High School Softball Scores for Friday, May 10, 2024

Time: 1:00 PM
@Esko High School
Duluth Denfeld 4
Esko 12
Final
Time: 3:30 PM
@Esko High School
Rush City 2
Esko 1
Final
Time: 4:00 PM
@Windom Recreation Area
Jackson County Central 3
Windom Area 4
F/8
Time: 4:00 PM
West Marshall 0
Red Lake Falls 10
F/6
Time: 4:00 PM
@Goodrich Golf Course
St. Agnes 23
Mounds Park Academy 2
Final
Time: 4:00 PM
@Belgrade-Brooten-Elrosa Elementary School
Kimball Area 11
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Final
Time: 4:00 PM
@Bennett Park- Hibbing
Greenway/Nashwauk-Keewatin 0
Hibbing 10
Final
Time: 4:00 PM
@Belle Plaine OakCrest Elementary
Sibley East 0
Belle Plaine 29
Final
Time: 4:00 PM
@Barnesville High School
Crookston 4
Barnesville 9
Final
Time: 4:00 PM
@Princeton Mark Park
Cloquet 0
Princeton 2
Final
Time: 4:00 PM
@Humboldt High School
Brooklyn Center 5
St. Paul Humboldt 6
Final
Time: 4:00 PM
@Mountain Iron-Buhl High School
Cook County 7
Mountain Iron-Buhl 22
Final
Time: 4:15 PM
@Spectrum - Athletic Complex - 10129 181st Ave NW, Elk River, MN
Fridley/Heights 0
Spectrum 15
Final
Time: 4:30 PM
@Fox Lake Area Sports Complex Welcome
Fairmont 2
Martin County West 0
Final
Time: 4:30 PM
@Wells
Madelia 1
United South Central 11
Final
Time: 4:30 PM
@Blaine HS
Robbinsdale Armstrong 17
Blaine 3
Final
Time: 4:30 PM
@Littlefork - Big Falls High School
Kelliher/Northome 8
Littlefork-Big Falls 2
Final
Time: 4:30 PM
@Red Lake Falls
Fertile-Beltrami 0
Red Lake Falls 15
F/4
Time: 4:30 PM
@Glenville
Lyle/Austin Pacelli 1
Glenville-Emmons/Alden-Conger 16
Final
Time: 4:30 PM
@Sartell High School
Bemidji 0
Sartell-St. Stephen 7
Final
Time: 4:30 PM
GMLOK 23
Schaeffer Academy 1
Final
Time: 4:30 PM
@South Ridge High School
Hinckley-Finlayson 0
South Ridge 5
F/5
Time: 4:30 PM
@Neiman Sports Complex (Fort Snelling)
Providence Academy 10
Minnehaha Academy 20
Final
Time: 4:30 PM
@Walnut Grove
Sleepy Eye 6
RRC/WWG 0
Final
Time: 4:30 PM
@Orono High School
Delano 2
Orono 5
Final
Time: 4:30 PM
@Mesabi East High School
Two Harbors 0
Mesabi East 10
F/5
Time: 4:30 PM
@Byron Middle School
Winona 10
Byron 1
Final
Time: 4:30 PM
@Dassel-Cokato High School
Annandale 4
Dassel-Cokato 6
Final
Time: 4:30 PM
@NBC Spartan Sports Complex
Grand Rapids 0
Superior 10
Final
Time: 4:30 PM
@Staples Motley Middle/High School
Sauk Centre 19
Staples-Motley 9
Final
Time: 4:30 PM
@W-H-A softball field
Bertha-Hewitt/Verndale 13
Walker-Hackensack-Akeley 0
Final
Time: 4:30 PM
@Blackduck High School
Northern Freeze 3
Blackduck 6
Final
Time: 4:30 PM
@Upsala High School
Mille Lacs 1
Upsala 3
Final
Time: 4:30 PM
@City Hall Park
Heritage Christian 1
North Lakes Academy 7
Final
Time: 4:30 PM
@Carlton-Chub Lake
McGregor 0
Carlton/Wrenshall 14
Final
Time: 4:30 PM
@Sebeka High School
Nevis 3
Sebeka 4
Final
Time: 4:30 PM
@Nicollet High School
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Nicollet 5
Final
Time: 4:30 PM
@Cleveland High School
Martin Luther/G-H-EC/Truman 1
Cleveland 11
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Grove H.S. Softball Field
Houston 8
Spring Grove 1
Final
Time: 4:30 PM
@Hill City High School
Crosby-Ironton 1
Hill City/Northland 16
Final
Time: 4:30 PM
@Ellsworth
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
Adrian Area 13
Final
Time: 4:30 PM
@Saint Michael-Albertville High School
