High School Softball Scores for Monday, May 6, 2024

Time: 10:30 AM
@Spring Grove High School
Plainview-Elgin-Millville 12
Spring Grove 2
Final
Time: 12:00 PM
@Park Rapids High School
Roseau 10
Park Rapids Area 1
Final
Time: 12:00 PM
@McGregor High School
Silver Bay 18
McGregor 2
Final
Time: 2:00 PM
@College of Saint Benedict
Blaine 3
Brainerd 0
Final
Time: 3:00 PM
@Crosby-Ironton High School
McGregor 3
Crosby-Ironton 17
F/5
Time: 3:30 PM
@Ellsworth High School
Tracy-Milroy-Balaton 7
Adrian Area 10
Final
Time: 3:30 PM
@Mora High School
Pine City 1
Mora 18
Final
Time: 4:00 PM
@Lindstrom Park, New Germany
LeSueur-Henderson 14
Mayer Lutheran 3
F/5
Time: 4:00 PM
@Norwood Sports Complex
Tri-City United 2
Norwood-Young America 1
Final
Time: 4:00 PM
@Floodwood High School
South Ridge 13
Floodwood 3
Final
Time: 4:00 PM
@National Sports Center
Minneapolis Henry 3
Minneapolis Roosevelt 21
Final
Time: 4:00 PM
@Slayton
RRC/WWG 3
Murray County Central 5
Final
Time: 4:00 PM
@Brandon /Evansville
Hancock 6
Brandon/Evansville 8
Final
Time: 4:00 PM
@So. St. Paul High School
Tartan 12
South St. Paul 1
Final
Time: 4:00 PM
@Pelican Rapids High School
Lake Park-Audubon 14
Pelican Rapids 4
Final
Time: 4:00 PM
@Hill Murray School
Mahtomedi 9
Hill-Murray 5
Final
Time: 4:00 PM
@St. Paul Central
St. Paul Como Park 1
St. Paul Central 18
Final
Time: 4:00 PM
@Melrose Area High School
St. Cloud Cathedral 3
Melrose 0
Final
Time: 4:00 PM
@Litchfield High School
New London-Spicer 3
Litchfield 0
Final
Time: 4:00 PM
@Benilde-St. Margaret's School
Visitation 1
Benilde-St. Margaret's 4
Final
Time: 4:00 PM
@Ada-Borup-West High School
Rothsay 9
Ada-Borup-West 16
Final
Time: 4:00 PM
@Neiman Sports Complex
Minneapolis Roosevelt 12
Minneapolis Southwest 10
Final
Time: 4:00 PM
@Cromwell High School
Two Harbors 0
Cromwell-Wright 15
Final
Time: 4:00 PM
Roseau 7
Park Rapids Area 2
Final
Time: 4:00 PM
@Watertown-Mayer High School
Rockford 2
Watertown-Mayer 0
Final
Time: 4:00 PM
@Phalen Recreation Center
St. Paul Harding 3
St. Paul Johnson 9
Final
Time: 4:00 PM
@Eden Valley Elementary School
Paynesville Area 10
Eden Valley-Watkins 1
Final
Time: 4:00 PM
@Bossen Field Park
Minneapolis Roosevelt 6
Minneapolis Washburn 21
Final
Time: 4:00 PM
@Little Falls High School
Pequot Lakes 1
Little Falls 4
Final
Time: 4:00 PM
@Cook County High School
McGregor 1
Cook County 19
Final
Time: 4:00 PM
@St. Francis High School
Delano 7
St. Francis 4
Final
Time: 4:00 PM
@Odegaard Park
Cromwell-Wright 17
Two Harbors 4
F/6
Time: 4:00 PM
@Wheaton High School
Clinton-Graceville-Beardsley 6
Wheaton/Herman-Norcross 7
Final
Time: 4:15 PM
@Spectrum - Athletic Complex - 10129 181st Ave NW, Elk River, MN
Heritage Christian 3
Spectrum 13
Final
Time: 4:30 PM
@Concordia Academy
St. Croix Prep 1
Concordia Academy 11
Final
Time: 4:30 PM
@Waconia High School
St. Louis Park 0
Waconia 5
Final
Time: 4:30 PM
@Schaeffer Academy
Mabel-Canton 18
Schaeffer Academy 2
Final
Time: 4:30 PM
@Burnsville High School
Eastview 12
Burnsville 2
Final
Time: 4:30 PM
@Minneapolis Edison HS
Robbinsdale Cooper 8
Minneapolis Edison 9
Final
Time: 4:30 PM
@Aquila Park
Waconia 11
St. Louis Park 3
Final
Time: 4:30 PM
@Rose Road Field
Superior 16
Hermantown 0
Final
Time: 4:30 PM
@Chisholm High School
Deer River 4
Chisholm 5
Final
Time: 4:30 PM
@Medford High School
Martin Luther/G-H-EC/Truman 0
Medford 19
Final
