Season:
Choose Class:

Section 1AAA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Northfield 4-1 9-4 42.2 30.1 Won 2
Faribault 3-2 13-8 44.3 29.0 Lost 1
Rochester Mayo 5-1 12-8 44.9 28.4 Won 1
Owatonna 5-2 16-12 41.7 30.6 Lost 1
Rochester Century 2-3 4-11 27.3 51.1 Won 1
Winona/Winona Cotter 2-4 2-6 21.5 54.2 Won 1
Rochester John Marshall 1-5 3-12 22.5 55.5 Won 1
Austin 1-5 3-13 24.6 52.1 Lost 9

Section 2AAA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Apple Valley 7-0 19-6 47.2 25.0 Lost 1
Rosemount 5-2 10-4 44.1 28.1 Won 1
Eastview 2-3 13-8 46.4 30.5 Lost 1
Farmington 3-1 6-6 29.9 44.2 Won 2
Prior Lake 4-3 6-8 34.4 37.5 Lost 1
Lakeville North 1-4 5-9 32.9 38.7 Lost 2
Burnsville 0-3 1-8 21.7 55.1 Lost 5
Lakeville South 0-6 1-15 19.3 56.6 Lost 9

Section 3AAA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Hastings 3-0 23-5 53.8 17.9 Won 8
Park of Cottage Grove 3-0 14-9 42.1 32.3 Won 3
St. Thomas Academy 2-1 9-6 41.9 34.1 Won 1
Eagan 3-3 8-8 39.7 34.4 Lost 3
Woodbury 2-2 6-10 38.5 38.2 Won 2
Two Rivers 1-4 8-15 32.8 45.6 Won 1
St. Paul Central 0-0 2-11 17.3 53.9 Lost 2
East Ridge 0-4 2-21 16.4 58.6 Won 1

Section 4AAA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Mounds View 8-0 24-0 64.1 9.8 Won 24
Stillwater Area 1-1 12-5 41.2 26.6 Won 3
Centennial 3-2 13-11 39.8 33.9 Won 3
Roseville 1-4 7-8 36.9 36.7 Lost 1
Irondale/Spring Lake Park 3-2 10-14 35.1 40.5 Lost 2
White Bear Lake 2-2 8-12 33.4 40.5 Lost 3
North St. Paul 1-4 3-11 24.0 52.5 Lost 4
Tartan 0-4 0-19 12.6 63.2 Lost 19

Section 5AAA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
St. Michael-Albertville 3-0 18-1 56.2 13.1 Won 1
Wayzata 2-0 8-2 53.9 17.2 Won 1
Rogers 4-2 13-5 46.7 28.0 Won 1
Robbinsdale Armstrong 2-1 9-7 36.5 36.0 Won 8
Maple Grove 1-3 11-11 37.0 36.5 Won 1
Park Center 2-1 5-7 33.6 44.2 Lost 4
Hopkins 0-4 2-9 22.4 51.9 Won 1
Osseo 0-3 0-6 13.8 67.5 Lost 6

Section 6AAA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Minneapolis Washburn 1-0 6-0 50.2 27.0 Won 6
Waconia 3-0 16-1 50.1 19.2 Won 2
Eden Prairie 1-1 12-5 40.1 30.4 Lost 2
Shakopee 1-0 13-6 47.4 26.7 Won 3
Chaska/Chanhassen 1-2 12-6 40.3 32.5 Won 1
Edina 0-3 5-8 35.2 42.2 Lost 1
Minnetonka 1-1 1-4 14.4 62.0 Won 1
Minneapolis Southwest 0-1 1-10 11.7 58.9 Lost 9

Section 7AAA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Andover 5-1 13-2 49.7 25.5 Won 1
Forest Lake 3-0 15-4 51.3 23.5 Won 13
Anoka 2-1 15-6 46.1 27.3 Won 5
Cambridge-Isanti 0-3 17-11 43.2 29.0 Lost 1
Elk River 1-0 8-6 40.9 33.4 Lost 2
Blaine 0-4 8-11 34.6 41.5 Lost 4
Coon Rapids 3-3 7-11 33.2 42.2 Lost 2
Champlin Park 1-3 8-17 30.2 46.4 Lost 2

Section 8AAA Standings

Seed Team Section Overall For Agst Streak
Bemidji 6-0 24-2 45.8 23.3 Won 15
Willmar 4-0 16-6 41.7 26.0 Won 8
Little Falls 4-2 12-6 44.7 25.8 Won 1
Moorhead 4-1 7-11 30.2 44.2 Lost 1
St. Cloud Tech 2-3 9-15 34.8 40.2 Lost 4
Brainerd/Pillager 2-5 7-16 34.1 37.6 Lost 1
Sartell-St. Stephen 0-5 3-7 30.9 46.9 Lost 5
Buffalo 0-6 3-15 25.1 50.9 Lost 10