Anoka 2
St. Michael-Albertville 1
Final
Time: 4:30 PM
@Eagan High School
Lakeville South 6
Eagan 2
Final
Time: 4:30 PM
White Bear Lake 4
Irondale 0
Final
Time: 4:30 PM
@North High School
Two Rivers 0
North St. Paul 5
Final
Time: 4:30 PM
@Ojibway Park
Stillwater Area 10
Woodbury 4
Final
Time: 4:30 PM
@Tartan
Hill-Murray 10
Tartan 11
Final
Time: 4:30 PM
@So. St. Paul High School
Hastings 2
South St. Paul 0
Final
Time: 4:30 PM
@Simley
Mahtomedi 9
Simley 15
Final
Time: 4:30 PM
@Park High School
Roseville 3
Park of Cottage Grove 13
Final
Time: 4:30 PM
@Rosemount High School
Lakeville North 0
Rosemount 9
Final
Time: 4:30 PM
@Proctor High School
Duluth East 1
Proctor 4
Final
Time: 4:30 PM
@Blake School - Hopkins Campus
Legacy Christian 16
Blake 6
Final
Time: 4:30 PM
@Jefferson Fields
Stewartville 0
St. Peter 1
Final
Time: 4:30 PM
@New Richland HS Gym
Tri-City United 2
New Richland-H-E-G 4
Final
Time: 4:30 PM
@Cherry High School
Moose Lake-Willow River 19
Cherry 7
Final
Time: 4:30 PM
@Zane Sports Park
St. Croix Lutheran 2
Maranatha Christian 12
Final
Time: 4:30 PM
@Lewiston-Altura High School
Pine Island 7
Lewiston-Altura 2
Final
Time: 4:30 PM
@Ortonville High School
Hancock 5
Ortonville 2
Final
Time: 4:30 PM
@Maple Lake High School
Royalton 2
Maple Lake 0
Final
Time: 4:30 PM
@Maple River Schools
St. Clair/Loyola 8
Maple River 6
Final
Time: 4:30 PM
@Thief River Falls High School
Roseau 6
Thief River Falls 7
Final
Time: 4:30 PM
@Barnum High School
Rush City 7
Barnum 0
Final
Time: 4:30 PM
@Waseca High School
Marshall 14
Waseca 0
Final
Time: 4:30 PM
@Ely Public School District
North Woods 10
Ely 7
Final
Time: 4:30 PM
@Glencoe-Silver Lake High School
Norwood-Young America 0
Glencoe-Silver Lake 11
Final
Time: 4:30 PM
@East Central High School
Ogilvie 6
East Central 9
Final
Time: 4:30 PM
@Ogilvie High School
East Central 14
Ogilvie 4
Final
Time: 4:30 PM
@Wayzata High School
Minnetonka 12
Wayzata 7
Final
Time: 4:30 PM
@Mabel Steam Engine Grounds
Southland 12
Mabel-Canton 2
Final
Time: 4:30 PM
@Rose Creek City Park
Mabel-Canton 1
Southland 2
Final
Time: 4:30 PM
@Osakis High School
Eden Valley-Watkins 9
Osakis 2
Final
Time: 4:30 PM
@Braham High School
Pine City 6
Braham 10
Final
Time: 4:30 PM
@Sacred Heart High School
Ada-Borup-West 2
Sacred Heart 11
Final
Time: 5:00 PM
@Little Falls High School
Pierz 14
Little Falls 15
Final
Time: 5:00 PM
@Concordia Academy
Hawley 9
Concordia Academy 5
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato
Farmington 7
New Ulm 2
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato
New Prague 6
Jordan 5
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East
Benilde-St. Margaret's 0
Mankato East 6
Final
Time: 5:00 PM
@Albany High School
St. Cloud Cathedral 8
Albany 0
Final
Time: 5:00 PM
@Pequot Lakes High School
Foley 4
Pequot Lakes 7
Final
Time: 5:00 PM
@University of Minnesota
Maple Grove 5
East Ridge 6
Final
Time: 5:00 PM
@Big Lake High School
Monticello 5
Big Lake 4
Final
Time: 5:00 PM
@Rice Creek Park
Cretin-Derham Hall 14
Mounds View 0
Final
Time: 5:00 PM
@Centennial High School
Brainerd 3
Centennial 2
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Softball Complex
Goodhue 6
Rochester Lourdes 9
Final
Time: 5:00 PM
@New Ulm High School
Janesville-Waldorf-Pemberton 5
New Ulm Cathedral 15
Final
Time: 5:00 PM
@Alexandria Area H.S.