Time: 4:30 PM
@East Grand Forks Senior High School
Badger/Greenbush-Middle River 21
East Grand Forks 5
F/4
Time: 4:30 PM
@Wade Field # 6
Duluth Marshall 0
Duluth Denfeld 14
Final
Time: 4:30 PM
@Rush City High School
Milaca 1
Rush City 4
Final
Time: 4:30 PM
@Nicollet High School
Glenville-Emmons/Alden-Conger 1
Nicollet 11
Final
Time: 4:30 PM
@Spring Valley - South Park
Houston 4
GMLOK 1
Final
Time: 4:30 PM
@Mountain Iron-Buhl High School
North Woods 6
Mountain Iron-Buhl 4
Final
Time: 4:30 PM
@Battle Lake High School
Parkers Prairie 10
Ottertail Central 9
Final
Time: 4:30 PM
@Arnold Klaers Baseball Field
Blake 2
Providence Academy 17
Final
Time: 4:30 PM
@Laporte High School
Cass Lake-Bena 8
Laporte 18
Final
Time: 4:30 PM
@Mankato West
Holy Family Catholic 8
Mankato West 13
Final
Time: 4:30 PM
@PACT Charter School | Secondary Campus
Legacy Christian 0
PACT Charter 21
Final
Time: 4:30 PM
@Wayzata High School
Eden Prairie 12
Wayzata 4
Final
Time: 4:30 PM
@Stillwater Area High School
Irondale 0
Stillwater Area 16
Final
Time: 4:30 PM
@St. Paul Highland Park H.S.
Richfield 6
St. Paul Highland Park 0
Final
Time: 4:30 PM
@Simley
Two Rivers 4
Simley 3
Final
Time: 4:30 PM
@Prior Lake High School
Rosemount 4
Prior Lake 3
Final
Time: 4:30 PM
@Park High School
White Bear Lake 5
Park of Cottage Grove 6
Final
Time: 4:30 PM
@Minnetonka H.S.
Edina 13
Minnetonka 12
Final
Time: 4:30 PM
@Maple River High School
Triton 3
Maple River 5
Final
Time: 4:30 PM
@Jordan High School (Jordan H.S)
Waseca 1
Jordan 17
Final
Time: 4:30 PM
@Hopkins High School
St. Michael-Albertville 4
Hopkins 9
Final
Time: 4:30 PM
@Hastings High School
North St. Paul 10
Hastings 5
Final
Time: 4:30 PM
@Cretin-Derham Hall High School
Woodbury 4
Cretin-Derham Hall 1
Final
Time: 4:30 PM
@Breck School
Minnehaha Academy 17
Breck 6
Final
Time: 4:30 PM
@Blooming Prairie High School
Goodhue 4
Blooming Prairie 5
Final
Time: 4:30 PM
@Bagley High School
Walker-Hackensack-Akeley 2
Bagley 18
Final
Time: 4:30 PM
@Apple Valley High School
Eagan 15
Apple Valley 4
Final
Time: 4:30 PM
@Anoka HS
Spring Lake Park 6
Anoka 1
Final
Time: 4:30 PM
@Elk River High School
Andover 11
Elk River 7
Final
Time: 4:30 PM
@Yellow Medicine East High School
Russell-Tyler-Ruthton 10
Yellow Medicine East 0
Final
Time: 4:30 PM
@Lakeville North High School
Lakeville South 4
Lakeville North 8
Final
Time: 4:30 PM
@Lake of the Woods High School
Blackduck 19
Lake of the Woods 6
F/5
Time: 4:30 PM
@Willow River Softball Field
Hinckley-Finlayson 0
Moose Lake-Willow River 4
Final
Time: 4:30 PM
@Orono High School
Bloomington Jefferson 5
Orono 1
Final
Time: 4:30 PM
@Totino-Grace High School
Fridley/Heights 3
Totino-Grace 10
Final
Time: 4:30 PM
@Chaska High School
Chanhassen 3
Chaska 6
Final
Time: 4:30 PM
@Lynch Field , Silver Bay HS
Cherry 7
Silver Bay 6
Final
Time: 4:30 PM
@Glencoe-Silver Lake High School
Howard Lake-Waverly-Winsted 4
Glencoe-Silver Lake 9
Final
Time: 4:30 PM
@East Ridge High School
Roseville 8
East Ridge 7
Final
Time: 4:30 PM
@Waubun Softball Complex
Barnesville 8
Mahnomen/Waubun 4
Final
Time: 4:30 PM
@East Central High School
Braham 25
East Central 6
F/4
Time: 4:30 PM
@AHS Softball Fields
Esko 10
Aitkin 3
Final
Time: 4:30 PM
@Belgrade-Brooten-Elrosa Elementary School
Atwater-Cosmos-Grove City 8
Belgrade-Brooten-Elrosa 18
F/5
Time: 4:30 PM
@Braun Park, Cloquet
Barnum 1
Cloquet 7
Final
Time: 4:30 PM
