High School Basketball (B) Scores for Tuesday, February 20, 2024

Time: 5:15 PM
@Hmong Academy
Parnassus Prep 66
Hmong Academy 25
Final
Time: 5:15 PM
@Lindstrom
St. Francis 78
Chisago Lakes Area 92
Final
Time: 5:30 PM
@Braham
Long Prairie-Grey Eagle 49
Braham 72
Final
Time: 5:30 PM
@Shakopee
Prior Lake 94
Shakopee 103
Final
Time: 5:30 PM
@Zimmerman
Cambridge-Isanti 96
Zimmerman 75
Final
Time: 5:30 PM
@Becker
Big Lake 80
Becker 87
Final
Time: 5:45 PM
@Melrose
Minnewaska Area 53
Melrose 79
Final
Time: 6:00 PM
@Edgerton
Westbrook-Walnut Grove 65
Edgerton 51
Final
Time: 6:00 PM
@Lamberton
Adrian/Ellsworth 46
Red Rock Central 68
Final
Time: 6:00 PM
@Hills
Southwest MN Christian 38
Hills-Beaver Creek 66
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Hutchinson 80
Mound Westonka 51
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Orono 79
Bloomington Jefferson 67
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Simley 30
Mahtomedi 74
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Eastview 77
Lakeville North 90
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Sartell-St. Stephen 58
Rogers 85
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Tartan 94
Two Rivers 60
Final
Time: 7:00 PM
@Roseau
Warroad 81
Roseau 85
Final
Time: 7:00 PM
@Community of Peace
United Christian Academy 90
Community of Peace Academy 60
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
New Prague 56
Chaska 57
Final
Time: 7:00 PM
@Hope Academy
St. Paul Humboldt 62
Hope Academy 78
Final
Time: 7:00 PM
@Ely
Mountain Iron-Buhl 81
Ely 41
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Minnetonka 67
Edina 82
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Lakeville South 76
Rosemount 47
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Eagan 64
Burnsville 50
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Buffalo 80
Eden Prairie 87
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Apple Valley 55
Farmington 85
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Maple Grove 54
Osseo 59
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Hastings 68
North St. Paul 59
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Bethlehem Academy 63
West Lutheran 68
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Foley 67
Spectrum 65
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Watertown-Mayer 65
New London-Spicer 76
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Legacy Christian 78
Providence Academy 55
Final
Time: 7:00 PM
@Bird Island
Morris Area/Chokio-Alberta 85
BOLD 62
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
CHOF 73
Rush City 42
Final
Time: 7:00 PM
@Kelliher
Nevis 116
Northome/Kelliher 47
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Delano 85
Jordan 49
Final
Time: 7:00 PM
@Montevideo
Sauk Centre 78
Montevideo 79
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Holdingford 77
Royalton 64
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Dassel-Cokato 79
Litchfield 75
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Howard Lake-Waverly-Winsted 74
Glencoe-Silver Lake 80
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
New Richland-H-E-G 53
St. Clair 78
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Southwest Christian 92
Holy Family Catholic 98
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Eagle Ridge Academy 53
Hill-Murray 64
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Maple Lake 33
Eden Valley-Watkins 88
Final
Time: 7:00 PM
Marshall 49
Harrisburg 73
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
St. Thomas Academy 94
Park of Cottage Grove 84
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Belgrade-Brooten-Elrosa 77
Atwater-Cosmos-Grove City 66
Final
Time: 7:00 PM
@Hiawatha Collegiate
Rochester STEM Academy 56
Hiawatha Collegiate 109
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds Park Academy
PACT Charter 60
Mounds Park Academy 71
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Milaca 75
Pine City 57
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Benilde-St. Margaret's 51
Waconia 59
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Kimball Area 44
Paynesville Area 72
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Hopkins 111
St. Michael-Albertville 109
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
St. Louis Park 76
Chanhassen 80
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Blaine 63
Elk River 74
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Pequot Lakes 53
Bemidji 49
Final
Time: 7:15 PM
@Frazee
NCE/U-H 63
Frazee 62
F/OT
Time: 7:15 PM
@Robbinsdale Armstrong
Wayzata 95
Robbinsdale Armstrong 69
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Duluth East 61
Cloquet 73
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
St. Cloud Tech 90
Willmar 51
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Duluth Marshall 62
Grand Rapids 74
Final
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Rock Ridge 86
Hibbing 69
Final
Time: 7:15 PM
@Bigfork
Greenway 59
Bigfork 30
Final
Time: 7:15 PM
@Upsala
Pierz 68
Upsala 73
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Hill City 65
North Woods 92
Final
Time: 7:15 PM
@Detroit Lakes
Moorhead 98
Detroit Lakes 79
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Fergus Falls 90
Sauk Rapids-Rice 75
Final
Time: 7:15 PM
@Wabasha
Dover-Eyota 62
Wabasha-Kellogg 76
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Border West 74
Rothsay 54
Final
Time: 7:15 PM
@St. Charles
Plainview-Elgin-Millville 81
St. Charles 68
