High School Softball Scores for Thursday, May 9, 2024

Time: 2:00 PM
@Isle High School
Ogilvie 2
Mille Lacs 28
F/4
Time: 2:00 PM
@Waubun Softball Complex
Warroad 3
Mahnomen/Waubun 9
Final
Time: 3:00 PM
@Wade Field # 6
Hibbing 17
Duluth Denfeld 2
Final
Time: 4:00 PM
@Snappy Park - Detroit Lakes
Staples-Motley 15
Detroit Lakes 4
Final
Time: 4:00 PM
@Pelican Rapids High School
Crookston 10
Pelican Rapids 4
Final
Time: 4:00 PM
@Pipestone Area High School
St. James Area 2
Pipestone Area 12
Final
Time: 4:00 PM
@South Ridge High School
Mountain Iron-Buhl 2
South Ridge 15
Final
Time: 4:00 PM
@Montevideo H.S.
Benson 12
Montevideo 3
Final
Time: 4:00 PM
@Paynesville Area High School
Maple Lake 2
Paynesville Area 8
Final
Time: 4:00 PM
@Hawley Rodeo Grounds
Frazee 1
Hawley 5
Final
Time: 4:00 PM
@B.O.L.D. High School
Morris Area/Chokio Alberta 2
BOLD 1
Final
Time: 4:00 PM
@Eden Valley Elementary School
Holdingford 1
Eden Valley-Watkins 11
F/5
Time: 4:00 PM
@Truman High School
Lyle/Austin Pacelli 8
Martin Luther/G-H-EC/Truman 18
F/6
Time: 4:00 PM
@Northfield High School
Winona 8
Northfield 3
Final
Time: 4:00 PM
@Brandon-Evansville High School
Rothsay 15
Brandon/Evansville 4
Final
Time: 4:00 PM
@Silver Bay (Wm. Kelley) High School
Carlton/Wrenshall 4
Silver Bay 8
Final
Time: 4:00 PM
@Belgrade-Brooten-Elrosa Elementary School
Royalton 5
Belgrade-Brooten-Elrosa 7
Final
Time: 4:00 PM
@Minnewaska Area High School
West Central Area 7
Minnewaska Area 6
Final
Time: 4:00 PM
@Jackson County Central High School
Redwood Valley 6
Jackson County Central 13
Final
Time: 4:00 PM
@Owatonna New HS
Mankato West 3
Owatonna 2
Final
Time: 4:00 PM
@Glencoe-Silver Lake High School
Watertown-Mayer 2
Glencoe-Silver Lake 5
Final
Time: 4:00 PM
@Howard Lake-Waverly-Winsted
New London-Spicer 10
Howard Lake-Waverly-Winsted 6
Final
Time: 4:00 PM
@Rockford High School
Dassel-Cokato 1
Rockford 2
F/10
Time: 4:00 PM
@Hancock High School
Wheaton/Herman-Norcross 7
Hancock 8
Final
Time: 4:00 PM
@Perham High School
Barnesville 7
Perham 1
Final
Time: 4:00 PM
@Washington Technology Magnet - Grass Field
St. Paul Humboldt 16
St. Paul Washington 7
Final
Time: 4:00 PM
@Pershing Park
Minneapolis Washburn 2
Minneapolis Southwest 3
Final
Time: 4:00 PM
@Jackskon Square Park
Minneapolis Roosevelt 15
Minneapolis Edison 3
Final
Time: 4:00 PM
@St. Paul Highland Park H.S.
St. Paul Central 5
St. Paul Highland Park 8
Final
Time: 4:00 PM
@St. Paul Harding H.S.
