 5:00 PM
North Branch 3
Becker 7
Final
Time: 5:00 PM
Princeton 14
Cambridge-Isanti 18
Final
Time: 5:00 PM
La Crescent-Hokah 3
St. Charles 9
Final
Time: 5:00 PM
@Twin Valley
Red Lake County Central 1
NCE/U-H 12
Final
Time: 5:00 PM
@Breckenridge
Rothsay 2
Breckenridge 4
Final
Time: 5:00 PM
Sauk Rapids-Rice 0
Brainerd 16
Final
Time: 5:00 PM
Belle Plaine 13
Mayer Lutheran 2
F/5
Time: 5:00 PM
Holdingford 13
Sauk Centre 11
Final
Time: 5:30 PM
New London-Spicer 2
Annandale 15
Final
Time: 5:30 PM
@Battle Lake
Pillager 9
Ottertail Central 1
Final
Time: 5:30 PM
Mahnomen/Waubun 9
Fertile-Beltrami 16
Final
Time: 5:30 PM
@Barnesville
Hawley 7
Barnesville 5
Final
Time: 5:30 PM
Breck 0
St. Paul Academy 10
Final
Time: 5:30 PM
Pequot Lakes 11
Park Rapids Area 0
Final
Time: 5:30 PM
Medford 5
Waseca 6
Final
Time: 5:30 PM
Little Falls 1
Foley 8
Final
Time: 5:30 PM
St. Cloud Cathedral 9
Albany 3
Final
Time: 5:30 PM
@Benson
West Central Area 5
Benson 4
Final
Time: 5:30 PM
@Rochester Mayo
Owatonna 4
Rochester Mayo 11
Final
Time: 5:30 PM
@Albert Lea
Faribault 28
Albert Lea 10
Final
Time: 5:30 PM
Wadena-Deer Creek 5
New York Mills 12
Final
Time: 5:30 PM
@Arlington
Norwood-Young America 3
Sibley East 2
Final
Time: 5:30 PM
St. Peter 9
Fairmont 3
Final
Time: 5:30 PM
Fairmont 0
St. Peter 5
Final
Time: 5:30 PM
Staples-Motley 12
Detroit Lakes 22
F/5
Time: 5:30 PM
@Verndale
Sebeka 4
Bertha-Hewitt/Verndale 8
Final
Time: 5:30 PM
Jackson County Central 6
Luverne 7
Final
Time: 5:30 PM
St. James Area 10
Blue Earth Area 0
F/6
Time: 5:30 PM
@Winona
Red Wing 0
Winona 4
Final
Time: 5:30 PM
Parkers Prairie 5
Menahga 12
Final
Time: 5:30 PM
Rockford 5
Dassel-Cokato 2
Final
Time: 5:30 PM
New Ulm 4
Worthington 2
Final
Time: 5:45 PM
Simley 14
South St. Paul 1
Final
Time: 6:00 PM
@Madelia
Martin County West 10
Madelia 5
Final
Time: 6:00 PM
@Renville
Tracy-Milroy-Balaton 14
RCW/BOLD 4
F/6
Time: 6:00 PM
Ogilvie 0
Hinckley-Finlayson 18
F/3
Time: 6:00 PM
Hutchinson 4
Holy Family Catholic 1
Final
Time: 6:00 PM
St. Cloud 17
Alexandria 8
Final
Time: 6:00 PM
Sartell-St. Stephen 15
Fergus Falls 0
Final
Time: 6:00 PM
Chisago Lakes Area 6
Big Lake 1
Final
Time: 6:00 PM
@Braham
Rush City 10
Braham 0
Final
Time: 6:00 PM
@West Fargo
St. Michael-Albertville 10
Moorhead 0
Final
Time: 6:00 PM
Indus 2
Lake of the Woods 21
Final
Time: 6:30 PM
Pine City 13
East Central 6
Final
Time: 7:00 PM
New Prague 1
Chanhassen 3
Final
Time: 7:00 PM
Belle Plaine 14
Mayer Lutheran 4
F/5
Time: 7:00 PM
Spring Lake Park 16
Osseo 3
Final