Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Monday, January 24, 2022

Time: 5:30 PM
@Twin Cities Academy
Avail Academy 25
Twin Cities Academy/Great River 38
Final
Time: 6:00 PM
@Columbia Heights
Minneapolis South 51
Columbia Heights 53
Final
Time: 6:00 PM
@Schaeffer Academy
Grand Meadow 87
Schaeffer Academy 12
Final
Time: 6:30 PM
@Sherburn
Madelia 39
Martin County West 78
Final
Time: 6:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
Minneapolis Henry 18
Cristo Rey Jesuit 55
Final
Time: 6:30 PM
@Nova Classical
Math and Science Academy 31
Nova Classical Academy 57
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Minneapolis Southwest 50
Robbinsdale Armstrong 67
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Becker 96
Big Lake 30
Final
Time: 7:00 PM
@Cass Lake
Mountain Iron-Buhl 61
Cass Lake-Bena 56
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
St. Paul Academy 38
Blake 79
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Hermantown 86
Duluth Denfeld 32
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
GHEC/T/ML 45
St. Clair 55
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Sartell-St. Stephen 61
St. Francis 40
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Worthington 86
Jackson County Central 62
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Howard Lake-Waverly-Winsted 28
Delano 63
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
Grand Rapids 69
Duluth East 53
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Benilde-St. Margaret's 56
Bloomington Kennedy 23
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Nicollet 57
Cleveland 46
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Greenway 43
South Ridge 61
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Belle Plaine 78
New Richland-H-E-G 52
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Chisholm 91
McGregor 30
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
La Crescent-Hokah 74
Houston 37
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Mesabi East 41
Esko 55
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
St. Cloud 49
St. Cloud Cathedral 35
Final
Time: 7:15 PM
@Maple Lake
Spectrum 46
Maple Lake 41
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Sleepy Eye 79
St. James Area 64
Final
Time: 7:15 PM
@Wrenshall
East Central 48
Wrenshall 36
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Zumbrota-Mazeppa 57
Kenyon-Wanamingo 54
Final
Time: 7:15 PM
@Kimball
Milaca 63
Kimball Area 56
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Lac qui Parle Valley 64
Canby 58
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Rothsay 35
Battle Lake 67
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Rocori 56
Willmar 72
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Little Falls 31
Swanville 39
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Carlton 16
Barnum 82
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest MN Christian
Western Christian 62
Southwest MN Christian 54
Final
Time: 7:30 PM
@Blue Earth
Tri-City United 46
Blue Earth Area 51
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 61
Lakeview 35
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Mankato West 52
Austin 57
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Park Christian 50
NCE/U-H 69
Final
Time: 7:30 PM
Spring Grove 55
Waukon 71
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Wabasso 27
Sleepy Eye Saint Mary's 63
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Cromwell-Wright 47
Walker-Hackensack-Akeley 40
Final
Time: 7:30 PM
@Fosston
Fertile-Beltrami 41
Fosston 62
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Warren-Alvarado-Oslo 57
Sacred Heart 29
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Dawson-Boyd 47
Ortonville 41
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush
Mahnomen/Waubun 34
Badger/Greenbush-Middle River 75
Final
Time: 7:30 PM
@Argyle
Kittson County Central 38
Stephen-Argyle 60
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Renville County West 32
Minneota 96
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
MACCRAY 63
Yellow Medicine East 64
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Sibley East 51
Gibbon-Fairfax-Winthrop 58
Final
Time: 7:30 PM
@LeRoy
Fillmore Central 60
LeRoy-Ostrander 31
Final