Academy for Sciences & Ag 1
St. Paul Harding 11
Final
Time: 4:00 PM
@Rochester Mayo High School
Rochester Century 2
Rochester Mayo 3
Final
Time: 4:00 PM
@Austin Todd Park Soccer Complex
Faribault 2
Austin 0
Final
Time: 4:00 PM
@Albert Lea
Red Wing 6
Albert Lea 2
Final
Time: 4:00 PM
@Pequot Lakes High School
Albany 2
Pequot Lakes 5
Final
Time: 4:00 PM
@Annandale Rec Park
Litchfield 1
Annandale 11
Final
Time: 4:00 PM
@Breckenridge High School
Dilworth-Glyndon-Felton 3
Breckenridge 0
Final
Time: 4:00 PM
@Luverne High School
Blue Earth Area 2
Luverne 17
Final
Time: 4:00 PM
@East Grand Forks Middle School
NCE/U-H 5
East Grand Forks 1
Final
Time: 4:00 PM
@Ortonville High School
Ashby 4
Ortonville 5
Final
Time: 4:30 PM
@Willow River High School
Aitkin 4
Moose Lake-Willow River 8
Final
Time: 4:30 PM
@Visitation High School
Robbinsdale Cooper 2
Visitation 12
Final
Time: 4:30 PM
@Columbia Heights High School
Mounds Park Academy 9
Fridley/Heights 1
Final
Time: 4:30 PM
@East Grand Forks High School
Thief River Falls 8
East Grand Forks 2
Final
Time: 4:30 PM
@Buffalo High School
Elk River 5
Buffalo 13
Final
Time: 4:30 PM
@Janesville-Waldorf-Pemberton High School
Triton 7
Janesville-Waldorf-Pemberton 5
Final
Time: 4:30 PM
@Warren Alvarado Oslo School
Fertile-Beltrami 10
West Marshall 6
Final
Time: 4:30 PM
@Medford High School
Waterville-Elysian-Morristown 2
Medford 3
Final
Time: 4:30 PM
@East Ridge High School
Forest Lake 9
East Ridge 3
Final
Time: 4:30 PM
@Greenway High School
Duluth East 7
Greenway/Nashwauk-Keewatin 6
Final
Time: 4:30 PM
@Wade Field # 6
Rock Ridge 3
Duluth Denfeld 0
Final
Time: 4:30 PM
@Armstrong High School
Elk River 3
Robbinsdale Armstrong 4
Final
Time: 4:30 PM
@Maple Grove Senior High
Blaine 0
Maple Grove 2
Final
Time: 4:30 PM
@Coon Rapids HS
Spring Lake Park 10
Coon Rapids 2
Final
Time: 4:30 PM
@Centennial High School
Anoka 0
Centennial 2
Final
Time: 4:30 PM
@Orono High School
DeLaSalle 7
Orono 8
Final
Time: 4:30 PM
@Marshall School, Duluth
Hermantown 18
Duluth Marshall 0
Final
Time: 4:30 PM
@Lion's Park Victoria
Southwest Christian 0
Holy Family Catholic 10
Final
Time: 4:30 PM
@Tracy High School
Yellow Medicine East 5
Tracy-Milroy-Balaton 6
Final
Time: 4:30 PM
@Maple River High School
New Richland-H-E-G 2
Maple River 3
Final
Time: 4:30 PM
@Mt. Lake
Cleveland 5
Mountain Lake Area/Comfrey 6
Final
Time: 4:30 PM
@Sleepy Eye St. Mary's
Wabasso 8
Sleepy Eye Saint Mary's 5
Final
Time: 4:30 PM
@Edgerton
RRC/WWG 1
Edgerton/SW MN Christian 8
Final
Time: 4:30 PM
@Blooming Prairie High School
Bethlehem Academy 2
Blooming Prairie 6
Final
Time: 4:30 PM
@Minneota High School - Softball Field #1
Dawson-Boyd 0
Minneota/Canby 3
Final
Time: 4:30 PM
@Bagley High School
Lake of the Woods 9
Bagley 25
Final
Time: 4:30 PM
@Alexandria Area H.S.
Rocori 15
Alexandria 2
Final
Time: 4:30 PM
@W-H-A
Red Lake 6
Walker-Hackensack-Akeley 27
Final
Time: 4:30 PM
@Raymond Softball Field
Lakeview 16
MACCRAY 5
Final
Time: 4:30 PM
@KMS Public Schools - Murdock Campus, Murdock MN
Lac qui Parle Valley 6
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 2
Final
Time: 4:30 PM
@Pine River-Backus High School
Nevis 12
Pine River-Backus 4
Final
Time: 4:30 PM
@Pillager High School
Crosby-Ironton 4
Pillager 1
Final
Time: 4:30 PM
@Fergus Falls - DeLagoon Soccer Complex
Brainerd 10
Fergus Falls 7
Final
Time: 4:30 PM
@Parkers Prairie High School
Long Prairie-Grey Eagle 0
Parkers Prairie 5
Final
Time: 4:30 PM
@Two Rivers
Hill-Murray 8
Two Rivers 10
Final
Time: 4:30 PM
@Goodhue High School
Cannon Falls 5
Goodhue 3
Final
Time: 4:30 PM
@Mesabi East High School
Deer River 0
Mesabi East 20
F/4
Time: 4:30 PM
@Rushford-Peterson High School