@Upsala High School
Ogilvie 1
Upsala 11
F/5
Time: 4:30 PM
@14th Street Softball Fields
Waterville-Elysian-Morristown 4
Blue Earth Area 5
Final
Time: 4:30 PM
@Ely High School
International Falls 4
Ely 5
Final
Time: 4:30 PM
@Pine River-Backus High School
Kelliher/Northome 6
Pine River-Backus 4
Final
Time: 4:30 PM
@Lewiston-Altura High School
Spring Grove 1
Lewiston-Altura 8
Final
Time: 4:30 PM
@KMS Schools-Murdock
Dassel-Cokato 4
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0
Final
Time: 4:30 PM
@Jefferson Fields
New Ulm 10
St. Peter 0
Final
Time: 4:30 PM
@Warren Alvarado Oslo School
Northern Freeze 16
West Marshall 2
Final
Time: 5:00 PM
@Foley High School
Pequot Lakes 12
Foley 2
Final
Time: 5:00 PM
@Minnesota Valley Lutheran High School
Wabasso 15
Minnesota Valley Lutheran 0
F/4
Time: 5:00 PM
@Zumbrota-Mazeppa High School
Dover-Eyota 7
Zumbrota-Mazeppa 8
Final
Time: 5:00 PM
@Hawley High School
Menahga 3
Hawley 4
Final
Time: 5:00 PM
@Stewart
New Ulm Cathedral 12
Buffalo Lake-Hector-Stewart 0
Final
Time: 5:00 PM
@Kelly Fields
Holy Angels 16
Bloomington Kennedy 5
Final
Time: 5:00 PM
@Granite Falls
BOLD 1
Yellow Medicine East 0
Final
Time: 5:00 PM
@Chatfield High School
Rochester Lourdes 2
Chatfield 12
Final
Time: 5:00 PM
@Norman County East High School
New York Mills 14
NCE/U-H 9
Final
Time: 5:00 PM
@Sleepy Eye High School
Redwood Valley 4
Sleepy Eye 14
F/5
Time: 5:00 PM
@Sleepy Eye High School
Gibbon-Fairfax-Winthrop 3
Sleepy Eye 15
F/5
Time: 5:00 PM
@St. Clair
United South Central 4
St. Clair/Loyola 0
Final
Time: 5:00 PM
@Stewartville High School / Middle School
Albert Lea 3
Stewartville 7
Final
Time: 5:00 PM
@Red Lake Falls River Bend Softball Complex
Thief River Falls 1
Red Lake Falls 5
Final
Time: 5:00 PM
@Springfield - Riverside Park
Sleepy Eye Saint Mary's 8
Springfield 7
Final
Time: 5:00 PM
@Chisago Lakes High School
North Branch 0
Chisago Lakes Area 4
Final
Time: 5:00 PM
@Cambridge-Isanti High School
Chisago Lakes Area 4
Cambridge-Isanti 1
Final
Time: 5:00 PM
@Cambridge-Isanti High School
Big Lake 0
Cambridge-Isanti 1
Final
Time: 5:00 PM
@Sartell High School
Buffalo 2
Sartell-St. Stephen 3
F/8
Time: 5:00 PM
@Browerville High School
Mille Lacs 2
Browerville-Eagle Valley 5
Final
Time: 5:00 PM
@Becker High School
Princeton 2
Becker 3
Final
Time: 5:00 PM
@Cotter Fields - Softball
Wabasha-Kellogg 1
Winona Cotter 17
Final
Time: 5:00 PM
@Belle Plaine OakCrest Elementary
Maranatha Christian 2
Belle Plaine 3
Final
Time: 5:30 PM
@Ada-Borup High School
Rothsay 5
Ada-Borup-West 9
Final
Time: 5:30 PM
@Brandon /Evansville
Hancock 12
Brandon/Evansville 13
Final
Time: 5:30 PM
@Pelican Rapids High School
Lake Park-Audubon 4
Pelican Rapids 14
Final
Time: 5:30 PM
@Fairmont High School
Lake Crystal-Wellcome Memorial 6
Fairmont 1
Final
Time: 5:30 PM
@Marshall Softball Complex
Worthington 1
Marshall 4
Final
Time: 5:30 PM
@Wheaton High School
Clinton-Graceville-Beardsley 5
Wheaton/Herman-Norcross 3
F/11
Time: 6:00 PM
@Tartan
South St. Paul 2
Tartan 13
Final
Time: 6:00 PM
@Lindstrom Park, New Germany
LeSueur-Henderson 17
Mayer Lutheran 7
F/6
Time: 6:00 PM
@Norwood Sports Complex
Tri-City United 7
Norwood-Young America 10
Final
Time: 7:00 PM
@Arnold Klaers Baseball Field
Blake 6
Providence Academy 17
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake Area High School
Mounds View 0
Forest Lake 10
Final