Moorhead 12
Alexandria 0
Final
Time: 5:00 PM
@Breckenridge High School
Rothsay 3
Breckenridge 7
Final
Time: 5:00 PM
@Pierz Healy High School
Little Falls 2
Pierz 3
Final
Time: 5:00 PM
@Waterville-Elysian-Morristown High School
Waterville-Elysian-Morristown 12
Minnesota Valley Lutheran 1
F/5
Time: 5:00 PM
@PEM 4-6 Building
Hayfield 5
Plainview-Elgin-Millville 3
Final
Time: 5:00 PM
@Wabasha-Kellogg High School
Chatfield 8
Wabasha-Kellogg 1
Final
Time: 5:00 PM
@Zumbrota-Mazeppa High School
Caledonia 16
Zumbrota-Mazeppa 1
Final
Time: 5:00 PM
@Zimmerman High School
Becker 10
Zimmerman 4
Final
Time: 5:00 PM
@Lester Prairie Lions Field
Atwater-Cosmos-Grove City 3
Lester Prairie 4
F/8
Time: 5:00 PM
@Norman County East High School
Bagley 2
NCE/U-H 13
Final
Time: 5:30 PM
@Windom Recreation Area
Jackson County Central 14
Windom Area 0
F/5
Time: 5:30 PM
@Parkers Prairie High School
Ashby 0
Parkers Prairie 13
Final
Time: 6:00 PM
@Belle Plaine OakCrest Elementary
Sibley East 0
Belle Plaine 15
Final
Time: 6:00 PM
@Shakopee West Middle School
Eastview 2
Shakopee 12
Final
Time: 6:00 PM
@Belgrade-Brooten-Elrosa Elementary School
Kimball Area 23
Belgrade-Brooten-Elrosa 0
Final
Time: 6:00 PM
@Princeton Mark Park
Cloquet 7
Chisago Lakes Area 6
Final
Time: 6:00 PM
White Bear Lake 17
Irondale 1
Final
Time: 6:30 PM
@Spring Valley - South Park
Schaeffer Academy 5
GMLOK 21
Final
Time: 6:30 PM
@Waseca High School
Marshall 13
Waseca 1
Final
Time: 7:00 PM
@Aspen Park Coon Rapids
Cambridge-Isanti 9
Coon Rapids 4
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato
Jordan 0
Mankato East 5
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato
New Ulm 1
New Prague 0
Final
Time: 7:00 PM
@The Ponds
Apple Valley 5
Prior Lake 6
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park HS
LeSueur-Henderson 0
Champlin Park 7
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo High School
Eden Prairie 9
Buffalo 4
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato
Farmington 12
Benilde-St. Margaret's 1
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen High School
Waconia 7
Chanhassen 5
Final
Time: 8:00 PM
@Princeton Mark Park
Chisago Lakes Area 5
Princeton 4
F/9
Time: 4:30 PM
@Rose Road Field
North Branch 0
Hermantown 0
SUSP