La Crescent-Hokah 6
Rushford-Peterson 5
Final
Time: 4:30 PM
@Burnsville High School
Farmington 15
Burnsville 3
Final
Time: 4:30 PM
@Anpetu Teca
Holy Angels 3
Roseville 1
Final
Time: 4:30 PM
@Pine City High School
East Central 12
Pine City 3
Final
Time: 4:30 PM
@East Central High School
Pine City 13
East Central 5
Final
Time: 4:30 PM
@Saint Michael-Albertville High School
Moorhead 13
St. Michael-Albertville 16
Final
Time: 4:30 PM
@Willmar - Civic Center
Sauk Rapids-Rice 13
Willmar 0
Final
Time: 4:30 PM
@Ogilvie High School
Mille Lacs 17
Ogilvie 1
Final
Time: 4:30 PM
@Blackduck High School
Laporte 1
Blackduck 7
Final
Time: 4:30 PM
@Fox Lake Area Sports Complex Welcome
St. Clair/Loyola 9
Martin County West 10
Final
Time: 4:30 PM
@Cromwell High School
Barnum 4
Cromwell-Wright 3
F/10
Time: 4:30 PM
Menahga 11
New York Mills 8
F/9
Time: 4:30 PM
@Rush City High School
Hinckley-Finlayson 4
Rush City 2
Final
Time: 4:30 PM
@New Prague High School
Chaska 0
New Prague 3
Final
Time: 4:30 PM
@Hinckley-Finlayson High School
Rush City 3
Hinckley-Finlayson 1
Final
Time: 4:30 PM
@Wadena-Deer Creek High School
Lake Park-Audubon 2
Wadena-Deer Creek 7
Final
Time: 4:30 PM
@Totino Grace High School
Mahtomedi 4
Totino-Grace 8
Final
Time: 4:30 PM
@Robbinsdale Cooper High School
Visitation 15
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 4:30 PM
@Littlefork - Big Falls High School
International Falls 18
Littlefork-Big Falls 4
Final
Time: 4:30 PM
@International Falls High School
Littlefork-Big Falls 0
International Falls 10
Final
Time: 4:30 PM
@Sartell High School
St. Cloud 4
Sartell-St. Stephen 3
Final
Time: 4:30 PM
@Grand Rapids Sports Complex
Cloquet 5
Grand Rapids 0
Final
Time: 4:30 PM
@Rogers High School
Andover 8
Rogers 3
Final
Time: 4:30 PM
@Cass Lake - Bena High School
Cass Lake-Bena 0
Kelliher/Northome 27
F/4
Time: 4:30 PM
@Cherry High School
North Woods 12
Cherry 6
Final
Time: 4:30 PM
@Osakis High School
Browerville-Eagle Valley 13
Osakis 3
Final
Time: 4:30 PM
@Okabena
Murray County Central 10
Heron Lake-Okabena/Fulda 0
Final
Time: 4:30 PM
@Upsala High School
Swanville 0
Upsala 1
Final
Time: 4:30 PM
@Hutchinson High School
Delano 14
Hutchinson 0
Final
Time: 4:30 PM
@Hayfield High School
United South Central 2
Hayfield 0
Final
Time: 4:30 PM
@Ellsworth
Russell-Tyler-Ruthton 8
Adrian Area 1
Final
Time: 4:30 PM
@Nicollet High School
Madelia 6
Nicollet 3
Final
Time: 4:30 PM
@Battle Lake High School
Bertha-Hewitt/Verndale 16
Ottertail Central 8
Final
Time: 4:30 PM
@Kenyon-Wanamingo High School
Randolph 13
Kenyon-Wanamingo 0
Final
Time: 5:00 PM
@Spectrum
Blake 0
Spectrum 16
Final
Time: 5:00 PM
@Lake Crystal-Wellcome Memorial Secondary
Belle Plaine 3
Lake Crystal-Wellcome Memorial 1
Final
Time: 5:00 PM
@Rothsay High School
Ottertail Central 4
Rothsay 15
Final
Time: 5:00 PM
@New Ulm-Harman Park
Springfield 5
New Ulm Cathedral 8
Final
Time: 5:00 PM
@Greenbush Middle River School
Sacred Heart 4
Badger/Greenbush-Middle River 22
Final
Time: 5:00 PM
@Jefferson Fields
Tri-City United 1
St. Peter 5
Final
Time: 5:00 PM
@Foley High School
Mora 11
Foley 17
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato East Thomas Fields
Rochester John Marshall 0
Mankato East 10
Final
Time: 5:00 PM
@Monticello High School
Becker 3
Monticello 10
Final
Time: 5:00 PM
@Lewiston-Altura High School
Winona Cotter 7
Lewiston-Altura 4
Final
Time: 5:00 PM
@PEM 4-6 Building
St. Charles 12
Plainview-Elgin-Millville 0
Final
Time: 5:00 PM
@Melrose Area High School
Sauk Centre 4
Melrose 7
Final
Time: 5:00 PM
@Preston City Park
Caledonia 13
Fillmore Central/Lanesboro 0
Final
Time: 5:00 PM
@Chisago Lakes High School