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Battle Lake 68
Hillcrest Lutheran Academy 64
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
LeSueur-Henderson 75
Belle Plaine 85
Final
Time: 7:15 PM
@Fosston
Cass Lake-Bena 83
Fosston 52
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Crosby-Ironton 70
Esko 82
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
St. Cloud Apollo 54
Alexandria 107
Final
Time: 7:15 PM
@Chatfield
Lewiston-Altura 66
Chatfield 44
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Hinckley-Finlayson 42
Barnum 65
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Littlefork-Big Falls 70
Mesabi East 58
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Mille Lacs 41
Cromwell-Wright 70
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Rocori 59
Brainerd 70
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Aitkin 90
Proctor 102
F/4OT
Time: 7:15 PM
@Madelia
St. James Area 76
Madelia 60
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
Norwood-Young America 71
Tri-City United 62
Final
Time: 7:15 PM
Minnehaha Academy 54
Hudson 55
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
Worthington 73
Blue Earth Area 56
Final
Time: 7:15 PM
@Evansville
Hancock 70
Brandon/Evansville 52
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Kingsland 91
Mabel-Canton 69
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
South Ridge 71
Nashwauk-Keewatin 68
Final
Time: 7:15 PM
Ogilvie 76
Carlton/Wrenshall 85
Final
Time: 7:15 PM
@Remer
Cherry 110
Northland 50
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Ashby 78
Parkers Prairie 67
Final
Time: 7:15 PM
@Morgan
T/ML/GHEC 55
Cedar Mountain 78
Final
Time: 7:15 PM
@Barrett
Benson 57
West Central Area 88
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Blooming Prairie 68
Hayfield 39
Final
Time: 7:15 PM
@Caledonia
La Crescent-Hokah 64
Caledonia 98
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
Maple River 74
Waterville-Elysian-Morristown 35
Final
Time: 7:15 PM
@Rushford
Winona Cotter/Hope Lutheran 54
Rushford-Peterson 66
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Cannon Falls 76
Zumbrota-Mazeppa 45
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Lake Park-Audubon 62
Hawley 72
Final
Time: 7:30 PM
@Laporte
Lake of the Woods 66
Laporte 77
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Wadena-Deer Creek 78
Sebeka 55
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Crookston 82
Win-E-Mac 94
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Pillager 89
Menahga 53
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Winona 61
Red Wing 62
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Fertile-Beltrami 68
Clearbrook-Gonvick 69
Final
Time: 7:30 PM
@Annandale
Rockford 33
Annandale 64
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Albert Lea 65
Owatonna 105
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Park Christian 60
Breckenridge 42
Final
Time: 7:30 PM
@Heritage Christian
New Life Academy 61
Heritage Christian 99
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Verndale 58
New York Mills 52
Final
Time: 7:30 PM
@Lester Prairie
Buffalo Lake-Hector-Stewart 69
Lester Prairie 95
Final
Time: 7:30 PM
@Mayer Lutheran
Sibley East 57
Mayer Lutheran 79
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Mahnomen/Waubun 66
Thief River Falls 72
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Sacred Heart 51
Goodridge/Grygla 56
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Yellow Medicine East 48
Tracy-Milroy-Balaton 69
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
Central MN Christian 59
Dawson-Boyd 67
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 78
Ortonville 62
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Murray County Central 53
Russell-Tyler-Ruthton 84
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
MACCRAY 71
Lac qui Parle Valley 78
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Lake
Heron Lake-Okabena/Fulda 54
Mountain Lake Area/Comfrey 57
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
Lakeview 58
Canby 72
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Renville County West 56
Minneota 90
Final
Time: 7:30 PM
@Wells
Nicollet 52
United South Central 79
Final
Time: 7:30 PM
@Windom
Springfield 78
Windom Area 58
Final
Time: 7:30 PM
@Climax
Badger/Greenbush-Middle River 52
Climax/Fisher 55
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Rochester John Marshall 44
Faribault 79
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Austin 57
Northfield 45
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Bertha-Hewitt 33
Henning 84
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Northern Freeze 71
Warren-Alvarado-Oslo 68
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Gibbon-Fairfax-Winthrop 55
New Ulm Cathedral 53
Final
Time: 7:30 PM
@Floodwood
Fond du Lac Ojibwe 94
Floodwood 60
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
East Grand Forks 69
Bagley 57
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Barnesville 45
Dilworth-Glyndon-Felton 47
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Staples-Motley 43
Pelican Rapids 62
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Lake Crystal-Wellcome Memorial 66
Fairmont 58
Final
Time: 7:45 PM
@Byron
Kasson-Mantorville 74
Byron 73
Final
Time: 7:45 PM
@Monticello
North Branch 48
Monticello 78
Final
Time: 7:45 PM
@Mankato West
Mankato East 58
Mankato West 59
Final
Time: 8:00 PM
@Rochester Century
Rochester Mayo 58
Rochester Century 85
Final