Princeton 1
Chisago Lakes Area 5
Final
Time: 5:00 PM
@St. Cloud Cathedral High School
Pierz 2
St. Cloud Cathedral 3
Final
Time: 5:00 PM
@Mound Westonka High School
Jordan 12
Mound Westonka 7
Final
Time: 5:00 PM
@Sauk Centre High School
Melrose 4
Sauk Centre 3
Final
Time: 5:00 PM
@North Branch High School
Zimmerman 5
North Branch 7
Final
Time: 5:00 PM
@Saint Francis High School
Big Lake 3
St. Francis 9
Final
Time: 5:00 PM
@Lake City Bluff View Elementary
Dover-Eyota 12
Lake City 2
Final
Time: 5:00 PM
@Minnesota Valley Lutheran High School
Sleepy Eye 17
Minnesota Valley Lutheran 1
F/4
Time: 5:00 PM
@Little Falls High School
Milaca 10
Little Falls 11
Final
Time: 5:30 PM
@Pipestone Area High School
St. James Area 0
Pipestone Area 15
Final
Time: 5:30 PM
@Albert Lea
Red Wing 4
Albert Lea 5
Final
Time: 5:30 PM
@Minnewaska Area High School
West Central Area 13
Minnewaska Area 6
Final
Time: 5:30 PM
@Owatonna New HS
Mankato West 0
Owatonna 8
Final
Time: 5:30 PM
@Rochester Mayo High School
Rochester Century 1
Rochester Mayo 3
Final
Time: 5:30 PM
@Ortonville High School
Ashby 14
Ortonville 5
Final
Time: 5:30 PM
@Waseca High School
Sibley East 11
Waseca 0
Final
Time: 5:30 PM
@Brandon-Evansville High School
Rothsay 1
Brandon/Evansville 11
Final
Time: 5:30 PM
@Northfield High School
Winona 1
Northfield 5
Final
Time: 5:30 PM
@New Ulm High School
Worthington 0
New Ulm 16
F/4
Time: 5:30 PM
@Hancock High School
Wheaton/Herman-Norcross 12
Hancock 3
Final
Time: 5:30 PM
@Rockford High School
Dassel-Cokato 10
Rockford 9
F/14
Time: 5:30 PM
@Perham High School
Barnesville 17
Perham 7
Final
Time: 5:30 PM
@Howard Lake-Waverly-Winsted
New London-Spicer 7
Howard Lake-Waverly-Winsted 14
Final
Time: 5:30 PM
@Pequot Lakes High School
Albany 10
Pequot Lakes 0
Final
Time: 5:30 PM
@B.O.L.D. High School
Morris Area/Chokio Alberta 11
BOLD 0
Final
Time: 5:30 PM
@Glencoe-Silver Lake High School
Watertown-Mayer 2
Glencoe-Silver Lake 5
Final
Time: 5:30 PM
@Annandale Rec Park
Litchfield 1
Annandale 12
Final
Time: 5:30 PM
@Breckenridge High School
Dilworth-Glyndon-Felton 10
Breckenridge 6
Final
Time: 5:30 PM
@Montevideo H.S.
Benson 11
Montevideo 3
Final
Time: 5:30 PM
@Snappy Park - Detroit Lakes
Staples-Motley 9
Detroit Lakes 10
Final
Time: 5:30 PM
@Luverne High School
Blue Earth Area 2
Luverne 17
Final
Time: 5:30 PM
@Hawley Rodeo Grounds
Frazee 0
Hawley 5
Final
Time: 6:00 PM
@Tracy City Softball Complex
Yellow Medicine East 5
Tracy-Milroy-Balaton 6
Final
Time: 6:00 PM
Warroad 10
Fertile-Beltrami 0
Final
Time: 6:00 PM
@KMS High School
Lac qui Parle Valley 9
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 2
Final
Time: 6:00 PM
@Belgrade-Brooten-Elrosa Elementary School
Royalton 2
Belgrade-Brooten-Elrosa 12
Final
Time: 6:00 PM
@Jackson County Central High School
Redwood Valley 2
Jackson County Central 12
F/5
Time: 6:00 PM
@Paynesville Area High School
Maple Lake 6
Paynesville Area 7
Final
Time: 6:00 PM
@Willmar - Civic Center
Sauk Rapids-Rice 7
Willmar 4
Final
Time: 6:00 PM
@Sartell High School
St. Cloud 3
Sartell-St. Stephen 0
Final
Time: 6:00 PM
@Eden Valley Elementary School
Holdingford 8
Eden Valley-Watkins 10
Final
Time: 6:00 PM
@Alexandria Area H.S.
Rocori 7
Alexandria 0
Final
Time: 6:00 PM
@MACCRAY Public Schools, Raymond Campus
Lakeview 10
MACCRAY 0
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park HS
Osseo 0
Champlin Park 15
Final
Time: 7:00 PM
@Aquila Park
Bloomington Jefferson 6
St. Louis Park 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen High School
Bloomington Kennedy 1
Chanhassen 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Anthony Village HS
Woodbury 17
St. Anthony Village 3
Final